Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Breathariánství - Henri Monfort a další.  (Přečteno 7111 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Wl
Host
3 0
« kdy: 31. Leden, 2012, 12:15:48 »

Něco na úvod:
Tohle vlákno je pokračováním původního vlákna o breathariánství: Henri Monfort, člověk, který nejí 9 let, v Čr. http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,2157.msg27664/topicseen.html#msg27664

Donedávna bylo informací k této věci pomálu, zlomem bylo až týdenní listopadové přednáškové turné Henriho Monforta.
Na youtube.com lze najít tři jeho přednášky a všechny stojí za to. Například na této se v druhé polovině, kde Henri odpovídá na otázky publika, objevuje i jedna česká breathariánka. http://pktube.onepakistan.com/video/v3xTPA8IipI/Henri-Monfort-%C4%8Dlov%C4%9Bk-kter%C3%BD-9-let-%C5%BEije-nez%C3%A1visle-na-j%C3%ADdle-hostem-Jaroslava-Du%C5%A1ka-HQ.html
Každopádně poslechnout si alespoň úvod s Jaroslavem Duškem bych doporučil klidně i tomu, kdo se jinak o breathariánství vůbec nezajímá.

A tady je možno si něco z ní přečíst v textové podobě: http://www.svetlojelaska.cz/news/henri-monfort-prednaska-praha-27-11-2011/

Hodně dobrý dokument o této problematice je od rakouského režiséra Paula Straubingera- Na počátku bylo světlo.
Byl na youtube, ale teď momentálně není k dispozici. Kdo jste se nestihli kouknout, zkuste třeba někde jinde.

No a pojďme dále.

Hodně jsem poslední dobou narážel na Jasmuheen, až se mi dostaly do rukou dvě její knížky: ). Božská výživa a Strava bohů.
Není sice úplně mým “šálkem čaje”, knížky jsem prošel poměrně rychle, ale ztráta času to určitě nebyla.
Zajímalo mě, jak to breathariáni mají vlastně s jídlem. Informace o tom se totiž různí.

V knize Božská výživa z dubna 2003 (1.české vydání 2005) píše o tom, že lidé, kteří přestanou úplně jíst začnou časem výrazně postrádat chutě. Někteří sladkou, někteří kořeněnou či obě dvě a že z těchto důvodů hodně z nich si občas (1x za měsíc) dopřeje něco pro uspokojení této chuti. Například čokoládovou sušenku, říká a pro radost, ne z nutnosti. “Tento životní styl nemá být založen na trestu, odpírání si, ani nepředstavuje striktní průpravu fakíra”. : )

Dále pak: Pomalý přechod je lepší než nárazový, je snažší nejíst vůbec než s občasným “uždibováním”.

Že cca 50% účastníků jejích seminářů přijímat žádné tekutiny nepotřebuje.

Že dochází k extrémnímu společenskému odcizení a z tohoto důvodu hodně lidí pije s přáteli např. vodu nebo čaj. Alkohol není dobrý protože snižuje vibrace energetických těl.

K jídlu je možné se opět vrátit přes hustější tekutiny, polévky, ovoce, zeleninu…

Že lidé, kteří nejedli mají pomalý metabolismus a když se rozhodnou znovu jíst, přibírají a musí víc cvičit.

Že lidé žijící z prány, kteří nejedí jsou náchylní na teplotní změny.

No a o sobě píše na straně 93: “…poté, co jsem nejprve vice než dva roky vůbec nejedla a potom dalších pět let denně přijímala 300 kalorií ze sojového mléka a cukru přidaného do zázvorového čaje a z příležitostného kousku čokolády nebo dýňové polévky. Po následujícím roce, kdy jsem jednou týdně jedla lehké jídlo, jsem se rozhodla na dobu jednoho roku tenhle program přerušit, znovu oživit svůj metabolizmus a zahustit frekvence, abych se výrazněji včlenila do společnosti.

…Zvláštní bylo, že jsem byla tehdy vedena, abych jedla pouze zázvor a dýně, o nichž je známo, že obsahují látky stimulující produkci chemikálií, jež udržují hladinu mozkových vln theta." (Není z textu poznat o které době hovoří)

Jasmuheen je ročík 57, je vegetariánkou od dětství, od roku 74 držela pravidelně půsty, v r. 1993 podstoupila zasvěcení do prány a začala žít ze světla.
Hodně se orientuje na meditace.
Doporučuje následující přechod. Běžná strava-vegetariánství-veganství-čerstvá strava. Počet jídel 3-2-1 a snižovat množství. Meditace, půsty.

« Poslední změna: 31. Leden, 2012, 13:06:46 od W » Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 31. Leden, 2012, 12:59:31 »

No tak ten cukr a čokoláda mne tam docela fascinují Grin já vím jak šílený stav mám, když si dám cukr po mb stravě bez cukru, neumím si představit, jak by se mnou cukr zamával po "hladovce"... ale oni jsou asi opravdu na jiném levelu, že jim to nevadí

Ten dokument od Straubingera jsem si uložila do záložek a nestihla jsem se na něj podívat, achjo!  Roll Eyes
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 01. Únor, 2012, 00:41:52 »

Citace
já vím jak šílený stav mám, když si dám cukr po mb stravě bez cukru, neumím si představit, jak by se mnou cukr zamával po "hladovce"

To jo, ale jinak hladovka hodně stahuje, Pavla možná ne Wink, ale mě jo. Takže možná by ses tím cukrem po třítýdenní hladovce docela srovnala, ale nezkoušel jsem to a ani nebudu. Protože potom je tady riziko, že se energie v těle přehodí na druhou stranu a bude se vytloukat klín klínem z jednoho extrému do druhého.

Jinak na tomhle principu funguje např. bulimie, případně anorexie, konstituční stah od dob těhotenství matky, přes dětství plus stah při nejedení, vyrovnávání extrémní jin stravou a přejídáním což je také jin a následně zvracení z jinu a z přejídání, pochopitelně si můžou pomoct a další kolečko.
« Poslední změna: 01. Únor, 2012, 01:19:05 od agarek » Zaznamenáno
Wl
Host
1 0
« Odpověď #3 kdy: 02. Únor, 2012, 16:25:35 »

Henri Monfort má vé své knížce (Pranická výživa) podrobný popis svého 21denního přechodu k breathariánství. Tady je něco málo z toho.

23.listopad 2002 – 1. den (t.j. od tohoto dne až dodnes nejí žádnou pevnou stravu)
Zmiňuje se o tom, že již 20 let medituje (energetické kanály a čakry má otevřené) a řadu let se věnuje léčení lidí (pomocí rukou). Rozhodl se, že bude i nadále vykonávat vše jako obyčejně, t.j. léčit lidi apod.

24.11. Pije pouze vodu, ale stačí mu menší množství, cca 2 sklenice za den (výjimky ale ještě budou).
25.11. Ve chvílích, kdy se dotaví hlad, rozjímá. Promlouvá ke svým buňkám, aby braly z prány vše, co potřebují. K večeru cítí, že jeho tělo pochopilo.

26.11. Tělo již začalo fungovat jinak. Žádné problémy, při čikungu se mu i lépe cvičí. Něco zhubnul. Léčil dva lidi.
27.11. Pronikavé zlepšení smyslů. Hlavně zraku (nepotřebuje brýle) a čichu. Žádné pocity slabosti – naopak.

28.11. Nechce nic dělat násilím proti svému tělu, nýbrž v souladu s ním. Ukazuje mu, že žít z prány je v jeho zájmu. Léčí tři lidi.
29.11. „Moje tělo a já jsou spojenci a ne nepřátelé.“ Jde do města a všímá si různých vibrací na různých místech.
30.11. Zrak se stále lepší i další smysly, např. sluch. Má stále větší pocit, že pránu nepřijímá jenom dechem, ale i dalšími smysly - zrakem, dotekem, čichem,...

1. a 2.12. Hmotnost se stabilizuje, žádná ztráta energie, spíše naopak. Významně se zvýšila vnímavost. Má úplně jiné pocity než při půstu. Nejde tu ale o půst, je to spíš něco jako změna stravovacího režimu. Jako od masožravosti k vegetariánství např.
3.12. Pocit čistoty a jako by se jeho tělo zvětšilo. Léčí tři lidi.

4.12. Léčí další dva lidi. Zažívá zvláštní stav při meditaci.
5.12. Váha na 94 kg. Pocit hladu je výrazně menší. V době kdy se dostavuje pocit hladu, provádí určité „přizpůsobení se“ (na život z prány) v mysli.
Léčí další dva lidi, hodně odpočívá, ale jinak žije jako obyčejně. Venku mrzne, vane severní vítr. Henri cítí, že ho vítr také vyživuje.
Večer dochází k poměrně nepříjemné očistě střev. Vypil toho dne 1,5 litru vody, kvůli lepšímu pročištění.

6.12. Ráno se již cítí dobře. Spí šest hodin místo obvyklých osmi. Vypije trochu kávy. Žádný problém to nevyvolává. Léčí. Některým svým přátelům říká o tom, co dělá.
7. a 8.12. Cítí se dobře. Čistě a lehce, šťasten. Léčí.

9.12. Šest hodin spánku. Střeva se již zdají být o.k. Menší chuť jíst a pít. Stále ještě pije kvůli očistě střev  litr a půl vody.  I když nemá žízeň. Váha kolem 90 kg. Přírůstek energie. Léčí další dva lidi.
10., 11.11. a 12.11. Vše o.k. K přechodu na stravování se z prány došlo vlastně již během prvních čtyř dnů.

13.12.2002 (21. den) „Proces, přechodu skončil, ale je to jen začátek cesty. Nedělal jsem to, abych někomu něco dokazoval. Podnikl jsem to kvůli sobě, protože již dlouhý čas pránu používám k léčení a cítím, že je možné jít dále a s důvěrou v Život se živit na všech úrovních...    Cítím se úžasně dobře a úžasně svoboden“.

No a takhle už pak pokračoval i přes Vánoce a dál a dál...

Důležitá věc je tahle: „ Je důležité nepřistupovat k tomuto procesu jako k půstu, pocity při něm jsou naprosto jiné. V prvních dnech samozřejmě dochází k čištění a ztrátě hmotnosti, ale když si uvědomíme, že se tělo vyživuje pránou každičkým kouskem kůže, každým nadechnutím, každým z našich smyslů, tehdy se podvolíme a spočineme v náruči Života, v náruči boží.“

Nezříká se stravy, ta je v podobě prány, v hojnosti všude kolem nás, v míře takřka neomezené. Jedná se jen o změnu způsobu výživy a zejména o změnu v tom, čemu věříme. Říká, že hlavní práce spočívá především v odstranění ohraničení mysli a v překonání strachu.

Z té jeho knihy je cítit velká osobní integrita. Opravdu hodně by mě překvapilo, kdyby se někdy ukázalo, že "klamal". V tom, co jsem zatím prostě od něho slyšel a jak jsem ho viděl nenacházím rozpory. V listopadu jsem to tak ještě neviděl, ale teď už beru jako fakt, že když Henri Monfort říká, že nejí, tak prostě nejí: ). Mám z něho pocit, že to tak má, že si na nic nehraje a líbí se mi i způsob, určitá skromnost, s jakou s tím vystupuje a jak svou kůži vynesl na trh.
Tož za mě asi tak: ).

agarek: Bez cukru se obejdeš, ale větší chuť na sladké věci bys určitě měl. Celkem i chápu, že z toho máš obavu.

Calarien: Na ten dokument ještě určitě narazíš. No a breathariáni nehladoví. Jedí pránu nebo se tak, alespoň někteří, dojídají.
« Poslední změna: 02. Únor, 2012, 16:30:23 od W » Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 02. Únor, 2012, 16:30:42 »

Citace
agarek: Bez cukru se obejdeš, ale větší chuť na sladké věci bys určitě měl. Celkem i chápu, že z toho máš obavu.

No abych to upřesnil, když jsem psal, že to zkoušet nebudu, myslel jsem, že delší půsty nebudu vyrovnávat cukrem, ten jang, jinak proti půstům celkem nic nemám, respektive pokud jo, bylo by to na delší povídání. Jsem teď stejně jenom na skok v internetové kavárně.

Citace
Nicméně materiálně : nadchnuta myšlenkou půstu (a hlavně tím hukotem, co se má při něm udát na duševní rovině, když to řeknu lehce nadneseně) jsem se naň vrhla a nějak to nedopadlo. Připsat bych to mohla hodně nízkému tlaku, špatnému timingu, neumětelství? Kdoví. Škoda, ale asi nebudu pro půst stvořená.

Dal jsem to sem, tamto vlákno se stává nepřehledným a přitom zrovna tuhle informaci považuju za jednu z nejzásadnějších z posledních asi deseti stránek vlákna s velmi podobným názvem,  nechceš to rozvést, co ti bylo, jak jsi to cítila atp.?
« Poslední změna: 02. Únor, 2012, 21:17:43 od agarek » Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 02. Únor, 2012, 16:34:23 »

Já tě tak i pochopil. O půstech pohovoříme třeba jindy jinde. Wink
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 02. Únor, 2012, 16:39:26 »

No bude asi třeba časem zbourat hráze, přelézt zdi, překopat kanály, zbořit tabu a někde asi ukázat agarka v reálu. Jenom nevím, kolit let mi to bude trvat.  Wink
Zaznamenáno
ravima
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #7 kdy: 02. Únor, 2012, 20:20:39 »

Donedávna bylo informací k této věci pomálu, zlomem bylo až týdenní listopadové přednáškové turné Henriho Monforta.

Henri Monfort to tady pouze zpopularizoval, informací bylo vždycky dost a kdo chtěl, už se jimi zabýval dávno. Třeba jenom projet následující videa vám zabere opravdu spoustu času, nemluvě o knihách o breathariánství (velmi doporučuji například http://niejedzenie.info/english/text/lswf.pdf nebo totéž v jiných jazycích - http://inedia.info v čj bohužel zatím není)
http://suprememastertv.cz/breatharian.php
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #8 kdy: 03. Únor, 2012, 10:03:00 »

Nazdar W-čko, Wink

včera jsem četl ještě jeden článek o Henrim. V podstatě jsou všecky stejné (nehodnotím obsah), tady ale byla zmínka, že se s ním má snad točit dokument, padlo jméno V. Poltikovič, což je pro mě synonymum kvality.
Uvidíme, co z toho bude.
Přemýšlel jsem ale nad jinou věcí, nad číslovkou 21.
Kladu si otázku proč ne třeba 28, proč ne třeba 14, ale zrovna 21. Máš nějaké vysvětlení?
Představil jsem si, jak dnes dám buňkám povel: "Holky, máte 21 dní na to, abyste začaly makat na pránu!" A ony si to zapíšou do deníčku, 21 dní jedou postaru a úderem x-té hodiny správného dne přešaltrují a začnou fungovat jinak.
Proč to nemohou udělat rychleji? Proč ne hned?
Jde o nějakou řetězovou reakci, která zabere právě těch 21dní? Nebo prostě u paní Jasmusheen (za zkomolení se jí omlouvám) to tak dlouho trvalo a ona to napsala do knížky jako absolutní fakt?
Pokud má někdo jiný nějaké zdůvodnění, rád si ho přečtu.
 Wink

Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #9 kdy: 16. Únor, 2012, 16:39:19 »

Nevím. Sedmička je magické číslo... Ale můžeš to udělat určitě i dřív Wink. Henri to zmáknul během prvních pár dnů, ale taky tvrdí např.:
(22.12.2002) "Pochopil jsem,  že jsem se již dlouho, aniž bych to dělal vědomě, živil pránou... Proto pro mě bylo relativně jednoduché..."

Jinak ještě upřesňuje, že aby se podařil přechod na pránickou výživu je třeba dosáhnout dostatečného pokroku na následujících čtyřech úrovních.

Na spirituální úrovni: Vnímat (jde o šamanskou zkušenost), že Velký Duch je všude a ve všem, že je životní silou. Nechat se touto silou živit, s plnou důvěrou, jako malé dítě od matky. Tato všudypřítomná životní síla je Láska.

Na mentální úrovni: Odvážně překonat některé pravdy, kterým věří naše rozumová civilizace a být dostatečně vnitřně svobodný k překonání nejrůznějších tlaků, včetně těch od našich nejbližších a přátel

Na emoční: Zbavit se závislosti na jídle (jídlo kvůli frustraci, kompenzaci něčeho, strachu z nedostatku) a nepovažovat ho za nezbytný zdroj štěstí.

Na fyzické: Nechat se vést láskou a respektem k tělu, naslouchat jeho reakcím. Nebrat breathariánství jako osobní výzvu, jako něco, co je třeba za každou cenu dokázat. Dokud se tělo, buněčné vědomí, samo definitivně nerozhodne, být otevřený a tolerantní. "Tento krok je osobní a obnáší úplnou osobní svobodu a nic jiného."

P.S. Ještě k tomu jednadvacetidennímu přechodu. On o tom moc neříká, ale přijde mi, že kafe pil poměrně často. Např. (5.12.) "Vynechám ranní kávu. Tělo už jí nechce. Uvidíme..." (6.12.) "Dal jsem si trochu kávy. Bez problému." : )
« Poslední změna: 16. Únor, 2012, 16:41:16 od W » Zaznamenáno
Grin-O
Host
0 1
« Odpověď #10 kdy: 26. Únor, 2012, 16:00:03 »

Nehodnotím, jen přidávám další informaci k již uvedeným -
zatím jediný breatharián, krom Jasmuheen, nebyl svolný k tomu mít svědky při svém celodenním režimu.
S tou paní to dopadlo tak, že po čtyřech dnech začala kolabovat a museli zasahovat lékaři.
"Akce" byla přenášena v rámci pořadu australské televize.
Zaznamenáno
makroušek
Host
1 0
« Odpověď #11 kdy: 27. Únor, 2012, 08:32:08 »

Citace
zatím jediný breatharián, krom Jasmuheen, nebyl svolný k tomu mít svědky při svém celodenním režimu

Tahle informace není správná. Několik brethariánů bylo napojeno v rozmezí 7-14 dní na přístrojích, 24 hodin denně sledovány kamerami v uzavřeném nemocničním prostředí, hlídala je ochranka.

Některé výsledky byly více než zajímavé.

Čtyři dni bez jídla tady dá leckdo z nás, aniž by zkolaboval. Sám jsem po pěti dnech nejedení ujel na kole cca 10 kilometrů, uběhl asi dva kilometry, poté jsem ještě dělal dřepy s výskokem atp.

Pravdou je, že při půstech se může dostavit výrazná únava, slabost atp., což znám i na sobě. Nicméně sám si u sebe momentálně brethariánství představit nedovedu, je to něco, co jde mimo mé chápání.

Ten příval energie, který jsem pocítil před několika lety po pěti dnech nejedení připisuju tomu, že jsem se jednak výrazně pročistil a druhak moje tělo nemuselo vynakládat energii na zpracování potravy.

Ono při půstech není leckdy taková potřeba spát, je možné být aktivní, činorodý, ale určitým způsobem mě to až otravuje a začnu toužit po spánku jako po změně, po tom, dostat se zase díky spánku do jiné úrovně, nechce se mi spát, ale mám chuť se spánkem zrelaxovat. Zřejmě to souvisí se stahujícím efektem půstu.

Jinak je u mě energie u půstu proměnlivá, od přívalů energie, až po velkou únavu. Každý půst je u mě trochu jiný a úplně předvídat kdy se jak budu cítit se u mě moc vysledovat nedá právě proto, že je to u mě pokaždé trochu jinak.

Stále se cítím být v půstech začátečníkem.

Osobně mám pocit, že jakousi zdravější, univerzálnější, méně rizikovější formou očisty proti klasickému půstu by mohlo být lačnění, zeleninová dieta, kůra, jakýsi půst zeleninový (vývary, tepelně upravená zelenina i syrové zeleninové saláty). Výhodou je, že zelenina dodává do těla minerály a zároveň uvolňuje stahující účinek při klasickém půstu, což má své výhody.

Nicméně už to není klasický půst, vzhledem k tomu, že se přijímá potrava.
« Poslední změna: 27. Únor, 2012, 08:55:52 od makroušek » Zaznamenáno
Grin-O
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 27. Únor, 2012, 12:18:27 »

Čtyři dny bez potravy dá leckdo z nás.. to si uvědomuji, sama jsem si to vyzkoušela. Avšak jen bez potravy, ne bez vody.
Ovšem tady nešlo o nás, ale o ženu, která má dle svých slov pránické zdroje a došlo u ní k tomu k čemu došlo.

Kdyby ses mohl podělit o nějaký odkaz na zdroj informací o těchto lidech, kteří se dva týdny nechali monitorovat
a kteréžto sledování ukázalo, že po tu dobu nescházeli na úbytě či odhalilo jiné zajímavé jevy (jak píšeš) byla bych za něj ráda.

Myslím si, že teoreticky je breathariánství možné, ale prakticky je sotva kdo z nás na takové úrovni, aby takto dokázal užívat energie.

Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #13 kdy: 27. Únor, 2012, 13:04:47 »

Podívej se třeba na dokument od Paula Straubingera- Na počátku bylo světlo (Am anfag war das light). Vystupuje v něm už docela dost lidí, kteří nejedí. Jeden z nich ("Matahi" Prahlad Jani) přes 64 let nejí, nepije. Byl zavřený v nemocnici (12.11 - 22.11.2003), zkoumali u něj, co se dalo. Dělali CT, nejrůznější vyšetření...  Nepil, nejedl, nevyměšoval. Moč se tvořila a záhadně zase mizela. Mají to na snímcích.
Je tam taky lékař Dr. Michael Werner, breatharián, který se nechal dvakrát zavřít do nemocnice, pod dohled kamer (v Bernu v r.2004 /na 10dní/ a pak v Praze, v r.2007 - Neurologická klinika 2. LF). Ty studie nejprve odmítli zveřejnit. Až po 4 letech tu první, z Bernu, publikovali (a že prý šlo o hladovku Wink), tu druhou pražskou dosud ne.
Atd. atd.  Na konci se k tomu vyjadřují kvantoví fyzici...
Koukni se, stojí to za to.
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 27. Únor, 2012, 18:22:59 »

Rozhovor s Dr.Michaelem Wernerem.

http://www.breatharian.cz/topic/17-rozhovor-s-michaelem-wernerem/

Uvedl jste, že pijete pravidelně. Jaký máte vztah ke kávě, vodě, džusu, vínu a tak podobně? Jak tomu bylo na začátku a jak je tomu dnes?

Jak jsem uvedl, piji občas a to když jsem s lidmi, kteří jedí a to co piji, záleží na situaci. Mezi jiným piji kávu, která je k disposici téměř kdekoli, ovocný džus, vodu, někdy sklenici vína. Nepiji kvůli nějakému konkrétnímu důvodu nebo s nějakým konkrétním cílem a ani proto ne, že bych měl žízeň. Piji, abych byl společenský, ale zrovna tak bych nemusel pít vůbec.

Když ráno vstanu, dám si během své snídaně s rodinou pravidelně šálek kávy nebo dva . V kanceláři si dám espresso o přestávce s kolegy. Během oběda si dávám sklenici vody nebo džus, nebo něco jiného. A odpoledne, třeba během jednání, si dám další kávu. Je to dosti proměnlivé ale množství, které vypiji za den, se pohybuje kolem litru nebo litru a půl. O víkendech, když jedu například na výlet na plachetnici, mohu pít jen velmi málo nebo dokonce vůbec. Záleží to opravdu na tom, co přichází.
« Poslední změna: 27. Únor, 2012, 18:24:34 od W » Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení