Stran: [1] 2 3 ... 5
  Tisk  
Autor Téma: Pavel Mácha: Čeští makrobiotici odporně smrdí a jsou agresivní  (Přečteno 13937 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
PavelM
Full Member
***
Příspěvků: 155


Zobrazit profil Email
0 11
« kdy: 05. Únor, 2012, 18:56:55 »

Děkuji Neonovi za smazání všech anonymních útoků. Pokud proti mě někdo osobně má, prosím, klidně do mě! Ale pod vlastním skutečným jménem a s odkazem na svou osobní LP, kde najdu jeho fotku a soupisku jeho osobních úspěchů na poli makrobiotiky, půstu nebo vitariánství. Tolik k právě ukončenému show, jedeme dál.

Dnes jsem mluvil s velice populárním léčitelem, kterého asi známe každý, kdo se na této rovině pohybujeme delší dobu. Není to nikdo jiný než pan Jarda  Zajíček.  Tento pán zná všechny veřejné a také hodně neveřejných přírodních způsobů léčení lidského těla.  Je proto zcela logické že se také musel setkat a s makrobiotikou. Shodou okolností jsem s Jardou Zajíčkem dnes mluvil  po telefonu.

Mezi řečí padla otázka: Pane Zajíčku a co makrobiotika?
Jarda se začal smát a zcela bez scrupulí odpověděl: Českých makrobiotiků znám několik a tomuhle pseudoumění se mohu jen tak maximálně vysmát a nedoporučuji jej! Prosím Vás ! Už jste si někdy čuchli k českému makrobiotikovi? Víte jak smrděj? Všimli jste si jejich chování jak jsou nervozní,  agresivní a nesnášenliví?  Dyť je to úplně normální a není se čemu divit! Podívejte se co s prominutím žerou a odkud až to tahaji! Představte si, že byste Číňana začali ládovat svíčkou nebo vepřovym s knedlíkem! Smrděl by úplně stejně a byl by stejně agresivní!! Jestli chcete makrobiotiku, tak si sežeňte 300 let starou jihočeskou kuchařku a vařte českou makrobiotiku!

Tak! Snad každý pochopil, že to není žádný útok na českou makro biotickou komunitu a Ti kdož pochybují o autenticitě rozhovoru, jistě mají po ruce telefon a mohou si výše uvedené informace ověřit. http://www.zdravi-az.cz/

A ruku na srdce pánové a dámy. Nemá pan Zajíček pravdu a nedošli jsme ke stejným závěrům už před týdnem, kdy jsem tu začal přednášet skutečnou makrobiotiku? Nemá pan Zajíček pravdu s tou agresivitou? A obzvlášť od lidí, kteří makrobiotiku přednášejí na kšeft?  Jak je vidět, máte skutečně téma na zamyšlenou, protože to, co se tu předvádí, odpor k přijetí nových věcí a následná agresivita, to přece nemá nic společného s pravdou láskou, uvolněním a všeobecným pochopením světa a jeho dějů, které tady zrovna Neon za makrobiotku slibuje. Jsem velice zvědav, co zde s touto věcí vyvedete....
pozn. neona - bylo napsáno panu Zajíčkovi jedním uživatelem fóra toto:

Mohu poprosit o Váš komentář?

Pan Zajíček to pochopil tak, že onen uživatel je autorem tohoto příspěvku, toho co napsal PavelM a odepsal toto:

> > No sice jste to dost upravil, nicméně v základních rysech to asi
> souhlasí.
> > Neřekl jsem, že odporně smrděj, ale že z nich táhne jako z pytle s
> > plesnivým
> > obilím a nemluvil jsem o Číňanech, ale o Eskymácích, což je sice dost
> > podobné, oba mají šikmé oči, ale není to stejné z hlediska přirovnání
> > stravy. Také tam nepadlo slovo jihočeská, ale staročeská a to je také
> dost
> > velký rozdíl. Pokud někoho chcete citovat, tak ho citujte, tak jak to
> > řekl,
> > jinak to pište jako vlastní názor.
> >
> >
> >
> > Jarda

Proto moje reakce je upravení původního názvu této Pavlem založené diskuze z:

J. Zajíček: Čeští makrobiotici odporně smrdí a jsou agresivní

na:

Pavel Mácha: Čeští makrobiotici odporně smrdí a jsou agresivní
« Poslední změna: 07. Únor, 2012, 09:57:10 od neon » Zaznamenáno

*************
Prosím uživatele agarek, El,Myšpule, jesenka,Jitřenka,Ondrej, pozorovatel, torquiose,W, aby nereagovali na moje příspěvky. S jejich stylem projevu a způsobem jednání na tomto foru nesouhlasím, proto jejich příspěvky nečtu a nereaguji na ně. Děkuji.
xylda
Full Member
***
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 223


Zobrazit profil
3 0
« Odpověď #1 kdy: 05. Únor, 2012, 19:15:48 »

Co bychom vyváděli? Myšlenku jsi určitě zasel a u koho padne na úrodnou půdu, to se uvidí. Osobně si myslím, že makrobiotika, jak ji chápu a doporučuju já, je super pro lidi, kteří dlabou bez výběru všechno a jsou z toho nemocní.

Mně samotné už ta klasická MB podle p.Průchové někdy nestačí, ale jestli cesta vede jen přes půst, budu muset přemýšlet.
O.K. Pavle, děkuju ti za pohled na věci, třeba je to zrovna ten, který OPRAVDU funguje.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member
*****
Příspěvků: 1148


Zobrazit profil Email
3 0
« Odpověď #2 kdy: 05. Únor, 2012, 20:43:23 »

Ahoj lidi,
a jaj, další téma. Nelíbí se mi toto téma. Co je to za pána, ten Zajíček? Léčitel, aha. Mě je to fuk. Jen říkám z vlastní zkušenosti, že jsem se na pobytech sekala se vstřícnými lidmi, kteří mi vždy pomohli, když jsem potřebovala. Proč by měli být MB agresivní? To by pak znamenalo, že jí hodně stahujících potravin. Já jsem se s agresivním MB člověkem nesetkala. Zatím tedy ne.
Jarka
Zaznamenáno
PavelM
Full Member
***
Příspěvků: 155


Zobrazit profil Email
0 5
« Odpověď #3 kdy: 05. Únor, 2012, 23:48:06 »

Citace
Co bychom vyváděli? Myšlenku jsi určitě zasel a u koho padne na úrodnou půdu, to se uvidí.
To už se vidí začal se včera večer, je tam deset lidí a šest stran - na rozdíl od Vás tady mě to tam nechali dovysvětlit do konce, drželi zobáky a poslouchali a teď jedou sami že nestačím zírat a jsem tak jaksi páté kolo u vozu Smiley
Citace
Osobně si myslím, že makrobiotika, jak ji chápu a doporučuju já, je super pro lidi, kteří dlabou bez výběru všechno a jsou z toho nemocní.
Já ? Kde máš LP kde se můžu kouknout, jak daleko seš od pravdy a té jediné správné makrobiotiky která kdy na Zemi existovala? 

Citace
Mně samotné už ta klasická MB podle p.Průchové někdy nestačí, ale jestli cesta vede jen přes půst, budu muset přemýšlet.
No jo to je ten problém když je to podle nějaké paní. Makrobiotika nemůže být podle nikoho jiného, než podle kosmu.
Už jsi viděla půst padle Pavla??  Asi těžko že jo. On je jen jeden na jednom principu a vše ostatní jsou drastické diety.Neexistuje žádný jiný způsob, jak zastavit žaludek a přepnout tělo na auto- výživu než skutečný půst o vodě - tedy nula jídlo a půl poháru destilky když přijde žízeň.

A protože půst a makrobiotika vylítly z jednoho hnízda, fungují tyto principu naprosto stejně v makrobiotice. Taktéž je jen jedna pravá, taktéž může fungovat jen na jednom principu a na žádném jiném. Kdyby to bylo možné, měli bychom dva kosmosy a dva Zákony a v nich Jin Ping Pong Jang Smiley Hahah:D   

 
Citace
O.K. Pavle, děkuju ti za pohled na věci, třeba je to zrovna ten, který OPRAVDU funguje.
On je to ten a buď si 100 % jistá Wink Stačilo tu velice málo - den dva držet klapačky, udržel zdejší patičky ve svym stromě a vše by běželo zde..Ale kdo chce kam pomozme mu tam:)   
Citace
Ještě mi Jarda doplnil mailem: Casto lécím nadsené makrobiotiky, kterí plesniví jako staré jablko.

A proč jste plesniví? Proč smrdíte? Protože si v těch shittech co taháte  Východu také přivážíte plísně a nemoci, se kterýma se vaše tělo když rostlo nikdy nesetkalo a proto se s nima neumí v dospělém věku vyrovnat.  To je závěr co?  Myslíte si jací jste makrobiotici a přitom se nevědomky trávíte exotickejma plísněma a potají se chodíte léčit kde kam... To se tu ale nepíše že jo. Na Vitariánu jsou teda mnohem upřímnější lidi a třeba Šarik tam klidně řekne, že to ještě není pro ni, protože ji chybí  aspoň bílé maso, aby ji napadaly vlasy atd... Lidi tak upozorní, že to není pro každého. Tady se raději chodí potajmu l dochtorum.....  

« Poslední změna: 06. Únor, 2012, 00:04:49 od PavelM » Zaznamenáno

*************
Prosím uživatele agarek, El,Myšpule, jesenka,Jitřenka,Ondrej, pozorovatel, torquiose,W, aby nereagovali na moje příspěvky. S jejich stylem projevu a způsobem jednání na tomto foru nesouhlasím, proto jejich příspěvky nečtu a nereaguji na ně. Děkuji.
dvorjar
Hero Member
*****
Příspěvků: 1148


Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #4 kdy: 06. Únor, 2012, 10:18:26 »

Ahoj,
Pavle, to je hrůza číst, co píšeš. Žádnej Zajíček mě nezajímá. Kdo ví, co je to zase za člověka. Přestaň psát ty bláboly. Když tě budou trpět jinde, tak ať. Paní Průchová MB učí. Přece je potřeba nějaký učitel, aby točlověku vysvětlil a když už člověk umí, tak si jedou po svém, oni se už vyznají. Pár už jich tady je, kteří umí vysvětlit. Každý si MB upraví podle svého. Neudu se namáhat s vysvětlování energií potravin, stejně to nechápeš. Ty MB asi neděláš, když jsem četla cosi o breethariánství.
Jarka
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
*****
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 3467


Zobrazit profil WWW
12 0
« Odpověď #5 kdy: 06. Únor, 2012, 10:40:18 »

Pavle, upusť prosím od vulgarit, arogance, neúcty a nerespektu vůči ostatním.
Ten poslední příspěvek prosím vyedituj a zmeň výše zmíněné nedostatky (třeba do 3 hodin?).

Vrať se k pozitivní komunikaci, trpělivosti s každým, kdo nesdílí tvůj názor, k respektu a předávání lásky, tak jako ji hlásáš sám jako nejvyšší pravdu.
Pokud sdílíš názor, že všichni jsme si rovni, že jsme na stejné lodi, tak to začni okamžitě vyjadřovat, zde na fóru hlavně slovy, u sebe v myšlenkách, činech na všech úrovních.

Pokud máš zájem vyjadřovat cokoli jiného než lásku, respekt, úctu, dělej tak třeba na svém fóru, webu, blogu.


 54 47 54
« Poslední změna: 06. Únor, 2012, 12:09:11 od neon » Zaznamenáno
veronika26
Jr. Member
**
Příspěvků: 51Zobrazit profil
3 0
« Odpověď #6 kdy: 06. Únor, 2012, 12:25:04 »

Tak jsem si přečetla ukázku jídelníčku p. Zájíčka.Já ,která mám nízky tlak, oslabené ledviny a je mi neustále zima si nedovedu představit ,že bych jedla jenom syrové saláty a minimum teplého jídla.Z toho jídeníčku mi běhá mráz po zádech.
Zaznamenáno
PavelM
Full Member
***
Příspěvků: 155


Zobrazit profil Email
0 6
« Odpověď #7 kdy: 06. Únor, 2012, 12:55:41 »

co je vulgarita jsem Ti Neone napsal do mailu nebudu je sem psát, aby tu skutečně vulgarity nebyly a neporušoval jsem pravidla tohoto fora
 
drželi zobáky
den dva držet klapačky
- jsou dle mého názoru provokativní srandovní náhražky za slova "prosím poslouchejte" pakliže máš na tomto serveru skutečnq tak vysoko nastavenou hranici slušnosti, klidně moje slova vyměň za ta zdejší hranici odpovídající - třeba držte už konečně pusinečky  Roll Eyes


zas to nežeň do extrému:) nebo budeš zas jen mazat:))))))))))
hezky den
p.
« Poslední změna: 06. Únor, 2012, 12:57:17 od PavelM » Zaznamenáno

*************
Prosím uživatele agarek, El,Myšpule, jesenka,Jitřenka,Ondrej, pozorovatel, torquiose,W, aby nereagovali na moje příspěvky. S jejich stylem projevu a způsobem jednání na tomto foru nesouhlasím, proto jejich příspěvky nečtu a nereaguji na ně. Děkuji.
Andrea
Full Member
***
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 166Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #8 kdy: 06. Únor, 2012, 12:57:29 »

Respektovat druhého, že je jiný a nestrefovat se za to do něj - to je počátek moudrosti ........
Zaznamenáno

PavelM
Full Member
***
Příspěvků: 155


Zobrazit profil Email
1 1
« Odpověď #9 kdy: 06. Únor, 2012, 12:59:11 »

Tak jsem si přečetla ukázku jídelníčku p. Zájíčka.Já ,která mám nízky tlak, oslabené ledviny a je mi neustále zima si nedovedu představit ,že bych jedla jenom syrové saláty a minimum teplého jídla.Z toho jídeníčku mi běhá mráz po zádech.
Zkus ho, třeba to dopadne naopak - budeš mít vyšší tlak a poznáš teplo kolem páteře. Proč věc odsuzuješ dřív, než jsi ji měla možnost zkusit? )
Zaznamenáno

*************
Prosím uživatele agarek, El,Myšpule, jesenka,Jitřenka,Ondrej, pozorovatel, torquiose,W, aby nereagovali na moje příspěvky. S jejich stylem projevu a způsobem jednání na tomto foru nesouhlasím, proto jejich příspěvky nečtu a nereaguji na ně. Děkuji.
PavelM
Full Member
***
Příspěvků: 155


Zobrazit profil Email
1 3
« Odpověď #10 kdy: 06. Únor, 2012, 13:02:12 »

Respektovat druhého, že je jiný a nestrefovat se za to do něj - to je počátek moudrosti ........

Tak! Může tu zvednout ruku ten, do kterého jsem se pod jeho vlastním jménem přímo strefil dřív, než se začal strefovat on do mě, zde podepsaného vlastním  jménem?   
Zaznamenáno

*************
Prosím uživatele agarek, El,Myšpule, jesenka,Jitřenka,Ondrej, pozorovatel, torquiose,W, aby nereagovali na moje příspěvky. S jejich stylem projevu a způsobem jednání na tomto foru nesouhlasím, proto jejich příspěvky nečtu a nereaguji na ně. Děkuji.
Andrea
Full Member
***
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 166Zobrazit profil Email
6 0
« Odpověď #11 kdy: 06. Únor, 2012, 13:33:29 »

Běžně nereaguji a spíše čtu. Tohle je ale nářez. Přemítám:
1, kolik MBček jsi osobně poznal, jedl s nimi a mluvil?
2, co máš asi za problémy, že takhle kopeš?

Víš Ty co? Když jsme tak odporní, smrdíme, jsme agresivní - jdi se tedy angažovat a nech nás tady s tím, co máme rádi .... Bude to lepší. Máš svou duchovní cestu a my každý z nás co jsme tu, také. Znám hodně neMB, i MB a dokážeme spolu dýchat, sportovat, bavit se. Neútočí, neplivou. Jdi se angažovat tam, kde Ti bude dobře ....
Tady jsi špatně, ještě by jsi se mohl nakazit .....
Zaznamenáno

midsummer
Full Member
***
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 157Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #12 kdy: 06. Únor, 2012, 13:40:04 »

Tak jsem si přečetla ukázku jídelníčku p. Zájíčka.Já ,která mám nízky tlak, oslabené ledviny a je mi neustále zima si nedovedu představit ,že bych jedla jenom syrové saláty a minimum teplého jídla.Z toho jídeníčku mi běhá mráz po zádech.
Zkus ho, třeba to dopadne naopak - budeš mít vyšší tlak a poznáš teplo kolem páteře. Proč věc odsuzuješ dřív, než jsi ji měla možnost zkusit? )
Prima nápad  Wink . Jsem na tom úplně stejně: oslabené ledviny, nízký tlak. Vitariánství a stravu podle pana A-Z Jardy mám vyzkoušené, opakovaně - neb mně asi nestačí si "nabít hubu" jednou. Výsledek vždy stejný: tlak šel ještě více dolů, mentálně i fyzicky jsem byla zcela na dně, a hlavně jsem byla oteklá jako balón. Otoky na obličeji, hlavně kolem očí, že jsem skoro neviděla, ale i otoky celého těla.

Kdo by nechtěl býti vitariánem - je to tak prosté: žádné vaření, potraviny se koupí na každém rohu, paráda. Ale holt, pro každého to není. Zlatá makrobiotika.
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
PavelM
Full Member
***
Příspěvků: 155


Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #13 kdy: 06. Únor, 2012, 13:54:50 »

Citace
Kdo by nechtěl býti vitariánem - je to tak prosté: žádné vaření, potraviny se koupí na každém rohu, paráda. Ale holt, pro každého to není. Zlatá makrobiotika.

Ale vždyť jsi napsala do slova a do písmene naprostou pravdu. Četla jsi LP, která je v pravdě produktem právě tohoto fora?  http://makrobiotika.co.uk/html/landing_page_cz.html Není tam nic jiného!
Zajíček neříká, že k němu chodí všichni makrobiotici ale jen ti co si natahali z Východu plísně a neumí se jich zbavit. Jasně to Neon napsal, že díly otmu že neexistuje jasný názor, je makrobitik řada druhů a to je špatně. Správná makrobiotika není podle někoho ale podle jing jang a podle jednoho Zákona. A to je dobře. Pakliže používáš tu správnou makrobiotiku, jsi v naprostém klidu, zdravá a vyrovnaná a netýká a se Tě to, co říká Zajíček o rádoby makrobioticích, kteří se k němu chodí léčit. Ne tu vše naprosto v pořádku ? Včetně toho, že trefená husa zakejhala? Wink   

« Poslední změna: 06. Únor, 2012, 13:56:28 od PavelM » Zaznamenáno

*************
Prosím uživatele agarek, El,Myšpule, jesenka,Jitřenka,Ondrej, pozorovatel, torquiose,W, aby nereagovali na moje příspěvky. S jejich stylem projevu a způsobem jednání na tomto foru nesouhlasím, proto jejich příspěvky nečtu a nereaguji na ně. Děkuji.
midsummer
Full Member
***
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 157Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #14 kdy: 06. Únor, 2012, 14:34:11 »

Nevím, jestli trefená, ani nevím, jestli husa  Wink . Ale fakt je, že makrobiotika je pro mě takové synonymum k tomu "jak to dělaly naše prabáby". Nicméně, současné podmínky a styl života, alespoň u mě, nedovolují praktikovat to úplně stejně jako moje prabába  Smiley . Tak dělám co můžu  Smiley .
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
Stran: [1] 2 3 ... 5
  Tisk  
 
Skočit na:  Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení