Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: DOBRODRUŽSTVÍ V BANÁTU ~ 30. května – 10. června  (Přečteno 1184 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Irena
Full Member
***
Příspěvků: 135


Zobrazit profil
2 0
« kdy: 05. Únor, 2012, 21:21:14 »

DUHOVÝ KONÍK
zve své přátele a příznivce na společné

RODINNÉ DOBRODRUŽSTVÍ V BANÁTU

Navštivte s námi rázovité a jedinečné prostředí u nás již většinou zaniklého malebného českého venkovského stylu, ovlivněného okolními národy Rumunů a Srbů. České vesnice jsou zasazeny do divoké přírody s možností toulek po vozových cestách a pěšinách vinoucích se po horských pastvinách i hlubokými bukovými lesy. Obyvatelé českých vesnic si zde zachovali jazyk, zvyklosti, řemesla, způsoby stavění, jež z části v naší středoevropské civilizaci již neexistují. Horské salaše, krasové útvary, ekologicky nenarušené přírodní prostředí, čerstvý vzduch, tradiční strava, vlídní lidé, jejich um a v mnohém soběstačnost a nezávislost na okolním civilizovaném světě – to je dost důvodů pro objevování tohoto zajímavého „ živého skanzenu české vesnice 19. století“. Průvodcem nejen na treku vám bude zkušený cestovatel Honza Jícha.

Pobyt je určen nejen pro rodiny s dětmi ,ale i pro jednotlivce, páry, mladé i ty životně zkušenější, kteří rádi objevují zajímavé kouty světa a chtějí si odpočinout a inspirovat se v romantické přírodě, na venkově.

Místo:      Rumunsko, oblast Banát - hornaté území Karpat na jihozápadě Rumunska, na jihu obtékané Dunajem. České vesnice se nacházejí v nejjižnějších výběžcích hor, nedaleko Dunaje, v nadmořské výšce 400 – 700 m n. m. Během treku navštívíme pět ze šesti českých vesnic, základna pro pobytové účastníky v Bigäru

Termín:     30. května – 10. června 2012; odjezd z Prahy ve středu večer, cesta trvá cca 15 h, příjezd zpět do Prahy v neděli kolem poledne
Ubytování:   Účastníci na treku se budou ubytovávat cestou podle možností, v Bigäru je ubytování v jednotlivých  chalupách (3-5 lůžkové pokoje) s pěkným dobovým zařízením. Některé chalupy jsou vybaveny koupelnou.
Program:   Dobrodružství chtiví zájemci půjdou celotýdenní trek z vesnice Bigär, jehož trasu a náročnost lze upravit podle přání účastníků i na místě. Ostatní účastníci zůstanou na základně, kde je možnost dělat krátké výlety, procházky, užívat makrobiotické stravy. Pro děti bude připraven program (s využitím místní krásné přírody včetně potoka na osvěžování). V případě zájmu cestou z Banátu zastávka v Budapešti.
Turistický program treku:   Bigär – Eibenthal (2 dny) – Rovensko (2 dny) – Gerník (1 den) – Sv. Helena (1 den); po dohodě s průvodcem je možné projít i malebný kaňon řeky Nery, se sráznými útesy a cestami zčásti vytesanými do skal (+ 1 den).
Strava:   V Bigäru se bude vařit plná makrobiotická penze pro pobytové účastníky; účastníci treku si budou vařit a stravovat se sami
Nutné vybavení s sebou:    Pro pobyt – pomůcky, hračky a sportovní náčiní dle domluvy, pro jistotu povlečení. Na trek – dobré boty, batoh, spací pytel, kempový vařič s 970g bombou, odpovídající oblečení, popř. stan.
Nástupní místo:      Praha, a v případě zájmu i například Humpolec, Brno, Bratislava
Cena:   3.350,- Kč; cena zahrnuje dopravu pohodlným autobusem, průvodce cestou autobusem a na treku, animátora dětského programu v Bigäru, materiál na hry, organizační náklady. Cena nezahrnuje náklady na ubytování (ty budou pro pobytové účastníky cca 100,- Kč/os a den a pro účastníky na treku 100 – 120 Kč/os a den – spaní ve vlastním stanu zdarma) a náklady na stravu (cena plné penze v Bigäru je 2500,- Kč/os a celý pobyt; cena za stravu na treku je kolem 250,- Kč/os a celý pobyt – většinu surovin si nesete sebou z domu)

POJĎME S OTEVŘENÝM SRDCEM, RADOSTÍ A POKOROU OBJEVIT KOŘENY, INSPIROVAT SE A MOŽNÁ NAJDEME SAMI SEBE

Podrobné informace vám zašleme minimálně 1 měsíc před konáním akce.
Pro více informací pište na Info@duhovykonik.cz; nebo volejte 602558972

« Poslední změna: 06. Únor, 2012, 10:43:44 od neon » Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení