Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Plíseň na potravinách  (Přečteno 1696 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Ondrej
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
1 0
« kdy: 07. Únor, 2012, 10:59:17 »

Chci otevřít téma plíseň a potraviny, protože mi přijde užitečné a můžeme se ledasčemu poučit.

Asi tak měsíc zpátky Občanské sdružení TEST medializovalo své testy na rajské protlaky a kečupy, že jsou plné plísní. Ten časopis mám k dispozici. Sice se nás to moc nedotýká, ale rád bych se nad tím zamyslel.

Loni jsme pomalu přestali kupovat vločky (ovesné.. prakticky jakékoli). Také p. Staněk na to varoval, že mu vykázal Oberon problémy, zmínil příčinu v plísních, které na vločkách jsou.
Co se sýrů týče, rád si pochutnám na tempeh natural (tedy v bílé plísni). Samozřejmě na plátky nakrájeném, dozlatova osmaženém. (Mléčné sýry nejím ani náhodou.)

Jinak se mi ještě nestalo, že bych našel plísně třeba v rýži, jáhlách, pohance, těstovinách. Pokud někdo máte svou zkušenost, prosím přispějte.
Zaznamenáno
Igor
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 22. Únor, 2012, 07:48:13 »

Já jsem našel plíseň i v jáhlách. Sehnat kvalitní jáhly se mi zdá skoro nemožné, často je dovážejí z radioaktivní Ukrajiny nebo z chemicky zamořené Číny. Navíc, často jsou plesnivé. To už v Česku nikdo neumí vypěstovat jáhly???
Zaznamenáno
Nena
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 22. Únor, 2012, 08:25:23 »

Jáhly jsou letos oříšek. A oves taky.
Zaznamenáno
Jarda Stránský
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 23. Únor, 2012, 08:08:11 »

Něco k tomu dovozu, asi se to plísně moc netýká. Nedávno jsem tu četl příspěvky, které se týkaly nakupování na farmářských trzích v Praze. Většina těchto příspěvků si chválila nabídku, sortiment. Například, že je nabízena dýně, černá ředkev a pod.  Krom toho často bylo uvedeno, že nákupem na těchto trzích podporujemeLogicky vzato naše zemědělce. Nabízejí se dvě otázky: 1. Pokud je uvedená zelenina tak pěkná - nekazí se našim zemědělcům - čím je ošetřována. 2. Je možné, aby v našich podmínkách bylo možné uchovat zeleninu do poloviny zimytak, aby se nekazila, bez chemických činidel? Jsou zemědělci, kteří prodávají i nakoupené jinde, v zahraničí.
Zaznamenáno
Nena
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 23. Únor, 2012, 08:25:40 »

Já si myslím, že někteří poctivý jsou. My máme např. uskladněnou mrkev ve sklepě a je stále pěkná a dobrá. Ale je jasný, že ne vše se dá nyní koupit uskladněné dobré - jako např. pórek - ten asi někde ti prodejci museli koupit... Nejlepší je asi svého zemědělce trochu více znát... A někdy stačí si u stánku s prodejcem popovídat, oni vám odpoví. A když neříkají pravdu, tak se to často pozná z toho jak se tváří apod.

Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 23. Únor, 2012, 10:31:44 »

Tak třeba pórek je zimní zelenina, v Česku nevím (mrazy), ale v Itálii se sezonně sklízí tak nějak po celou zimu. Třeba z nějakého skleníku? Fakt nevím, ale ten jsem každopádně, stejně jako dýni, na farmářských trzích neviděla.
Pravda, dokonalá ta zelenina nebyla, tuří měl taková omačkaná očka, místy zhnědlá a měkká, leč neplesnivá. Kus jsem ho vyhodila, přičítám to právě tomu skladování.
Jinak si taky myslím, že mrkev v písku něco vydrží.
Jak vypadá plíseň v jáhlách? To jsem asi ještě neviděla..
Zaznamenáno
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 23. Únor, 2012, 11:38:36 »

Pórek může zůstat na záhonku normálně i přes zimu - sklízet postupně podle potřeby.
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení