Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: Nová pravidla pro fórum  (Přečteno 6452 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Ondrej
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 08. Únor, 2012, 00:34:16 »

Ačkoli si myslím, že téma omezení anonymity je slušný úlet, ta otevřená diskuse je super. Nemyslím to zle, prostě sem přišel Pavel, který jakoby nebojácně ukázal všechno (vypadá to tak, nic víc!) a třeba bychom jej tu příští týden viděli i bez kalhot. Třeba, i když na tom nezáleží, kdo by to byl.

Zkusím upozornit dvěma dalšími příklady - porody, očkování a vůbec pohled na západní medicínu.
Z jednoho pohledu pokud se někdo nudí a má málo svých starostí, ať říká o sobě a své rodině otevřeně veřejně, co si myslí a co praktikuje do detailů s vazbou na svou fyzickou osobu.

Bavil jsem se loni ve městě s jedním policistou o jeho pohledu na dnešní společnost, kriminalitu a trestnou činnost. Jeho první reakce byla, že to směřuje k občanské válce. Podobně bychom se mohli zeptat sestřičky nebo lékaře na onkologii, že. Příklad policisty nebo lékaře má společného to, že oba jsou  s tím každodenně v kontaktu. Netřeba se bát, ale... dráždit hada..?

Když se budu snažit pochopit Neona, mohu v tom vidět i pozitiva. Otevřu se veřejnosti, v krajnosti mohu shledat výhodným také zveřejnění svého kalendáře, podpisového vzoru.. a v případě útoku si povím, že to je správně, že se to stát mělo a jemu (tomu útočníkovi, mám ho ve skutečnosti rád, určitě tím něco vyčistil) se to tak či tak vrátí, zákony vesmíru přece platí pro všechny. Mohu přitom inspirovat v cestě slušnosti, otevřenosti a bezpodmínečné lásky i další lidi, a to je přece super věc.

Chápu oba pohledy na věc, ale raději bych možnost anonymity zachoval, klidně i se zaručením výmazu IP adres, bez integrace na google analytics apod.
Zaznamenáno
makroušek
Host
3 0
« Odpověď #16 kdy: 08. Únor, 2012, 01:00:11 »

Prosím, berte můj příspěvek i trochu s nadhledem, nadsázkou, vtipem, vše co tam je napsáno nemusím myslem smrtelně vážně do morku kostí, ale veskrze to odpovídá určitým mým pohledům.

Nemůžu vyloučit, že jsem v tuto chvíli brzda v systému, mě na jednu stranu Pavel nevadí i kdyby mě nazval jakkoliv vulgárně, může to být trochu hra ne? Takže proč vlastně mazat cokoliv, v tomhle já bych jednu z cest viděl.
Ale na druhou stranu mu občas chci napsat od plic, co si o něm myslím, mít tu svobodu. Nemá cenu zastírat, že tohle se tady děje kvůli Pavlovi. Ale děje se to proč, protože to moc řešíme, hodnotíme, protože se tady maže? Protože nám vadí vulgarita, útoky narážky, nepokora atp.?

Delší příspěvky se hůře upravují, kde je něco řečeno na pevno a dráždí to, může tam být stejně tak otazník.

Příspěvek jsem psal průběžně několik hodin, protože jsem musel odběhnout, tak snad už není neaktuální, případně doupravím.

Citace
propagací jen vaší pravdy si nechejte pro sebe, pro své stránky, fórum.

Nechci ti to nabourávat, ale pravd, pohledů je tolik, jako je lidí.

Citace
Pokud o někom něco píšete, zamyslete se, nakolik jsou to jen vaše domněnky, nakolik to máte podložené osobní zkušeností - slyšená, přebraná zkušenost je také často velice málo, proto raději nic nepište. Přemýšlejte nad dopadem svých slov, tvrzení - opět, netvrďte, nepište, neraďte něco s čím nemáte přímou zkušenost.
Zkušenost od Mistů, lektorů.......?

Citace
Ale když se hned zamyslím nad detailama, tak mě napadá např. když chci napsat, že nějaký lektor radil na tu nemoc/problém to a to - tak můžu to napsat, když jsem si nadefinoval pravidla výše? jen osobní zkušenost?

No právě no.

Jedna pohádka:

Bylo, nebylo, jedna vesnice, dobře se v ní žilo, krásná, mírumilovná, svobodná společnost, rajská vesnice, kde se nekradlo, nebyla tam kriminalita, žilo se tam hezky, nepotřebovali policii, zákony.

Byla  tam velká svoboda, respekt, úcta, uznání, sdílení informací, tolerance atd., ale nastěhoval se tam jeden ne příliš hodný člověk, který zjistil, že ta společnost nemá zákony, policii, pravidla, to je ráj pomyslel si, já jim vnutím ty své, já už je naučím řádu, poslušnosti a budou poslouchat mě. Oni ten řád, zákony nemají, to jsou pomatenci na slepé cestě, nu já je ještě naučím, jak žít v řádu.

Nikdo ho nechtěl vyhodit, nebyla policie, všichni byli protkáni láskou, jenže začalo docházet k pnutí, útokům, lidi začali cítit, že ztrácí svobodu a že tento člověk tak úplně nezapadá do jejich společnosti, že nedokáže žít bez zákonů, soudců, policie, pevných mantinelů a řídit se morálkou, svědomím do té míry, aby neomezoval, neohrožoval, neuzurpoval si nadvládu atd.

A to se lidem nelíbilo, začali se bouřit, někteří chtěli dotyčného vyhodit, jiní mu chtěli omezit pravomoce, ale jejich neformální vedoucí říkal ne, láska je vše, jsme protkáni láskou, jsme dobro, chceme dobro, láska je nejsilnější na světě, vše zmůže i dotyčný se zlepší, když s ním budeme jednat s láskou.

Ti, co kdysi byli v minulosti za hranicí vesnice si ťukali na čelo, protože znali zlo, ale jejich neformální, čelný představitel zlo neznal, věřil, že vše láska zmůže, ale mýlil se.

Když mu to došlo, začal sám tvořit zákony, stal se vrchním policistou, ale učil se za pochodu, nevěděl co s tím, jednu dobu zavřel mnoho lidí, zavřel jejich ústa, měl moc a smazal vše co řekli, svoboda se začala vytrácet.

Dotyčný přistěhovalec si dobře žil, taková krásná společnost, než jim dojde kdo jsem, než se naučí bránit, budu kdoví kde, mám spoustu zkušeností jak v tom  chodit.

V téhle společnosti se začaly tvořit zákony, které předtím nebyly potřeba, lidi si začali kupovat bytelnější dveře se závorama, zámkama, zamykat je a méně vycházeli, byl to počátek konce svobody, dotyčný dál využíval skulinek v zákonech vesnice, představitel, starosta byl hodný, dobrácký muž a tak tomu ne úplně hodnému člověku lecos procházelo, vymýšlel stále lepší, rafinovanější způsoby jak si něco ukořistit, většinová společnost chřadla, byla méně svobodná, otevřená, někteří se odstěhovali, pár lidí bylo odsouzeno, aniž by něco udělali, tak už to bývá dál to neznám aneb pokračování příště.

Neone, Pavel tě tahá za nos a ty staré dobračisko mu na to skáčeš, manipuluje s tebou, tahá tě lidově řečeno za fusekli, slovíčkaří, snaží se udržet, ukecat tě. Ach jo.

Citace
Vložit citaci
Opatrně, přátelé. Nezapomínejme o té hraně, na které je samotná MB v současném světě..
Nedoporučuji to ignorovat. Jsme tady mimo mainstream. S nějakým pravidlem povinného jména, fotky nebo prolinkování na facebook zásadně nesouhlasím.

Přesně tak mb je uderground, podzemí, v podzemí. Není to hlavní proud, neschováváme se v Anglii, nemáme fiktivní adresy atp. Mb ohrožuje autority, systémy, byznys farmaceutický, lékařský, potravinářský atd.

Můžou se z nás stát mučedníci, stupeň ohrožení je u nás vyšší a na rozdíl od některých nežijeme v ilegalitě, ale v Čr, to co se tady teď děje, to je tristní a je to zaskočení, nepříjemnost a je to škoda, vytvářet adresáře, jmenný seznam je proti nám, my jsme určitá revoluce, disent systému, který tady je teď.

Utajení našich jmen, adres je v zájmu naší ochrany, protože může přijít doba, kdy můžeme být systematicky ohrožováni, likvidováni, my jsme počátek nového věku, naděje lidstva, zasloužíme si zvláštní, větší ochranu, ať se to někomu libí nebo nelíbí.

Možná je načase opustit fórum, vytvořit jiné nebo odejít do pozadí.
Citace
Všemá své meze, hranice, limity.
Předejme administraci Pavlovi, zrušme účty a jděme jinam!!!

Citace
Moje cesta je v hledání svobody všude tam, kde narážíme na nesvobodu. A kdo je na tom podobně taky ví, že má množství svých zkušeností, které může nabídnout. Pochybuji však, že by to každý chtěl psát jako na čistý papír opatřený hlavičkou se svým jménem, bydlištěm, rodným číslem, telefonem.

Přesně tak, není každý exhibicionista, já tedy určitě ne.

Citace
Na tomto webu mohou být nějaké podmínky uživatele, akceptující způsob jeho chování a tak. Ale to že nějaký PavelM zde rozmnožil své příspěvky, svými názory a způsobem jednání narušil zdejší symbiózu, to je jednak dáno tím, že zdejší uživatelé mu umožňovali svými reakcemi příspěvky množit a množit. Naopak kdyby si řekli, že prostě nemají potřebu se vyjadřovat k takovému primitivnímu škůdci, který má u svých příspěvků místo přínosného citátu uveden výčet zdejších uživatelů, kteří se mu svými názory nelíbí, nečte je, ignoruje je ---  tak by se PavelM na zdejším fóru nemohl stát tak slavným. Přirovnal bych to ke kvasince, která ke své existenci potřebuje jednoduchý cukr. Myslím si, že PavelM je vážně jako bakterie, není-li to nějaký počítačový bot s určitou inteligencí.

Tak tak.

Citace
Vložit citaci
Mám ráda své soukromí. Pokud by byly vyžadovány podrobné informace o mě, přestala bych forum navštěvovat. S některými se tu znám i osobně, ale seznámila jsem se s nimi až v okamžiku, kdy jsem si byla jistá, že jim mohu důvěřovat, že mi neublíží.

Ano, souhlas.

Citace
Nevím nevím, zda právě tohle je "ideál". Mně osobně nepřijde na určité anonymitě nic divného, zvlášť na fóru, kde se více než jinde řeší mimo jiné zdravotní problémy a osobní trable. A to jsou poměrně intimní věci. Funguje zde např. diskuze o gynekologických či těhotenských problémech, nepříliš příjemných eliminacích spojených s MB stravou atd. - neumím si představit do nich přispívat s tím, že se pak každý s přístupem na net, např. mí obchodní partneři či klienti, sousedi, známí atd., může prostřednictvím mých identifikačních údajů, případně i fotky, dozvědět plno věcí z mého soukromého života. (Některé z nich jsou navíc poměrně bolestné a v reálu o nich třeba ví jen pár mých nejbližších.) Na FB také žádné extra osobní věci nepíšu a v přátelích mám všehovšudy asi 20 lidí, přičemž většinu z nich znám osobně. Toť tedy můj úhel pohledu, každý to má samozřejmě jinak...

Tak tak, souhlas.

Citace
Ideální stav by byl namísto "představujte si, že se neschováváte za přezdívku" mít rovnou pravidlo plných jmen, takhle to například zavedli dávno na freshness.cz a nebyl problém.
A taky tam mají podmínku vlastní fotky v profilu.

A nebo mě došlo, že to může být prolinkované s profilem na facebook. Když nám nedělá problém mít plné jméno tam, tak proč tady?

Pak taky by bylo fajn, kdyby každý měl vyplněnou nějakou profilovou stránku a tam základní informace o svojí zkušenosti s makrobiotikou, jedno jakékoli, prostě osobní story.

Ale to už jsou ty ideály.

Otázka je, jestli za nima jít a jestli ten ideál je vůbec nastavený dobře.

Znám lidi co tohle obchází, jiné foto není problém, jiné jméno na FB není problém.

Citace
Pište jen od srdce a pište jen osobní, praktické, reálné životní zkušenosti. Příspěvky protkané neúctou, nerespektem, arogancí, propagací jen vaší pravdy si nechejte pro sebe, pro své stránky, fórum. Chovejte se tak, jako byste se chovali v reálném životě, z očí do očí. Nepište nic, co byste v reálné komunikaci druhému/druhým neřekli.

Ale kdo to zvládne posoudit, že to tak je nebo není.

Citace
Tohle mě k tomu případu Pavel napadlo.

Začal to ale Pavel svou nejasnou komunikací a neochotou sdílet naplno cokoli nám chtěl sdělit, postupnému mlžení, nezodpovídání otázek - což lidi přirozeně vrhlo do celého koloběhu dalších událostí.

Ale dovedu si uplně představit, jak mi Pavel řekne, že od počátku odpovídal maximálně detailně, naplno, plnohodnotně a hlavně z osobní zkušenosti. Vypracoval svou LP, dával odkazy na různá vysvětlení kolem breathariánství na svém pust.cz webu. A já musím uznat, že to tak bylo.
Nedokážu si prostě jasně formulovat, v čem že to ten Pavel udělal tu chybu, která nám tak vadí.

Umíte to někdo jasně nezaujatě popsat?

Pavel na mě působí jako jangáč, egoista, který si myslí, že zná nějaká moudro, tajemství a může ostatní vést, poučovat, aniž by o to stáli. Jde o násilné vnucování svých názorů, pravd, aniž by byl zájem, osočování, urážení slušných oponentů, samozřejmě časem ne každý udrží extra serióznost, když se útočí.

Realita je taková, že málokdy je jedinec geniální, nepochopený, často spíše většina dokáže nastavit zrcadlo jednotlivci. Za mě tady jde z Pavlovi strany hlavně o manipulaci s tebou, zneužívání tvé dobrotivosti, lásky, hodnosti a také tvé určité vidění se v jangáčích, ve výrazných osobnostech, zvláště pokud nejsou hloupí, umějí formulovat slova, něco na nich je, věří si, trvají si na svém.

Nakonec co nejhoršího se může stát? Rozpad fóra? Vznikne jinde jiné, semínka byli po pět let zde zasévány a relita není na webu, tohle je tak trochu umělý, virtuální svět, život je mimo tyto prostory.

Jak zkončily Indiáni, Aztékové, Ikové, přišla méně mírumilovná lidská rasa, větší jangáči a vyhladila celé civilizace, nějak jsem si na to vzpomněl v souvislosti s touto situací, tady jeden láme mnoho lidí, tam také málo lidí vyhladilo celé civilizace.

Závěr:
Bylo tady před Pavlem moc hezky, byl tady ráj.
Jsem pravidelným čtenářem od roku 2006.  Cry

Ale proč není, protože se to tady začíná zbytečně moc řešit a já to řeším také, namísto toho, aby se tomu nechal volný průběh? Možná.

Doufám, že za své nekorektní vyjádření dostanu BAN, zveřejnění jména, adresy, velikosti mého chodidla, výšky, váhy, otisků prstů, foto laserem nasnímané sítnice, očipování, délku mého čůracího zařízení, počet zubů, kazů, zveřejnění podrobné lékařské zprávy s rozborem moči, krve, myšlenek, počet chlupů i šedivých vlasů, výši částky na mém kontě a dalších sto podrobných údajů o mě, mé ženě, rodině do desátého kolena i zveřejnění všech mých trestných činů které teprve vykonám, vítejte v novém světe.

A ještě něco, kdybych se choval jako Pavel, byl bych tady ještě? Mám to zkusit?

PS:
Tohle bych sem asi psát nemusel, ale před několika hodinama jsem volal policejní zásahovku, několik lidí mě vydíralo, vyhrožovalo, partička dostala řádně za vyučenou a já viděl černé barety v akci, jsou to teda hoši namakaní, nejsem úplné tintítko, ale tihle chlapci fakt budili respekt, slušní korektní vůči mě, tvrdí, rázní vůči vyděračům.

Poučení? Nenechte se vydírat, nenechte si vyhrožovat, choval jsem se slušně, korektně, ale nešlo to, zásahovka dojela v rozmezí 10-15 minut, do té doby jsem se snažil, aby mě nesundali fyzicky, chtěl jsem se slušně domluvit, několikrát jsem to zkusil, upozornil jsem několikrát, že zavolám policii a nic, tak jsem volal.

Když hoši dojeli, bylo jich asi šest, partička změnila styl jednání a rychle se to vyřešilo, opustili můj nemovitý majetek a bylo to o.k.

Něco Vám napíšu, nedělat pár let korektnější mb, tak bych se podělal strachy s mb mám pocit, že méně cítím bolest, jsem psychicky odolnější, jakoby se na sebe dívám shora, nejsem uvniitř sebe, když se mi děje něco nedobrého a jednám racionálněji, je to zvláštní stav, který jsem začal mít po několika letech korektní mb.

Já tenhle příspěvek píšu několik hodin, měl jsem návštěvu viz výše, pokud je to neaktuální, tak sorry, promazat, banovat, vyhodit.

Citace
Držení si své identity pod nickem "v tajnosti" nebo jak to nazvat neberu jako nevyzrálost nebo jako slabost toho daného. Možná slabost vidím asi spíš v tom, kdo se bojí komunikovat s lidmi, které nezná.

Tak nějak, copak Pavel nám píše adresu, kterou požaduje, píše jenom nějaké město v Anglii, co je to za adresu a chytá se slovíček, bere argumenty, které mu občas někdo napíše.

Citace
Co je šmankote sousedce do toho, jestli mám kupř. vaginální výtok nebo akné na zadku? Proč má vědět klient mé firmy o mé a manželově trnité cestě k dítěti, nebo třeba jen prodavačka v obchodě, co si dáváme doma k večeři? Z jakého důvodu mám pouštět informace tohoto typu do celého světa, abych dala najevo, jak moc jsem silná a že se za nic nestydím a ničeho se nebojím? A neměli bychom po ulici v létě rovnou chodit třeba nazí, protože vlastně nemáme co skrývat...?

Třeba přeháním, ale takhle to cítím. Sama jsem někdy sdílná až moc, někdy docela lituji, že tu pusu nemám na zámek... Smiley Ale právě proto čekám od diskuze na internetu anonymitu, od toho přece fóra jsou, ne? Kdo chce vystupovat veřejně, ten o sobě např. napíše knížku, prezentuje se v médiích nebo na jakémkoliv osobním setkání s lidmi, ale do fóra chodí psát spousta lidí právě proto, že na sebe mohou "napráskat" i osobnější věci, aniž by k nim měl kdokoliv "přímý přístup".

Jen pro doplnění, už se mi v minulosti stalo, že mě třeba jistý jedinec začal na základě virtuálního seznámení na jednom serveru pronásledovat v reálu - a to jsem mu ani ty osobní informace neposkytla, nějak si je zjistil sám. Každopádně si nyní dávám víc pozor na to, co o sobě kde napíšu. A vím, že ne každý, kdo si o nás to info čte, je lidumil a dobrák od kosti...

Přesně tak. On tady ten ráj zase může být, ale asi to moc řešíme, místo aby se tomu nechal volný průběh co ty na to admine, my se bránit vůči Pavlovi umíme, dej nám svobodu ve vyjadřování jako jemu, nemaž diskuze a bude to o.k.

Citace
K té anonymitě: Přece, když jdu po ulici, také nemám na čele napsáno, jestli jsem Franta nebo Pepa Majer a bydlím na Žižkově a mám AIDS a 150 Kč na účtě.... K čemu by to bylo dobré? Byla bych tím snad důvěryhodnější?

Asi to má nějaký důvod, že se nerodíme s vytetovaným identifikačním číslem na čele...

Tak tak.

Citace
Tak co mi má vadit na tom, že jsem člověk a mám třeba výtoky a řeknu to před všema?
Že mám tu a tu nemoc a řeknu to za své jméno?
Co mi má vadit, že to ví soused, pracovníci?
Mělo by nám to vadit?

V kolika pracovních kolektivech si za posledních deset let dělal? V žádném, jenom doma? Odpovíš mi na vše a veřejně na co se tě zeptám, chceš to zkusit, mohlo by tě to zničit, uvědomuješ si to?

Otevřu se, ale jenom komu chci, anonymně klidně na fóru. Společnost kastuje, hodnotí, ty jsi v IT, tobě to může být jedno, ale jsou pracovní místa, kde by šéf a kolektiv nemusel všechno vědět. Vy co jste na ŽL, freelancer tak jste trochu v jiné situaci.

Citace
Často i na kurzech, na srazech se lidi stydí za svoje intimní věci např. a pak se tam objeví jedna svérázná žena, řekne to na plnou pusu o sobě a atmosféra je uvolněna a rozjedou se i ostatní.

Tohle není můj případ, ale člověk nemusí říkat u oběda šesti lidem, že má na šulínovi běďara. Je nějaká etika, etiketa, slušnost atp., otevřu se komu chci a kdy chci já. Anonymně nebo soukromě.

Citace
Přeji hezký večer...chápu to dobře, že jde tady o zastrašování...dokonce o zastrašování admina
Tak to je či bylo?

Citace
Přeji tomuto fóru, aby se vrátilo tam, kde nám všem bylo dobře..

Já si myslím, že se v minulosti mělo mazat spíše méně, než se mazalo, volnější průběh až na velké, zásadní vulgarismy, potom jedině jako projekt kam by to ze zvědavosti došlo.

Jinak já osobně s tebou Neone problém nemám. A má ho vlastně asi málokdo, pokud vůbec někdo. Řeším to tady všechno, protože mám pocit, že se láme chleba a mně na fóru záleží, proto to řeším.

Necítím se být hlavou pomazanou, co dokáže nabídnout optimální řešení jak dál, cest je více a žádná nemusí být tak úplně špatná ani tak úplně dobrá.

Člověk zraje, zraju i já, aktualizovat už to nebudu, možná to jde na fóru správným směrem, možná ne, nedokážu vidět do budoucnosti, každopádně něco se děje.

Já občas nadávám na systém, ale tady zásahovka konala a já byl najednou za ten systém rád, měl jsem ústní dohodu s někým, borci nechtěli dodržovat, vyhrožovali, mysleli si že povolím, já se zaseknul možná i vlivem událostí posledních dní a už to jelo jako namydlený blesk. Smiley

Ale kdyby lidi byli na sebe, k sobě slušnější, dodržovali dohody, nemuselo by to být. Oni si totiž zřejmě podle sebe  mysleli, že jenom taky vyhrožuju a poldy nezavolám, ale já je zavolal a jsem za to rád.
Je fakt, že to byl vabank, mohl jsem dostat na hubu, žena říkala, že jim zaplatíme aby jsme měli pokoj, ale já se vytočil, že vyděračům neustoupím, oni si zavolali známého policistu a ten ještě za ně jednal se zásahovkou, ale marně, tahal na ně nějaké známosti, no mě to přišlo úsměvné.
Myslím si, že už dají pokoj.
« Poslední změna: 08. Únor, 2012, 08:52:53 od makroušek » Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #17 kdy: 08. Únor, 2012, 08:08:28 »

Dobré ráno,

hezky jsem si početla, děkuji. A přeji klid a mír v domě.
Zaznamenáno
Andrea
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #18 kdy: 08. Únor, 2012, 08:56:13 »

Moc díky, hezky napsáno ......
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #19 kdy: 08. Únor, 2012, 10:21:21 »

Po posledních zkušenostech to vidím takto.

Ta pohádka je podle mě a taky Pavla něco, co tu máme, anarchie, svoboda všeho.
Akorát se s Pavlem lišíme v tom, koho by kdo vykopnul. On všechny patičkáře, já jeho, na základě pravidel, které jsem si výše ujasnil.

Zblbnul mě, ano - v tom pohledu, že jsem ho tu nechal zbytečně zanést fórum negativní atmosférou, zbytečnýma řečma, které nic moc hodnotného nikomu nepřinesou (samozřejmě ale všechno má svou hodnotu, i dohadování se s někým, hledání jak na někoho vyzrát, jak se bavit s vulgárním člověkem, hledání vlastních chyb, jak neříkat někomu nepřímo magor apod. - ale nemáme toho dost v reálu, je na takové lekce potřeba toto fórum?)

To zblbnul neznamená, že ho nerespektuju, že jsem ho odepsal. Jen mě zblbnul v tom jak mám vést fórum.
Mimo toto fórum mě jeho názory stále zajímají, jen jsem neměl nechat fórum tak dlouho bez pointy, plné keců.
Měl stále psát pozitivně, s respektem, úctou a věcně.
Pokud mu to nešlo, tak jsem to měl vyřešit rychle, abysme neztráceli čas zbytečným rozčilováním nad ním a desítkama hodin diskuzí o něm.
Spousta lidi to teď bude číst a co jim to vlastně dá? Že poznají Pavla Máchu, že poznají nás v určitých situacích? Je to dost? Místo toho času mohli číst třeba životopis Ohsawy, Kushiho.. nebo cokoli jiného pozitivního. Proč se babrat v negacích, které jsou jistě také něčím přínosné....

No, celkově mě z toho vychází, že pointa fóra by měla být pozitivní, uctivá, láskyplná atmosféra.
I za cenu mazání, vykopnutí lidí, kteří ji nedávají.
Ano, je to cenzura, ale jak jsem psal - chceme dávat drahocený čas do negací, nebo do řešení?

Vysvětluju si to i touto známou duchovní teorií - např. v józe a mnoha dalších systémech je pravidlo samyama - na cokoli se zaměřujete, to vás pohltí, tu energii (byť i naprosto nevědomě) vnímáte a jde do vás (jenom mistři dovedou v negativním poli zůstat stále nedotčeni).
Cokoli zrak, myšlenky, uši apod. vnímají, ta energie jde do nás a postupně nás ovládá.
Takže např. televizní zprávy mě můžou dát jistě hodně zajímavých informací, logicky je obhájím jako potřebné, ale zároveň, kdybych si místo toho zameditoval, tak dojdu k té vyšší energii, vytvořím v sobě více energie lásky.
To samé třeba město versus les. Ve měste se automaticky ihned nějak cítím, ať chci nebo ne, tak mě ta energie nabíjí energií města - stačí si teď jen v hlavě představit "panelák" na pár sekund a vnímat energii a pak to samé zkusit s "růže". V lese se automaticky cítím teda jinak.

Proto jsou meditace třeba na vizualiazci květiny, světla, čehokoli pozitivního apod.
Je to všechno na tomto pravidlu - na co se zaměřím, tím se stávám.

Z tohoto důvodu bych se rád rozhodl pro tu orientaci na pozitivní stránku sdílení.

Není to nic proti Pavlovým názorům, ale mohl s náma stále sdílet pozitivně, s otevřenou myslí (a srdcem), neuchylovat se k vulgaritám, byť se cítil někým dotčen, mělo se diskutovat věcně o tom, co nám chce vlastně sdělit.. furt dokola to píšu Smiley

Ale, zase.. nejsem dokonalý, takže budu stále tápat v aplikaci mých zvolených pravidel.

I když, veškeré problému tu začali po letech až s Pavlem.
Takže se nebojím, že po jeho omezení tu nebude ihned zase klid a pozitivní atmosféra.
On je extrém a sebral mi/nám plno času a vnesl plno rozporů.. až včera mi došlo, bohužel, že celkem zbytečných rozporů, žabomyších válek.

Prosimvás, teď bude následovat moje vlna idealistických, pohádkových, amatersky sepsaných postřehů, tak jak mi to leze od srdce, skrz prsty. Je to síla asi číst, pro někoho, kdo je už na moje idealismy alergický, a že si vnitřně myslím, cítím, že takových je už asi více. Taky se mám často dost, ale přesto mě to nedá:

Problém je, že mě se to všechno slovama tak těžko vyjadřuje.
Třeba ta teorie s neanonymitou.
Já mám pořád spoustu argumentů, k tomu jak jsem to myslel, jen je nedokážu naplno formulovat, obhajovat.
V jednoduchosti - když člověk zahodí veškerý strach (což se stane např. lidem kteří umírají na těžkou nemoc), tak už vůbec nic neřeší a žije naplno, odevzdaný, otevřený - je mu uplně fuk, že všichni vědí, že má beďara na penisu, to jsou věci tak směšné - je mu jedno, že přijde o práci, která stejně stála za prd, protože pokud jej někdo vyhodí za to, že říkal pravdu a vyjadřoval lásku, tak proč chce s takovýma lidma být? ten člověk nechce ztrácet čas s lidma, kteří nechtějí dávat a vyjadřovat sílu a otevřenost, pomoc, na světě je právě taková spousta možností jak dávat lásku a my se furt držíme nějaké připrděné, omezené, ustrašené verze života - např. v zaměstnání, v kompromisech ohledně způsobu života. ale ano, je mu také jedno, že pro pravdu, lásku zemře.. umře jen tělo.
Předkládám to jen jako ten hezký ideál, na kterém bych dokázal stavět komunitu lidí, kteří klidně dají fotku a plné jméno, to je pro ně detail.

Ještě citát z knihy Hovory s Bohem:

Citace
Vysoce vyspělí jedinci žijí autentickým životem - a vždycky mluví pravdu. Když se s někým něco děje, prostě to přizná. Když je pro něho něco nepřijatelné, prostě to řekne. Vysoce vyspělí jedinci vždycky říkají pravdu každému a o všem. Je to pro ně oslavou, nikoli přiznáním. Pravdu byste měli oslavovat, nikoli přiznávat.
Řeknu ti tohle: všichni opravdoví Mistři oslavují své já a povzbuzují druhé, aby to také dělali.
Na cestu k vlastní dokonalosti se vydáváš v okamžiku, kdy se vydáváš na cestu za svou pravdou. Touto cestou jdeš, jakmile prohlásíš, že vždycky budeš mluvit pravdu. A že budeš žít autentickým životem.
V takovém životě není místo pro nevěru. Říci někomu, že miluješ ještě někoho jiného, není nevěra. Je to upřímnost. A upřímnost je nejvyšší formou lásky.

A taky, k různým totalitním režimům, ale i k tomuto našemu. Tento člověk, co zahodil strach a STRACH je to hlavní, co nám brání v plném prožívání a v plném dávání lásky (ale strach souvisí s nedostatkem sebelásky atd.), tak tento člověk se také vždy naplno ozve, pokud je někde útlak, nepodlehne komančům, nenechá se naverbovat do války jen proto, že je branná povinnost a bude zabíjet, nebo se stane policistou protože lepší zaměstnání nenašel, nebo soudcem apod. ale prostě bude říkat co cítí i za cenu vlastní smrti. Pointa je v tom ideálu, že kdyby tak udělala většina, tak se ten systém zhroutí.

Ale upřimně, znáte jinou cestu k nějakému globálnímu řešení, než že lidi nastaví i vlastní život za pravdu? Tam jde právě o to, že kdyby přestali policajti, soudci, kati chodit do té své práce a probudili se a to zase znamená nemít STRACH, tak by se vše změnilo. Ten kdo by řekl pravdu komančům, tak by neměl být kým odsouzen, popraven.
Ale je mě jasné, že to celé končí u konkrétního případu, jako jsi napsal ty, že mi jde o holý krk a někdo mě chce likvidovat a co teď?

Víš co si ale začínám čím dál víc myslet, respektive čemu víc a víc věřím.
Nic není náhoda, absolutně nic. Jinými slovy karma. Já z tebe občas cítil řešení věcí agresivitou (můžu kdyžtak vysvětlit soukromě), vůči názorům druhých - teď je jen otázka, nepřitahuješ na nějaké podvědomé, energetické úrovni jen to co vnitřně dáváš?
Kdybys žil naplno autentickým životem, byl bys ještě ve městě, kde se takoví lidé vyskytují?
Podle mě to na vesnici, v přírodě, kde žije člověk s láskou a stará se o svoje a pěstuje jídlo a stará se tam o lidí, jídlo jim dodává, nebo jakákoli jiná hodnotná lidská pomoc, tak to podle mě rozjíždí tu karmickou vlnu, kde lidi přirozeně cítí lásku, celá komunita a nějak všichni takové jedince přirozeně ochraňují, podporují.
Město je podle mě od podstaty mimo, nelze tam být zdravý, hlavně mentálně - je velice energeticky komplexní, myslím z té složitosti života - protože je mimo uplnou základní podstatu života, mimo její uplnou jednoduchost - ve měste lidí neumí základ, přežít bez strojů, za pomoci vlastního těla, svalů, mysli - jsou závislí na dovážení všech surovin, na lidech co jim staví domy - město degeneruje podstatu ducha, podstatu života - tím vším chci říct, že je to jakobys vlezl mezi zlo, lezeš tam dobrovolně a pak se divíš, že potřebuješ policii.. celá ta podstata je mimo. Ale lidi mají právo na svobodný život, na svoje rozhodnutí. Kdo chce být ve městě, tak ať tam je. Ale každý má svobodnou volbu. Ty ses svobodně rozhodl tam zůstat a řešit komplexitu odtrženého života od podstaty a ve městech se motá tolik zbytečných energií, vlivů, že není možné zůstat tam normální, jinými slovy zdravý, duševně hlavně, ale samozřejmě i fyzicky. Tak to cítím.

Už su radši ticho.
« Poslední změna: 08. Únor, 2012, 10:23:41 od neon » Zaznamenáno
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #20 kdy: 08. Únor, 2012, 10:55:20 »

Neone, kážeš vodu, piješ víno. Jinými slovy, od teorie jsi ve svém jednání sám dost daleko.. viz Tvé nedávné "udělám do 3 hod co chceš, bojím se Tvých žalob...". Odkaz na to nemohu najít, i to jsi smazal?
Normálně Ti řeknu, že jsi "posera" a tak trochu mimo dnešní realitu. Ale řeknu Ti to s úsměvem a s láskou.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #21 kdy: 08. Únor, 2012, 11:01:41 »

Děkuju Ondro Smiley
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #22 kdy: 08. Únor, 2012, 11:09:11 »

Ještě mě napadlo - smazání odkazu pokládám za správné, pokud jej Pavel silně vyžadoval (pod pohružkou soudy).
Nebudu hledat s lidma diskuzi formou soudu, když ke společnému štěstí stačilo tak málo, stáhnout odkaz. Pokud se to někoho moc dotklo a naštvalo, tak si může založit své fórum, stránky a tento odkaz se tam snažit propagovat. Já dospívám k tomu, že nepotřebuju mít fórum, kde si každý může na kohokoli začít uveřejňovat svoje odkazy, mluvu apod. Přijde mi to zpětně (konečně) jako ztráta času.
Ale je mě jasné, že zpětně mě vyčtete plno neobjektivity a do budoucna budu mít asi často dilema.. ale už mě z toho jde i hlava kolem a potřebuju to tu zklidnit, pro sebe. Ale klid = harmonie = to co tu podle mě roky bylo.

Ale celá diskuze s ním neměla dojít tak daleko, v tom je to moje poučení.
« Poslední změna: 08. Únor, 2012, 11:21:58 od neon » Zaznamenáno
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 08. Únor, 2012, 11:38:38 »

Podle mě je zdejší fórum příliš otevřené a teď mi přišla zpráva "Cenou za svobodu je 100 %ní zodpovědnost". Jo, výborně, super. Po tom co jsme tu viděli se obávám, že Neon neumí brát tak velkou odpovědnost za tu otevřenost, jak si ji sám vykládá.

Několikrát zde v posledních dnech byla zmíněna možnost "založit své fórum, stránky" a vážně o tom začínám uvažovat. Základy, na kterých by mělo stát, popisuji zde Fórum je příliš otevřené. Cizí pojmy včetně dopadů buď vysvětlí Neon, příp. mi napište soukromou zprávu.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #24 kdy: 08. Únor, 2012, 11:46:06 »

Ondro, prosimtě, na svém fóru, jak by podle tebe proběhla diskuze s Pavlem? Co by bylo jinak podle tvých pravidel?

V čem jsem vlastně nepřijal zodpovědnost?
Chápu to dobře, že jsem podle tebe měl nechat svobodnou diskuzi, bez zasahování, včetně dalších žalob na moji osobu, na W?
Nic necenzurovat a nechat vše dál pokračovat, pořád?
O to jde? To je to přijetí plné zodpovědnosti, když už jsem tu nechal tu svobodu projevu, všech názorů?
Zaznamenáno
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 08. Únor, 2012, 12:02:35 »

Na mém fóru by se nepoužívaly technologie, prostřednictvím kterých někdo může zveličovat újmy na cti. Se strachem s tímto máš sám problém.
Dále musí platit osobní zodpovědnost a ne že admin bude nějaké příspěvky mazat, editovat nebo dokonce rušit celá vlákna ze strachu o svou vlastní prdel. Toto jsou jen důsledky nastavených podmínek. A chtěj teď po někom, ať je tady upřímný a otevřený, když sám admin pochybuje.

Zamysli se nad tím, co já chápu otevřenou diskusí a porovnej si proti tomu svou újmu. Na mém fóru nepotřebuji google a v tomto se můj pohled od Tvého zásadně liší.
Diskuse s Pavlem by tak na mém fóru určitě neproběhla - mé fórum by pro Pavla nebylo zajímavé, nemohl by si tam propagovat své weby.
Zaznamenáno
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #26 kdy: 08. Únor, 2012, 12:03:34 »

Možná to bude teď vypadat tak trochu jako "mimo mísu": Tuto diskuzi navštěvuji již několik let. A zcela střízlivě musím napsat, že nebýt zdejších témat a diskuzí a rad, zřejmě bych spoustu věcí z mb vůbec nevěděla, byla-li bych vůbec mb. Ano, samozřejmě mám doma různou literaturu, jenže tady uvedené zkušenosti a rady pro mě byly a jsou velice důležité. Při váhání, pochybeních, při pocitech že něco nezvládám. V úplných začátcích jsem si spoustu témat vytiskla kompletně a četla i vývoj u jiných lidiček: velmi podnětné a posilující. Třeba i pro zjištění, že jsme všichni hledající a též chybující. Tak jen pevně věřím, že se vše zase vrátí do původní podoby. Nenechte se, prosím, rozhodit. Díky.
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #27 kdy: 08. Únor, 2012, 12:14:16 »

Ondro, pořád nechápu. Diskuze s Pavlem by tam vůbec neproběhla díky nějakému jasně danému pravidlu? Jakému, o to mi jde?

Já to původně chápal tak, že diskuze by tam právě mohla proběhnout jakákoli, naprosto volná a to proto, že by si se nějak vyhnul dopadu na admina, na kohokoli, tou velkou anonymitou, mazáním Ip, žádné google cache, nebo i celého fóra jen pro registrované?
Zaznamenáno
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #28 kdy: 08. Únor, 2012, 12:34:33 »

Jakto, že to nechápeš. Uvažuj v klidu, co tu Pavla přivedlo, jaké weby slavně navštěvuje a co tam systematicky zanechává. Je to slušně promyšlený tah a pak se ohání újmou v ceně 10 mega.
Vadí mi, že zde nastavuješ tato pravidla:
Citace
Snad nebudu nepřesný, když toto označím na tomto fóru za fakta:
1) indexace celého obsahu v Googlu
2) integrace na Google Analytics (analytické sledovací nástroje)
3) prakticky neomezené možnosti linkování a vkládání aktivních odkazů do příspěvků (+ naopak linkovat zpátky sem do jednotlivých diskusí)

A za závažnější považuji, že o tom uživatelé neví. Ne, není to normální takto nastavovat na fóru, ne každé fórum takto funguje. Nesouhlasím s vazbou na google a nepřesvědčil jsi mě, že umíš nést odpovědnost za své rozhodnutí.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
1 1
« Odpověď #29 kdy: 08. Únor, 2012, 12:35:50 »

Je divne menit pravidla fora kvuli jednomu cloveku,ktery casem jako kometa zmizi. Tohle forum ma pomahat seznamovat lidi, cist tu o zkusenostech jinych MB a dalsi veci. Bez googlu se lidi,kteri budou mit nejake problemy a podobne se nikdy o tomtu forum nedozvi. Kazdy den musi jednotilivec udelat ustupky vetsine. Tak to chodi.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení