Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Fórum je příliš otevřené  (Přečteno 4608 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Ondrej
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
1 0
« kdy: 08. Únor, 2012, 01:14:04 »

Chtěl bych nadhodit k diskusi a k reflexi otázku velké otevřenosti fóra. Tedy zda to opravdu nutně prospívá.

Snad nebudu nepřesný, když toto označím na tomto fóru za fakta:
1) indexace celého obsahu v Googlu
2) integrace na Google Analytics (analytické sledovací nástroje)
3) prakticky neomezené možnosti linkování a vkládání aktivních odkazů do příspěvků (+ naopak linkovat zpátky sem do jednotlivých diskusí)

Mám zkušenost z návštěvy pár dlouho zavedených diskusních serverů, kde ani jedna z výše uvedených vlastností nebyla povolena a divil jsem se, jak velké množství lidí tam diskutuje a i přes anonymitu do velké míry otevřeně. A fascinuje mě na tom právě ta silnější účast a větší otevřenost diskutujících, když je celé fórum odstíněno od fulltextových veřejných robotů a dalšího.
Za porušení bodu 3 bývá napomenutí, při opakovaném prohřešku ban. K příkladu takového fóra také patří nutnost registrace, ta je sice zdarma, ale interní funkce fulltextového hledání je nejdříve omezena. Je třeba o aktivaci žádat a buď si ji uživatel zaslouží časem, příp. může zaplatit (nevím jistě).

K jednotlivým bodům ještě pár poznámek:
Ad 1) Tohle může jednoduše nahrávat i různým "žumpoidním parazitům" Smiley, kteří si sem budou nahrávat odkazy a posilovat svou pozici v Google bez extra přínosu v diskusi
Ad 2) Uniká mi jeho přínos, i kdyby to trochu posilovalo pozice v google
Ad 3) Neznamená to zákaz vkládání odkazů na jiné stránky do příspěvků - přesněji odkazy mohou být v textu, ale nejsou aktivní, je potřeba CTRL+C (..anebo propojit na javascript, tlačítko)

Ještě jsem toho názoru, že chceme-li podpořit větší otevřenost uživatelů (uveřejnění fotky, osobního příběhu, pravého jména atd.), je potřeba nejprve posílit důvěru tohoto serveru, že tu ty informace nebudou viset jako na úřední desce přístupné zcela komukoliv. Nakonec i facebook takhle rozumně začínal a co se z něj postupně stalo..

Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 08. Únor, 2012, 03:15:17 »

Já si budu muset nejdříve zjistit co všechna ta slova znamenají jako:

1) indexace obsahu v googlu (asi, že se to zapíše, roboti, programy vyhledávají stránky, google to nějak zapíše na svých serverech a a potom se to dá najít ve vyhledávačích?)
2) integrace na  google analytics (asi nějaké hodnocení stránek)
3) propojení na javascript tlačítko,
4) fulltextový veřejný robot (no nějaké vyhledávání., roboti-programy vyhledávající, zapisující stránky?)
4)  Linkování, tohle asi vím dobře, to by mělo asi vkládání odkazu, vytvoření linku (odkazu)

Moc  tomu zkrátka všemu nerozumím o čem píšeš, je to pro mě tajemné,  trochu jiný jazyk, ta trojka nevím, asi to omezí komfort. Jestli to není škoda.

Jdeš úplně jinou cestou než admin, ten to chce více otevřít ne, foto, jméno, ID? Nebo se pletu? Hele až si nějak zjistím, co to vše do detailu znamená, tak se mi to třeba i bude líbit, ale už teď mi to přijde zajímavé, snad ne jenom proto, že jsou tam pro mě nějaká ne moc známá slovíčka.  Wink

Citace
Ještě jsem toho názoru, že chceme-li podpořit větší otevřenost uživatelů (uveřejnění fotky, osobního příběhu, pravého jména atd.), je potřeba nejprve posílit důvěru tohoto serveru, že tu ty informace nebudou viset jako na úřední desce přístupné zcela komukoliv. Nakonec i facebook takhle rozumně začínal a co se z něj postupně stalo..

Na FB jsou i falešné profily k nerozeznání od pravých, jen tak mimochodem a FB je hodně nová záležitost, pár let je nová záležitost pro mě, za pár let se FB může Velkému bratrovi hodit, může docházet k diskriminaci, k využívání, zneužívání politickému, extrémistickému, kriminálnímu, diskriminačnímu.
« Poslední změna: 08. Únor, 2012, 03:33:10 od makroušek » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #2 kdy: 08. Únor, 2012, 08:56:25 »

Ondro, já chci jít opravdu tou jinou cestou, jak píše makroušek.

Všechny tyto otázky, problému nového řádu a nastavení fóra jsou tu jen díky jednomu jedinému člověku - PavelM a ten si sebou nese spoustu zbytečného bordelu a nechci, aby na to fórum, které v pohodě fungovalo roky, utrpělo větší uzavřeností.

Já to cítím tak, že body, které ty píšeš, tak jsou vhodné pro lidi, kteří se chtějí stále schovávat.
Mentalita tipu - uveřejním svoje jméno, fotku, ale jen pokut to bude přístup zneviditelněný většině, neindexovaný apod.

Já jsem pro zahození strachu, čistého jednání - myšlenky, slova, skutky a jedné, velké, globální vesnice, Země, kde neřeším, co si o mě kdo myslí.
Pokud se něčeho bojím, tak podle mě nejdu čistou cestou.

Ale, nebudu to nikomu tlačit.

Děkuju ale za názor Ondro, je to zajímavé nad tím přemýšlet z tvého pohledu.
Jen mě to stále koliduje s tou neschopností si pořádně vysvětlit, čeho se mám jako bát?
Zaznamenáno
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #3 kdy: 08. Únor, 2012, 09:36:20 »

Neone, v noci tu Makroušek taky napsal.

Citace
Přesně tak mb je uderground, podzemí, v podzemí. Není to hlavní proud, neschováváme se v Anglii, nemáme fiktivní adresy atp. Mb ohrožuje autority, systémy, byznys farmaceutický, lékařský, potravinářský atd.

S tímto souhlasím. Nepovažuji za šťastné otevírat příliš veřejnosti fórum, na kterém se mohou řešit otázky pro většinovou veřejností dosti citlivé až nevhodné. Tohle není o strachu, ale spíše o respektu k začátečníkům a nejen k nim.

Ale spíš je škoda, že ses ve své odpovědi nevyjádřil k tomu, co jsem označil za fakta.
Můžeš prosím potvrdit ta fakta z tří bodů a vysvětlit, co Tě vedlo k propojení na Google Analytics, co tímto sleduješ a čím si vysvětluješ, že je to nejlepší cesta? Rovněž prosím potvrď neomezenou indexaci obsahu pro google. Myslím, že by nebylo špatné vysvětlit tu všem, co to znamená, Tvůj záměr v důsledcích a samozřejmě to také napsat do pravidel fóra - a proč ne zcela otevřeně? Nevšiml jsem si, kde jsi diskutující otevřeně informoval bodech 1 a 2.

Není třeba, abys ty otázky přetáčel ke strachu nebo schovávání. Já píšu o otevřenosti jako o vzájemné otevřenosti jeden k druhému, k čemuž je nejprve potřeba vytvořit podmínky. Nejde přece nastavit otevřenost fóra takovým způsobem jakože "všechno co tu řekneš, může být použito proti Tobě, proto tu budete všichni mluvit do tlampače na otevřeném náměstí". Minimálně by o tomto všichni měli vědět a potvrdit, že s tím souhlasí, nejlépe při registraci nebo psaní každého příspěvku.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #4 kdy: 08. Únor, 2012, 12:39:14 »

Ondro, neznám přesné právní lidské zákony tak jak jsou.

V tomto jsem naivní amatér.
Nevím, jestli je nutné ze zákona říkat, že web je indoxovaný v plném rozsahu google.
Nevím co je špatné na google analytics a že to mám sdělovat.

Pouč mě prosím, jak to teda je.
Co musím ze zákona?

Při registraci jsou jen prostě zkopírované podmínky, že např. každý je zodpovědný za svůj obsah.
Není to legální?
Je to blbost tohle psát, protože jsem třeba podle zákona já plně zodpovědný za vše?
Nevím.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #5 kdy: 08. Únor, 2012, 12:39:52 »

Googlem Analytics sleduju přístupy, statistiky webu.

Indexací sleduju mnoho nových návštěvníku z google a seznam.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #6 kdy: 08. Únor, 2012, 13:18:41 »

V reakci na Ondrovu soukromou zpravu:

Citace
Makrobiotika je krásným příkladem toho, jak žít off the grid, nepřijmout zaběhnutý a populární mainstream, odmítnout mcdonalds i kolu atd..., je to něco intimního v mnoha rysech a můj názor je, že indexace všeho v googlu pozitivně nepřispěje.

Forum tu funguje roky, bez problemu, az do doby Pavla.

Indexace na google, seznam prinasi spoustu novych lidi.

Nechapu proc bych se ji mel vyhybat? Z ceho mit strach?

Ze nechceme jist mcdonald, kolu a nechceme se ockovat?

Podle me prave toto je potreba rikat otevrene a ne v ukryte skupine.
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #7 kdy: 08. Únor, 2012, 13:46:18 »

Myslím si, že mb není třeba brát jako nějaké kdovíjaké mystérium. Když se některé věci tají, o to víc zajímají blázínky různého kalibru.

Když budeme zdravé jídlo vnímat a tím i prezentovat jako skromnou, obyčejnou záležitost všedního dne, pak může být i zcela logicky okolím vnímána jako zdravotně prospěšná.
Bavil se s náma Pavel o jáhlách? O zelenině? Ne. To ho nezajímalo. Za to s pojmy jin a jang si mohl pohrávat, jak se mu zlíbilo.
Tzv. alternativní směry budou vždy přitahovat lidi, kteří nejsou zakotveni v realitě, ať už to pro ně bude únik nebo pocit výjimečnosti. A pokud sem přijdou ještě se zlým úmyslem, je jen na naší bdělosti, jak se s nimi vypořádáme. Každý zvlášť i všichni dohromady.

Stejně tak je přínosné, pokud sem chodí naši oponenti.
Já si třeba moc vážím Kačera, který sem chodívá a díky jeho otázkám jsem nucena se zamýšlet, pátrat, intenzivněji hledat pokračování své cesty.
Jinak se tu z nás stávají kapříci, co si bahní ve svém rybníčku a zapomínají používat hlavu.

Před čím chceš Ondro, chránit mb začátečníky? (Pokud jsem Tvůj příspěvek pochopila špatně, tak se omlouvám a prosím o dovysvětlení..)
P.S. Z toho, co tu proběhlo s Pavlem, jsem obecně z tohoto společensví virtuálního nadšena :-)
Zaznamenáno
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 08. Únor, 2012, 14:14:24 »

Před čím chceš Ondro, chránit mb začátečníky? (Pokud jsem Tvůj příspěvek pochopila špatně, tak se omlouvám a prosím o dovysvětlení..)
P.S. Z toho, co tu proběhlo s Pavlem, jsem obecně z tohoto společensví virtuálního nadšena :-)

Ale ne, to by byla utopie je chránit. Chci spíše inspirovat se svou představou podmínek pro otevřenou diskusi a upozornit při tom na Google. Převažuje zde názor ANO, INDEXOVAT do googlu, seznamu a dalších robotů? Chápou zde všichni pro i proti, chápou všichni o čem ta otázka je a důsledky z ní plynoucí? Umíte si to dát do souvislostí s tím, co tu předvedl Pavel?

Citace
Já píšu o otevřenosti jako o vzájemné otevřenosti jeden k druhému, k čemuž je nejprve potřeba vytvořit podmínky. Nejde přece nastavit otevřenost fóra takovým způsobem jakože "všechno co tu řekneš, může být použito proti Tobě, proto tu budete všichni mluvit do tlampače na otevřeném náměstí". Minimálně by o tomto všichni měli vědět a potvrdit, že s tím souhlasí, nejlépe při registraci nebo psaní každého příspěvku.

Neon píše v tématu Zločinec, podvodník, lhář, manipulátor, soudně trestaný, na útěku-Pavel Mácha
Citace
Bojim se tvych zalob.

Udelam co chces, do 3 hodin.

, což mi nekoresponduje s tím, co nebojácně píše dnes
Citace
Indexace na google, seznam prinasi spoustu novych lidi.

Nechapu proc bych se ji mel vyhybat? Z ceho mit strach?

..jakoby Pavel přišel odjinud než z Google Smiley I když o to fakticky nejde, hraje to svůj význam - viz "Bojim se tvych zalob".

Anebo stále nechápete, o čem píšu? Žádná povinnost psát pod vlastním jménem, žádné povinné fotky, facebook.. vše jako dřív s tím, že se na fóru nastaví NEINDEXOVAT pro Google. Pointa je v tom, že nikoho z nás to nijak neomezí a nepoznáme to. Zároveň se tím fórum stane málo zajímavé pro ty, co si tu přijdou říkat svoje pravdy a umísťovat odkaz na své komerční weby.

Nebo se můžeme brzy bavit o potřebě reklamy. Smiley
« Poslední změna: 08. Únor, 2012, 14:19:38 od Ondrej » Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 08. Únor, 2012, 14:38:21 »

Hm, tak tady mám velkou mezeru ve vzdělání a vůbec to nechápu  Grin což opět pravděpodobně potvrzuje můj tip s IP adresou  Grin
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 08. Únor, 2012, 14:44:10 »

Test 1,2,3
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 08. Únor, 2012, 14:46:35 »

Vítej  Smiley
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 08. Únor, 2012, 14:48:10 »

jen na chvilicku Wink
a porad to nejak nefunguje...
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #13 kdy: 08. Únor, 2012, 15:35:23 »

Pavel mohl dojít odkudkoli.
Ale to je fuk.

Mě pořád nepřijde z důvodu jednoho člověka, kteréhož žalob a soudů jsem se zalekl a vyhověl mu (což nepokládám za prohru, ale akt hledání společné řeči, soudy nejsou potřeba, když ke štěstí stačilo stáhnout odkaz), tak zavést neindexaci googlem (a seznamem?), protože to přivádí spoustu lidí. Dejme tomu, že to přivedlo 1000 pozitivních lidí a 1 negativního. Mě ta rovnice vyplývá jasně.

Ale asi si nejsem Ondro plně vědom toho zla vyhledávačů?
Zaznamenáno
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 08. Únor, 2012, 16:04:13 »

Mi to přijde, že si to nechceš dát do souvislostí, co píšu. Ale rovnici jsi teď postavil, rozumím jasně.

Nevidím ve vyhledávačích zlo. Bavíme se o linkbuildingu. Pomáhá Ti to, potřebuješ to? Odráží se to na kvalitě? Pokud to umíš vyhodnotit a postavíš si k tomu nějakou rovnici, kterou budeš obhajovat, pak OK. Mě jde o to tohle dát do povědomí, aby i diskutující o tom věděli. Mnoho informací v diskusi psaných je intimních, citlivých, proto ta otázka a mé obavy z příliš otevřeného fóra. Chci znát postoj administrátora, jak zachází s IP adresami, proč podrobně sleduje chování lidí na serveru (viz Google Analytics) a jak s těmi informacemi nakládá. Ta otázka se přímo nabízí - vědomě sbíráš IP adresy a statistiky, k čemu je tedy používáš nebo potenciálně chceš použít?

Pochop Neone, neznalost prostě neomlouvá, a to jak v zákonech, tak i s ohledem na Tvou praxi v IT a oblastech tvorby webů. To co jsem tady v posledních dnech viděl s Pavlem se bude opakovat, žádné opatření se neudělalo.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení