Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
Autor Téma: Nová pravidla pro fórum  (Přečteno 6418 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #30 kdy: 08. Únor, 2012, 12:39:13 »

Citace
No, celkově mě z toho vychází, že pointa fóra by měla být pozitivní, uctivá, láskyplná atmosféra.
I za cenu mazání, vykopnutí lidí, kteří ji nedávají.
Ano, je to cenzura, ale jak jsem psal - chceme dávat drahocený čas do negací, nebo do řešení?

Citace
Z tohoto důvodu bych se rád rozhodl pro tu orientaci na pozitivní stránku sdílení.

Osobně tohle hodnotím jako dobrý posun.

Citace
Není to nic proti Pavlovým názorům, ale mohl s náma stále sdílet pozitivně, s otevřenou myslí (a srdcem), neuchylovat se k vulgaritám, byť se cítil někým dotčen, mělo se diskutovat věcně o tom, co nám chce vlastně sdělit.. furt dokola to píšu

Též si myslím. A zájem by asi i byl, no zkrátka, má jiný styl podání.

Citace
Nic není náhoda, absolutně nic. Jinými slovy karma. Já z tebe občas cítil řešení věcí agresivitou (můžu kdyžtak vysvětlit soukromě), vůči názorům druhých - teď je jen otázka, nepřitahuješ na nějaké podvědomé, energetické úrovni jen to co vnitřně dáváš?
Kdybys žil naplno autentickým životem, byl bys ještě ve městě, kde se takoví lidé vyskytují?
Podle mě to na vesnici, v přírodě, kde žije člověk s láskou a stará se o svoje a pěstuje jídlo a stará se tam o lidí, jídlo jim dodává, nebo jakákoli jiná hodnotná lidská pomoc, tak to podle mě rozjíždí tu karmickou vlnu, kde lidi přirozeně cítí lásku, celá komunita a nějak všichni takové jedince přirozeně ochraňují, podporují.

Tímhle si úplně jist nejsem. Jednak dobře, já jsem já, těžko hodnotit sebe, ale věř, že znám lidi, co žijí láskou, fakt jo a byli napadeni například v kostele. Však co lidí duchovních atp., žilo láskou na venkově a pak dostali, dostávali od někoho sodu.

Na venkově jsem se narodil, prožil kus života a ta agresivita je tam taky a leckdy větší než ve městě, protože tam když se vyskytne násilník, viz film Jak zabít sekala a je dobrý, šikovný, silný, tak není šance, lidi si tam hodně vidí do talíře, znají se a potom je to síla. A taky už to tam není tolik jak to popisuješ, část se bojí a nestrká do ničeho prsty a hrdinou je tam leckdy ten co udělá za večer patnáct piv, ale jinak jo, ty vztahy tam můžou mít něco do sebe, neříkám, že ne.

X let jsem byl spíše na druhé straně, ten co se nechal otloukat a nikam to moc nevedlo, jo teď postupně se už tolik otloukat nenechám a víš co, je mi líp.

Jinak jo venkov z některých hledisek vnímám kladně, ale hlavně z těh hledisek mých prarodičů, praprarodičů atp., pokud jde o vztahy, o přírodu stále.

To co jsem popisoval včera, tak to byl extrém, myslím si, že jsem se choval férově, ale nechtěl jsem se sebou nechat zamávat, postavil jsem se proti tomu, nedostal jsem jinou šanci než se bud nechat otloukat nebo se proti tomu postavit.

Víš proč jsem to udělal? Žena pořád ty jen kecáš a když dojde na lámání chleba, kdoví, teď mě má za hrdinu a je to pro mě fajn pocit, cítí ve mě ochránce a já si to užívám, už mi nemůže říct, že jsem posera, že jen blbě kecám a za druhé viz SZ i tys mi psal a zcela právem, hele ty se bojíš, chtěl jsem dokázat i sám sobě, že to dám, že na to mám, protože jo jsem poseroutka leckdy, ale taky vím, že když chci, tak nejsem, já jsem s tím včerejškem spokojený a myslím, že to bylo čisté, férové, ale jestli to přitahuju, no to nevím, mohl jsem udělat co chtěli a jestli to stálo za to nevím, nevyhledávám spory, konflikty, ale jsem rád, že je na mě moje žena za ten včerejšek hrdá, že si mě váží a že mě nemá jenom za kecala.

Ty ses ze začátku nechal otloukat Pavlem, byť s láskou, těma výhrůžkama, ale pak jsi se taky proti tomu postavil a už se otloukat, byť s láskou, nenecháš.

Jak jsem psal s tou ochraňující komunitou na vesnici, tam není tak úplně hrdina makrouš co medituje a chodí rád do přírody, jo takhle fotbálek, urazit pár piv, být u hasičů, chodit kalit, na zábavy, parkety, do hospody, na grilovačky, sudy, jo tak to jo to jsi jedním z nich, já tam byl kdysi v partě patnácti lidí, všichni kouřili, chlastali.....

No a kdyby jsi na ně vytáhnul tu lásku, nevím jestli by ti rozumněli, ale tak ty asi taky žiješ někde na venkově, tak máš zkušenosti? Jak to tam u Vás vypadá?

Citace
V jednoduchosti - když člověk zahodí veškerý strach (což se stane např. lidem kteří umírají na těžkou nemoc), tak už vůbec nic neřeší a žije naplno, odevzdaný, otevřený - je mu uplně fuk, že všichni vědí, že má beďara na penisu, to jsou věci tak směšné - je mu jedno, že přijde o práci, která stejně stála za prd, protože pokud jej někdo vyhodí za to, že říkal pravdu a vyjadřoval lásku, tak proč chce s takovýma lidma být? ten člověk nechce ztrácet čas s lidma, kteří nechtějí dávat a vyjadřovat sílu a otevřenost, pomoc, na světě je právě taková spousta možností jak dávat lásku a my se furt držíme nějaké připrděné, omezené, ustrašené verze života - např. v zaměstnání, v kompromisech ohledně způsobu života. ale ano, je mu také jedno, že pro pravdu, lásku zemře.. umře jen tělo.

Já jsem tady někde byl, ale já jsem umřít chtěl, protože nebyla radost, síla nic a já na to čekal a přál si to jako vysvobození a myslím, že x těhle lidí je napůl na morfínu, v bolestech, na další medikaci, zfetovaný, zničený a jejich přání je možná umřít a tolik netrpět, ale třeba jenom slovíčkařím.

Citace
Pokud mu to nešlo, tak jsem to měl vyřešit rychle, abysme neztráceli čas zbytečným rozčilováním nad ním a desítkama hodin diskuzí o něm.
Spousta lidi to teď bude číst a co jim to vlastně dá? Že poznají Pavla Máchu, že poznají nás v určitých situacích? Je to dost? Místo toho času mohli číst třeba životopis Ohsawy, Kushiho.. nebo cokoli jiného pozitivního. Proč se babrat v negacích, které jsou jistě také něčím přínosné

Asi jo, ale on tam něco málo taky zašifroval, teda nebylo toho asi moc, ale něco snad i jo a i ostatní tam něco zajímavého dali, já to četl jednou a v rychlosti, taky zapomínám, takže nevím, jak moc je to o ničem, minimálně energie nás všech tam byla.

A ještě k tomu všemu jako je ta tvoje, naše, vaše láska, strach, rezervy jsou, je na čem pracovat, ale ze dne na den to u mě není, jinak tohle fórum jsi postavil, šlape to, máš vizi, proč ne veď nás jistě uděláš fajn i nějaké mbinfo 2.0 a za mě no, já si tu cestu vždycky nějak najdu tak, jak budu chtít já, podle možností jaké budou.

Stejně si myslím že vycházíš ze své konstituce jako já, že bychom se změnili radikálně za nějakou krátkou dobu jinak než je to už v nás, tomu moc nějak nevěřím.

Ale myslím si, že se chovám poměrně férově v rámci možností ve svém reálném životě, líp to jde vždycky.

Citace
Přijde mi to zpětně (konečně) jako ztráta času.
Ale je mě jasné, že zpětně mě vyčtete plno neobjektivity a do budoucna budu mít asi často dilema.. ale už mě z toho jde i hlava kolem a potřebuju to tu zklidnit, pro sebe. Ale klid = harmonie = to co tu podle mě roky bylo.

Ale celá diskuze s ním neměla dojít tak daleko, v tom je to moje poučení.

Je dobře, že máš jasno.

Citace
Město je podle mě od podstaty mimo, nelze tam být zdravý, hlavně mentálně - je velice energeticky komplexní, myslím z té složitosti života - protože je mimo uplnou základní podstatu života, mimo její uplnou jednoduchost - ve měste lidí neumí základ, přežít bez strojů, za pomoci vlastního těla, svalů, mysli - jsou závislí na dovážení všech surovin, na lidech co jim staví domy - město degeneruje podstatu ducha, podstatu života - tím vším chci říct, že je to jakobys vlezl mezi zlo, lezeš tam dobrovolně a pak se divíš, že potřebuješ policii.. celá ta podstata je mimo. Ale lidi mají právo na svobodný život, na svoje rozhodnutí. Kdo chce být ve městě, tak ať tam je. Ale každý má svobodnou volbu. Ty ses svobodně rozhodl tam zůstat a řešit komplexitu odtrženého života od podstaty a ve městech se motá tolik zbytečných energií, vlivů, že není možné zůstat tam normální, jinými slovy zdravý, duševně hlavně, ale samozřejmě i fyzicky. Tak to cítím.

Při příchodu z venkova jsem město nevnímal pozitivně, to je pravda. Zvláštní je, že postupně začínám město vnímat i docela O.K. Pominuli to, že je ve městě spokojená moje žena a já šel do města vyloženě kvůli ní, tak dál ještě nevím.

Ale na venkově se to s tím přežitím bez strojů dost podstatně za posledních několik desetiletí zhoršilo. Zase co je venkov, obec do tisíce obyvatel?  Ta kriminalita už je hodně prostoupená leckde i na venkově je hodně hnusu.

Jinak ani jsem se nedivil, že policii potřebuju, vlastně jsem si to prvně vyzkoušel, jak to funguje v praxi a docela mi přišlo, že je to funkční. Těch zel je asi víc viz ta moje úvaha o zlu PC, internetu o podpoře toho co to obnáší při používání.

Citace
že není možné zůstat tam normální, jinými slovy zdravý, duševně hlavně, ale samozřejmě i fyzicky. Tak to cítím.

O.K, ale zase to nebereš jednoznačně dogmaticky? Protože já byl na venkově docela zlikvidovaný zdravotně, psychicky, záleží taky co člověk jí, jakou práci na venkově má, dělá, s kým žije, s kým  se stýká....

Úplně s tebou nesouhlasím, protože já na venkově jako kluk chtěl chodit do posilovny, věnovat se nějakému bojovému umění, nějakému jinému sportu než fotbalu a tam to prostě nešlo a asi by mě to taky rozvíjelo fyzicky, kdybych dělal, věnoval se, mohl se věnovat sportům, které mě lákaly, kdybych měl na venkově dobrou knihovnu, případně přístup k určitému typu vzdělání a možnost vybrat si jiné kamarády než partu alkoholiků, kuřáků atp., protože tam nikdo jiný nebyl?

Mohl jsem mít třeba partu cyklistickou a nemusel jezdit sám, nebo partu turistů a nemusel chodit sám nebo partu ve skautu atp. a to prostě na venkově za mého dětství prostě nebylo, chlast, hulení a hotovo.
Takže jak mě to rozvíjelo duševně, fyzicky, jasně práce na zahradě třeba jo, ale jinak, dobře mohl jsem si jít sám zaběhat, zajezdit na kole, projít se a nebo za klukama do hospody.
Když je ti náct, a nejen náct, tak prostě chceš partu, partu co ti sedne, posune tě někam a ne že tě naučí jenom chlastat a hulit.

Zase postupem času nevnímám město tak úplně jako temnotu, mám tady svojí partičku s kterou se věnujeme tomu, co nás sportovně, pohybově baví i příroda atp. A rozumím si s nima asi víc než se strejdama mého věku někde u pivka a cigára v jedný knajpě na venkově, protože tam nikdo jiný není a neříkej mi, že jsem tehdy jako 14ti letý tyhle existence přitahoval, ne nikdo jiný tam prostě z vrstevníků nebyl, sám nebo s nima.

Takže když město tenhle výběr lidí na podobné vlně s kterýma se dá něco podnikat nabídne, tak mi to přijde fajn. Docela mi přijde teď sympatická kombinace, přes týden práce, kariéra a neříkej, že neznáš uspokojení z práce? Případně další výhody města koníčky, záliby, lidi a přes víkend klidně na venkov, takhle to zatím vidím já. Možná se to zase posune, nevím, jestli máte auto, ale přišlo mi, že na venkově je člověk bez auta vyřízený, jasně i ve městě se hodí.

Přijde mi, že ve městě se dá jakoby více vybrat za práci něco, co by mohlo bavit, uspokojovat, naplňovat, alespoň trochu, pokud nebudu nahlížet na vesnici jako na ideál soužití před 50, 100 a více lety.
Jasně tomu včerejšímu konfliktu bych se mohl vyhnout, kdybych přistoupil na jiné podmínky druhé strany a když jsem nepřistoupil, tak kdyby to druhá strana nehrotila.
Využil jsem výhod systému, tak nemůžu tím pádem na vše ze systému hudrovat, částečně to promakaný v téhle nové společnosti také je, policie, soudy, demokracie, určitá svoboda atp. Například mě zrovna včera to bodlo, pokud jsem se nechtěl sám pokusit vzít spravedlnost do svých rukou nebo ustoupit na podmínky mimo domluvu ne úplně košer, osobně jsem nečekal, že to druhá strana takhle vyhrotí a pak už jsem asi neměl jiniu možnost než to řešit tak, jak jsem to řešil.
Kdybych to neudělal, tak by se to zase dalo hodnotit tak, že jsem měl strach.

Vlastně to znáš sám při řízení fóra, už jsi začal dělat restrikce, mazat, zavírat vlákna. A to je tady ještě možná výběr těch slušnějších, z té slušnější kategorie lidí. Bylo by to hezké, vystačit si bez soudů, policie, vězení atp., ale.

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #31 kdy: 08. Únor, 2012, 12:55:45 »

Makroušku, až mě to mrzí, jak se neumím vyjádřit přesně slovně, to co cítím.
A vede to ke spoustě dalších slov. Zkusím to už nějak zkrátit.

Ano, dnešní vesnice jsou jen pidi-města, ztratily pointu, smysl lokální ekonomie, lokální propojené Rodiny.

Přijde mi zbytečné psát cokoli jiného, než jsem přeložil tady.

A to zastání se i v dnešní době lidí, kteří konají lásku stále vidím.
Nejvíce jsou oceňovaní pracovití, staří dědáčci, kteří toho moc nenakecají, nechlastají a jezdí na pole, sečou louky, starají se o polnosti, lesy, dobytek a tyto lidi uznává naprosto celá vesnice, alespoň vnitřně, i kdyby to nepřiznali.
Takoví byli/jsou oba mí dědové.
Ten druhý zase uměl perfektně spravovat auta, pily a se dřevem, dělal spoustu přípravků pro lidi, rozdával se.
Každý ho slovem doteď bude bránit, nenajdou pro něj křivého slova.
Takto nějak podle mě funguje "karma".
Ani jeden nechodil do hospod apod. byli v podstatě vyjímeční exoti, ale dělali to, co je potřeba pro život, co by měli dělat všichni.. kdo to nedělal, tak měl přirozeně jen výčitky kdykoli šel kolem pole a děda tam celý den okopával zeleninu (i když se vnitřně i nahlas mezi sebou omlouvali, že je blázen, že tak dře). Podle mě ty výčitky pramení někde z Podstaty. A právě podle mě tu Podstatu dobře známe a nedovolí nám (třeba těma výčitkama) vztáhnout ruku na někoho takového a nebo dovolit jiným - jen je pro mě otázka jak se vypořádat s tím nedovolením jinak než fyzickým násilím, nebo věznicema, soudama - "prej" by to mělo jít stále láskou, ale zatím nechápu.
Napadlo mě např. aikido jako forma odvrácení útoku, ale nelikvidování útočníka, jen zpacifikování.
« Poslední změna: 08. Únor, 2012, 12:58:08 od neon » Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #32 kdy: 08. Únor, 2012, 13:01:39 »

Citace
Nejvíce jsou oceňovaní pracovití, staří dědáčci, kteří toho moc nenakecají, nechlastají a jezdí na pole, sečou louky, starají se o polnosti, lesy, dobytek a tyto lidi uznává naprosto celá vesnice, alespoň vnitřně, i kdyby to nepřiznali.
Takoví byli/jsou oba mí dědové

Já to u některých z té starší generace též vidím, cítím, hlavně ještě třeba před například dvaceti rokama, ale nevím, jestli to ještě platí u mladší generace, jestli tam nejsou už jiné hodnoty než například pracovitost, jasně kdo umí opravit auto, je "frajer" na venkově i dnes.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 1
« Odpověď #33 kdy: 08. Únor, 2012, 15:39:06 »

Jen technická:
Zavedu ale nové pravidlo, že kdokoli, kdo do 3 dnů po registraci něco nenapíše veřejně, nebo nepoužije soukromou poštu, tak ho smažu.
Zbytečně zabírá jen místo v databázi a mě se tak ulehčí vymazávání spamerů - kdo nemá příspěvky, toho mažu.

Fórum je viditelné i bez registrace.
Zaznamenáno
ravima
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #34 kdy: 08. Únor, 2012, 15:56:30 »

Neone, bez registrace se špatně sledují nové příspěvky, nebo se pletu? Myslím si, že spousta lidí jenom čte..
Zaznamenáno
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #35 kdy: 08. Únor, 2012, 16:33:02 »

Neone, bez registrace se špatně sledují nové příspěvky, nebo se pletu? Myslím si, že spousta lidí jenom čte..
Taky bez registrace nevidíš obrázky a fotky.
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #36 kdy: 08. Únor, 2012, 16:47:20 »

Co takhle naopak zavést pravidlo povolení přispívat až po 5ti dnech aktivních návštěv?
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #37 kdy: 08. Únor, 2012, 16:52:51 »

Proč?  Eek Můžeš prosím vysvětlit?
Zaznamenáno
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #38 kdy: 08. Únor, 2012, 17:11:22 »

Proč?  Eek Můžeš prosím vysvětlit?

Reaguji lepším nápadem na nové pravidlo, které mi přijde nesmyslné. Čím škodí uživatel, který se zaregistruje a jen chodí koukat. Kazí Neonovi statistiky v Google Analytics? Kolik místa v databázi zabírá jedna registrace proti objemu denního přírůstku dat v příspěvcích?
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #39 kdy: 08. Únor, 2012, 17:23:20 »

Ondro,

já Ti naprosto vůbec neumím odpovědět na položené IT otázky. Ale ten můj (momentálně přecitlivělý) myší čumák dost s nelibostí registruje věty typu:

Kdybych já měl svoje forum, tak...
Na moje forum by P. určitě nepřišel...
Já bych na svém foru zavedl...  atp.

Chceš Neonovi a potažmo tomuto foru pomoct? Jak?

Myšpule
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #40 kdy: 08. Únor, 2012, 17:26:04 »

A ještě otázečka:

Kde bereš tu jistotu, odkud sem Pavel přišel, jak se Pavel zachová a že to s ním ještě neskončilo???
Zaznamenáno
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #41 kdy: 08. Únor, 2012, 17:40:30 »

Chceš Neonovi a potažmo tomuto foru pomoct? Jak?

Myšpule, přispívám svým pohledem, že fórum je technicky příliš otevřené. Čemu to přispívá jsme viděli v uplynulých dnech, konstruktivně jsem vyjmenoval ve třech bodech, co doporučuji upravit zde http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,2266.msg28302.html#msg28302.
Pokud tomu někdo nerozumí, zeptejte se administrátora Neona, zda pro to cítí přirozenou většinovou podporu nebo proč toto bez diskuse povolil.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #42 kdy: 08. Únor, 2012, 20:19:34 »

Mě přijde pravidlo "přispět něčím do 3 dnů" velice lidsky rozumné. Chtít členy, kteří něco o sobě napíšou, kteří také něco dají, otevřou se - a mě nejde o nic velkého, jenom slušné ahoj, jsem tu mezi vámi by klidně stačilo - podle mě to přispíva kamarádské atmosféře - uvítací část fóra zde je a některé komunity/fóra si tam mávají s každým novým jak blázen - je samozřejmě fajn, pokud o sobě něco málo napíše.

ravima, midsummer: děkuju za poznámky, nedošlo mi to - ale teoreticky by každý tu uvítací zprávu podat mohl.. ale možná to zas hrotím k ideálu.. naštěstí tento bod zas tak stěžejní není.. uff Smiley
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení