Anketa
Otázka: Souhlasíte s tím, aby se kompletní obsah diskusí na makrobiotika.info indexoval a kopíroval do fulltextových vyhledávačů jako je Google, Seznam a dalších?  (Hlasování ukončeno: 19. Únor, 2012, 17:54:30)
Ano, souhlasím a rozumím tomu - 9 (60%)
Nesouhlasím - 3 (20%)
Nevím, chci více informací - 3 (20%)
Celkem hlasů: 13

Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  
Autor Téma: Anketa - souhlasím/nesouhlasím s indexováním všech diskusí na Google, Seznamu,..  (Přečteno 6234 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Marci
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #30 kdy: 13. Únor, 2012, 10:00:20 »

Naprosto souhlasím s Neonem, já osobně na pí. Průchovou nedám dopustit. Byla jsem asi na dvou jejích kurzech a několika konzultacích a vždy byla radost s ní mluvit. Na jednou kurzu se stalo, že se naštvala, protože její syn, místo aby učil jemu přidělenou skupinu tak šel s nimi na houby. To si tehdy zavolala taxíka a odjela, to bylo večer. Tehdy jsme z toho byli dost zaražení a říkali si, že by to bylo dost neprofesiální a nefér, kdyby se nevrátila, ostatně většina lidí tam jela kvůli ní. Ráno na rozcvičku už ale byla zpátky a vysvětlila nám, že si chtěla v klidu nějaké věci promyslet. Myslím, že u mnohých tehdy ještě "stoupla".

Mám ale kamarádku, která po konzultaci s ní prohlásila, že to bylo tak hrozné, že by tam už nikdy nejela. Takže opravdu každý může mít špatný den, může být unavený, mít nějaký problém nebo prostě jen mít pocit, že se někdo ptá na věci, které by měl znát (třeba v kurzu pro pokročilé se prostě pí. Průchové nemusí líbit, že někdo se ptá jako začátečník). Na druhou stranu, manžel kamarádky to vnímal poněkud jinak, takže nic není černobílé  Wink
Zaznamenáno
Marci
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #31 kdy: 13. Únor, 2012, 22:16:28 »

V dnešním Respektu najdete článek Nová dimenze soukromí s podtitulem Z Googlu se stává něco, co zatím nemůžeme pochopit ...
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #32 kdy: 14. Únor, 2012, 08:46:13 »

Souhlasím v tomhlem spíš s Ondrou (taky ho znám Wink). Neindexoval bych. Mám to spíš pocitově a taky, že mb prostě není mainstreem. Ale já obecně počítače a sítě moc nemusím: ).
Zaznamenáno
Ondrej
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #33 kdy: 14. Únor, 2012, 11:31:16 »

Ten článek z Respektu jsem nečetl, ale sám titulek dost prozrazuje Smiley
Musíme si uvědomit, že internet se všemi jeho technologiemi vznikl velmi svobodně téměř bez jakýchkoli regulací ze strany legislativy. Těžko si představit od IT jiné odvětví s podobnou volností. Je ale úlohou nás ajťáků upozorňovat a uvažovat, jak věci fungují, pod čí kontrolou jsou a v diskusi se selským rozumem předvídat možnosti, důsledky.

V dohledné době bych sem mohl vyvěsit dokument o tom, co se dá sledovat a jak s tím souvisí Google Analytics, teda nástroj, který bych osobně nikdy na diskusní fórum neimplementoval. V souvislostí s indexováním kompletního obsahu diskusí si uvažujte, jak funguje komunikace lidí v reálném světě, je to stejný princip. Důsledky ve světě internetu prostě moc lidí neuvažuje.
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #34 kdy: 14. Únor, 2012, 11:55:47 »

Ondreji, osobně se Ti moc omlouvám.

Sama si o té záležitosti také vyhledávám informace, ale stále mě ještě nepřesvědčily, že je indexování zrádné.

Myšpule  kaffee
Zaznamenáno
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #35 kdy: 14. Únor, 2012, 12:07:10 »

Díky a v otázkách technologií a bezpečnosti na internetu se klidně ozvi.
Já to sleduji v širších souvislostech. Jsem postižen spoluprací s korporacemi, tak možná proto.
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #36 kdy: 14. Únor, 2012, 13:30:08 »

Hm, máš pravdu - z Tvého hlediska. A v těch našich "hlediscích" - úhlech pohledu je zřejmě značný rozdíl.

Já chodím sem, na jedinou diskuzi, mám nicneříkající nick. Pak mám jednu mailovou adresu, občas si najdu nějaké informace ve vyhledávači a tím můj kontakt se světem internetu končí...  Huh?

Takže jsem tu vlastně stejný anonym jako na ulici.

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #37 kdy: 14. Únor, 2012, 13:44:11 »

Jako na ulici ano.

Nebezpečí je pro toho, kdo si myslí, že je zde více anonymní než na té ulici.

Přezdívka, falešný email neutají pravou identitu, pokud se někdo rozhodne ji chtít zjistit.

V tomto je to nebezpečí, že plno lidí plácne něco na internetu a neuvědomují si, že to tam bude třeba i za 30 let stále vidět.

Je to jakoby moje plácání neustále zaznamenával někdo i v reálu, někam se tisklo a kdokoli by ho mohl kdykoli číst.

A taky jistota soukromí na internetu není možná, ale to ani v reálu - k vašemu heslu od čehokoli se může kdokoli dostat, tím pádem k vaší soukromé poště.
Tento server může být hacknut a zveřejněné všechny soukromé zprávy uživatelů - to je vždy možné a nelze se tomu 100% bránit.

Moje obrana je, že vážím myšlenky/slova/skutky.
Je to ale právě úžasné, že v konfrontaci s touto plnou svobodou slova na internetu mě to nutí také přijímat plnou zodpovědnost za vše co dělám.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #38 kdy: 14. Únor, 2012, 14:55:22 »

Ctu si tu par vetvi, kde Vas strasi PavelM jeste dnes a "ukamenovali" jste jej v podstate za to co tlumocil o MB komunite pan Zajicek.
Mozna by bylo lepsi nehazet vsechny reakce na Pavla do jednoho pytle. Za sebe ti muzu rict ze co jsem povazovala u Pavla za problem byly vyhruzky soudy. Jeho vulgarnost, nebo nepresne citace Zajicka jsou jeho problemem. Mluvis o tom ze je nekdo takovy nebo makovy, ale nejdriv se prosim te podivej na to jaky je Pavel.
« Poslední změna: 14. Únor, 2012, 15:00:16 od torquiose » Zaznamenáno

alphirk
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #39 kdy: 14. Únor, 2012, 14:56:15 »

Jako na ulici ano.

Nebezpečí je pro toho, kdo si myslí, že je zde více anonymní než na té ulici.

Přezdívka, falešný email neutají pravou identitu, pokud se někdo rozhodne ji chtít zjistit.

V tomto je to nebezpečí, že plno lidí plácne něco na internetu a neuvědomují si, že to tam bude třeba i za 30 let stále vidět.

Je to jakoby moje plácání neustále zaznamenával někdo i v reálu, někam se tisklo a kdokoli by ho mohl kdykoli číst.

A taky jistota soukromí na internetu není možná, ale to ani v reálu - k vašemu heslu od čehokoli se může kdokoli dostat, tím pádem k vaší soukromé poště.
Tento server může být hacknut a zveřejněné všechny soukromé zprávy uživatelů - to je vždy možné a nelze se tomu 100% bránit.

Je to ale právě úžasné, že v konfrontaci s touto plnou svobodou slova na internetu mě to nutí také přijímat plnou zodpovědnost za vše co dělám.
Neone hezky jsi to Myspul vysvetlil, ptala se me onehdy, abych trochu rozvedl co jsem k tomu psal jinde:).
-----------------
Ale k veci - tomu hacknuti, neni aspon castecna obrana v tom, ze si member zpravu precte, ulozi do kebule (na to ji mame) a smazne ?
Jak rikam "nepovaluje" ji zbytecne nekde na webu ? (ted nemyslim big brothera, ktery ji zachyti i tak, kdyz bude mit zajem)Smiley.
Cize plati - nezavadne se muzou povalovat, osobni lepe smazat hned po precteni, citlive informace o sobe nejlip mezi 4 ocima.
Nebo jsem naiva a i po "smazani" je stejne nekde kopie z kopie z kopie a nikdo netusi kde (myslim fora, e-maily etc.).
Predesilam nejsem IT expert, only common sense:).
-----------------
torquiose no comment, to jsou Tvoje fobie, nezatahuj me prosim jiz do nich, bud tak hodna, dekuji.
« Poslední změna: 14. Únor, 2012, 15:03:40 od alphirk » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #40 kdy: 14. Únor, 2012, 15:25:34 »

alphirk: Jestli nekde zustane i kopie nejake smazane zpravy, tak ta je prave treba u Google (asi i Seznam a dalsi), ktery si drzi docasnou dobu (par dnu?) kopii webu od jeho posledni navstevy a verejne ji zpristupnuje vsem (ve vyhledavani je oznacena "Cache"). Na to asi nejvic narazi Ondra s tou indexaci.

Historii webů napriklad shromazduje archive.org - tam je mozne nalezt i zmeny za posledni roky.
Zaznamenáno
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #41 kdy: 14. Únor, 2012, 15:38:15 »

Prosím opatrně s přirovnáním "jako na ulici". Je to velmi naivní představa. Na ulici uděláte stopy ve sněhu, ten se rozšlape, rozpustí. A co při své cestě po ulici řeknete, zůstane krátce jen v hlavách těch, se kterými jdete.

Všimněte si argumentace správce (neon), jak stále ignoruje možnost osobní volby - fakticky nejen, že plně a neomezeně dlouho indexuje kompletní obsah diskusí (snad do všech fulltextových databází), ale navíc podporuje podrobné sledování uživatelů (viz Google Analytics).

Za neznalost zákonů ČR by mohli lidi dobrovolně odevzdat svou občanku. :-) Myslím, že by to pro ně bylo bezpečnější.

Nenuťme k totalitě jednoho názoru, jedné pravdy! Nechme si každého rozhodnout a dejme mu jasnou informaci nejen při registraci, ale při psaní každého příspěvku - příspěvek bude na léta kopírován do databází google a dalších + se podrobně registruje každá Vaše stopa tady. (ta moje již mnohem méně..)

P.S. blíží se březen, měsíc internetu, co takhle vyzvat k očistě i tady? Pojďme si každý smáznout své staré příspěvky. Hm? Wink
Zaznamenáno
alphirk
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #42 kdy: 14. Únor, 2012, 15:44:32 »

Pockej Neone to si delas srandu, ne ?
Jako moje soukroma smazana zprava je nekolik dni v kopii pristupna vsem ?
Tzn, ze me hypoteticky naucis Ty, nebo nekdo jiny pres IT lehce tyto me smazane zpravy vyhledat obycejnym googlem ?
To mi priznam se v teto diskusi ponekud uniklo, jak rikam, nejsem IT profesional.
--------------
Mimochodem "zname" se z vitarianu (vrtalo mi hlavou Neon .. Neon, svet je maly a CZ obzvlast)Smiley, dnes jsi tam daval link o Mangovi a Kvete, proc ?
Obdiv k jejich fruitarianskemu zivtnimu stylu, nebo naopak ?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #43 kdy: 14. Únor, 2012, 17:12:21 »

alphirk: teď nevím jak to myslíš, ale soukromá zpráva není přístupná, to co nikdo z nás nevidí, ale to co napíšem veřejně, tak i když to smažem, tak je někdy možné dohledat ještě pár dní v google - ale první by to musel zaindexovat - prostě, google sem třeba chodí každé 3 hodiny (ale to je jen příklad), něco napíšu, rozmyslím si to během 10 minut a smažu, google to neukáže, ale kdybych to tam nechal třeba 5 hodin a pak smazal, tak je možné, že to google bude pár dní ukazovat, když by si někdo rozklikl jeho "Cache"
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #44 kdy: 14. Únor, 2012, 17:37:32 »

torquiose no comment, to jsou Tvoje fobie, nezatahuj me prosim jiz do nich, bud tak hodna, dekuji.
To ty jsi se ohanel Pavlem a pouzival plural o nejakem ukamenovani apod. Nebudu te diagnostikovat jako ty me tady diagnostikujes fobiema. Jen proto, ze nejsem na urcite chovani zvedava neznamena ze se ho bojim.
Ta moje poznamka aby ses nejdriv podival na Pavlovo chovani (protoze s nim sympatizujes) a take svoje, je zde na zaklade toho co jsi rekl o Pruchove. Ja ji osobne neznam, nepotkala jsem ji. Ale je opravdu usmevne jak opet lide maji problem s chovanim jinych ktere sami maji v sobe (agresivita).

Co kdyz zkusim tohle - hodim tebe a Pavla do jednoho pytle a jeste zde zminim to "sviceni na nekoho lampou" - napr na Pruchovou? Vsechny makrobiotiky? Apod. Ja vim ze to rekl on. Ale ty taky nemas problem proste shluknout "nas" jako nejakou homogenni masu. Jak chutna vlastni medicina?
« Poslední změna: 14. Únor, 2012, 17:47:31 od torquiose » Zaznamenáno

Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení