Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
Autor Téma: Nechci se nechat sledovat - návod  (Přečteno 6622 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Ondrej
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #30 kdy: 11. Únor, 2012, 06:48:22 »

torquiose: Plugin Google Analytics Opt-out otevírá další otázky, odborná kritika není v názoru jeho použití jednotná. Řešení úpravou souboru HOSTS je zdá se spolehlivé a dá se aplikovat obecně i na další sledovací nástroje (třeba na ten vtipně zmíněný paulinou).

Téma a můj pohled jsem včera podrobněji osvětlil i neonovi. Soukromě i s důvody, co mě vede zde nediskutovat technické a právní detaily. Jestli neon na to bude reflektovat na tomto fóru je na něm a také na tom, jak se zachováme my uživatelé. Já s tím sledováním a veřejným indexování obsahu fóra nesouhlasím. Z pohledu věcného i svých zkušeností.

P.S. Pro vás co berete téma sledování na makrobiotickém fóru jako oživení a zajímáte se, zde je v češtině zpráva o sledování skrze iPhone
http://businessworld.cz/it-strategie/apple-google-i-microsoft-velci-bratri-nas-sleduji-8243
Zaznamenáno
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #31 kdy: 27. Únor, 2012, 17:41:22 »

Téma je zde aktuální, neboť fórum je stále napojeno na sledovací nástroj Google Analytics.
Doplňuji poměrně překvapivou zprávu: Po aplikování popsané blokace dávejte pozor a překontrolujte nastavení i později. Jak se ukazuje, Windows Defender tuto blokaci umí vyřadit tím, že v souboru "hosts" zařadí prázdný řádek před záznam www.google-analytics.com.

Je to zvláštní, ale je to tak - i když si uživatel ve Windows nastavení vlastní konfiguraci přesměrování v "hosts", některé záznamy umí Windows Defender spolehlivě vyřadit. Viz příklad s Google Analytics. Jinými slovy blokaci Google Analytics vyhodnotí Windows Defender podobně jako virus.  daja
Takže buď deaktivovat Windows Defender, anebo jej omezit viz obrázek v příloze.

P.S. Odlehčující poznámka Neona, jež je v této věci ve střetu zájmů, jen podtrhuje skutečnost, že bychom se sledováním na internetu měli vážně zabývat  kaktus
« Poslední změna: 27. Únor, 2012, 19:24:31 od Ondrej » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #32 kdy: 27. Únor, 2012, 18:29:23 »

Jen pro "odlehčení" - tento sledovací nástroj Google Analytics je stejně tak sledovací jako například vyhledávání google.com nebo gmail.com - prostě pokud hledáte přes google cokoli a nebo používáte gmail nebo jinou Google službu, tak jste podle Ondry naplno sledováni.
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #33 kdy: 27. Únor, 2012, 19:02:20 »

Aha Ondro, takže chápu to teď už konečně správně, že ty vlastně nebojuješ proti Google Analytics jako takovému, ale že ti vadí všeobecně jakékoliv sledovací nástroje? To by konečně vysvětlovalo ty chichotající se růžové smajlíky, jejichž význam mi zatím zůstával skryt...
Zaznamenáno
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #34 kdy: 27. Únor, 2012, 19:23:54 »

Paulino, nástroje Google Analytics jsou mi prakticky ukradené, na tomto poli mám zcela jasno a vůbec nebojuji. Pokud jde o užití sledovacích nástrojů, máme rozpracovaný koncept, který jsme dodržovali, ale nikdo z nás to dosud nesepsal. Jeho zveřejnění by tady nic nepřineslo, ale publikování ještě zvážíme.

Zajímá mne především laxnost a nevědomost adminů, kteří si se sledovači typu Google Analytics pracují jako se svou hračkou a odmítají o tom před tím diskutovat i jakkoli informovat. Zásadní pro nás jako pro uživatele webu je, že o těchto skrytých nástrojích často nevíme. Proto uživatelům doporučuji - vypněte si sledování Google Analytics sami, ten návod funguje velmi dobře.

Ať si moudří administrátoři sledují třeba sami sebe Smiley GayFight
« Poslední změna: 27. Únor, 2012, 20:09:31 od Ondrej » Zaznamenáno
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #35 kdy: 19. Říjen, 2012, 04:40:46 »

A to este nevite kde a na čem dela zena sefa ggl (kt. To financuje) :-) zjistete si to a parandoindni budete  o 1000% vic :-)

Nicmene z neceho se ten server platit asi musi, takze davat navody na blokovani to musi byt maitel fora asi samaritan
Zaznamenáno
NE SLEDOVÁNÍ :-)
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #36 kdy: 19. Říjen, 2012, 11:40:38 »

Janku, Janku.. já si myslím, že stojí za to se před užitím každého produktu zamyslet, srovnat si možnosti a rozhodnout se. To je vše. A jde-li o případ fóra, přímo se to přece nabízí - otevřít o tom diskusi, což se zde rozhodně nestalo.  Grin Lidé obhajující Google Analytics na mne intelektuálně moc nezapůsobili - teda min. svou neznalostí, krásnou neuspořádaností svých úvah a na svou obranu přecházejí do útoku, že ty argumenty naopak otáčejí proti té otázce, což je opravdu kouzelné!  GayFight

Citace
Nicmene z neceho se ten server platit asi musi, takze davat navody na blokovani to musi byt maitel fora asi samaritan

Zkuste mi osvětlit, jak souvisí zdejší napojení na Google Analytics s příjmy z tohoto webu. Anebo přiznejte, že to bylo hloupé plácnutí. Moooc děkuji.
Zaznamenáno

ptejte se admina, jak rozumí google-analytics a proč užívá tyto praktiky
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #37 kdy: 20. Říjen, 2012, 18:58:11 »

Spletl si asi adsense s analytics.
Zaznamenáno
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #38 kdy: 21. Říjen, 2012, 23:54:14 »

Asi jo, to je GA zvysuje PR stranky asi nebude pravda, no uz jste si zjistili na com dela zena sefa ggl? :-)
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení