Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Fruitariáni - video Květa, Mango  (Přečteno 2848 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
1 0
« kdy: 14. Únor, 2012, 17:18:37 »

Alphirk mě v jiném vlákně napsal:

Citace
Mimochodem "zname" se z vitarianu (vrtalo mi hlavou Neon .. Neon, svet je maly a CZ obzvlast), dnes jsi tam daval link o Mangovi a Kvete, proc ?
Obdiv k jejich fruitarianskemu zivtnimu stylu, nebo naopak ?

Sleduju na Facebooku Durianridera - ten jeho provokativní styl (který potřebuju čím dál méně) a inspirativní množství energie a dneska tam to video dal a byl jsem překvapený, že na vitarianu to ještě nikdo neodkazoval. Já poznal Květu a Manga v tom videu poprvé a musím říct, že mě to video dost dalo - ale hlavní pro mě bylo, přistupovat k němu otevřeně, bez odsuzování - vidět ho dříve v mém životě, tak bych Květu zrovna nemusel a asi bych si říkal, že jsou zdravotně mimo. Ale pak jsem četl i blog od Manga a ty myšlenky, za kterýma jde jsou nádherné.
Mango mě okouzlil vnitřním klidem a nakonec mě k sobě nějak magicky sedli - jak říkám, zahodit moje osobní předsudky a bylo to velice zajímavé a samozřejmě čelím spoustě otázek sám v sobě, ohledně makrobiotických teorií a ta konfrontace je pro mě super.

Kdyby to někoho zajímalo, tak se bavíme o tomto hodinovém dokumentu o fruitariánech, který je o jednom zajímavém páru, kde žena je češka, mezi vitariány asi dobře známá, Květa - skončila nakonec v austrálii s mužem Mango, který byl a je zase znám po celém světě.

« Poslední změna: 16. Únor, 2012, 10:41:50 od neon » Zaznamenáno
makroušek
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 15. Únor, 2012, 17:55:33 »

Citace
a asi bych si říkal, že jsou zdravotně mimo.

Rozumím.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #2 kdy: 15. Únor, 2012, 21:57:04 »

Mně připadají moc rozjásaní (jakkoli mírumilovní a čistí). Nevím, jestli je to ten správný stav pro život na zemi.
Ale líbí se mi, že se netlačí do žádných extrémů a výkonů (jako třeba ti rawfooďáci na maratonech)
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #3 kdy: 16. Únor, 2012, 09:16:10 »

To je otázka, co je to extrémní výkon.

Myslím, že citace z Kushiho mluví za vše:

Citace
Lidé žijící v tradičních kulturách se udržovali ve vrcholné fyzické formě. Při prosté stravě složené z obilovin a zeleniny, příležitostně obohacené o malé množství živočišných potravin, pravidelně dosahovali činů síly a vytrvalosti, které v současnosti zůstávají nepřekonány. Příkladem mohou být běžci, kteří před příchodem éry moderní komunikace rozšiřovali zprávy, nosili vzkazy a vedli obchod mezi jednotlivými oblastmi, čímž sjednocovali zemi. Byli pozoruhodní svou poctivostí, pamětí a vytrvalostí. Na obou amerických kontinentech putoval v době příchodu Španělů v šestnáctém století vzkaz mezi indiány rychlostí asi 150 mil za den. Třebaže v některých oblastech byl předáván jako při štafetě, nebylo nic neobvyklého, když celou vzdálenost urazil jediný běžec. Domorodci považovali běh za duchovní disciplínu. Běžci obou pohlaví žili velmi prostě a při běhu obvykle jedli pouze praženou kukuřici.

Je tam ještě celá stránka o těchto běžcích - kniha Dieta pro silné srdce.

Od jedněch makroušů se mi nedávno dostal tip na knihu Born to Run (Zrozeni k běhu) se slovy, že to je něco, co dávno hledali. Tak jsem tomu více otevřený. Prej člověk je s během nějak duchovně spojený. Prej jejich výkony jsou hlavně díky jejich stylu běhu (prej jsou nějak napřímení, horní tělo rovné, páteř, a prej se hýbou jen nohy a nejsou tak unaveni), také prej význam obuvi(nosí volné sandály).

Co pro nás může být extrémní výkon, tak by pro nás třeba před 1000 lety byla běžná věc.

Já teď občas chodím 13km pěšky do sousedního města, namísto autobusu. A z počátku mi jenom ta představa přišla střelená. Postupně mi to začalo ubíhat jak nic, super relaxace, popřemýšlení si na té cestě. Pak jsem začal určité úseky přebíhat, z návalu energie a chuti co jsem měl. Pak jsem šel 22km do jednoho velkého města (všechno teď v zimě). No a dovedu si představit kam to asi celé vede dál a dál.
Je to o čase - práce 160 hod měsíčně (z čehož je fakticky zabraných aspoň 200hod - 10 hod denně) = zabití života, prostoru pro opravdový život.

Anglické video o nynějších indiánech, ultramaratoncích.

« Poslední změna: 16. Únor, 2012, 09:18:46 od neon » Zaznamenáno
alphirk
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 16. Únor, 2012, 10:54:22 »

He, neone, proc hned chodit do Japonska za Kushim ? Nestaci nas cesky sokolik Tyrs a "Ve zdravem tele zdravy duch ?
Jsem taky toho nazoru, ze v neduzivem tele toho asi moc nenameditujeme:).
Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #5 kdy: 16. Únor, 2012, 12:05:16 »

Kluci, tady je taky jeden chodec Smiley

http://zpravy.idnes.cz/na-moravu-dorazil-ital-ktery-v-kratasech-a-tricku-putuje-evropou-ph3-/domaci.aspx?c=A120215_1733335_zlin-zpravy_sot
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
Riva
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #6 kdy: 16. Únor, 2012, 13:49:55 »

Včera jsem dočetla knihu Born tu run. Občas (2x-3x týdně) chodím běhat, informace o ní mám odsud http://www.behej.com/topic/8302-bezecky-bestseller-born-to-run-vychazi-v-cestine-clanek . Knihu vřele doporučuji. A než jsem ji začala číst, tak jsem vůbec netušila, jak úzce souvisí s makrobiotickou filozofií.

Velmi pěkná je kniha Haruki Muramaki : O čem mluvím, když mluvím o běhání
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 16. Únor, 2012, 22:02:56 »

Pěší túru na 20-30 km taky za extrémní výkon nepovažuju, mně přijde přirozená a velkou námahu mi nezpůsobuje. Ale je  individuální, kde jsou hranice extrému.

Ale je fakt, že žijeme v nemocném světě, nezdravým způsobem života. Alespoň já si bohužel pražským životem připadám dostatečně vysílená a vůbec mě nenapadá, kde bych brala energii na uběhnutí těch vzdáleností, co běžně zvládali ti údajní poslové.

Na rozdíl od vytrvalé chůze jsou pro mě maratóny nepředstavitelné. A vlastně v nich nevidím smysl... Kromě toho, že se vytlačuje jeden extrém druhým - pohodlný způsob života s hromaděním vnitřní nespokojenosti - a jejich přebití a vybití usilovným běháním. Možná.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 17. Únor, 2012, 11:12:38 »

Už je tu s tím italským otužilcem rozhovor z Březové. Obdivuju, že dokáže být takhle v kraťasech a krátkém rukávu a pokud ještě dokáže i přespat takhle?
Nechápu, jak je to vůbec možné. Vychrtlina to není, tak že by ten tuk? A že by postupné otužování, že si člověk zvykne?

Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení