Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  
Autor Téma: Hraní si s jin/jang  (Přečteno 7544 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #30 kdy: 11. Březen, 2012, 01:46:09 »

Pres Panduv profil jak uz jsem psala by ses sice pracne, ale prece, dostala az sem, zrovna ten prvni prispevek
http://www.breatharian.eu/forum/viewtopic.php?f=9&t=61

a soucasne stale plati to, co jsem psala v predchozim prispevku a sice, ze v denicku je i popsana spoluprace s Eliskou.
Zaznamenáno
MarekHappy
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

evolution is solution

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #31 kdy: 14. Březen, 2012, 10:42:33 »

Zdarec,

napadl mě takový poznatek z terénu, který by měl obsahovat řešení mnoha otázek zde.
(zaznělo na 1. letošní přednášce p. Průchové)

Jedná se o tzv. Spektrografickou spirálu, která znázorňuje umístění jednotlivých chemických prvků z hlediska Jinu a Jangu.
(vizuálně šlo při prezentaci o ofocený obrázek z knihy (tuším Oshawa), tedy o spirálu rozseklou dle Jinu a Jangu, v níž byli umístěny jednotlivé chem. prvky)

Tzn. mělo by stačit znát chemický rozbor čehokoli / následné dosazení dle spektrograf. spirály a výsledná "jinovost / jangovost" čehokoli je na světě.

Bohužel se mi o tom nepodařilo nic vygooglit. Víte-li / najdete-li víc, díky za info.

PS: Průchová k tomu poznamenala... "Toto berte jen pro informaci, že to existuje... pro praktické použití to není... zavařili byste si mozek" ;-)
« Poslední změna: 14. Březen, 2012, 10:44:31 od MarekHappy » Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #32 kdy: 17. Prosinec, 2012, 20:12:05 »

V rychlosti z knihy od George Ohsawa.

Pokud chcete pomoct osobě, která má jinovou nemoc a máte jí vybrat jídlo, ona touží po ovoci, je náladová a prostě nějaké chce, tak ji vyberete to nejvíce jangové ovoce - tím je malé červené jablko - ideálně jej dále povařit se špetkou soli - v německu (prej velice jinová země - zatím nevím jak to vyhodnotil) se dělají pečené jablka, štrůdl, známe.

Zmiňuje i  psy - pokud chcete aby pes byl agresivní, líný, výbušný a rychle unavený a druhý klidný, radostný, vytrvalý tak jednomu dávejte maso, druhému samozřejmě makrobiotiku.

Pokud chcete vědět, který olej je nejvíce jang, tak zkuste odkapávat a ten s nejmenšíma kapkama (je nejvíce ovládán silou jang).

K tomu jak poznat jak jsem si vedl na stupnici jin/jang s jídlem poslouží nejlépe stolice, moč - pokud je stolice oranžovo/hnědá, jako palačinka, kompaktního tvaru, bez zápachu, nepotřebuju téměř toaletní papír, tak jsem jedl vyváženě
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #33 kdy: 18. Prosinec, 2012, 18:52:43 »

Ahoj Neone,
jak se jmenuje ta knížka od Osawy? Je v češtině? Teda nevím, nevím, zda bych dávala makrobiotiku psům. To fakt nevím.
Jarka
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #34 kdy: 18. Prosinec, 2012, 22:56:48 »

Je v angličtině. Mám jich víc.. název teď nevím. Dají se kupovat třeba jako pdf tady http://www.ohsawamacrobiotics.com/ Ale to je asi jen pro fajnšmekry.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #35 kdy: 19. Prosinec, 2012, 16:52:19 »

Pro zapálené badatele. Toto mě není jasné:

Citace
Pravidla znějí:

Jin přitahuje Jang pokud je Jin silnější. A Jin je přitahován Jang pokud je Jang silnější.
Ve zkratce Jin a Jang se přitahují.
Čím větší je rozdíl mezi nimi, tím větší přitažlivost.

Pak taky pravidlo Jin odpuzuje Jang a opačně.

A pak taky toto.
Velký jang přitahuje malý jang. Velký jin přitahuje malý jin.

To poslední pravidlo mě to celé nějak nabouravá. Nedokážu teď říct příklad. Ale pokud velký jin bude přitahovat malý jin, tak by se dalo říct, že bude výsledek ještě jinovější.

Ale začal jsem nad tím přemýšlet trochu jinak.

Ve všem je jin i jang současně. Takže co to vlastně znamená, pokud má něco malý jin náboj? Představuju si to, jakože to má poměr jin/jang třeba 60/40. Nebo jinými slovy, je to ze 60% jin.
Co se stane, pokud něco s 90% jin (to je ten velký jin) bude přitahovat něco s malým jin (60%), bude se to postupně ředit a výsledek toho velkého jinu bude třeba 89% ?

Protože kdybych to chápal jen ve smyslum, že co je velký jin, tak má třeba hodnotu 9 a co je malý jin, tak má hodnotu 1, tak bych si mohl říct, že když velký jin přitahuje malý jin, tak výsledek je 10 a takhle dokola bych dostával stále jinovější těleso.

Ta první metoda mě to teď celé postavila do nového světla.

A vůbec zatím nechápu, kdy se prakticky stává to, že se přitáhnou jin s jangem a kdy se stane to, že bude velký jin/jang přitahovat malý jin/jang.

Ze zajímavých praktických aplikací Ohsawy:
K výrobě Dentie píše, že tím, že lilek je velice jin a tím že jej nějak pálil v peci, tak prej právě tím, jak byl lilek moc jin, tak přitáhl moc silnou energii jang z pečení a výsledkem tak byl velice velice jangový prášek, prej jangovější, než jsou běžné věci. A dospěl k tomu právě tou aplikací zákona přitažlivosti dvou rozdílných polarit a toho, že čím větší rozdíl, tím větší přitažlivost.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #36 kdy: 19. Prosinec, 2012, 17:06:15 »

Ještě si k tomu zapřemýšlím.

Když by velký jin přitáhl velký jang a opačně... na příkladu s lilkem se tak z velkého jinové lilku stane po kombinaci s velkým teplem jangu produkt dentie, který je velice jang. Proč ale výsledek je jang a ne jin? Z pravidla "Jin přitahuje Jang pokud je Jin silnější. A Jin je přitahován Jang pokud je Jang silnější." bych měl usoudit, že lilek byl více jin než to teplo jang.

Ok, výsledek této vzájemné přitažlivosti je těleso s opačným nábojem. A čím větší rub, tím větší líc.
Ale kde to má konec? Pak to velice silné jang dentie zase přitáhne nějaký velice silný jin a bude výsledek silný jin?
A tak pořád dokola?

Jak se teda stane, že se něco, nějaké těleso dokáže vlastně dostat z těchto lítajících extrému do menších extrémů, větší harmonie?

Možná právě proto je tam to pravidlo, že velký jin přitahuje malý jin a velký jang malý jang?
Jinak by se nedalo vysvětlit, že se to kolečko přitahujících se extrémů vlastně nějak zastaví?

Ale to by mě dávalo smysl jen v případě těch mých procentuálních výpočtů.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #37 kdy: 19. Prosinec, 2012, 20:42:32 »

Hodně to teď řeším. Netuším jestli toto někoho z vás postihlo někdy taky.

V Ohsawovi jsem našel něco pro mě hodně důležitého akorát problém, že mi to není v té angličtině jasné.

Kdyby se někomu chtělo se v tom babrat.. tak by to bylo zajímavé rozkódovat.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #38 kdy: 19. Prosinec, 2012, 21:29:52 »

Ahoj Neone,
a máš nějakou Oshawovu knížku přeloženou do češtiny? Nebo  dají se někde sehnat na netu přeložené, či bys mi mohl přeložit? Kolik jich napsal?
Jarka
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #39 kdy: 19. Prosinec, 2012, 22:10:57 »

Napsal jich hodně, přeloženo nic a přeložit bych asi jen tak nemohl. Naučit se anglicky je další z cest Wink Ale ono je toho hodně v Kushim, takže zas tolik toho člověku neuniká.. i když různé detaily by se našly.
Zaznamenáno
jarda
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #40 kdy: 19. Prosinec, 2012, 23:15:12 »

Pro zapálené badatele. Toto mě není jasné:

Citace
Pravidla znějí:

Jin přitahuje Jang pokud je Jin silnější. A Jin je přitahován Jang pokud je Jang silnější.
Ve zkratce Jin a Jang se přitahují.
Čím větší je rozdíl mezi nimi, tím větší přitažlivost.

Pak taky pravidlo Jin odpuzuje Jang a opačně.

A pak taky toto.
Velký jang přitahuje malý jang. Velký jin přitahuje malý jin.

To poslední pravidlo mě to celé nějak nabouravá. Nedokážu teď říct příklad. Ale pokud velký jin bude přitahovat malý jin, tak by se dalo říct, že bude výsledek ještě jinovější.
Jestliže se jang odpuzuje s jangem a jin s jinem, ale jin s jangen se přitahují, tak když si představíš úsečku, kde na jednom konci je jing a na druhém jang, tak by  se dalo říci, že věci se přitahují, když jsou na opačných koncích úsečky a odpuzují, pokud jsou na stejným konci úsečky. Asi by to mělo jít zobecnit tak, že čím jsou body dále od sebe, tím více se přitahují. Když dáš na jeden konec úsečky velký jang, tak malý jang bude sice na stejné straně, ale blízko prostředka. Tím mezi nimi vznikne dostatečná vzdálenost, aby se mohly přitahovat, ale to přitahování samozřejmě nebude tak velké, jako kdyby body byly na opačných koncích.
Možná by se to dalo říct i tak, že relativně vzhledem k velkému jinu, je nalý jin v podstatě jang.
Zaznamenáno
jarda
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #41 kdy: 19. Prosinec, 2012, 23:24:59 »

Hodně to teď řeším. Netuším jestli toto někoho z vás postihlo někdy taky.

V Ohsawovi jsem našel něco pro mě hodně důležitého akorát problém, že mi to není v té angličtině jasné.

Kdyby se někomu chtělo se v tom babrat.. tak by to bylo zajímavé rozkódovat.

podle slovníku na seznamu lze former vykládat jako prvně jmenovaný, čímž podle mě myslí relaci 2 a later jako následující, což je relace 3 a "in the first" je fráze znamenající v první řadě a to chápu tak, že výsledek výše uvedených relací závisí na v prvé řadě na tom, které z citovaných faktorů a až d a v jaké míře působí ve vztahu (nebo se jimi ten vztah upravuje).
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #42 kdy: 20. Prosinec, 2012, 08:17:38 »

Jardo, oba dva příspěvky mě hodně pomohly! Moc děkuju.  Poklona
Ty ses tím nějak více zabýval dříve, nebo tě to tak vše napadlo teď?

A jak by ses postavil (kdokoli z vás) k tomu, jaký bude výsledný produkt reakcí dvou elementů - pokud bude "velký jin + malý jin" tak z toho vzejde podle tebe co?
Ještě větší jin než ten velký nebo naopak menší jin?
Z pohledu té úsečky se to zprůměruje a bod bude třeba někde v 75% její délky, ne?
Na to by seděly ty procenta jak jsem popsal výše.

Ale vrtá mě hlavou třeba další věc - když se jin jang přitahují, přítahnou a zreagují, tak nehledě na velikost jejich přitažlivosti, tzn. vzdálenosti na úsečce, tak po splynutí by měl být logicky výsledek vždy bod někde kolem středu na úsečce, tedy vesmír neustále udržuje harmonii.

Ale ono se často popisuje v makrobiotice, viz třeba ten dentie příklad výše, pravidlo "čím větší rub, tím větší líc", vykládám si to tak, že čím víc bylo něco jang, tím víc bude pak zase jin - čím víc budu např. jíst soli, tím víc sním cukru - ale v případě toho dentie z toho nevzešla harmonická, středová, vyvážená látka, ale hodně jangová. Prostě, podle jakého pravidla se vlastně ve vesmíru začne dít disharmonie, odklon k tomu extrému. Pokud se dva jin+jang přitahují, tak vznikne střed - ale jak se do toho extrému vlastně dostaly?
Zaznamenáno
jarda
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #43 kdy: 20. Prosinec, 2012, 21:52:39 »

Já jsem Neone bohužel jen dlouhodobý MB "teoretik začátečník". To s tou úsečkou mám z jediné knihy o MB, kterou jsem kdy četl (Radost z jídla od Strnadelové/Zerzána) a přišlo mi to jasné, hned jak jsem to tam četl a když jsem četl tvůj příspěvek, tak jsem si na to prostě hned vzpoměl. Co se týká toho, překladu, tak anglicky umím jen málo, stačí to tak na to, abych se domluvil v základních věcech při cestování. Prostě jsem se podíval do internetového slovníku a tohle jsem z toho vykoukal.

Co je tebou popisovaný dentie neznám a ani netuším, co to je. Co se týká vzájemných reakcí jin/jang obecně, k tomu žádné speciální znalosti nemám. Z logiky věci by vzájemné působení mělo vždy vést ke zprůměrování energijí, ale je zde rozdíl mezi smícháním dvou hmot a mezi působením procesu na hmotu. Pokud prostě smíchám dvě hmoty o stejně velkém jinu, výsledek bude stejný jin, protože energie se sečtou a sečte se i hmota, takže "hustota" jinu, zůstane stejná. Pokud mám jinovou hmotu a působín na ni jinovým procesem, tak se stejně jako v předchozím případě oba jiny sečtou, ale hmota zůstane stejná, protože "proces" (např. pečení, vaření a pod.) žádnou hmotu nepřidá, takže mám víc jinu, stejnou hmotu, takže mi vzrostla "hustota" jinu a tím se působením jinového procesu na jinovou surovinu stala ta surovina více extrémním jinem.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #44 kdy: 20. Prosinec, 2012, 22:14:44 »

Ahoj Neone,
proč ty energie a působení rozebíráš tak do detailů? Já to dělám pocitově, co mi tělo říká. Prohřešky si nevyčítám. Takhle do hloubky by mě to asi nebavilo.
Jardo, dentie se oužívá na zuby buď to koupíš jako prášek nebo pastu. Dá se to kopit ve zdravé výživě.
Myslím, Neone, že je dobré znát tabulky, ale jak to rozebíráš ty, o tom opravdu nepřemýšlím.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení