Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Ostrava a okolí  (Přečteno 17309 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Markéta
Host
0 0
« kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:10:35 »

Dobrý den všem. Chtěla bych moc poděkovat za tyhle stránky. S makrobiotikou začínám a tady se dovídám zajímavé informace. Děkuji za příspěvek o čaji, zase jsem o něco chytřejší. Vlastně jsem se k makrobiotice dostala díky své dvouleté dcerce - nejí mléko a mléčné výrobky, maso taky moc ne, pije nejraději vodu. A tak jsem hledala nějaký jiný směr výživy, než ten obvyklý a našla. Bohužel jsem za tu dobu dcerku naučila na sladké. Chtěla bych najít ve svém okolí makrobiotičku, nejlépe maminku, k výměně zkušeností a podpoře. Jsem z Hlučína (u Ostravy).
Zaznamenáno
vendula
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 30. Leden, 2007, 13:39:57 »

Markéta
ahoj markéto, já jsem z hlučína a bydlím teďkom v praze, o makrobiotice vím hodně, ale vždy se takhle nestravuji
kdyby jsi měla zájem, tak se ozvi na telefon 777 316139, příští víkend budu v hlučíně
Zaznamenáno
rika
Newbie
*

424122380
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 26. Červen, 2007, 09:26:26 »

Ahojky,
jsem z Karviné a tímto bych chtěla kontaktovat někoho, kdo se zajímá a makrobiotiku a ještě lépe , kdo již má s makrobiotikou nějaké zkušenosti. Rozhodla jsem se pro tento způsob stravování a vůbec života a hledám lidičky z okolí mého bydliště u kterých mohu hledat radu i inspiraci. Na těhle stránkách jsem byla včera a prosila jsem o pomoc v začátcích, kromě jiného mi bylo řečeno, že je nejlepší být v osobním kontaktu s někým , kdo makrobiotiku dělá. Něco o makrobiotice vím, ale pouze z knížek. Prosím ozvěte se mi někdo, cítím se pořád jako někdo kdo není normální, mezi tolika lidmi, co s makrobiotikou nesouhlasí.
Zaznamenáno
Irča
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 06. Červen, 2008, 15:32:30 »

Ahoj,

jsem z Ostravy, jsem tady nová asi 14 dní, prozatím to tady tak prozkoumávám. Makrobiotiku "studuju" asi tak 2 roky, ale úplně ji zatím neaplikuji. I když vím, že by mi dost pomohla.Jsem totiž maniak na sladké a mám občas takové úlety.Vydržím 14 dní a pak zas na něčem uletím(Taky to tak vypadá, tlustá nejsem, to ne, ale můj zdravotní stav není úplně ideální. Žaludek mě bolí, v puse se mi dělají bolestivé skvrny, ale doktoři neví co to je. Já to vím přesně:to budou ty plísně.No ale jsem tak trochu lenivá si vařit jen pro sebe, když děti mi to nejí a manžel taky není dvakrát nadšený, on je totiž masožravec, hlavně jak jsou nějaký grilovačky, tak to jsou schopni ve třech sníst i 3 kila masa. No a to já zase nemusím.
A taky je to dost složité s mým okolím. Babička peče samé dobroty, i když, když jsem upekla nějaký makrobiotický zákusek, tak jim chutnal, ale mým dětem ne. A maminka zase tvrdí, že mi je blbě protože se pořádně nenajím a pořád někdo něco remcá Grin Grin
Mě je líto, že oni se snaží ,vaří a já bych to potom nechtěla. Teď se snažím nejíst maso, ale nevím co mi na to zase řeknou. Roll Eyes
Přes týden se celkem držím, ale o víkendu u našich na chatě je to složité. Cry
Zkuste mi prosím někdo napsat, jak to řešíte v podobných situacích. brokolice
Díky
Zaznamenáno
alcinecka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 22. Červen, 2008, 16:49:21 »

Ahoj.Moc ráda bych poznala někoho z okolí ostravy,kdo se makrobioticky stravuje.Mám přečtenou nějakou literatůru,ale z toho zatím zmatek v hlavě.Tady na Ostravsku to asi bude problém,ale možná si můj vzkaz přečte zrovna spřízněná duše.Tak se mějte všichni hezky a užívejte sluníčkové dny.Alena Smiley
Zaznamenáno
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 03. Červenec, 2008, 14:40:16 »

Ahojky, já jsem také ze Severní Moravy, ne sice přímo z Ostravy, ale z Opavy  Smiley. Také jsem makrobiotický začátečník, lecos jsem načetla, něco jsem pochytila tady na skvělých diskuzích a v srpnu se chystám na kurz k paní Lužné, tak snad mě to posune zase o kousíček dopředu. Máme s manželem 3 děti, které si k mému údivu už docela na zařazování MB zvykly a většina jídel jim opravdu chutná. Ve školních jídlených se však bohužel stravují klasicky  Sad...bez možnosti třeba alespoň bezmasého jídla. Mám velké štěstí, že manžel je MB také nakloněn a pochutná si na všem co uvařím. Největší problém mám však s vynecháním pečiva...nevím čím ho nahrazovat aby strava nebyla jednotvárná (hlavně svačiny pro děti do školy). Mátě s tím nějaké zkušenosti ?
Zaznamenáno
Irča
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 23. Červenec, 2008, 11:31:00 »

Ahojky, já jsem z Ostravy, přečteno a nastudováno mám taky dost a pořád pomalu pokračuju, ale uvádět to do praxe je poněkud složitější. Taky mám tři děti a nejsou mým MB pokusům nakloněny vůbec, manžel ten sní co navařím, ale jak on říká, mašo je mašo a pro něj MB nejlépe s kusem klobásky je to pravé Roll Eyes!
Prostě jsem to s nima vzdala, snažím se o jakžtakž zdravou stravu, ale děti půjdou od září do školní jídelny, neboť starší syn i když doma navařím není schopen si připravit a ohřát co mu nachystám a nejmladší jde do první třídy a čekat na mě do pěti než příjdu z práce by asi taky nevydržela.
Taky by mi pomohlo absolvovat nějaký kurz makrobiotiky v Ostravě. Co vím, tak v restauraci Slunečnice na ul. Chelčického pořádají nějaké kurzy. Aspoň před rokem tam byli vždy v úterý. Tak nevím jak teď v poslední době.
Můžem se ale domluvit, zkusit pozjišťovat a absolvovat něco podobného společně, když tedy tak nějak začínáme.
Mějte se všichni hezky Wink
Zaznamenáno
Pupi
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 07. Srpen, 2008, 19:51:10 »

Ahoj, jsem z OV a MB se venuji cca 6 mesicu. Skoro kazdy den chodim na MB obedy do Slunecnice, kterou zminila Irca. Kazdy podzim tam organizuji kurzy a letos se tam konecne chystam! Informovala jsem se tam zrovna vcera u obsluhy a ma se to nasledovne: V zari "vyhlasi" kurz a zajemci se na nej budou moci zapsat. Od rijna kurz pobezi. Zapomnela jsem se zeptat na cenu, ale myslim, ze to loni bylo kolem cca 3 000 Kc. Urcite by bylo fajn, kdybychom se tam vsichni potkali!!!
Co rikate?  Very Happy

Zaznamenáno
Irča
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 11. Srpen, 2008, 16:00:42 »

Ahoj Pupi,
je fajn, že se našel další človíček z Ostravy! Na ten kurz bych se určitě ráda přihlásila a nemůžu mluvit za Alcinecku, ale myslím že by šla taky. Teď jen sehnat bližší informace.
Jestli tam chodíš skoro každý den na oběd, tak bys nás mohla přihlásit předběžně a mohly by jsme se sejít všichni tři, případně jestli se ještě někdo přidá, a domluvily bychom se konkrétněji. Zkusím se taky poptat přes moji známou, co tam poblíž pracuje, ale myslím si že od Tebe to bude rychlejší.Taky mě to minulý rok mrzelo, že na ten kurz nemůžu, protože tuším byl od 17.00 h a já jsem zrovna v úterky dělala do 17.30 h to bych o hodně přišla.
Měj se zatím hezky a doufám, že se uvidíme co nejdřív! Ahoj Irča Wink
Zaznamenáno
Irča
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 11. Srpen, 2008, 16:02:36 »

A že by se k nám přidala i Vendulka? Grin
Zaznamenáno
Pupi
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 11. Srpen, 2008, 18:49:33 »

Ahoj Irco,
budu stav kurzu prubezne monitorovat  Smiley a jakmile se dozvim neco noveho, urcite to sem dam!
Bude super, kdyz se nas tam sejde dost. Se mnou se tam chysta i kamaradka - uvidime ale, jestli ji to vyjde.
Zaznamenáno
Irča
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 14. Srpen, 2008, 10:58:37 »

Ahoj Pupi,
já jen doufám, že mají dost velkou kapacitu, abychom se tam nakonec všichni vešli Grin. Už se docela těším.Měj se hezky Irča
Zaznamenáno
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 18. Srpen, 2008, 10:28:37 »

Holky, já bych se k Vám ráda přidala, no uvidíme až se upřesní ten termín, jestli bych to časově zvládla. Teď jsme byli s manželem na kurzu u paní Lužné, a byli jsme oba dva nadšení  Very Happy opravdu nám to hodně dalo !
Zaznamenáno
ivana
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 27. Srpen, 2008, 23:05:37 »

Ahojte všichni Ostraváci!
Jsem úplný začátečník s MB, určitě se zajdu zapsat do kurzu ve Slunečnici! Díky za info.
Máte některá dobrou nádobu na pickles?  zatím pa.
Zaznamenáno
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #14 kdy: 28. Srpen, 2008, 14:38:49 »

Já mám na pickles takový keramický  "mini kvašák" a jsem s ním moc spokojená  Smiley, koukni na stránky http://www.minikvasak.adv.cz/ . Ale dá se použít i obyčejná zavařovací sklenice, napěchuješ do ní zelninu a pak to zatížíš třebe pet lahví naplněnou vodou.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení