Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Léčba štítné žlázy a makrobiotika  (Přečteno 5211 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 05. Duben, 2012, 17:04:25 »

Ahojte,

máte, prosím, někdo zkušenosti s vlivem MB stravy na štítnou žlázu?

Mám podezření, že jsem předávkovaná lékem Euthyrox, který mi předepisuje můj endokrinolog.... Jsem léčena na sníženou funkci substitucí hormonů. Vyšetření z krve ukazuje nějaké hodnoty, podle kterých se určuje dávka léku.

Na druhou stranu jsem ale stále taková "nastartovaná" jak tryskomyš, už několik let. I když jsem večer unavená, mám problémy usnout. Budím se po čtyřech hodinách spánku s prapodivným pocitem, že "už jsem vyspaná". Ale to mi připadá jako falešný vjem, protože pak mám ráno jakoby nejasné, rozmazané myšlení.

Pokud máte někdo zkušenost s těmito léčebnými procesy, budu vděčná za sdílení.

Mimochodem hormonální antikoncepce před 20 lety mě pořádně "rozházela" na mnoho dalších let, pomohla až MB...

Díky!!! Myšpule
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 05. Duben, 2012, 22:32:30 »

Ahoj Myšpule,
to by opravdu mohlo vypadat na příznaky naopak zvýšené činnosti štítné žlázy vlivem větší dávky hormonu. Ale podle mě to musíš hlavně prokonzultovat se svým doktorem, on by to přece měl poznat... Anebo jestli si troufáš, zkus si léku trochu ubrat. Já to tak taky někdy dělám...

Na druhou stranu ze své zkušenosti jsem taky došla k poznání, že endokrinologie je složitý, "supervědecký" obor, který staví právě na měření nějakých hladin - ale klasicky nehledá příčiny. Nazývat substituci umělým hormonem léčbou, jak se to dělá, mi připadá scestné, protože ten stav se tím nezlepšuje, jen udržuje. Často se říká, že to je léčba doživotní.

Ale já sama taky nevím a nemám to s kým po odborné stránce konzultovat. Ptát se na mb fóru mezi námi laiky je v takové oblasti neuvážené, protože by ses asi dočkala odpovědi, že mb to přece musí vyřešit a je trestuhodné brát umělé léky... Zavedla jsem na to řeč s dr. Strnadelovou a postupně se s ní možná budu v budoucnu snažit léky snižovat. Ale vidím, že si taky asi netroufne kategoricky medicínskou léčbu odmítat. Můj endokrinolog je vědecká kapacita, s děsně skalním přístupem a diskuse by s ním nebyla. Tak mám taky stále nejasno. Ono přece jen příznaky porouchané funkce štítné žlázy se projevují v komplexu a těžko říct, co od čeho pochází, a tudíž je těžké posoudit, nakolik správně nebo špatně funguje právě št. žl.

Pro příklad toho, jak to ten lékař bere šmahem, uvedu, že protože jsem během podzimu byla poněkud víc nemocná, doporučil mi zvýšit dávku léku. Co když to mělo jiné příčiny? Měla jsem mu říct, že jsem si za to zčásti mohla sama, protože mě to poněkud víc táhlo k jinu a odtud asi přišlo bolení v krku? (jiná otázka pro mě samotnou, proč...)

Víte-li někdo o nějakém odborníkovi znalém jak endokrinologie, tak makrobiotiky a podobných přístupů, prosím napište to sem.
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 05. Duben, 2012, 22:52:04 »

Ahoj Iren,

tak to se shodujeme.
Jsem "léčena" už deset let a nějakými čachry s dávkami léků už jsem si prošla, nevedlo to k ničemu dobrému. Zeptala jsem se totiž 3 doktorů, nechala si 3x udělat testy. Jeden určil 100 % dávku léku, jeden 75 % a jedna dokonce 25 %. Čert se v tom vyznej. Výsledek byl, že když jsem s veselou myslí brala 25 %, tak ten stoprocentní šílel :-) 

Ten současný je ten skalní stoprocentní a diskuze je naprosto nepřijatelná. Věří tomu, co dělá a nehodlá nic riskovat. Jenže bohužel bydlím blízko jeho ordinace narozdíl od těch benevolentnějších - ty mají ordinaci 100 km daleko...

Díky za názor

M.
Zaznamenáno
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #3 kdy: 06. Duben, 2012, 07:43:22 »

Doporučila bych knihu Dagmar Lužné "Nemoc není nepřítel I.". Je tam rozebráno i onemocnění štítky včetně doporučené makrobiotické stravy. Taky obsahuje hodně velice dobře popsaných receptů.
http://knihy.abz.cz/prodej/makrobioticky-lecebny-talir-aneb-nemoc-neni-nepritel-i
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
jesenka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 06. Duben, 2012, 08:55:34 »

ahoj Myšpule, taky beru euthyrox 75 přes týden, na sobotu a neděli mám přilepšení na 100, většinou to dopadne tak, že  jednou týdně nějaký vynechám, ale jinak se snažím brát pravidelně. Kdysi jsem experimentovala a přestala jsem léky brát úplně, ale nebylo to dobré, byla jsem taková malátná, roztěkaná..., ale myslím, že tato dávka co mám teď je akorát. Nespavostí taky  trpím nebo spíš trpěla (ťuk, ťuk), teď zas znovu pročítám vše od Kusiho, dostla jsem se i k nespavosti - on doporučuje pít hira banchu, tak tedy piju, po týdnu se mi krásně upravilo spaní, kolem jedenácté zalehnu a spím do sedmi půl osmé jak dudek (mám výhodu, že nemusím vstávat ráno na budík :-)
Před tím jsem pila většinou jen čistou vodu a i to asi málo, vařím si ji tak čtyřikrát denně, konvička má asi čtyři deci.
Tak vyzkoušej, třeba ti to taky pomůže.
A doktora mám taky sto kilometrů, ale jednou za devět měsíců co si mě zve...to se dá.
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
El
Host
1 0
« Odpověď #5 kdy: 09. Duben, 2012, 08:27:18 »

Ahoj Myspul,

pred mb jsem taje chodila na endokrinologii kvuli hypofunkci stitne zlazy. Brala jsem taky Euthyrox,tusim 75..  Kdyz jsem videla svoje hodnoty z krve,to jsem byla na stredni,tak jsem vubec nechapala proc to mam brat,ta hodnota byla nizsi,ale ne tak jak mi vzdy doktor vyhrozoval..ze nebudu moct mit deti nebo se mi narodi kreten.. takze jaem tam prestala chodit a leky prestala brat. Necitila jsem unavu,bylo mi normalne.. proste muj tehdejsi jinovehsi stav s alergii ale nic hroznyho. Pak jsme presli na mb. A ja to vubec neresila. Parkrat jsem uvazovala o idberech,ale k dojtorovi se mi kvuli tomu nechtelo.
No otehotnela jsem bez problemu,na gynde mi testy na SZ udelala a byly normalni... s mb bez leku.

Hypofunkce je proste jen jinovy stav a s tim je potreba neco udelat.. Euthyrox akorat brani telu aby se nastartovalo samo a nezstsle je rizene,podobne jako horm.antikoncepci..
Takze i kdyz jis mb a dostavas se z jinoveho stavu tak se Euthyrox musi ubrat.. no a ja jsem ho proste vyradila,ale to uz je na kazdem..

Celou diskuzi jsem necetla (pisu z mobilu v rychloati,protoze jsen si tematu ted vsimla.)
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 10. Duben, 2012, 07:42:19 »

Ahoj El,

díky moc za pozitivní zkušenost. Bohužel jsem si (nevědomky) tělo huntovala poněkud déle než do 20 let věku...

Intuice mi ale říká to samé, co jsi tu napsala Ty, no a ta moje věčná "nastartovanost" - to mi zase hlásí tělo, mluví jasně. Nejsem takový "střelec" jako Ty (ale je mi to moc sympatické, jen jsem párkrát docela přestřelila, tak si netroufám....), ale každopádně hledám nějakou cestu, kudy z toho kruhu sem. Jako jeden z kroků se tady veřejně ptám na názory a zkušenosti a jsem Vám všem za ně vděčná.

Díky a přeji krásný den!!!  Motyl
Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #7 kdy: 11. Duben, 2012, 10:06:28 »

Ahoj El
máš prostě štěstí, že jsi ještě mladá osůbka a dostalo se ti možnosti se poléčit MB zavčasu. Já bohužel tuto možnost neměla, dostala jsem se k MB relativně pozdě, štítnou žlázu už nemám, jsem po léčbě radiojódem - ten mi sice nádor zlikvidoval, ale zároveň i štítnou žlázu Sad  Takže teď mi už nezbývá než užívat umělý hormon. Radost z toho nemám, ale jak jsem psala výše, po vysazení jsem měla potíže. No co už.
A Myšpule, pokud nemáš za sebou nějaký razantní zákrok jako já, tak se pokus to spravit makrobiotikou, věřím, že to jde.
Zaznamenáno

GEORGES OHSAWA,
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 11. Duben, 2012, 15:47:27 »

Žádnej takovej zákrok za sebou nemám, nádor v tom taky není, dokonce zmizel i zánět a tři doktoři se neshodli v dávce léku... Věřím tomu, že to půjde, jen toho času na vaření by se mi hodilo mít víc :-)
Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 12. Duben, 2012, 08:41:49 »

Určitě to nevzdávej, držím ti palečky. Já vím, s tím vařením je to někdy potíž, taky mi to každý den nevyjde tak jak bych si přála, ale zase je lepší po malých krůčkách napravovat, než se vzdát úplně.  Wink
Zaznamenáno

GEORGES OHSAWA,
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 21. Květen, 2012, 15:42:35 »

Ahoj,
jak píše El, tak velmi sympatické. Jako zdravotní sestra do toho vidí víc. Je fajn, že ji mezi sebou máme. El, to ses nebála ty léky vysadit? Já vím, že jsou extr. jin, ale přece jen...
Tělo je na ně zvyklé a jak píše paní Chourová ve své kuchařce, měly by být vysazování po dohodě s lékařm. Jinak dnes ve Zdravíčku u nás na stanici České Budějovice byl primár a říkal o štítné žláze. Prý se nedá nic dělat, léky se musí na toto brát. Snad to pak bude v archivu, tak si to pak, koho to zajímá, může dohledat. Co píší paní Průchová nebo Kushi o žláze, nevím, zatím jsem nečetla, ale paní Lužná to v knížce má. Oni lékaři o zdravé stravě myslím, že slyší velmi neradi. Energie potravin jsou jim cizí.
Jarka
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #11 kdy: 21. Květen, 2012, 21:31:26 »

Intuicí dobré je nechat se vést pro vysazení chemických tabletek a lékům darům Matky přírody pojďme v ústrety.

Dvorjar,strachy odevzdej Bohu.....   Kamil
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #12 kdy: 21. Květen, 2012, 22:34:07 »

Citace
Intuicí dobré je nechat se vést pro vysazení chemických tabletek a lékům darům Matky přírody pojďme v ústrety.

oceanenergie: Z věty té nejsemť ani zbla moudrý, lepší bylo by snad styl tento archaicko-poetický, jež pisatelem ctěným toliko oblibován jest, použít jen tehdy, je-li si kompozicí a srozumitelností napevno jist.

Možná, že takto ona věta košatá byla původně zamýšlena: Intuicí dobré je nechat se vést pro vysazení chemických tabletek a léků, darům Matky přírody pojďme v ústrety.

Kamile promiň, ale někdy, když Tě čtu, tak mám pocit, jako bych četl nabídník v Dobré čajovně, kde se to obraty velejemnými jen hemží. Ne nadarmo se ale říká, že v jednoduchosti je síla Wink
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #13 kdy: 21. Květen, 2012, 22:44:00 »

Zrovna jsem šla psát reakci -

Ani ne tak k jazykové nesrozumitelnosti odpovědi; nějak jsem si to přeložila...
Ale zajímalo by mě, co jsou ty léky přírody v případě léčení štítné žlázy. Žádný návod to není; leckomu právě asi intuice nenapovídá, čím narušený endokrinní systém srovnat.

Jinak styl vyjadřování různých přispěvatelů je jiná kapitola a dalo by se tady lamentovat nad tím, že kompetence ve vlastním jazyce jsou dnes strašně podceňovány, viz diskuse všude na internetu. Ba dokonce mi připadá, že jsou lidi někdy přímo hrdí na to, jak na čárky a správné vazby kašlou, vždyť "to nás zdržuje a my potřebujeme být ve všem rychlí. Stejně se tím nikdo nebude dopodrobna zabývat" (= čteme/hltáme informace povrchně).
Achjo.
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #14 kdy: 22. Květen, 2012, 07:34:45 »

Zrovna jsem to četl.

Víš v té čajovně se zastavíš a ten prožívaný klid je formováním intuice.
Z osobní zkušenosti vím, velmi dobře lze řešit edokrinní systém. Ne vždy pouze jen zásadně makrobiotikou.
Otázkou je, zda vtlačím makrobiotiku ku lečbě štítné žlázy a netrpělivě čekám co bude, a nebo jím spořádaně makrobioticky a řeším vnitřní energii v klidu bez stresu. Strach a ztráta víry je horší. MB tím ztrácí účinnost.

Jsem realista, nerozebírám dopodrobna své úvahy i zkušenosti, promiň nechám to do oblíbené čajovny.

Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení