Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Tělesné cvičení - Tomio Kikuchi - video  (Přečteno 1330 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
1 0
« kdy: 10. Duben, 2012, 11:49:36 »

Žáci Ohsawy - Kushi (východní amerika), Aihara (západní amerika), Kikuchi (jižní amerika)

Kikuchi na videu ukazuje sestavu cvičení

Já bych mu jen vytkl, že si mohl sundat brýle a cvičil by i zrak Smiley
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #1 kdy: 10. Duben, 2012, 15:55:49 »

Velice zajímavé, jedná se zřejmě o nějakou variantu "orgánové rozcvičky" Makko ho, která je v mnoha knížkách (viz. třeba http://www.cakry.cz/cviceni-zdravotni/protahovaci-cviceni-makko-ho, nebo http://www.energymedicine.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=86&Itemid=51).

Tady mě jen překvapilo, jak dynamicky a rychle ji Tomio Kikuchi cvičí, většinou se interpretuje jako pomalá, spojená s důslednými nádechy a výdechy. Nicméně tím nechci říct, že by ji nějak flákal, protože originální zdroj tohoto cvičení se mi nepodařilo najít a i jedna z variant co znám má dynamickou (jang) a uvolňující (jin) část.

Neumím portugalsky, takže jen odhaduji o co se jedná v poslední části, ale ta už vyloženě vypadá jako nějaký čchi-kung, tzn. cílená práci s energií.

Rozhodně podobná cvičení lze jen doporučit, však taky Tomio vypadá při cvičení velmi vitálně a ohebně.
Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #2 kdy: 29. Duben, 2012, 11:06:30 »

Tak jsem se pustila do cvičení podle Tomia, můžu říct, že alespoň pro mě je moc dobré toto cvičeníčko, líbí se mi právě ta dynamika. Samozřejmě, že nejsem tak ohebná, s některými cviky mám opravdu dost problém  Embarrassed, ale snažím se a po čtrnácti dnech už cítím trošičku malinký pokrok Wink. To by v tom byl Evil abych jednoho krásného dne nezvládla vše.
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení