Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Dyne: hokaido vs. stribrna vs zelena, rozdily?  (Přečteno 2356 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Tom.
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 23. Duben, 2012, 19:48:00 »

Mam tu v sacku pripravena seminka vsech dyni-hokaida, stribrny i zeleny. Nehlede na to ze jsem stribrny se zelenejma ani nechutnal, zajimal by me prave rozdil mezi nima. Jestli se tyka jen chuti? Ci neceho dalsiho? Nevi nahodou nekdo?  Tongue
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
komár
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 23. Duben, 2012, 21:38:47 »

Co jsem ochutnala dýně zelené a stříbrné (ty jsou myslím vůbec nejlepší), ve srovnání s klasickou oranžovou mi příjdou sladší a možná celkově i tvrdší. To je ale jen názor degustátora, nikoli botanika nebo zkušeného pěstitele. Já osobně mám ta semínka schovaná zvlášť od oranžových a vysadím je potom tak, aby se nekřížily dohromady.  Very Happy
Zaznamenáno
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 24. Duben, 2012, 07:57:19 »

Zelené mají určitě tvrdší slupku, na rozdíl od oranžových jí loupu. Ale pozor: ty tmavozelený mi vyrostly normálně ze semínek oranžové hokaido, a to dokonce tak, že na jednom stvolu byly oranžové a mezí nimi tmavozelená.
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 19. Říjen, 2013, 13:45:16 »

Ahoj,
jedl jste někdo máslovou dýni? Taťk ji jednou koupil a chutnala mi, skoro jako hokkaido. Na semínka jsem nekoukala ani rukama, ani popsat jsem si je nenechala.
I usmažená máslová dýně byla dobrá.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení