Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
Autor Téma: Makrobiotické recepty a fotky  (Přečteno 23111 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
veronika26
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #30 kdy: 29. Duben, 2012, 20:46:52 »

Bezlepková mouka,dá se koupit všude.Já vím není to podle makrobiotických pravidel ,ale když se chleba udělá z čerstvě namleté ,třeba jáhlové nebo pohankové mouky a kvásek z Jizerky a ještě se napaří ,tak je to pořád lepší než kupovaný bezlepkový chleba.My bezlepkáři to holt máme težší.
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #31 kdy: 29. Duben, 2012, 21:39:47 »

Bohužel složení tohoto výrobku je dost odpudivé...
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #32 kdy: 04. Květen, 2012, 18:17:33 »

Ahoj,
nečetla jsem to o té jizerce, ale ani se Lence Rojíkové nedivím, že napsala, že je to odpudivé. Je to asi nějaká směs. Zkuste si vyhledat magazín BioLenka na stanici České Budějovice a tento pořad, Lenka říkala, že se vše archivuje. Také ona nedoporučuje bezlepkové směsi a raději si namlít čerstvou mouku. Možná by poradila, jak i udělat bezlepkový kváskový chléb.
Stránky jsou
www.biolenka.cz
Nezkoušeli jste léčbu MB při bezlepkové dietě? Kdo máte knížku od paní Lužné MB léčebný talíř tak celiakie tam je. Zda je celiakie a bezlepková dieta stejné, to nevím, nevidím tolik do toho, ale zajímalo by mě to. Už jsem tu psala, že je škoda, že s námi nekomunikují na fóru i poradci. Někdy by to byl dobrý přínos.
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #33 kdy: 04. Květen, 2012, 19:54:05 »

Jarko, mb a bezlepková dieta jde v pohodě kombinovat, myslím, že je tu řada lidí, co se tak stravuje. Já jsem tak také začínala a z velké části jím stále bezlepkově. Ale díky mb se mi střevo dost zahojilo, takže dneska si klidně občas uvařím žito nebo špaldu a vezmu si normální kváskový chleba. Jde o to, že se vyhýbám kombinaci lepek+droždí (droždí nepoužívám vůbec) a taky hodně vzácně lepek+něco kyselinotvorného, takže se třeba vyhýbám sladkým koláčům nebo sušenkám. Lepek v kombinaci se zásadotvornými potravinami, třeba s miso polévkou, je mnohem snáze stravitelný.
Jinak celiakie je onemocnění, které vyžaduje (alespoň na nějaký čas) bezlepkovou dietu. Ale bezlepkovou dietu může mít i člověk, který má alergii na lepek (celiakie a alergie na lepek nejsou totéž, z lékařského hlediska), popř. cítí, že mu lepek nedělá dobře. V těch pojmech je občas trochu zmatek...
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení