Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: jsou/nejsou vaše děti vybíravé v jídle?  (Přečteno 1128 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 17. Květen, 2012, 17:24:50 »

Ahoj,
předmět už otázku naznačil. Jak vaše MB děti papají, vybírají si, nebo sní vše s chutí, co jim dáte? Vím, že i v MB mají děti nebo možná i dospělí svá oblíbená jídla. I když víme, že musímenebo bychom měli jíst vše, co v MB je, zde moc vybírání není na místě, aby nám nechyběly v těle nějaké látky a tak. Mé oblíbené jídlo jsou jáhlové knedlíky od mamky se zelím a seitanem/klidně i tempeh.
U nás byla sestra s dětmi, mamka právě vařila kroupovou polévku, já jsem v ní měla houbičky shiitaké. Mamka, že to do polévky nedá, aby to jedly i děti. Dobře, vzala jsem si ji tedy sama a dala si ji tam. V rámci možností se nějak prostě musíme přizpůsobit jeden druhému, abychom nemuseli vařit nadvakrát a jak známo, nebo u nás aspoň, menšina se podřizuje většině. Mamka tam nedávala ani miso, jen jsme to osolily. Představte si, že Nela tu kroupovou polévku prostě nejedla. Mě chutnala, mamce taky, sestry jsem se neptala. No prostě hrůza. Strašně jsou ty děti vybíravé. Sestr používá instantní kašičky, když jsem jí řekla, aby jim to tolik nedávala, neřekla nic. Mamka dělala  podle paní Lužné jáhlový dezert s jedlými kaštany. Myslíte, že to ty děti jedly? Ne, mamka jim to zkošela dávat, ale nic. Nakonec jsem to snědla já. Mě to moc chutnalo. Děti jsou plačtivé, vybíravé, někdy se mi zdá, že by neví coby, ale sestra nic. No jako většina rodičů. Napomíná je, zlobí se s nimi. Budu ráda za vaše příspěvky. Sestra se mě při jedné snídani ptala, proč to čínské zelí nejím syrové, proč ho mám namočené ve vodě a jestli prej mi to chutná. Měla jsem k snídani vločkovou kaši. Řekla jsem jí, že je to kvůli energii. Měla jsem to čínské zelí ve vodě maličko pokapané umeoctem. Pravila mi, že ona by to nejedla. Já už jsem na to neříkala nic. Je mi jasné, že když to nejí rodiče, tak to svým dětem nedají a ony to neochutnají. A když náhodou ochutnjí, tak to nechtějí, nejsou na to zvyklé. Případ s tou polévkou. Jenže pak je tu ještě, když MB rodiče mají své děti živené, jak oni chtějí, tak se může stát, že ti, co s MB nesouhlasí, tak dětem začnou něco dávat aony to sní, pak to vlastně těm MB rodičům kazí. Myslím, že záleží na domluvě, ale normální zbytek rodiny pak považuj ty MB živené děti za chudáčky, protože jim rodiče např. někde na akcei nedají ani ten bonbon. Já vím, že namítnete, že nosíte např. s sebou rozinky nebo sušené ovoce, varianta to je, ale pak to ten zbytek rodiny nepochopí. No možná, že nakonec někdo jo. Ale těch jogurtů, co sestra nakupuje. Prostě s ní já nepohnu a už to přestávám řešit. Ale vy pište, budu ráda.
Snad jsem vše dobře napsala. Tedy srozumitelně, abyste věděli, co mám na myli a o co mi vlastně jde.
Jarka
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 18. Květen, 2012, 08:23:14 »

Ahoj Jarko,

začnu tím, že moje Krystinka ještě nic z toho co jsem ji uvařila neodmítla. Určitě je to i tím, že je ještě malá, ale kamarádky často řeší, že jim dítě ve stejným věku jako K nebo i menší odmítá některý jídla. Nebo třeba jedí kupovaný ze skleniček, ale doma uvařený ne. ¨

U nás se tohle téma taky samozřejmě řeší. Mám štěstí v tom, že Krystinka jako chudáček nevypadá, takže když mojí mamce říkám, že piškoty opravdu nepotřebuje, tak jí je nedá. Ale já mám zatím to jídlo pod palcem plně. Horší to bude později.
JInak ale co se znám  s jinýma mamkama, tak ty absolutně nechápou co K jí ..

Co se týče toho co popisuješ, tak to je úplně běžný u rodičů, kteří jídlo neřeší.. cesta z toho samozřejmě vede ale ty s tím nic nezmůžeš, to by musela tvoje sestra sama. Pro začátek by stačilo, kdyby ty děti nebyly ovlivněné tím způsobem, že tohle je zdravý takže je to samozřejmě i hnusný. V tom vidím problém u lidí co krmí většinově, protože tím nedávaj dítěti svobodu. Ale souvisí to s celým jejich přístupem k výchově dítěte.
Ale nechci je házet do jednoho pytle.

Já to mám v plánu tak, že nemám problém když ochutná nemb, aby se cítila volná, nechci aby to měla jako zakazované.

Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 18. Květen, 2012, 08:48:57 »

Ahoj El,
máš na problematiku s jídlem dobrý pohled. Pokud odebíráš Zrnění, tak v jednom byl rozhovor s paní Terešovou a ta psala, že se její děti vrátily k její MB. Utekly a vrátily se zpět. Jasně, že sestřiny děti řešit nebudu. Mé to nejsou. Jen neteře. Jedno mi to není, ale co nadělám. Vaří Míši manžel, ten ke kuchař a jídlo neřeší. Jeho mamka pracuje ve škole, vydává obědy, takže občas domů něco přinese, což je dobře, vařit tedy nemusí. Jak jsi psala o tom, že jí maminka piškot nedá, tak z toho vidím, že k tobě důvěru má, že tě nepodrývá. Jasně, kdybych měla děti, také by mi nevadilo, kdyby ochutaly neMB. Ať ochutnají.
Jarka
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 18. Květen, 2012, 11:13:32 »

Dvorjar : Důveru ve mě v tom nemá, ráda by jí to podstrčila, ale zatím se ta její touha dá rozumově vyvrátit :-D
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení