Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Jaké prostředky používáte v domáctnosti  (Přečteno 2536 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Petra
Host
0 0
« kdy: 08. Duben, 2007, 09:20:23 »

Ahoj chtěla bych se zeptat jaké prostředky používáte v domáctnosti např. na praní. Vím o ecoveru, misivě...
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 08. Duben, 2007, 13:41:26 »

Ahoj Petro, chtela bych si vyhledove dokupovat Ecover. Doposud ale pouzivam prostredky bezne dostupne v drogerii. Ale pouzivam je v minimalnim mnozstvi. Bezne kazdy dava o dost vic praciho prasku, nez je vubec potreba. To je dobre si uvedomit. Co jde, omyvam jen vodou, zadne specialni prostredky nepouzivam. Na to, abych pouzila Bref, Cif, Real, tak to musi byt vetsi spina, treba na sporaku. Jinak vse otiram pouze mikrouterkou navlhcenou obycejnou vodou. Zadne ty Pronta apod. I zrcadla a okna otiram jen a jen vodou a je to take beze smouh. Ty reklamy na tyto prostredky jsou v TV dost agresivni, takze me to spise odrazuje je kupovat, budou to asi pekna svinstva. Jo a koupila jsem si na uplne tu nejvetsi spinu takovy ten cistic typu parni kachna, to cisti pomoci tlaku a pary vsechno a bezvadne. Ale pouzivam to opravdu v kritickem pripade, treba na spary u kachlicek. Je dobre pouzivat takove ty rady nasich babicek, napriklad pouzivat jedlou sodu, ocet atd. na cisteni v domacnosti. Posilam odkaz, kde najdes i tabulku bezfosfatovych pracich prostredku, coz jsou dneska snad vsechny od velkych firem, ale i tipy na ohleduplnejsi prani k zivotnimu prostredi. Jinak bezfosfatove jsou pry vsechny gelove praci prostredky. Naopak avivaze jsou pry spatne odbouratelne.  http://www.ekospotrebitel.cz/p05-praci-prasky.html
Zaznamenáno
Semtu
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 08. Duben, 2007, 21:31:06 »

Ahoj, na prani pradla se daji pouzit mydlove orechy (je to z nejakeho indickeho stromu). jeste jsem to nezkusila, ale planuju je objednat, asi jsou levnejsi nez ecover.
www.mydlove-orechy.cz
Zaznamenáno
mo
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 26. Duben, 2007, 12:30:36 »

V mýdlových ořeších peru pro 4člennou rodinu, připravuji i koncetrát, který uchovávám v lednici a pak používám na mytí oken, na praní v ruce, ruční mytí nádobív,vytírání, vyčistila jsem i zlaté náušnice. Dají se omývat rostliny (zkusila jsem oleandr ) a funguje to. Do praní znečištěného a bílého prádla používám ještě sodu (máme tvrdou vodu). Zkoušela jsem i sáček s ořechy vložit do nádoby na příbory v myččce. Doporučuji
Zaznamenáno
iva
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 27. Duben, 2007, 22:35:18 »

Mydlove orechy jsem zkusila na prani,po case jsem to prestala pouzivat,protoze bile pradlo mi zacalo šednout a skvrny na pradle se nevypraly.Mam male dite,ktere je denne dvakrat spinave.Pokusim se k orechum vratit,ale musim nasbirat nejake informace,opravdu s kvalitou vypraneho pradla jsem spokojena nebyla.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení