Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: jednodenníakce pro děti  (Přečteno 1647 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 02. Červen, 2012, 22:14:55 »

Ahoj,
dnes jsem o založení tohoto tématu přemýšlela, protože jsem k tomu našla inspiraci - byli jsme totiž na pouti.
Budeme se teď bavit o odpoledních akcích, takže ne o škole v přírodě, táborech, či návštěvách delšího typu.
Takže:
Ráno jsme jeli celá rodina kromě otců, ti byli v práci, byla jsem já, mamka, starší sestra a její dva kluci, za nejmladší sestrou, ta má dvě malé holky. Všichni jsou klasicky živení, jak kluci od sestry, tak holky od druhé.
Den probíhal v pohodě, hráli jsme si a tak, pak byl oběd, rybí polévka s houskou a rybí řízek s bramborovým salátem a buchta jako zákusek. Salát a řízek jsem měla, buchtu ne, měla jsem svůj pohár z domova. Pak se jelo na pouť. Na pouti bylo hodně atrakcí, však to znáte, kdo jste na nějaké jako děti byli, nebo už i se svými dětmi, pokud chodíte. Když jsme šli z poutě, na závěr, si každý koupil pendrek, já jsem taky jeden dostala. Vím, že je to extr. jin. Já jsem s ním naložila jinak. Rozkrájela jsem ho a dala do pytlíčku a třeba budu dětem rozdávat, třeba si kousek vezmu.
A teď otázka z toho pramenící:
Když  jste s dětmi takhle na nějaké akci, koupíte jim také takhle něco, i když víte, že je to extr. jin, nebo tomu vaše děti nepodlehnou? Vím, že tady je máte většinou MB živené, že jim to nedáváte doma, ale když někam přijdete na takovouto akci - nedávno plno soutěží, byl dětský den - tak jim vezmete něco s sebou např. mě napadají jáhlové kuličky s karobem, nebo prostě jim ten bonbónek, čokoládu koupíte a dáte jim jí, i když víte, že to není zdravé? Pak to doma člověk musí nějak vyrovnat.
Tak napište, já byla i na hobby výstavě u nás v Č.B, jednou jsem si dala langoše a dvakrát to vyhrály halušky, byly moc dobré. No přesně, nebo se nestresovat a prostě to dětem dát. Langoš by se snad dal udělat i MB z kvásku a moky a na páře, kdo rád zkouší, určitě by na to přišel.
Jarka
Zaznamenáno
Poindexter
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 03. Červen, 2012, 06:55:56 »

Ahoj Jarko, makro langoše se dají udělat. Jak si psala, celozrnná mouka, sůl kvásek, a můžeš je klidně smažit. Kečup z dobrušky, tavenýr, česněk naložený v sój. omáčce a langoš je na světě. Já osobně už nemohu takové věci jíst často a bez zeleninové přílohy, proto si ještě připravím kysané zelí a vařenou zeleninu. Jednou ročně si je udělám, většinou při nějaké příležitosti, jako je návštěva přátel, kteří se stravují klasicky. Vždy byli z mých langošů nadšení  Smiley

Příspěvek ohledně dětí přidám v průběhu let, až budu mít vlastní zkušenosti.

Měj se krásně Jarek
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení