Stran: 1 ... 51 52 [53] 54
  Tisk  
Autor Téma: Brno  (Přečteno 125197 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
Kvetina
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #780 kdy: 13. Listopad, 2012, 14:34:07 »

Takže oficiálně začne sraz v 18:30 na JAselské již v provozu čajovny - zítra 13. listopadu. Na všechny se těším.
Caladrien - já budu na JAselske asi atke azd od 18:30, predtim jeste musim studovat do školy. POkud bych mela cas tak zavitam, ale nemohu slibit. Snad to tedy vyjde priste. A promysli nabidku Sauny. Chtela bych udelat damskou variantu - Vitek mi to navrhl - a to v utery od 19-20 hod bud 27. listopadu nebo o tyden dele. Pokud mate nekdo z zen zajem tak se hlaste - katka.kusova@seznam.cz nebo pres forum.

Katka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #781 kdy: 13. Listopad, 2012, 21:25:53 »

To je škoda no Sad tak asi příště...
A saunu nedávám, to není pro moje demineralizované tělo Tongue
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #782 kdy: 15. Listopad, 2012, 17:39:04 »

Ahoj Calarien,
demineralizované tělo znamená, že máš málo minerálů, že? Tak si dávej do jídla více řas, ale více neporadím, nevím, co v jídelníčku máš. Ale k sauně: Myslím, že pokud si člověk zaplave, což je příjemné, tak si pak doplňte minerály do těla řasami či vývarem z nich a v Zrnění to určitě najdete, jak se dají minerály doplnit. Tak příjemný zážitek, pokud někdo půjdete a pak napište, jaké to saunování bylo.
Jarka
Zaznamenáno
Kamika
Makrobioklub
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #783 kdy: 16. Listopad, 2012, 12:15:48 »

Kdysi jsem se celkem striktně řídila radami z knih a od makrobiotiků, takže plavat jsem raději do bazénu nešla, sauna to je extrém teplot, takže nic...
Ha ha, dnes se tomu směji  Very Happy
jak jsem jen přebírala myšlenky... takže ověřovat a jak píše dvorjar pokud je třeba, tak minerály doplňovat lze a stejně je třeba to dělat pro většinu z nás pravidelně, protože kdo dnes nepotřebuje tělo minerály dopovat..  Grin

Zda sauna člověku bude vyhovovat či nebude je podle mého třeba ověřit v praxi a když mi před lety sauna nesedla, neznamená to, že ji celý život nebudu snášet.. člověk se mění.
Já zkusila párkrát na nějakém bazénu pobyt v páře a nemohla tam dýchat, bylo mi vedro a nebylo to příjemné. A odvodila jsem si, že i sauna musí být hrůza a trvalo mi 3 týdny než jsem se po nabídce jít do sauny přemohla to zkusit a už chodím pravidelně. Sauna je úplně něco jiného než pára! Wink

Neberte si to prosím nikdo osobně, ale "sauna na moje demineralizované tělo není" ?- vždyť sauna se odjakživa používá k posílení imunity, z těla se lépe a rychleji uvolní škodlivé odpadní látky, po sauně je krásná pokožka, takže žádné krémy a oleje netřeba, zvlášť když se při saunování použije
např. zkrystalizovaný med jako peeling...

A při vystřídání horka za ledový bazének (mimochodem v žádné sauně v Brně není ochlazovací bazének velikostí na plavání, ale jen na rychlé ochlazení a má teplotu cca 10 -14stupňů) se póry okamžitě stáhnou a většina lidí ve studené vodě stejně vydrží kratší dobu než doma pod teplou sprchou...

Takže kdy se ty minerály odplaví? Navíc v "naší" sauně a vím, že vě většině saun (pracuji tam, kde se sauny kontrolují), se voda z bazénku každý den vypouští, tedy není potřeba ani využívat chlór (pro provozovatele je to dražší opatření), pokud tam nemají problém s mikrobiologickou kvalitou vody, což se vyjímečně může stát a kvalita vody se kontroluje povinnými rozbory většinou 1x měsíčně...  Poklona z95 dancing

« Poslední změna: 16. Listopad, 2012, 13:04:57 od Kamika » Zaznamenáno
Kamika
Makrobioklub
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #784 kdy: 16. Listopad, 2012, 12:31:44 »

A ještě si dovolím dodat, že ostych ve společné sauně je stejně jako mnoho jiných bloků a strachů zbytečný problém v naší hlavě a pokud se strachu postavím čelem, pak jsem na půl cesty k vítězství... tomu vítězství, které mi přinese ten skvělý vnitřní pocit "zvládla jsem to, super, co dalšího mohu překonat!" Potlesk

Mě baví překonávat sama sebe, bořit mýty a předsudky, které jsem si díky žití v tomto světě nastavila ve své hlavě... kdo s tím může něco udělat jsem jen já sama a já s tím něco udělat chci:-)  Banan

Takže už rok překovávám svoje trauma z hluboké vody a mým cílem je zaplavat si jednou v moři, jezeře či kdekoliv, kde je hluboká voda a kam dnes prostě nemohu.. A překonávám se každý týden, když plavu v bazénu s hlubokou vodou, zlepšuji svůj plavecký styl a zatím opatrně do hloubky skáču z kraje bazénu. Až do ní skočím (do června příštího roku  Wink) šipku nebo s rovnýma nohama a vzpaženýma rukama, pak budu vědět, že je vyhráno a že se nemusím bát ani v jiných oblastech svého života neb jedno vítězství vede k druhému...  dancing
« Poslední změna: 16. Listopad, 2012, 13:02:11 od Kamika » Zaznamenáno
Kvetina
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #785 kdy: 21. Listopad, 2012, 11:42:38 »

JSem ráda, že Kamča takto vyjádřila své pocity nejen ze sauny, ale celkově z života a o boji za vítězství. Všichni jsme vítězi, záleží jen na nás. To si momentálně ověřuji na vlastní kůži.
Takže ještě jednou zvu na dámskou saunu 4.12 - úterý od 19 - 20 hod. Sama se tu odhodlávám překonat také jeden ze svých bloků. Jde to postupně, ale přece:-)

Také bych ráda zorganozivala nějaké vánoční setkání. buď u někoho doma či opět na JAselské. Napadlo mne že bychom mohli společně něco kuchtit - napéci, napařit či navařit. S pár z vás sem mlluvila o pečení a říkali jste, že ani asi péci nebudete. Sama na sobě ted pocituji, že si mam dat pauzu od mouky a peceneho. MOhli bychom spolecne udelat jen nejaké vanocni pohosteni ci slavnostni jidlo. Hazejte napady a terminy:-)
A co chystate na Silvestra ci nevite o nejake hezke prirodni akci?
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #786 kdy: 21. Listopad, 2012, 15:23:54 »

Kamiko, já rozumím tomu, že sauna má spoustu zdravotních pozitiv a že se odedávna používala k otužení a detoxikaci atd., ale tím, že se člověk potí, tak prostě ty minerály ztrácí...Aspoň tak jsem to pochopila...Já sice minerály stravou doplňuju nebo se o to snažím, ale mám pocit, že moje rezervy jsou prostě tak malé, že tohle je pro mne spíš risk. Já jsem do sauny před 2 lety během dvouměsíčního pobytu ve Finsku taky chodila, a moc se mi to líbilo. Jenže v té době jsem MB nedělala, jedla jsem hodně sýrů a vyplavit ty nahromaděné soli byla celkem nutnost, teď už tuhle nutnost nepociťuju, naopak.
Třeba mě jednou zas sauna zláká, až se budu celkově cítit lépe, to rozhodně nemůžu vyloučit Tongue

A vánoční setkání zní fajn, třeba by mi to konečně i vyšlo, když ta setkání v Jaselské mi zatím nevyšla....
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #787 kdy: 23. Listopad, 2012, 07:33:14 »

Ahoj, zdravím do Brna,
pokud nechcete péci cukroví, tak si udělejte napařené - třeb nějaké košíčky, nebo i nepečené cukroví z jáhel a karobu, ale to dlouho nevydrží.  Nebo napařený závin podle knížky Dagmar Lužné.
Nevzdávejte se toho cukroví, sama vím, že kdybych na návštěvě neměla mb cukroví, že toho na návštěvách sním dost. Koho to na návštěvách nezláká ani na kousek, tak klobouk dolů.Píši z vlastní zkušenosti.
Ať vám setkání vyjde.
Jarka
Zaznamenáno
Kvetina
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #788 kdy: 27. Listopad, 2012, 10:21:57 »

Jasně uděláme Vánoční PAření:-)
Předběžně by to bylo úterý 11.12 někdy v odpoledních hodinách s tím že večer by byl azse sraz v MKB restauraci na Jaselske od 17:30 hod. Piste kdo v kolik muzete- jestli odpoledne jiz okolo 14-15 nebo až vecer v 17:30 nebo až v tech 18:30 jako minule? U koho by se Paření mohlo uskutečnit? U nás na koleji jsou 4 elektricke plotynky a horkovzdusna trouba. Spolubydlici tu pres den neni. Ale nemam zadne vetsi hrnce a naparovak - pouze jeden maly. Dalo by se samozrejme kouzlit jen s jahlami a ovocem:-)
Ještě jednou zvu také na waldrofský jarmark - pristi sobotu 8.12. Budu tam cely den na jednom stanku. Muzete si vyrobit ruzne vanocni darecky ci prani. Pokud chcete vice info kontaktujte mne.
Pekny zacatek adventu
K.
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #789 kdy: 27. Listopad, 2012, 11:27:56 »

Úterky obvykle mívám odpolední, ale mohla bych to asi prohodit s jiným dnem, abych mohla přijít už třeba kolem té druhé...u nás je bohužel kuchyňka pidi Roll Eyes
Zaznamenáno
Melkorka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #790 kdy: 27. Listopad, 2012, 18:14:43 »

Já mohu odpoledne, i od těch 14:00 bych si to snad zařídila. Nějáké hrnce mohu donést, aby bylo v čem napařovat.
Zaznamenáno

Kořenem všeho zla je nedostatek poznání.
Buddha
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #791 kdy: 27. Listopad, 2012, 18:18:58 »

Já mám školu v úterý od 11 do 17:00 Sad A zatím nevím, jestli bych z tama mohla odejít dřív.. Uvidíme až to bude blíž..
Zaznamenáno
Kamika
Makrobioklub
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #792 kdy: 28. Listopad, 2012, 10:51:26 »

Přišla bych na sraz od 17:30h, bude-li... Very Happy
Zaznamenáno
Kvetina
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #793 kdy: 04. Prosinec, 2012, 09:35:40 »

POdle vašich ohlasů bych tedy sraz udělala až na 17:30 v JAselské, vanocni pareni tedy nevyjde, kdo uzna za vhodne muzes prines neco vanocniho na ochutnani ze sve zdrave kuchyne:-) já se pokusím udelat par jahlových kulicek ci jahelnik.Nebo pecene hrusky, nu nechte se prekvapit. Muzeme si zkusit i nejake vanocni zvyky:-)Takze oficialni zacatek srazu 17:30 kdy se budeme asi postupne schazet. Radka dorazi predpokladam v 18:30 či až na 19hod? pěkný první adventní týden
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #794 kdy: 04. Prosinec, 2012, 11:12:27 »

Budu s tím tedy počítat a prohodím si odpolední směnu s jiným dnem Cool
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 51 52 [53] 54
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení