Stran: [1] 2 3 ... 23
  Tisk  
Autor Téma: Proč začít s makrobiotikou?  (Přečteno 67669 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Popsie
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 11. Duben, 2007, 22:46:07 »

Ahojky.
Zajímám se poslední dobou o různé alternativní směry výživy a přemýšlím, co udělám se svým životním stylem. Vím moc dobře, že to, jak jsem fungovala doteď, není O.K. a že s tím musím něco udělat. A tak se rozhlížím, čtu a přemýšlím.
A zajímá, jak se lidi, kteří praktikují mb, k tomu dostali. Jak jste se o ní dozvěděli, proč jste se pro ni rozhodli a jak jste spokojení...
Moc děkuju za reakce.
Popsie
Zaznamenáno
giorgino1984
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 12. Duben, 2007, 10:44:11 »

ahoj,
no k mb se většinou lidi dostali, když už jim něco bylo, a tak se pro ni rozhodli. tím jsem odpověděl vlastně na tři otázky. a spokojenost? to právě musíš zjistit..tak se pěkně rozhlížej, čti a přemýšlej

teď vážně
no ona makrobiotika je dobrá věc, ale také neřeší všechno..třeba chronické problémy řeší jen zřídka. ano po velice krátké době se danému člověku uleví od potíží, ale problém neřeší..akutní problémy přejdou okamžitě. následkem obou jsem se pro ni rozhodl, takřka vyřazen ze života, a teď musím zaklepat, opravdu je to dobrá věc. jen ty začátky jsou těžký, totiž organismus neumí využívat z počátku polysacharidy obilovin (co jsem slyšel,tak snad všichni), no a trvá asi tak půl roku než k tomu metabolismu dojde, je to šílený..makrobiotici co tím prošli měli furt hlad a vyjídali hrnce a vůbec neměli cukr v krvi..problém je infekční ložisko v beta buňkách (přes ně jdou složitý cukry), a ty buňky se čistí mb až asi za půl roku..já to prvně zabalil po dvou měsících, je to šílený..za několik měsíců jsem to řešil jinak. před mb je vhodné si zakoupit lihový informační preparát BetaDren od firmy Joalis, tím se odstraní ložisko z beta buněk a cukry z obilí jdou do krve..po druhé jsem na mb přešel na ráz a od té doby jsem spokojenej..
Zaznamenáno
coroner
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 13. Duben, 2007, 16:01:27 »

Proč by jako makrobiotika neměla léčit chronická onemocnění...?
Makrobiotika je vhodná především právě pro léčbu chronických onemocnění, s kterými si klasická medicína neví rady, protože je vlastně svými léčebnými způsoby vytvořila.
Chronické onemocnění vzniká většinou tak, že se dlouhodobě léčí symptomy onemocnění, které mají zpravidla opačný energetický charakter než jeho vlastní příčina, takže léčbou si vlastně onemocnění pěstujeme.
Makrobiotika v tomto případě postupuje kauzálním způsobem, protože se snaží o odstranění skutečné příčiny.
Např. klasická medicína při léčbě alergie na "něco" pacienta vůbec neinformuje, že by si měl postupně vytvořit celkovou odolnost organismu, která souvisí s úpravou jeho energetické kondice.
Místo toho se upne na hledání toho "něčeho" - konkrétního alergizujícího prvku -, kterému by se pak měl člověk vyhýbat.
Zaznamenáno
Popsie
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 15. Duben, 2007, 21:39:24 »

Teda, abych pravdu řekla, tak infekční ložiska beta buněk zní děsivě a moc nevím, co si pod tím představit...
Myslíš, že bys to Giorgino mohl specifikovat, prosím? Nebo uvést odkazy na literaturu apod., kde by se to dalo dohledat...?
Děkuji.
Popsie
Zaznamenáno
giorgino1984
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 16. Duben, 2007, 15:30:11 »

no já jsem se jenom o tom zmínil, že je dobrý mít před makrobiotikou v pořádku beta buňky, kvůli tomu aby člověk nemusel být cca půl roku bez cukru (z polysacharidů)..s tímhle problémem se můžeš setkat již po několika dnech čisté makrobiotiky, že budeš furt hladová s nulovou hladinou cukru a buď to vydržíš nebo sáhneš po cukru, rohlíku a podobném..makrobiotici takhle musej vydržet těch půl roku, dokuď se nečistí ty beta buňky a pak se to znormalizuje a je to ok..pokuď máš tento problém a zmíněné ložisko v beta buňkách, tak ti nedojde k metabolismu složitých cukrů z obilí, nemáš-li ložisko, tak dojde...infekční ložisko znamená infekce (bakterie,vir,plíseň) opouzdřená hlenovou látkou (metability z cukru,mléka,masa,bílé mouky..)..a právě chronické problémy způsobují infekční ložiska..také určitá jin/jang konstituce jsou ložiska v organismu..dneska se děti rodí s ložisky, které se přenášejí z matky na plod..ty způsobují povahu člověka a zdravotní problémy..uvedu link firmy Joalis, ale jejich řešení chronických problémů je ve vývoji, časem to vyřeší..z vlastních zkušeností vím, že makrobiotika chronické problémy řeší jen částečně, je to takový dobrý životní styl
http://www.joalis.cz/UserFiles/File/cs-files/bulle tin/bulletin-9_06.pdf (str 9-12)
http://www.joalis.cz/UserFiles/File/cs-files/abece da.pdf
no podle mě pro začínajícího makrobiotika je nejcenější mít v pořádku beta buňky, a proto jsem přispěl do této diskuze
Zaznamenáno
Popsie
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 23. Duben, 2007, 21:29:39 »

Čau Giorgino,
díky za bližší informace i za web adresy. Ty jsou bohužel nefunkční... Teda jako přímé hypertextové odkazy... Na stránky joalisu jsem ale koukala. Zatím ne příliš podrobně. To se mi snad podaří postupem času...

Jinak kamarádka, která praktikuje mb, mi doporučovala hlavně knížku "Radost z jídla". Souhlasíte s tím i vy, ostatní makrobiotici? Chtěla jsem hlavně zdroj informací o tom, jak zahleňují bílé jedy organismus.

Moc děkuju za odpovědi.
Popsie
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 23. Duben, 2007, 21:57:03 »

ahoj, popsie!
tak to zkus primo knizku od Kushiho: Cukr a sul-2 bile jedy.
co se tyce strnadelove a zerzana, tak ona je v prve rade doktorka, ktera leci homeopatikami a jinymi sice" prirodnimi" leky, ale ani to do CISTE mb nepatri. navic mam taky kamaradku, ktere naordinovala takove davky leku, ze se ji spis pritizilo nez ulevilo. posledni dobou navic houfne zakazuje obiloviny jako zito ci oves,seitan apod (kvuli lepku) zdravym lidem bez alergie na lepek, coz se mi taky moc nezda. no a pak zerzan... ten taky moc makro nevypada.ale je to jen muj nazor, taky by me zajimalo,co si mysli ostatni.ja bych doporucovala originalni zdroje (Kushi,Pruchova,aspol)
Zaznamenáno

Popsie
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 24. Duben, 2007, 10:17:09 »

Ahoj Leni,
děkuju za názor. Já se snažím koukat i na originální zdroje - bohužel v Klementinu je půjčují jen prezenčně, tak je to docela náročné, sedět tam "mezi davy" a soustředit se
Přišlo mi ale, že jak Kushi tak Průchová spíše popisují jednak základní principy, jednak co jíst. Ale že nevysvětlí, proč nezařazovat to ostatní - jak to působí.
Ale Cukr a sůl - 2 bílé jedy by mohlo být dost konkrétní.
Pokud se nepletu, tak jsi někde tady na webu nabízela zaslání seznamu literatury začínající makrobiotičce. Je to tak? Jestli jsem se nespletla, připojila bych se k prosbě. Snažím se různě pozjišťovat, co se dá, ale jsem jen člověk, že
Díky a přeju pěkný den.
Zaznamenáno
giorgino1984
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 24. Duben, 2007, 10:42:42 »

Popsie:
jestli chceš mohu ti poslat řadu užitečných věcí mejlem, vhodné pro začínajícího s mb..kromě toho mám i nějakou tu mb knížku v pdf. když tak napiš a ti to zašlu.
giorgino@email.cz
Zaznamenáno
Popsie
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 26. Duben, 2007, 18:53:03 »

Čau Giorgino,
tak jsem se v úterý prokousávala (ale spíš jen letmo :-D ) knížkou "Praktická detoxikace podle MUDr. Josefa Jonáše" a bylo tam fysvětleno, jak infekční ložiska vznikají, jak by se daly zlikvidovat atp. Tak už je mi to trochu jasnější
Děkuju za upozornění na to, že něco takového existuje. Na tu knížku bych se asi jinak nekoukla.
Popsie
Zaznamenáno
fouňa
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 04. Květen, 2007, 09:36:27 »

ahoj
Zaznamenáno
iufouňa
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 04. Květen, 2007, 09:49:52 »

ahoj,
omlouvám se za ten první vskok, vlastně jsem jen zkoušela, zda sem mohu něco vpisovat bez nějaké registrace... a mohu

Před cca 2 měsíci jsem přešla na mb stravu - léčím si nejrůznější choroby (od alergií, kožních nemocí, chronické zácpy, chronického zánětu 12erníku, hemeroidy--- po zaplísnění organismu... a to je mi pouze 22 let). První reakce organismu byla skvělá - především ustala 3 roky trvající zácpa a zlepšilo se zažívání. Ale teď je vše jinak - strašná opravdu strašná únava, navrátivší se zácpa, neustálý hlad, hleny - možná se právě uvolňují - především v hlavě, slzení a oteklé očko - a únava únava únava... je to běžná reakce při přechodu na mb nebo snad dělám něco špatně? jím celá zrna, zeleninu různě upravenou a luštěniny, používám tamari, umebošky, miso, řasy - nejím ani ovoce ani jiné cukry, vše sháním v bio kvalitě či domácí. Snažím se přidržovat Kushiho rad (mé onemocnění vzniklo přemírou jinových potravin - vlastně jsem byla několik let jen na extrémě jin stravě - hlavně ovoce, nevhodné pečivo a mléčné výrobky, hodně tekutin... prostě jin, nesolila jsem a nejedla vejce a žádné maso). Nyní jsem vegan (snědla jsem předtím obrovské množství jogurtu kvůli kvasinkovému onemocnění - napadlo mě, zda to zahlenění není uvolnění hlenů vzniklých v té době, což je tak 1/2 roku zpět).
Prosím, máte někdo podobnou zkušenost?
Děkuji za radu

Přeji hezký den
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 04. Květen, 2007, 10:06:21 »

Mila founko!
Bohuzel ti musim rict, ze ted prochazis procesem eliminace! Toto drsne a krute slovo mi uz taky nahani hruzu, protote se pod nej muze schovat uplne vse a je naprosto nepredvidatelne! jednoduse receno, TED se ti z tela uvolnuji vsechny ty hnusy, chemikalie a zplodiny metabolismu (toxiny), co jsitam za cely zivot (v dobre vira, jak zijes zdrave naskladala! ja si prosla a prochazim tim samym (tez jsem byla veganka, vitarianka apodobne nesmysly). unava a hleny po mesici odezni, prujmy tak po pul roce. ale priprav se na eliminaci drivejsich nemoci(angina a nasledne antibiotika) znovu si temito nemocemi muzes projit,ale hlavne , at prijde cokoli (psychicke eliminace existuji taky a jsou snad jeste horsi nez ty fyzicke!) , nesmis letet k doktorovi! jinak by to pak bylo vsechno jeste daleko horsi! ale to urcite vis, bohuzel v mb plati" cim hur, tim lip! aneb: cim lip jis, tim je ti hur, protoze tve telo vice eliminuje! Zni to alibisticky, ale bud vdecna za to ze je mas a slib svemu telu, ze uz jej nikdy nebudes tak huntovat!  A  ver, ze jsme si tim prosli vsichni! a taky plati: co te nezabije, to te posili! pak se ti totiz strasne moc ulevi a ten pocit stoji ta to Hlavne vydrz!!! Preju hodne sily!
Zaznamenáno

Anonymní
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 04. Květen, 2007, 12:31:11 »

http://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&fil e=article&sid=516&mode=thread&order=0&thold=0

pro všechny, kterým zbyl ještě zdravý rozum
Zaznamenáno
iufouňa
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 04. Květen, 2007, 23:58:08 »

ahoj

lenko, děkuji... asi je to tak, jak říkáš. Musím jen vydržet - zatím je mb jediné, co mi z mého ubohého zdravotního stavu pomáhá, také jsem daleko klidnější a můj jídelníček je daleko pestřejší a rozumnější a hodnotnější než dříve, kdy jsem si léčila candidu (a nejedla jsem skoro nic a stejně to nepomáhalo, nebo spíš samosebou, že to nepomáhalo). Zkoušela jsem konvenční medicínu, ale alopatické léčení má opravdu chabé síly a můj úžasný osvícený obvoďák to dobře ví a cítí, že mě může říct narovinu: mohu Vám předepsat alopatické léky, ale abych byl upřímný, nemyslím si, že Vám pomohou... sám se obrací k čínské medicíně a nevysmívá se mým pokusům být sama sobě lékařem a lékem, tak jako jsem byla sama sobě tou příčinou nemoci i nemocí... a ještě asi jsem.
Jen mě trápí ta má zácpa... a to opravdu, děsí mě, když si i několik dní nedojdu na velkou... ale tak to bylo poslední 2 roky stále, za to mb nemůže...

milý anonyme,
myslíš si, že je to případ lidí, kteří bojují s vážnou chorobou a sami se přesvědčili, že je tato cesta může dovést zpět ke zdraví a duševní pohodě? nejsem fanatická, jsem jen nemocná - vlastní vinou a nevědomostí, necitlivostí k zákonům přírody - je snadné propadnout fanatismu, ale to je problém lidské mysli, ne mb jako věci samotné. Jeden propadne hazardu, druhý nákupům, třetí třebas zdravé výživě, ale není tu žádný rozdíl, jádro je jedno a to samé... obávám se, že Tvé vidění je poněkud pokroucené, vidíš jen část skutečnosti, která zapadala do Tvých vzorců a konstrukcí. Není na tom nic zvláštního, děláme to více či méně všichni...
Mimochodem, čemu jsi propadl Ty? bůčku a knedli, sobotnímu pivku?

čaj
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 23
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení