Stran: 1 ... 21 22 [23]
  Tisk  
Autor Téma: Proč začít s makrobiotikou?  (Přečteno 67672 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #330 kdy: 08. Říjen, 2012, 10:38:46 »

taky jsem chtěla ještě Jirkovi říct, že 80-ti leté lidi, co zná, jsou lidé, kteří ještě nebyli většinu života živeni tím, co dnes většina z nás jí - chemikálie v potravinách se začly poprvé objevovat kolem roku 1940 a to v menším množství, dnes jsou všude a ve velkém - i v běžném pečivu včetně celozrnného,v marmeládách, margarínech, dokonce i v některých rybách, v sušenkách, instantních výrobcích, nápojích, prostě všude. Nikdo neví, co to s lidmi udělá, každopádně závažných nemocí je čím dál víc u čím dál mladších lidí.

U těch ryb bych se bal spise toxických látek a rtuti...

Ups, koukam 4 roky stare tema - a mě by docela zajimalo, proc dnes začít s makrobiotikou, přiznám se že jsem s ni začínal uz nekdy v 1991 kdy sel na ČST seriál? :-) myslím że mi to ydrželo na 3 pokrmy a pak smičec:-)

Měl by tu být nějaký viditelný článek PROČ.

Protože jsou lidé hoodně zmatení :- viz www.breatharian.eu/forum/viewtopic.php?f=23&t=109 a i já...

A proč ne bhretarian, vitarián, paleo? Je tu někdo s širším pohledem na věc?
« Poslední změna: 08. Říjen, 2012, 10:44:59 od Janek » Zaznamenáno
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #331 kdy: 18. Říjen, 2012, 15:51:53 »

Lidicky takze PROC MB? Napiste nekdo neco. Zatim chci jet na paleo ale az vybiju stado nebude maso (prumyslove maso pojidat nechci, kurata = vynesene vypelichane slepice, teleci = nedomrla krava nebo bycek, prase = vyhonene hormonama), o uzeninac radsi nemluvim.
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
4 0
« Odpověď #332 kdy: 18. Říjen, 2012, 21:33:15 »

Janku, já bych ti napsal NĚCO.
Jenže by se ti to asi nelíbilo a taky možná potřebuješ jenom "materiál pro polemiku".
A k čemu to bude dobré? Nepotřebuji někoho přesvědčovat, aby neděl, co dělá on, ale aby dělal, co dělám já....
 Eek Wink
Zaznamenáno
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #333 kdy: 19. Říjen, 2012, 07:14:40 »

Kdyz se nekdo pta, tak muzes uvadet argumenty, hadam nejake mas?
Presvedcovani ostatnich lidi je nuceni argumentu nekomu, kdo se nepta, myslim... Nebo se pletu?
Pokud vis co a proc delas, tak se podel. Vetsina lidi to nevi a veci delaji ze zvyku, nekdo je to naucil, meli spatnou zkusenost, to je prokazane a mam to vyzkousene a denne se mi to potvrzuje. Takze spoleham na zkusenosti lidi co se k tomu hlasi
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #334 kdy: 19. Říjen, 2012, 11:58:03 »

Ahoj,
někdo se k MB dostal náhodou, jiný přes svůj zdravotní stav. Je to různé, proč to lidi začali dělat.
Jarka
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #335 kdy: 19. Říjen, 2012, 12:39:26 »

Lidicky takze PROC MB? ...

Je to nějaký čas co ve městech po ulicích začalo jezdit autíčko, která dělá takovej rozruch, že si připadáš jak na nějaké farmě. Kromě bučení krav se zvonem , bůůůůůůůůůů, se z reproduktoru ozívá: "Mléko... mléko z farmy... čerstvé mléko až k vám domůůůů..." Poprvé si říkáš - OMG, to mi ještě chybělo, nějaký čtyřnohý krávy. Jenže za chvíli dostaneš hlad, vytáhneš z ledničky kromě jiného mléko a říkáš si - doprdele, vždyť já jsem taky přece kráva, akorát dvounohá. To může přimět člověka k zamyšlení, jestli je ještě člověkem? No jó, když vono je jednodušší bejt tou krávou.  Very Happy
« Poslední změna: 19. Říjen, 2012, 12:41:06 od Tykev obecná » Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #336 kdy: 19. Říjen, 2012, 19:40:38 »

Clanek PROC tady neni asi proto, ze tento web si neklade za cil nekoho presvedcovat aby se na MB dal, ale spise sdruzovat ty co ji delat chteji a vedi proc. Pokud chces vedet proc nekdo jiny dela MB, tak si o ni neco nastuduj, materialu je dost.
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #337 kdy: 20. Říjen, 2012, 18:54:16 »

Proč proč? Prostě proto, že to lidem vyhovuje, cítí se na tom dobře. Zkus a posuď sám. Dej si paleo, dej si makro.. tělo ti řekne, řekl bych Smiley
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #338 kdy: 20. Říjen, 2012, 20:22:46 »

Ahoj,
jenže nesmíte zapomínat, že ze začátku to lidem nechutná, protože neví, jak vařit, nebo je to prostě nenadchne. Jak jsem se dověděla v  Brně od přátel, makrobiotika není vhodná pro každého. Např. jsme pekli dýňový koláč a ty přátele neuspokojil. Mě ano,ale je ne. Tak když někdo nechce MB, tak ho nebudu nutit.
Tak toto ode mně.
Jarka
Zaznamenáno
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #339 kdy: 20. Říjen, 2012, 22:48:47 »

Ale to vubec neni odpoved na mou otazku PROC, co od toho cekas?

Ted vubec neresim chut (predstavme si na chvili ze jime abychom zili, ne naopak a ze nebudeme jidlem ukajet choutky, ale budeme jist jen to, co nejmene zanese a zatizi organismus, tedy jednak chemicke prumyslove pridatne latky a ta druha vec, vhodne potraviny).

Treba: Existuje alergie na maso? Tezko.
Ale na obili a mleko je prece mnoho lidi alergickych. Kdyz k tomu pridame GMO tak mi to vysvetlete, co to s vami to zrni dela?

A kdo si vypestuje zrni na zahrade a rucne vymlati? Nerikejte mi ze koupene v krame je neco pure?

Cistejsi u je maso domaci, ciste vyrostle pouze na me elene trave. Na paleo neni nabalen zadny byznys, na Makrobiotiku? No odpoved znate... Tak proto hledam nazory a zkusenosti, jak se na tyto aspekty kdo z vas diva a premysli o nich.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
3 0
« Odpověď #340 kdy: 21. Říjen, 2012, 07:25:33 »

Napsal jsi, ze makrobiotiku jsi zkusil nekdy v 91, vydrzela ti na 3 pokrmy a konec. Co te od ni odradilo, chute? Kdybys dodrzel svoji tezi, ze jime, abysme zili, tak ji vydrzis mnohem dyl, ne? Tak to zkus treba znovu a pak vyhodnot.
Me se ti prave nechce nic psat "proc ano" protoze mi prijde, ze to jsou neustale dokola jen argumenty (tech je mimochdem plna kazda mb kniha) a na ty jsem zvykly poslouchat protiargumenty - je to nekonecna debata a argumentovani. Proc to proste nezkusit a uvidis?

Kdyz ti napisu, ze makrobioticka teorie ohledne alergie na lepek je, ze je to tim, ze jime mlecne vyrobky, bilou mouku a dalsi, ktere zpusobi zahleneni strev a ty jsou pak podrazdene a precitlivele (mozna je to mirne jinak a nekdo me opravi), tak to prijmes? Asi budes mit dalsi argumenty. Ale proc to sem vlastne psat?
Vychazim proste z toho, ze argumentama jsem se nedostal v otazce vyzivy skoro nikam. Tak me prijdou uz marne. To proste zkus jist.

Co takhle precist toto tema, rekl bych, ze je plne osobnich duvodu proc to ti lidi jedi.

Proc resis, ze jime gmo? Proste si pohlidam abych jedl ne-gmo a bio kvalitu. Stejne tak muzu napsat, ze tvoje ovce, zvirata jedi nejake zbytky chemie, ktera uz je vsude v pude, vode, trave, okoli, treba zhltne i nejaky kousek toho gmo. Tak jak si to pohlidas u zvirat ty, tak si to muzem pohlidat u sveho zdroje obili my.

Obili se da pestovat, rucne sbirat, mlatit - delalo se to tak tisice let, coz je taky duvod proc jist makrobiotiku - proste na tom fungovaly vsechny velke civilizace.
Jasne, da to plno prace s tim obilim.
Tak to kupujem proste v krame, kdo chce, tak v bio kvalite. Jestli je to uplne "pure" nevim.

Mimochodem, maso v makrobiotice neni striktne zakazane. Jen ma svoje misto, cas, kvalitu, zpusob upravy apod.
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #341 kdy: 21. Říjen, 2012, 07:32:43 »

Citace
Me se ti prave nechce nic psat "proc ano" protoze mi prijde, ze to jsou neustale dokola jen argumenty (tech je mimochdem plna kazda mb kniha) a na ty jsem zvykly poslouchat protiargumenty - je to nekonecna debata a argumentovani. Proc to proste nezkusit a uvidis?
Někomu stačí jako náplň života chodit na fóra a ptát se pořád dokola Proč.

Janku PROČ tě zajímá tohle, když máš své paleo?
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #342 kdy: 21. Říjen, 2012, 07:35:33 »

Citace
Ale to vubec neni odpoved na mou otazku PROC, co od toho cekas?

Já nečekám nic, už jsem dostal, co jsem potřeboval. Dnes spíš upravuju a hledám další cesty.
Zaznamenáno
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #343 kdy: 21. Říjen, 2012, 17:28:47 »

Romans - nemam zadne SVE, najel jsem na to v cervenci, pred tim jsem konzumoval suprmarketove zradlo, proc se me na to ptas, kdyz sam hledas dalsi cesty a proc je hledas? Kdyz ti neco vyovuje tak to obvykle nemenim.

Proc jsem na paleo ja najel: mam pod kontrolou co jim. Orechy, jablka, med, maso. A chtel jsem zbavit organismus chemie a v druhem levelu pak optimalizovat druh potravy a v dalsich pak postupne stat se bhretarianem:-)

Kontrolu: Tim myslim ze na to primo vidim. Nakolik se da bio v krame verit nevim, ale uz nekolikrat se prokazalo, ze vyrobce lhal na etikete, ze  olivovy olej je kontaminovany, kecupy jsou z hnilych rajcat apod. Real bude podle me tak 100x hors nez to co se proflakne. Kdo byl nekdy ve fabrice, tak vi...

A proc jsem sel sem na forum: viz uplne prvni post sem: protoze MB je nejvice chaos, nikdo asi presne nevi, ktera ta MB je vlastne ta spravna. Proto muj dotaz Proc to kdo dela. Kdyz pominu ze nekdo e zoufalstvi v nemoci zkousi vsechno, tak me zajima, proc s tim zacne zdravy clovek a podle jake knihy, kdyz vyklad je nejednotny.

Neon: v te dobe jsem si jaksi nemohl moc vybirat protoze jsem byl dite skolou povinne. Takze bila mouka je spatne, ale zrni je ok? A monsanto znas? Jak vis ze e to bio? Ani alkohol neulidali a to z nej maji silene spotrebni dane, myslis ze nejake obili nekdo hlida? Zkus- no jo ale za jeden zivot nejde stihnout zkusit vse :-)
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 21 22 [23]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení