Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: babatko a makrobiotika,chore babatko  (Přečteno 1390 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
michaela michalikova
Host
0 0
« kdy: 23. Červenec, 2012, 15:39:12 »

Samko je najmladsie dieta  troch.dnes ma osem mesiacov a vahu 4329g.papka cez nosovu  vyzivovu cievku,materske mlieko od darkyne,ktore kazdy den den uabecpecujem cerstve.velmi Vas posim o pomoc,rada by som mu davala stravu ,ktora by ho liecila.stale ma opadnute rucicky ,bezvladne ich casto drzi vedla tela ,casto doteraz zvracal a trpel kolikami a zapchami.ma aj krce do celeho tela,ktore su podobne epilepsii.ak b y ste mi mohli dat rady ako a co varit ,prosim Vas velmi pekne .lieci sa homeopatiou,taz denne papka mrkvu a petrzle varene vo vode a raz denne obillne mlieko.dakujem michalka
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 23. Červenec, 2012, 16:32:25 »

Milá Míšo,
moc ráda si přečtu názory ostatních, určitě se někdo najde. Za sebe bych jen napsala, abys vyhledala MB poradce, kam byste to měli nejblíže nevím, neznám tvé bydlíště. Zajela bych za paní Strnadelovou do Prahy.  Křeče v těle jsou jangový stav. U tak malých dětí ale nevím, kdo by poradil. Snad někdo napíše více.
Jarka
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 24. Červenec, 2012, 09:32:35 »

Ahoj Michalko,

to, co popisuješ, předpokládám, je neurogické onemocnění - jak křeče, tak bezvládné ručičky - a léčba patří do rukou neurologa.
Zdravé stravování může miminku usnadnit přechod z mateřského mléka na pevnou stravu. Můj názor je, že správně připravená makrobiotická strava zajistí miminku potřebné živiny a nebude zatěžovat jeho trávení, ale pokud má potíže s nervovou soustavou vrozené, zázraky z léčby stravou bych si netroufla očekávat. Ale osobně bych to také zkoušela :-)

Pokud má mimi takto divoké trávicí obtíže, je klíčovou otázkou - zda má nesnášenlivost nějakých potravinových složek - dá se vyšetřit lékařsky. A tím, že je nebudeš zařazovat nějakou dobu do jeho stravy, se mu uleví. (Např. můj strýc má alergii na mrkev a jablka...  Embarrassed )
Další věc je, jak se stravuje dárkyně mateřského mléka - pokud je anonymní, tak se těžko zjišťuje, zda - a zase příklad - třeba jí hodně vajíček a Tvé miminko má např. na vejce alergii, a tak podobně.

Co se týká základních informací o mb stravování miminek, najdeš tady:

http://www.pani-dyne.cz/mb/Deti.aspx

A co se týká mb poradce, neváhala bych požádat o pomoc paní Průchovou. Myslím, že má nejvíc zkušeností a v podstatě všichni místní poradci se učili u ní. Je z Jestřabí, z Krkonoš. Slovenské poradce, bohužel. neznám žádné.

Přeji hodně sil a štěstí. M.
Zaznamenáno
Kamika
Makrobioklub
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 25. Červenec, 2012, 08:54:16 »

Ahoj Míšo,
neumím poradit, ale chci Ti vyjádřit podporu a přeji hodně sil... Smiley
Musí to být velmi náročné vidět své maličké dítě se tak trápit... ty problémy znějí opravdu vážně.
Určitě bych se také spojila s nějakým MB poradcem a nejlépe s někým, kdo má i vlastní zkušenosti s dětmi, což možná zrovna není paní Průchová, i když je skvělá diagnostička. Zkusila bych  Dr. Strnadelovou (Zlín, Praha), Milana Dvořáka st. (Dobruška), paní Chasákovou (Beskydy) nebo paní Kubíkovou (Hostivice u Prahy), na Slovensku nikoho neznám.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 25. Červenec, 2012, 17:55:01 »

Ahoj Míšo,
tak jsem si vzpoměla na Ivetu a Petra Tothovi z Košic.
Zažila jsem je na Aréně, když jsem tam byla asi před dvěma roky. Ostatní - aspoň někteří - si také určitě vzpomnou. Iveta učí břišní tance, ale také mají firmu a zabývají se zdravím. Hned jsem si na ně nevzpoměla, byla bych to napsala už dávno.
Regeneračné centrum EZOfit
www.ezofit.sk
info@regeneracnecentrum.sk
Najdeš tam telefon, prohlédla jsem to, na stránkách je i mapka, kde to je.
Přeji hodně sil a napiš, jak to zvládáte dál. Nejsem sama, koho to určitě zajímá.
Jarka
Zaznamenáno
MarikaK
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 26. Červenec, 2012, 12:01:17 »

Ahoj Michaelka, ja by som Ti ešte poradila p.Petra Planietu. Zaoberá sa ako diagnostikou, tak stravovaním podľa piatich elementov. Má aj svoju stránku www.planetafood.sk, skús, mnohým už poradil a pomohol. Na tejto strámke je aj kontaktná adresa. Sídlo má v Bratislave a to z Popradu v prípade potreby nie je až tak ďaleko.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení