Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Zavařování brusinek  (Přečteno 7466 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 24. Srpen, 2012, 19:41:09 »

Ahoj,

můžete mi prosím někdo poradit, jak zavařit brusinky?

Díky.
Zaznamenáno
jarka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 26. Srpen, 2012, 09:25:52 »

Brusinky jsem ještě nezavařovala,ale zavařila bych je jako jiné ovoce.Vařím dlouho 3-4hodiny se špetkou soli až se voda odpaří.Musíš vařit na malém plameni,občas promíchat.Ještě horké naliju do skleniček,zavřu a obrátím dnem nahoru.Druhý den uvidíš jestli drží.Když nějaká nechytne dám ještě do páry na 15-20 minut.
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 31. Srpen, 2012, 10:18:50 »

Ahoj Jarko,
děkuji za návod, ale není pro mě použitelný. Natrhala jsem si (experimentálně) asi 0,75 litru brusinek (teď jsou z toho 3 malé skleničky od hořčice). Připadá mi šílené (neekonomické, neekologické a navíc jsem líná), spotřebovat na takto malé množství ovoce tolik plynu, abych to nechala na sporáku bublat 3 hodiny. Navíc jsem nechtěla mít marmeládu, ale zavařené brusinky, které se prý dají použít jako ochucovadlo do omáček. Nemakrobiotický recept je povařit to s cukrem 5 minut. Tak já jsem to vařila bez toho cukru stejných 5 minut, výsledek je velmi hořko-kyselý, ale říkám si, že pokud to chci používat na případné dochucení čehosi, tak se ta výrazná chuť může hodit (ostatně umeocet je sám o sobě také nechutnající, ale jinému jídlu dokáže v malém použitém možství zvýraznit chuť.

Třeba sem někdy dopíšu, jak dopadl ten experiment s tím, až bych to dala někam na dochucení.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 22. Srpen, 2013, 20:24:17 »

Ahoj,
přiznám se, že jsem zavařené brusinky nejedla. Mě nechutnají moc, ani samotné, jsou hrozně sladké, to rozinky jsou na chuť lepší.
Ale každý to může mít jinak.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení