Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: svačiny pro roční dítě  (Přečteno 6311 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
MisX
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 08. Září, 2012, 09:32:16 »

Ahoj všem 53 začala jsem se zajímat o makrobiotiku, něco málo mám načteno, a chtěla jsem vás poprosit o inspiraci jaké svačiny jsou nejvhodnější pro roční dítě? Vůbec nevím, kde se mám inspirovat, kolem co vidím co děti jedí tak je to jen samý mléčný výrobek, pečivo, přesnídávka. Já zatím dávám ovoce, jenže to nám nestačí, dítko to moc nezasytí. Někdy ho uvařím s jáhlami, ale to vím, že také není úplně ideální. Ještě jsem se chtěla zeptat ohledně pečiva. Četla jsem v knížce od Strnadelové, že ho doporučuje až od 1,5 roka. Nevíte proč, a jak často se pečivo doporučuje, nebo ho raději co nejvíce vynechávat? Díky za odpovědi. 
Zaznamenáno
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 08. Září, 2012, 14:17:30 »

Co jsem viděla, když jsem byla v MB rodině (děti 5 a 2,5 let), tak dětem dávají na svačinku sushi (můžeš použít jakkýkoliv zbytek obiloviny, zeleniny od oběda/večeře nebo s fritovaným tofu/tempehem, mrkví, okurkem, semínka, atd..), fritované krokety ze zbylých obilovin, tempuru (spíše do teplých dnů), těstoviny (špagety), jáhly vařené s dýní, něco sladkého (např. napařené jablíčko, rýžové chlebíčky potřené marmeládou/povidlama, vařené ovoce s kuzu + třeba se sušenkou, vařené kousky dýně, jablek a sušených meruněk a poté rozmixovat, kanten s ovocem, na spodek lze dát nadrobené sušenky, atd..). Pro menší děti (do 1 roku) dělají např.: uvařit sladkou rýži a rozmixovat; uvařit jáhly + dýně a rozmixovat; uvařit kousky dýně + jablko + sušené meruňky a poté rozmixované; uvařit v trošce vodě kousky dýně doměkka a poté rozmixovat. Snad ti to trochu pomůže Wink
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 09. Září, 2012, 08:39:01 »

MisX: Jedna z knih, která, co se týče výživy dětí, poradí nejlépe: Dagmar Lužná- Vaříme pro děti

Třeba tady: http://knihy.abz.cz/prodej/varime-pro-deti-podle-makrobiotickych-zasad-dvd
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 09. Září, 2012, 21:15:57 »

Ahoj Pozorovateli,
knížku jsem taky chtěla napsat, předeběhl jsi mě.
Mysx, podívej se do Zrnění, určitě tam paní Jíchová něco o dětech píše, nebo na stránky
www.panidyne.cz
Lenka Rojíková tam určitě něco má. Jen si říkám, zda to obilí tomu dítěti nepřestane hutnat, i když vím, že se to dá upravovat na různé způsoby, ale pořád je to jen obilí/jáhly/vločky/kuskus/těstoviny/ a nějaká zelenina, ale zda se to dětem někdy nepřejí. Ale třeba poradí El, co své malé dává. Knížku od paní Lužné mohu tu o dětech jen doporučit.
Jarka
Zaznamenáno
MisX
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 16. Září, 2012, 13:34:23 »

Díky za odpovědi a tipy. Pročítám teď Strnadelovou-radost ze zdravých děti, a už mám objednanou i tu Lužnou  Wink
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 16. Září, 2012, 14:54:20 »

Ahoj MisX,

mám 15ti měsíční holčičku. Ale asi moc neporadím, protože ještě hodně kojim. Krystinka má ráno snídani, většinou obilnou kaši nebo ob.mlíko,  pak se jako svačinku kojí, na oběď mívá kompletní jídlo nebo když je teplo nebo nemá chuť tak zeleninovou polívku, odpoledne mívá zas obilný mlíko, někdy povařený ovoce, někdy sušený jindy zeleninu, ale většinou to je jen něco malýho a spíš ji kojím,  véču mívá obilno zeleninovou. Mezitím se kojí podle potřeby, pije i čaj nebo vodu..

Takže svačinky zatím moc neřeším.. A budu je asi řešit napařeným kváskovým chlebem, obilím který se dá vytvarovat třeba do kuliček válečků, taky by se dal použít zeleninovej nebo ovocnej agar.. 

Pečivo..  poslední dva týdny jsem byla tak rozlítaná, že K dostala občas do ruky kousek celozrnný housky nebo chleba, no a krom toho, že prděla, měla včera lehčí rýmu(nemocná ještě nebyla) , dneska už lepší Sad Takže za mě pečivo fakt nee...

Zaznamenáno
MisX
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 17. Září, 2012, 16:09:48 »

Ahoj, to je super, že jsem tu na někoho narazila, kdo má také malé dítě. Já také kojím, ale jen ráno, před spaním a ještě párkrát v noci (no z toho moc nadšená, ale nejsem Very Happy). Já dávám povařený ovoce ke svačině před obědem, pak taky kompletní jídlo, no a pak právě na tu odpolední svačinu pořád koumám co..ovoce se mi dvakrát denně nechce dávat, a většinou dávám obilnou kaši, jenže zeleninovo-obilnou kaši dávám také k večeři, přijde mi těch obilovin nějak moc. Kdybych jí dala jen obilné mléko, tak to by jí nestačilo, je docela jedlík (ale zároveň hubená). Chci se zeptat, co maso, to dáváš? Podle Strnadelové se od roka a půl může, tak nevím no. Jinak proč myslíš, že kváskový chléb je lepší, než ostatní? Četla jsem, že právě má hodně lepku, a že špaldový je vhodnější??
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 17. Září, 2012, 23:12:27 »

Tak ja myslim,ze cim vic obili dite sni,tim lip. Takze pokud to diteti chutna,tak bych to vubec neresila.
Ze bude mit obili 3-4x denne prece nevadi.Ja prave porad vyuzivam toho,ze ji obili chutna ..

Dulezity je taky aby to jidlo nebylo porad stejne upraveny. Ja ted vyuzivam normalni var ve vode,var s minimem vody,paru,lehky orestovani na trose oleje.

Kayka je taky jedlik,ji dost velky porce..;-) sice jeste ne tak casto,ale to dohani kojenim.

Maso ji nedavam vubec. Mozna v zime,pokud bude hodne mraziva ji dam koikoku. Jinak chci spis vyuzit miso a jangovejsi upravy.

Ovoce 2x denne bych nedavala, i 1x je uz ted podle me moc..takovy vedro uz neni.. Ja davam tteda hlavne suseny(rozmixuju a na plechu ususim) a ma to spis na cucani..

Ja lepek u Kayky moc neresim.Normalneji i lepkovy pbiloviny hned od zacatku. Kvaskovej proto,ze to je prirozeny,ne jako kvasnice. A kdyz si ho udelam sama,tak si ridim co a kolik si tam dam..

Zaznamenáno
kleopardatko
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #8 kdy: 20. Září, 2012, 02:26:02 »

Ahoj,
já jsem v roce nedávala ovoce vůbec, až od roka a půl a to jen jednou týdně, povařené s jáhlami. Ráno když se Pavlík probudil dostal obilné mléko a pak snídal okolo 9 hodiny většinou vločky se zeleninou vařené v jednom a když byl oběd kolem poledne věděla jsem, že svačit nemusí jen třeba napařenou zeleninu, nebo když se moc nenasnidal dostal ob.mléko se zeleninou. Pak tedy oběd a po spaní většinou zase mléko se zeleninou, nebo n kaši se zeleninou...sem tam suši, sem tam jáhlový knedlík s mrkví, sem tam polentové řezy se zeleninou,zeleninové pyré, jáhlové kuličky na sladko, amasaké,na cesty do žužlá napařený kvásková chleba, občas těstoviny, ale spíš se mi osvedčilo to sem tam opravdu dělat sem tam, bylo to spíš na návštěvy, cesty, oslavy. Doma jsem víc střídmější.
Od roka a půl jsme začala zařazovat rybu, v polévce s tmavou list.zeleninou. Cca jednou za 14 dní pidi kousek bílé , dědou ulovené ryby:-)
Co se týče dětské makrobiotiky, čerpám jednoznačně ze seminářů od Kláry Jíchové(teorie i praxe!)plus Pruchová a Kushi, si vzpomenu kde jsem co zahlídla:-)))
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 22. Září, 2012, 16:04:39 »

Ahoj,
píšeš, že čerpáš jednoznačně od Kláry Jíchové. Sama má tři děti, ale pokud vím, tak nedělá semináře nebo ano? Kde bereš od ní teorii a praxi? V Zrnění něco je, ale jinak nenapsala žádnou knížku. O tom, že by pořádala semináře, nevím.
Jarka
Zaznamenáno
kleopardatko
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 02. Říjen, 2012, 13:53:12 »

Jarko, tak já jsem byla na dvou seminářích:-).. Těhotenství a porod a druhý byl dětská strava...oba letos unor, červenec, Klára dělala semináře  celý rok, odkazy byly na Makrobu. Teď semináře nejsou, protože jsou Jíchovi na rok v zahraničí. Pak možná zase budou:-)....mám pocit, že Dobruška taky pořádá nějaka "dětské" semináře.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #11 kdy: 02. Říjen, 2012, 14:55:15 »

Ahoj,
Dobruška pořádá semináře, to vím. Přehled na rok nebo aspoň na půl rozesílají.
Jarka
Zaznamenáno
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 03. Říjen, 2012, 09:44:25 »

http://www.jimejinak.cz/kurzy-zdraveho-vareni/kurz-pro-tehulky-kojici-a-maminky-malych-deti/
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení