Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: MB a zoubky u dětí  (Přečteno 1785 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 14. Září, 2012, 19:52:06 »

Ahoj,
tak jak tedy na to?
Co děláte, když rostou první zoubky a děti jsou mrzuté? Nebo vaše jen málo? Napíšu své řádky.
Byla u nás sestra s dětmi. Doninice - bude jí rok - lezly zoubky a měla teplotu 39 stupňů. Mamka jí balila do mokrého. Sestra pak volala jejich doktorce, co má dávat. No jasně, léky. Já jsem pak v klidu přemýšlela, co bych v takové situaci dělala. Nic než zábaly mě nenapadlo, ale asi z tofu. Znejistěla jsem, no asi bych podlehla tlaku okolí. Co by asi v takovém případě dělala paní Strnadelová/Lužná? Nebo někdo z MB klubu. Když jsem jí sahala na hlavičku, měla ji horkou. Sestře jsem neřekla ani půl slova, stejně mě neposlechne. Malé děti bývají často mrzuté kolikrát bychom jim rádi pomohli, však to znáte sami.
Jarka
Zaznamenáno
pauli
Jr. Member
**

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 03. Srpen, 2014, 07:39:27 »

Tak já vím, že tohle téma tu už nějaký ten rok visí bez odpovědi, ale u nás je to právě aktuální, takže oživuju. Smiley
I když bych to spíš nazvala JAK NA HOREČKU U DĚTÍ?
Zda se jedná o zoubky si nejsem jistá, prvních 8 proběhlo aniž bychom si jich všimli, ovšem teď už druhý den 39.. No ze začátku jsem samozřejmě zaujala postoj "horečka je obranná reakce organismu, netřeba zasahovat, tělo se vypořádá samo", jenže u dětí do 1 roku je tak vysoká teplota ošemetná, nad 39 nám bylo doporučeno srážet, takže včera byl paracetamolový čípek (ou jééé, první a doufejme na dlouho poslední lék), obklady citrónovou vodou na zápěstí a kotníky (čelo je nedostižná meta).... Uvidíme jak dnes. Přichuti je, akční též, čím to je mi záhadou... Napadlo mě zda to nemohla spustit ta trocha syrového česneku, co jsem předevčirem zamíchala na oběd do jáhel s cuketou a fazolkama... Ale to snad ne (?).
Prosím nějaké zkušenosti nebo nápady (tipy, doporučení, cokoli?) od nehlavněproudově smýšlejících lidí (=vás)?
Děkuju!
Zaznamenáno
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 03. Srpen, 2014, 17:24:57 »

Pauli,
pokud prvních 8 ok te´d už jsou na řadě stoličky, tak ta horečka k tomu být může, ale nemusí. Dcerka teda neměla k zoubkům horečku nikdy, ale stoličky jí potrápili dost, protože ty potvory rostly vždycky dvě tři najednou..
Pomáhalo jí chlazení, rozhodně kontakt a kojení... jinak si troufám říct, že ostatní snaha byla marná.
Co se horečky týká, tak 39 bych ještě neřešila..je to hodně, ale spíš bych kontrolovala teplotu častěji a dávala chladné obklady hlavně do podpaží a třísel, kldně i chladnější koupel. Teplotu bych řešila tak jak dítě snese, takže spíš pomalu vodu ochlazovat.
A jinak čípkem se netrap.. ta naše cácorka už taky měla čest s paracetamolem...
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení