Stran: 1 ... 39 40 [41]
  Tisk  
Autor Téma: Neon  (Přečteno 78365 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #600 kdy: 14. Červenec, 2011, 18:31:20 »

Tak tato zmrzlina je neco, alespon pro me Smiley

http://www.varimezdrave.cz/kakaova-ryzova-zmrzlina

Chutna vazne jak nanuk.

Ten web je celkove inspirativni.
Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #601 kdy: 15. Červenec, 2011, 06:44:37 »

Neone, a co MB zásada nejíst a nepít nic studeného? Very Happy  Very Happy Jen mě zajímá, jak to vidíš ze své zkušenosti, pokud tedy máš chuť na zmrzlinu...
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #602 kdy: 15. Červenec, 2011, 07:01:21 »

Ja porusuju spoustu zasad  Roll Eyes
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
1 1
« Odpověď #603 kdy: 19. Červenec, 2011, 14:43:11 »

A to je to, co se mi na tobě líbí.   Grin
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #604 kdy: 03. Březen, 2013, 16:13:59 »

Neone,
Tvůj deníček je zajímavý, přečetla jsem ho od začátku do konce. Myslím, že každý si tam vybere to své. Mě zaujala cesta na Ukrajinu a pak experiment s vita stravou. Vím, že podle MB je tato strava extr. Jinová. Možná bych ji praktikovala v létě ve velkých vedrech, nebo zkrátka tam, kde je velké teplo. Hlavně, že člověk pak ví, jak se vrátit zpět do vyrovnanosti. Já bych s tím takhle experimentovat nemohla, protože vím, že bych to v zimě nevydržela. Píšeš, že jsi měl hodně energie, byl jsi ale nesoustředěný, nedařilo se ti přemýšlet. Nedělala to právě ta jinová energie? Pozoruji to na sestřiných dětech, když jí běžnou klasiku, jak jsou rozlítané, běhají, pískají atd. Kdyby klasicky živený člověk viděl MB dítě, tak by si řekl, že ono nemá díky MB energii. Ono ji mít bude/má ji/, ale nebude se honit, skákat a pískat. To si myslím, že klasici moc nepřijímají, že MB děti nebo lidé obecně jsou jiní. A když děti nelítají a nepískají, tak to přece není normální to je nějaké divné. Když jsem chodila do školy, tak jsem slyšela děti se honit a běhat po chodbách. Teď mi dochází, že mají v sobě hodně energie z té jinové stravy a jsou hyperaktivní. Především cukru. Ale rodinám – sestrám, babičkám – to prostě nevysvětlíte, protože se nezajímají o to, jakou energii má ta která potravina. S vysvětlováním jsem nepochodila a že už jsem to zkoušela nespočekrát. Možná, že to máte taky za sebou.
Jarka

Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #605 kdy: 03. Březen, 2013, 16:22:26 »

Ahoj Neone,
ještě k posledním řádkům deníčku. Píšeš, že by sis dal zmrzlinu. Tak si ji dej a uvidíš, jak ti bude chutnat. Já osobně znám mnohem lepší věci např umeocet s vodou na ochlazení nebo ovoce. Zrmzku už ne.  Píšeš, že porušuješ spoustu zásad. To možná každý z nás někdy něco. Ráda to však nedělám. Proč je porušuješ? Nemusíš odpovídat, když nechceš.
Jarka
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #606 kdy: 03. Březen, 2013, 17:14:16 »

Jo, rekl bych ze na tom ovoci jsem byl hyperaktivni (plno rychleho cukru), v porovnani s mb.
Ale taky to melo svoje faze - prvni dny euforie, naval energie, postupne to ale odchazelo.
To podle me zalezelo na tom, ze jsem se precpaval tou vita stravou, mel jsem hlad, tak jsem se cpal.
Pokud jsem se necpal, tak jsem byl velice fyzicky nabuzeny, chtelo se mi makat nejak.
Ale je to tezko vsechno rozlisovat.
Vzdycky je to subjektivne zabarvene tim stavem.
Kdyz jsem se na to pak vykaslal a presel na mb a jedl jsem male porce, tak jsem byl taky aktivni, jen tak nejak zklidnenej.

Nekde jsem cetl a dava to smysl, ze clovek pri prechodu na nove veci, tedy treba i novou stravu, tak proziva euforii, nabiti, super pocit, protoze to je proste vsechno nove, mysl ma novy neprozkoumany objekt zajmu.
To se deje i u makro - kdyz se zacne po letech normalniho jezeni, tak vsechno zpocatku super, perfekt - pak to cloveka prejde a je zase mirny propad.

Tim chci jen rict, proc vita strava je treba subjektivne super zpocatku, tak jako by bylo cokoli jineho, za predpokladu, ze clovek do toho jde s nadsenim, ocekavanim.

Ja mam s mb momentalne takovy vnitrni, psychicky problem, ktery se mi casto vraci - jsem na ni trochu vic pesimisticky -  na mb mam pocit, ze vidim veci vice "tak jak jsou". Nemazu si med kolem huby a vice resim celkovou svetovou situaci - valky, znecisteni apod. Chci rict, ze ten pesimismus neni podle me negativni zabarveni, pohled, ale ze spis vidim svet takovy jaky je - ten pesimismus je urcitym zpusobem realita.
Ale trosku tezko se mi tak samozrejme zije.
Kdyz nekdy odbocim od mb, tak mam najednou takove vypnuti - vypnuti beze snahy, vnitrni, proste se to stane, nemusim se snazit nijak vypinat.
Ale to vypnuti je podle me forma usnuti, nevsimani si.
Ale kdovi.. mozna to vsimani je vazne prehnany pesimismus.
« Poslední změna: 03. Březen, 2013, 17:18:10 od neon » Zaznamenáno
Bblue Sky and Stars
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #607 kdy: 04. Březen, 2013, 00:04:27 »

Ja mam s mb momentalne takovy vnitrni, psychicky problem, ktery se mi casto vraci - jsem na ni trochu vic pesimisticky -  na mb mam pocit, ze vidim veci vice "tak jak jsou". Nemazu si med kolem huby a vice resim celkovou svetovou situaci - valky, znecisteni apod. Chci rict, ze ten pesimismus neni podle me negativni zabarveni, pohled, ale ze spis vidim svet takovy jaky je - ten pesimismus je urcitym zpusobem realita.
Ale trosku tezko se mi tak samozrejme zije.
Kdyz nekdy odbocim od mb, tak mam najednou takove vypnuti - vypnuti beze snahy, vnitrni, proste se to stane, nemusim se snazit nijak vypinat.
Ale to vypnuti je podle me forma usnuti, nevsimani si.
Ale kdovi.. mozna to vsimani je vazne prehnany pesimismus.

Naprosto chápu, to samé cítím i já, asi to nebude přehnaný pesimismus ale krutá realita Cool
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #608 kdy: 05. Březen, 2013, 07:56:33 »

Hm, taky to mám nějak podobné. Jakmile si jedu svoje mb papu, stava se ze mě asociál, co nemá ani za mák chuť družit se s pivařema, kuřákama, rodinkama s uječenýma dětma, maminkama ála café laté + zákusek. A jsem pak sama jak kůl v plotě.

A když se s nima snažím bavit, tak jsem v rozporu - buď se držím od společného jídla s nima zpátky a neustále si musím prohlížet příčiny a následky jejich životních malých i velkých průserů, takže si připadám jak vzorná školačka za tlustým sklem v izolaci a nebo "pojím" s nima ty tzv. normální prasárničky, propojím se tak s nima a začnu se propadat do nemoci (okamžité zvonění mých barometrů - rýmičky, kašlíčky a blbá nálada atp...)

Jak to řešíte Vy?

Myšpul
Zaznamenáno
jarda
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #609 kdy: 05. Březen, 2013, 21:22:42 »

Sice mám také trochu pesimistický náhled na svět, ale nevnímám to tak, že by můj pesimismus odrážel realitu. Ta je sama o sobě neutrální a jen náš zvyk se ve všem rejpat a posuzovat to v rámci našich morálních hodnot z toho dělá buď dobré nebo špatné věci podle toho, jaký je výsledek srovnání. Vede z toho cesta jen přes přítomný okamžik. Jak říká Eckhart Tolle: Jaký máš problém v tomto okamžiku, když tohle čteš večer doma u počítače? Sedíš v teple, střeha nad hlavou. Že budeš muset zítra ráno vstávat do práce a nebudeš pořádně vyspalej? Pokud s tím nemůžeš nic udělat (například si vzít dovolenou nebo usnout tak brzo, aby jsi byl vyspalej) tak proč být kvůli tomu mrzutý dnes večer? Jasně že zítra ráno budeš nevyspalej a možná i mrzutej, ale proč to zhoršovat tím, že budeš mrzutej celej dnešní večer? Samozřejmě není problém to aplikovat na jednoduché věci, ale na závažnější už ano a chce to dlouhou praxi, kterou si zatím jen (bohužel) pomalu buduji.
Jestli ti vrtají v hlavě války, tak zkus (pokud to již neděláš) přispět některé charitativní organizaci, která lidem v těchto oblastech pomáhá. Sice nezměníš celkovou situaci, ale jedna rodina může mít napříjklad díky tobě na měsíc jídlo a pro tu jednu rodinu to bude určitě velký rozdíl, jestli jídlo dostane nebo ne.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #610 kdy: 08. Březen, 2013, 17:58:43 »

Ahoj,
mám to podobně jako mišpule. Nebavím se se sestrami o jídle, najdeme jiné téma, ale když prostě není jinak, vemu si s nimi, ale jakmile mám nějaké mb jídlo, jsem zase šťastná. Jenže takhle je to prostě odlišování od druhých. Když mě ale mb prostě vážně chutná, jako většině z vás a nechce se mi to pořád něčím kazit. Já jasně vím, že vztahy jsou taky důležité a bavit se člověk nemusí jen o jídle.
Jarka
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #611 kdy: 08. Březen, 2013, 19:51:20 »

Asi to mám podobně.. měla jsem teď mb pauzu, ne úplnou , ale tláskala jsem se sladkostma nesmyslama... díky nim jsem se přiblížila třeba holkám z dětskýho centra, kam jsem s malou chodila- líp mě přijímaly, když jsem si s nima dala horkou čokoládu a když viděly, že malá měla třeba rýmu....  když nejím mb, tak nevnímám to, že nejsem v rovnováze, prostě to vůbec nevnímám a jedu dál...
Když jsem pak znova začala,tak už jsem se jim (i jiným) odcizila... a já zas vnímám realitu tak jak je... neřekla bych, že pesimisticky, ale tak, že oči jsou opět otevřené...
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 39 40 [41]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení