Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Výroba moči  (Přečteno 4973 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 24. Září, 2012, 23:28:59 »

Jak vyrábíte moči placičky či koláčky nebo i plněné kuličky? Co používáte za náčiní, čím tlouct a v čem?

Zde jsou obrázky tradiční přípravy "mochi pounding" https://www.google.cz/search?q=mochi+pounding&hl=en&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=obxgUOrCNsTfsgbL4YHgBQ&sqi=2&ved=0CDkQsAQ&biw=1378&bih=766 a tady přímo fenomenální ovládnutí techniky

Stačila by nějaká česká, domácí varianta v menším stylu a měřítku...

Dík za tipy.
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #1 kdy: 25. Září, 2012, 08:13:35 »

Iren: Název vlákna je super. Wink
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 25. Září, 2012, 13:08:53 »

No jo Smiley, až teď mi ta mezijazyčná dvojznačnost došla. Jenže ona by se japonská slova měla normálně počešťovat, psát s českým pravopisem, jak to vyslovujeme. Razím klidně banču atd. Jakýpak anglismy.

Jo, měla název vlákna bych změnit , jestli to půjde. Není to tu přímo fórum propagátorů urinoterapie.

Ale jak teda to moči utlouct?
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 25. Září, 2012, 15:00:31 »

Mochi občas koupím. Je dobré, ale není zrovna levné, moc často ho nemám.
Jednou jsem ho viděl dělat v Deštném u Milana D. Byla to docela makačka. Uvařená rýže se celkem dlouho (10 min., možná dýl)
tloukla (jako, když se u babičky dělal šrot) takovým dřevěným „tloukem“, o průměru válečku na nudle, až se vytvořila taková lepivá hmota.
Dělal bych ho možná.., kdyby to bylo pro větší počet lidí...
« Poslední změna: 25. Září, 2012, 15:02:34 od W » Zaznamenáno
Riva
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 25. Září, 2012, 15:36:34 »

Hmm, tak moči placičky jsem poprvé a zároveň naposledy zkoušela vyrobit asi před měsícem, bohužel se nějak nevydařily. Koupila jsem si na ně sladkou rýži a uvařila přibližně v poměru 1:1. Pak jsem vzala hůlku od suribašky(nevím jak se přesně nazývá) a tloukla do uvařené rýže, co jsem nejvíce mohla. Správně by to měl dělat muž, aby dodal posilující jangovou energii. Manžela jsem tehdy neměla doma, tak jsem to musela nějak zvládnout. Asi po 30 min byla rýže roztlučená, mazlavá , lepivá. Rozetřela jsem ji na pečící papír a dala volně sušit do kuchyně na stůl, odpoledne na stůl svítí sluníčko.

Druhý den ráno jsem rýži sloupla, obrátila a sušila dále.

A teď příjde ten zádrhel, sušila jsem, sušila až jsem přesušila Sad Sad Sad. Asi po 3 dnech placka ztuhla na kámen, takže vůbec nepřipadalo v úvahu, abych si do ní kousla. Materiál jsem rozlámala a teď s ním zahušťuji polévky.

Podle Lenky Bláhové je moči placička namazaná např. mandlovým máslem velice posilující jídlo, těšila jsem se, že budu mít perfektní sváču do práce (chléb nemůžu) a takhle to dopadlo.

Napadají mne dvě otázky. Za prvé, jak tlustá musí být namazaná vrstva (myslím, že na tom záleží) a za druhé, jak tedy dlouho sušit, abych nepřesušila, mohla si do moči kousnout a zároveň , aby mně moči nezplesnivělo.

Všem močivýrobcům zdar a když tak napište co a jak

Iva
Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 25. Září, 2012, 18:13:35 »

Tak to video je super, normálně jsem trnula hrůzou, kdy ho praští, ale jsou to PROFÍCI music334
Ta palička ze suribašky asi bude dost malá, chtělo by to něco většího, klidně nějaký šikovný špalek v odpovídajícím průměru.  Nebo paličku na maso a tou hladkou stranou. Celkem dost dlouho také nad výrobou uvažuji, ale po zhlédnutí videa  Embarrassed, to asi oželím.
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 25. Září, 2012, 19:11:44 »

Rivo, já teda nevím, ale mochi je obvykle jak šutrák...to kupované je taky hodně tuhé. Nikdy se do něj nedá kousnout, musí se nejdřív tepelně upravit, v troubě nebo na pánvi nebo nastrouhat do polévky a nechat roztéct apod.
Já se na mochi dlouho chystám, ale potřebuju tlouk a nádobu.....
Zaznamenáno
Riva
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 25. Září, 2012, 21:46:56 »

Ahoj Calarien Very Happy

moc zdravím do Brna, pořád se ti chystám napsat a pořád se k tomu nemůžu dokopat.

Ale zpět k moči. co tedy mám s tím tvrdým moči udělat, abych si jej mohla vzít do práce? Ano, jednou jsem si moči koupila, bylo příšerně drahé a potvrzuji, že bylo tvrdé,myslela jsem si , že to vyschlo během přepravy a skladování a že to tak nemá být. Takže jak to má být a v jaké podobě jste moči konzumovali v Kushi institutu?
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 25. Září, 2012, 22:57:25 »

Tahle podoba moči - nasušené na placičky - se vždycky musí tepelně upravit, aby změklo. Já ho nejčastěji a nejradši nechám kousek rozpustit či naměknout napůl do tečava v polívce. Tak jsem upravovala to, co jsem zakoupila asi dvakrát od Mitoku. Extrémně drahé, ale brala jsem to jako záchrannou výživu v těhotenství...
Jinak tradičně se takové placičky i smaží nebo praží na pánvi
- či zřejmě taky rozpékají v troubě.
V zahraničí jsem kupovala tyhle mochi polotovary, které běžně používá japonská a importovaně korejská kuchyně - ale mají je z bílé rýže. Ty celozrnné jsou zřejmě běžné jen mezi makrobiotiky.

A pak je ještě jiné moči. Jedla jsem opět jen bílou variantu a byla přítomná celému procesu výroby. Byla to velkolepá slavnost na nový rok. Po roztlučení uvařené rýže se těsto vezme a dělají se z něj balonky-knedlíčky jako naše ovocné plněné knedlíky. Ale tradičně se plní náplní ze sladké pasty z fazolí adzuki. Je to lahůdka, i když samozřejmě sladká cukrová. Ale my bychom si pomohli třeba sladem... Těsto je lepivé, takže se šúlá rukama namáčenýma ve škrobové moučce. Kuličky, tak asi 4centimetrové, se dál už tepelně neupravují (mají tepelného zpracování a jangu víc než dost) a můžou se rovnou sázet do pusy. Tisíce podob moči koláčků https://www.google.cz/search?q=mochi&hl=en&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=HxZiUK7rJM7csgaD_4DwDA&ved=0CEQQsAQ&biw=1377&bih=766. Dají se pak asi pár dní uchovat v chladu nebo je moderní lid i mrazí (u nás k dostání v korejském obchodě v Korunní ulici v Praze). Nebo se tam náplň nedá žádná anebo zas za extra laskominu někde považují moči s jahodou uvnitř.

Lenka na svých stránkách receptů má ty "dobrušské" moči a myslím, že uvádí, že je doma tloukli tři čtvrtě hodiny. S tím počítám, chci tomu tu energii (i snad partnerovu Smiley) dát. Už s ohledem na cenu kupovaných. Jen teda najít vhodný tlouk.

Jo a pozor, kdybyste si hledali recepty na internetu. Pokrokový lid si totiž výrobu zjednodušil s pomocí techniky a celý ten cenný proces přípravy - vaření rýže a hlavně tlučení - obchází užíváním mouky ze sladké rýže (jmenuje se mochiko) a jejím tepelným zpracováním v mikrovlnné troubě. Tím získáme naveskrz jinou energii, že.
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 26. Září, 2012, 08:11:48 »

Rivo, Iren už ti víceméně odpověděla.
V KI nám doporučovali dokonce mochi dát do elektrického sendvičovače Tongue Udělá se tam hezky dokřupava. Ale téhož se docílí i nasucho na pánvičce nebo v troubě, mochi by mělo být na povrchu křupavé a uvnitř skoro rozteklé, trochu jak smažák. Dá se pokapat sladem nebo naslano sojovkou.
Ale já ho raději používám v polévce, buď na kostičky nebo nastrouhaný, udělá ji pěkně krémovou. A taky ráda strouhám mochi navrch nishime, mňam!!
Ale mochi  co se tu dá koupit je neskutečně drahé, (samozřejmě) ještě dražší než v Holandsku Undecided
Zaznamenáno
Riva
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 26. Září, 2012, 11:07:34 »

Děvčata, moc děkuji za odpověď Very Happy

Pěknou středu všem!
Zaznamenáno
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 1
« Odpověď #11 kdy: 18. Říjen, 2012, 15:41:37 »

V knize Totalni detoxikace je uvedeno, ze i moč se normalne pije...
V knihach o survivalu tez.
« Poslední změna: 28. Říjen, 2012, 17:39:36 od Janek » Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení