Stran: 1 ... 4 5 [6]
  Tisk  
Autor Téma: Dobrovolná skromnost  (Přečteno 11405 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
sahaw
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #75 kdy: 28. Listopad, 2012, 11:37:05 »

Jak postupujete při řešení problému

Když člověk musí řešit nějakou komplikovanou věc,
tak jí řeší 7 kroky (odmítání, hněv, vyjednávání,
deprese, přijetí, znovuzrození, vytvoření nového
života). Každý krok zabere jedinci nějaký čas. Někdy
zůstane v jednom kroku i celý život. A teď to víte.
Postačí Vám se podívat okolo sebe jak kdo řeší své
problémy a dojdete ke stejnému názoru. Podívejte,
jak jste řešili svoje problémy. I banální problém jste
někdy řešili těmito 7 kroky. Není to novinka. Existují
mnoho mutací třeba: Fáze vyrovnávání se s nemocí
(http://www.umirani.cz/faze-vyrovnavani-se-s-
nemoci.html ). Jestli to odmítáte, tak si vyjednejte
svoji vlastní mutaci, která Vám umožní přijmout
problém a vyřešit ho. Ve znovuzrození dochází
přepsání Vaší osobnosti. Někdy i negativně. Po
skončení jste jiní lidi. Až Vám bude někdo říkat, že
jste se změnili a chováte se jinak, jak Vás znali, tak
jste prošli těmito 7 kroky.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #76 kdy: 05. Prosinec, 2012, 09:53:10 »

V mistnosti 7°C. Wink
Zaznamenáno
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #77 kdy: 08. Prosinec, 2012, 00:52:22 »

Venku je -16!, v tej vasi sparta je nyni 10 nad nulou a mi zamrzly okna:-))

Se nepotřebuješ realizovat, růst, poznávat, zdokonalovat se? To asi děláme každý, ne?
To dela kazdy. Sebezdokonaluje osobne a vyvyji nejakou aktivitu. Otazka je jak je to dulezite pro nej. Pro mne je 4 schod jen neco cim se muze clovek jen chlubit,aby ziskal sebeuctu. A paty schod je uz uroven,kdy propadl nejake veci,ze se stala jeho smyslem zivota, tak zanedbava ostatni schody.

Zas je to zalozeno na mem pohledu.
Paradoxem je, že mnozí lidé o seberealizaci nestojí, jsou motivováni jen nižšími fyziologickými potřebami, klidem a pohodlím. Praví wiki.

« Poslední změna: 08. Prosinec, 2012, 08:36:07 od Janek » Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #78 kdy: 08. Prosinec, 2012, 18:15:17 »

Venku -6 stupnu. V mistnosti 6 stupnu. Ocekavam,ze brzo barak promzne,tak teplotni rozdil klesne vice.
Zaznamenáno
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #79 kdy: 09. Prosinec, 2012, 07:38:29 »

Minus 7 je v pohode i uvnitr:
http://cestovani.idnes.cz/ledovy-hotel-za-polarnim-kruhem-dns-/kolem-sveta.aspx?c=A121206_105311_kolem-sveta_tom
A ty ceny :-) 6900,- za prespani v tehle teplote :-)

Akorat je to pro me uz nekomfortni, mam malou produktivitu a neda se pri tom nic moc delat, tvorit. Leda tak si hrat na tabletu nebo manualne kde se clovek zahreje.
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #80 kdy: 28. Prosinec, 2012, 14:29:43 »

Tak jsem byl v sekaci a za 400kc jsem nakoupil troje teplaky a 4 tluste mikiny. Na zimu jsem pripraven. Musi prijit.Wink
Zaznamenáno
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #81 kdy: 13. Leden, 2013, 16:33:19 »

S nejhorsim scenarem? Jsi snad fatalista? Aby dopadlo nejhorsi, spadlo letadlo, smrtak na silnici atp. Vzdy se musi sejit nekolik nemalo, udajne >5 nepriznivych okolnosti a pravdepodobnost toho je prepocteno na cloveka relativne mala.

Na aukru se nedavno drazila takova chatka tusim 4x7 metru za skoo 700 000,- mazec co? No libila se mi :-)

Clovek vyhodi podaci listek od toho,ze vratil modem od UPC. Za par let prijde exekutor,ze musi zaplatit 50000kc. Protoze je schopen usetrit jen 100kc,protoze maji deti,tak to vypada blede. Pro ne to muze byt fatalni pokud nemaji nejaky zachytny plan.
Clovek je srazen autem a je na voziku. Musi zivit rodinu,ale neni jak. Bez zachytneho planu brzo skonci na ulici.
Tech pripadu,ktere se skutecne staly je dost. Ja vzdy vidim jen jednu chybu co udelali lidi. Je pravda,ze nemeli nejaky zachytny plan,ale vsichni ho nemuzou mit a nebo se na to vykaslali. Bohuzel se zivotni podminky lidi stale zhorsuji,ze je dost obtizne mit zachytny plan na horsi casy.

Pokud clovek na to ma a citi se fajn,tak to je dobre. Ja jsem spokojeny s malou chatkou,ktera vyjde cca 50tisic.

Na ten zbytek odpovim zitra. Prisel jsem pozde a chci brzo rano vstavat.dik za pochopeni

Ad UPC: http://www.dtest.cz/clanek-1745/kauza-nevracenych-modemu-upc-dtest-vzorovy-odpor-slavi-uspechy-u-soudu
Zaznamenáno
sahaw
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #82 kdy: 14. Únor, 2013, 15:49:34 »

Velice zajimave video:
https://www.youtube.com/watch?v=aXqldS8YM1U#
« Poslední změna: 14. Únor, 2013, 15:53:18 od sahaw » Zaznamenáno
merti
Newbie
*

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #83 kdy: 04. Červenec, 2013, 22:37:23 »

Tohle je velmi zajímavé téma. Sama o tomto všem pořád víc uvažuju, čím dál víc si uvědomuju, jak se člověk obklopuje spoustou zbytečností, jak je lidstvo doslova zavalené vlastním odpadem...

Já jsem zčásti teoretik (např. dávné a v různých dobách stále se vracející sny o bydlení v hausbótu, karavanu apod., o žití z brigád po sadech...), zčásti trochu praktikuju - nemám lednici, TV, klasickou pračku a spoustu dalších "nezbytností". O některé jsem sice přišla postupně jejich zhroucením, ale nevadí mi to - spíš to vítám.

Zajímalo by mě, jak dopadlo Sh. přezimování bez topení. Sama jsem letos v pohodě přežila zimu ve zcela nevytápěném pokoji, do kterého navíc foukalo. Při namátkovém měření dosahovala teplota 8 st. - byla jsem v pohodě. Ale já obecně jsem asi celkem otužilá, běžně chodím lehčeji oblečená než okolí. Zn. dlouhodobá vitariánka  Smiley

Osobně takovéhle věci beru jako výzvu, zkoušku, co vydržím. A možná se mi jednou bude takový trénink hodit...
Doufám, že tahle debata ještě ožije.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 4 5 [6]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení