Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Snížená imunita  (Přečteno 2793 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Lucyluck
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 03. Říjen, 2012, 09:19:03 »

Ahoj, co vám nejvíce pomohlo (pomáhá) na sníženou imunitu? Nestále bojuju s opakovanými záněty dýchacích cest, na mandlích mám chronické čepy (vyndávám je, ale za pár dní narostou znovu), vracející se poševní mykózy... Přitom se snažím žít zdravě, sportovat, chodit ven, nestresovat se (i kdyz to mi moc nejde)... doktoři zkouší různé prášky, ale nic nepomohlo natrvalo... už to trvá několik let ve vlnách...nějaký rok to je lepší, nějaký horší a teď se to zrovna bohužel nějak valí...

co byste poradili co se týče stravy i jiných věcí?

Děkuji za tipy!
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 03. Říjen, 2012, 15:38:38 »

Makrobiotiku?

Když se stravou moc neujíždím, tak mám imunitu dobrou, bohužel i MB sladkosti tohle dokáží výrazně narušit...
Zaznamenáno
Lucyluck
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 03. Říjen, 2012, 16:16:56 »

O tom, že např. cukr a mléčné výrobky narušují imunitu a zahleňují jsem už četla, ale jím pořád stejně a dříve jsem tyto problémy neměla... a znám zdravé lidi, kteří na sladkostech opravdu ujíždějí a mléčné výrobky také jedí...
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 03. Říjen, 2012, 17:17:01 »

Já jsem tyhle problémy taky do určitého věku neměla, ale jak člověk stárne a tělu neulevuje, tak se akumulace začínají projevovat. Je to vše otázka času. A někteří lidé si mohou nezdravou stravu dovolit díky silné konstituci (což je v něčem nevýhoda..), vysoké fyzické aktivitě, kdy se jim daří kyselost odbourat skrze okysličení krve atd. Každý jsme jiný a můžeme si dovolit "ujíždět" jinak.
Zaznamenáno
Lucyluck
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 04. Říjen, 2012, 08:48:38 »

Takže co se týče stravy, mám zkusit vynechat mléčné výrobky a cukry?

A nějaké další tipy?
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 04. Říjen, 2012, 09:04:21 »

Špatná imunita znamená špatně fungující, zanešené tělo. Když mu nějakým způsobem ulevíš, například, lehčí, zdravější, vyváženější stravou, která ho tolik nezanáší (to je např. mb) nebo ho pročistíš nějak jinak (viz. odkazy dole), začne se těch škodlivin zbavovat a imunita se ti rychle výrazně zlepší. Hodně rychle.
Počítej ale s tím, že jak se budeš těch „škodlivin“ zbavovat, bude ti přechodně hůř. Objeví se ti třeba velká rýma, bolení v krku, nejrůznější záněty (dutiny, průdušky atd.), problémy s kůží třeba.... Něco z toho určitě. Možná všechno. Wink Bude to navíc probíhat tak, jako kdybys byla úplně „normálně“ nemocná. Je důležité na to nebrat léky. Když to uděláš, tak ten proces zarazíš.
Jestli na to máš, tak se do toho pusť a to co nejdříve. Držím palce.

Tohle je třeba pročištění pomocí bylinek. http://www.prirodni-cisteni.estranky.cz/ Není to ale makrobiotika.

A můžeš i hladovět. Wink Je-li to tvoje cesta, "vygůgluj" si např. pani doktorku Vilmu Partykovou.
« Poslední změna: 04. Říjen, 2012, 09:12:12 od W » Zaznamenáno
Lucyluck
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 04. Říjen, 2012, 11:03:58 »

Díky za tipy!

Ted jsem zrovna nemocná, takže se vlastně taky tak trochu "čistím" (nosohltan, průdušky). Dělám si šťávu z cibule na odkašlávání, z léků si na to nic neberu... i když věřím, že doktorka by mi klidně i nasadila antibiotika (zkušenost z minulosti)

Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 04. Říjen, 2012, 11:52:52 »

Ještě jen na doplnění.
Jsou možnosti, jak ta nepříjemná období úspěšně zvládnout bez chemických léků .  Místo antibiotik můžeš využít umebošky, na bolení v krku třeba kloktat šalvějí, atd. atd.
Zajímavé informace (nejen o oněch takřka univerzálních umeboškách, ale i o kuzu, zázvoru, daikonu a lécích z nich) najdeš v případě potřeby zde:
Michio Kushi: Potraviny lék náš vezdejší.  http://www.bookfan.eu/kniha/15273/Potraviny-lek-nas-vezdejsi-Makrobioticka-domaci-lekarna

Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 04. Říjen, 2012, 13:22:07 »

Ahoj,
možná by mohlo pomoci i čištění dutin, pročti si diskuzi.
Jarka
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 04. Říjen, 2012, 22:25:52 »

Mně při nachlazení či viróze v poslední době nejvíc pomáhá - na odhlenění lotosový čaj (vařit kolečko sušeného lotosu ve vodě, ke konci přikápnout trochu sójovky) a na bolavý krk teplý obklad z cibule s anýzem (cibuli pokrájet a dusit s anýzem v trošce vody, pak zabalit do plátýnka, horké dát na krk a překrýt suchým ručníkem nebo plínkou). Kloktám výluh ze šalvěje anebo slanou vodu. A hlavně to chce odpočinek, kterého se někdy dociluje nejhůř...
Co rýmu vždycky jednoznačně pozdrží, je, pokud se případně teď v plodný podzim necháš zlákat ovocem, o jiných sladkostech ani nemluvě. Taky jsou hodně nevhodné tuky, např. v podobě tahini nebo různých olejových krémových, byť makrobiotockých dezertů. Účinek mléčných výrobků si pak ani netroufám představovat... Čím víc v době nemoci zjednodušíš stravu, tím líp. Podle mě stačí jíst obiloviny (ne mouku) se zeleninou a polívky, nejlíp miso.
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 05. Říjen, 2012, 16:07:17 »

A já bych ještě přidala co nejvíc zázvoru, hlavně zkraje nemoci, kdy je třeba vypudit bacily. Já si vařím silný zázvorový výluh nebo jsem teď koupila i sušený neslazený zázvor...
A česnek, bez diskuse zabíjí bakterie a viry...
Miso bych dala až později, na posílení, ne ze začátku.
Zaznamenáno
Lucyluck
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 05. Říjen, 2012, 16:09:02 »

Děkuji, zázvorový čas si taky dělám a česnek přidávám každý den do polévky...

ted si i delam na odhleneni stavu z cibule, ale nejak se toho ne a ne zbavit, pritom jsem doma, v teple, ale porad jsem ucpana a pri predklonu boli hlava, snad mi to nevleze na dutiny, to bych zas musela brat antibiotika Sad
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 05. Říjen, 2012, 18:24:01 »

Ahoj,
Ne antibiotika, zkus čištění dutin. Přečti si to vlákno. Když napíšeš potom, jak to probíhá, jak se cítíš a tak, tak někdo zkušenější jistě tě v tom nenechá a poradí aspoň přes forum. Budou se s dutinami myslím čistit i plíce.
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 06. Říjen, 2012, 11:48:43 »

Ten česnek bych zkusila syrový, jestli to zvládneš, aspoň půl stroužku...záleží na stavu jater/žaludku. Dá se taky vzít spolu s mladým ječmenem, ten pak pomáhá ochránit právě játra a žaludek.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #14 kdy: 06. Říjen, 2012, 12:12:21 »

Ahoj Calarien,
jak víš, že ječmen dokáže ochránit játra a žaludek? Je to ve vaření podle pěti elementů, nebo když vezmeš obiloviny podle ročního období, nebo vám to snad říkali v Institutu?
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení