Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: mléčné výrobky  (Přečteno 1689 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 10. Říjen, 2012, 18:48:13 »

Ahoj,
nevíte někdo, nebo nenapadá vás, co mě může držet u těchto výrobků, zjména chléb s máslem? Možná by  se na chléb dalo namazat i ořechové máslo. Mám na mysli kváskový chléb doma dělaný. Pokud budu chtí začít s přesličkou, což chci a budu jíst chléb s máslem, tak to asi nepůjde dohromady. Když sestry pečou, tak většinou buchtu - koláč s tvarohem, což není OK.  D.L. mi kladla na srdce, abych nejedla mléko a výrobky z něj, pokud chci, aby se mi zlepšil sluch. Jenže já luštěniny nějak dlouhodobě ráda neměla. Vím, že se z nich dají dělat pomazánky, ale mě se luštěniny nějak dost přejí. Asi je to tím, že na ně není člověk zvyklý, ve škole jsem je fakt ráda neměla. Doma je sním, ale nesmí být často. Samozřejmě vím, že se střídá hodně druhů a pak jsou i jiné bílkoviny - ryba, seitan tofu tempeh a natto, které se teď nevyrábí, prý nemají kulturu.
Jarka
Zaznamenáno
Nufka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

353888642
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 10. Říjen, 2012, 22:16:17 »

Jarko, teď se nevyrábí pouze natto, vše ostatní je na trhu dostupné. Pomazánky z luštěnin jsou pokaždé jiné, z cizrny výborný humus, super fazolová, čočková, pro mlsouny i z uzeného strouhaného tofu, hrášku, okurky a tofunézy (sojanézy), ta je opravdu hodně podobná klasické pomazánce z pomazánkového másla a vajec, taky je ale na trhu spousta chutných "paštik", které i když často nejsou úplně MB, rozhodně budou asi lepší než klasický chléb s máslem, pochybuji, že si pečeš chleba kváskový.....ono už problém je v tom, jíst větší množství chleba, tím myslím denně apod., ale to už záleží na tobě....
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 11. Říjen, 2012, 08:09:40 »

Ahoj,
pečeme kváskový chléb skoro obden. Mamka se ho výborně naučila. Jsem za to ráda. Díky za tip, tu pomazánku z uzeného tofu vyzkouším.
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 11. Říjen, 2012, 10:19:42 »

Taky bych viděla problém spíš v denním chlebu..
Kombinace pečené mouky a tuku je výborná na stagnaci jater, bohužel. Takže pokud chleba, tak spíš napařený a třeba s polévkou nebo napařenou či blanšírovanou zeleninu. Tofu s chlebem by se taky mohlo dobře doplnit.
Jinak taky používám tahini nebo ořechová másla, když už chci máslovou chuť, ale je třeba si na ně dávat bacha ve větších množstvích, člověk se tím snadno přeláduje.
Máš ve stravě dostatek tuku a bílkovin?
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 11. Říjen, 2012, 14:09:26 »

Ahoj Calarien,
bílkoviny se snažím mít na talíři, kromě snídaně, zda mám dost tuku, to nevím. Možná, že ne, že mi bude chybět tempura nebo něco smaženého na oleji, pak to doháním chlebem. Máš asi pravdu.
V Brně u přátel jsem ochutnala tahini i oříškové máslo, ale nic zvláštního to ve mě nezanechalo. Možná, že někomu to chutná, někomu ne.
Jarka
Zaznamenáno
jarda
Jr. Member
**
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 12. Říjen, 2012, 21:09:04 »

Jestliže potřebuješ jíst luštěniny, ale nemáš je moc ráda, nezbývá, než zapracovat na své psychice, i když je to běh na dlouhou trať. Chuť naprosté většiny jídel je z hlediska rád/nerad ve své podstatě neutrální a to, jestli to jídlo máme nebo nemáme rádi závisí na myšlenkách, které to jídlo v nás vyvolává. Pokud v tobě chuť luštěnin vyvolává negativní myšlenky, tak je potřeba pozornost přesměrovat jinam. K tomu jsou potřeba dvě věci. Jednak být pozorný ke svým myšlenkách, aby si člověk uvědomil negativní myšlenku co nejdříve a jednak člověk potřebuje mít zásobu věcí, kam pozornost přesměrovat. Navrhoval bych například chuť ostatních věcí, které člověk jí s luštěninami nebo žvýkání (všímat si například i změny tlaku na zuby během kousání). Asi by šlo i myslet na věci, kterými luštěniny tělu pomáhají, ale myslím si, že je lepší věnovat pozornost tomu, co dělám přímo při jídle, protože to pomáhá být v přítomném okamžiku. Pokud to vydržíš dělat dostatečně dlouho a důsledně, přestane být chuť luštěnin spojená s negativními myšlenkami a nebudeš pak mít s nima problém.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 13. Říjen, 2012, 17:05:41 »

Ahoj,
Jardo, neříkám, že je nesním, ae dvakrát týdně je pro mě moc. Nebo je tu někdo, kdo má luštěniny vícekrát, prostě mu chutnají, tak je má vícekrát? Asi člověk neví, co s nimi dělat. My je máme doma ve formě guláše nebo polévky či jako přílohu. Možná bude problém v dochucení nebo jen prostě na ně nejsem moc zvyklá, je pravda, že je nemámemoc často. Vím, že mléčné výrobky nejsou zdravé.
Zahleňují.
Jarka
Zaznamenáno
xylda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 13. Říjen, 2012, 19:14:31 »

My jíme luštěniny každý den Wink
Zaznamenáno
jarda
Jr. Member
**
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 13. Říjen, 2012, 19:34:20 »

Ahoj Jarko,
postup, který jsem navrhoval, slouží právě k tomu, aby ti nepřipadalo, že mít dva krát týdně luštěniny je pro tebe moc.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 13. Říjen, 2012, 19:50:06 »

Ahoj xyldo,
luštěniny každý den? Tak to nevím, jak to upravuješ, co z toho děláš? Jako příloha každý den, to by se mi brzy přejedlo. Je to dobré vůbec pro děti mít luštěniny každý den? Je tu ještě spoustu bílkovin. Jeden druh, nevím, aby nechybělo něco dětem.
Napiš něco víc, jak je děláš, co do nich dáváš.
Jarka
Zaznamenáno
xylda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 14. Říjen, 2012, 20:57:53 »

Luštěniny dělam s ruznou zeleninou, lustěninovo zeleninové omáčky, obilnoluštěninové karbanátky, různá rizota.... ochucuju solí, umeoctem, shoyu, citronem, majoránkou, kmínem, garam masala, skořicí, saturejkou, bazalkou, petrželkou, koprem...... to vše střídám a všichni mají vše, co potřebují. Wink

Jarko, v jednoduchosti je krása 47

Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #11 kdy: 14. Říjen, 2012, 22:30:41 »

Ahoj Xyldo,
díky. Máš pravdu, v jednoduchosti je síla i krása.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení