Stran: [1] 2 3 ... 34
  Tisk  
Autor Téma: prosím o radu  (Přečteno 91799 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
nevril
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

život je zázrak

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 09. Červenec, 2007, 22:42:14 »

ahoj chtěla bych se zeptat jakou máte zkušenost s měkkými nehty. Od té doby, co se snažíme jíst mb, všem nám změkly nehty a hned se lámou. Zkusila jsem přidat řas, ale nepomohlo. Díky moc, za rady
Zaznamenáno
155
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 10. Červenec, 2007, 18:54:27 »

nevril,jsme to,co jíme,tudiž přebíráme i fyzikální vlastnosti potravin.
Vařme všechno do měkka,a nejdtvrdší části těla začnou měknout.Tělo se skládá jak z měkkých,tak z pevných částí a je třeba jim všem dopřávat
Zaznamenáno
nevril
Jr. Member
**

život je zázrak

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 10. Červenec, 2007, 23:34:26 »

tomu moc nerozumím, mám tedy vařit něco do měkka, něco krátce? nebo přidat nějakých pevných potravin? ale ty moc nejsou, je to spíš o té době varu, viď. Je fakt, že kvůli malýmu musím vše dýl vařit, aby to pokousal, hlavně obilí atd.
Zaznamenáno
coroner
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 11. Červenec, 2007, 10:39:30 »

Tak v první řadě si musíš také zjistit, jakou máš momentálně dlouhodobě převažující kondici. Pokud jsi byla před makrobiotikou v jinové kondici, tak pokud teď praktikuješ makrobiotiku posunutou též do jinu, může se to načítat.
Nehty a vlasy jsou určitou formou "eliminace" energetických přebytků, proto jejich kvalita je úměrná vylučovaným přebytkům.
Převažuje-li jin, tak jsou vlasy na konečcích roztřepené nebo vypadávají zvýšenou měrou. U nehtů se jedná o tebou zmíněné měknutí a případně štěpení na jejich koncích.
Těch diagnostických znaků jsou pochopitelně kvanta. Vyjmenované jsou jen opravdu jen ty základní, kterých si asi nejdříve všimneme.
Zaznamenáno
nevril
Jr. Member
**

život je zázrak

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 11. Červenec, 2007, 12:05:48 »

coronere,
myslím, že jsi trefil hřebíček na hlavičku, byli jsme vegetariáni, já měla doma vždycky zásobu sladnkostí, mám na ně myslím trochu zavislost, protože dodnes musím mít každý den minimálně jeden mb dezert a to se asi nemá... malej je na tom stejně je na sladké vysazený, tak si nedovedu představit nedat mu alespoň sušenku se sladem atd. dodnes taky občas tak jednou týdně sníme něco s cukrem)))).
Zkoušela jsem už stravu posunout do jang, vynechat syrovou zeleninu, ovoce a přidat misa, ale potom je to ještě horší- ta chuť na sladké. Taky míváme velkou chuť na rybu /tak jednou týdně/ a potom zase na sladké. Co bys mi poradil, jak tu stravu dát, aby se to zlepšilo? Díky
Zaznamenáno
subsist
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 02. Září, 2007, 00:48:31 »

Ahoj,

měl bych dvě otázečky:

1. Můžete mi, prosím, dát tip, zda-li je možné na internetu pořídit dřevěnou lžíci? Nemohu najít žádný zdroj ani v kamenných obchodech.

2. Jak vaříte obiloviny? Zejména rýže mě zajímá? Totiž dosud jsem ji dělal 1díl rýže ku 1,5 dílu vody - 20min a výsledná rýže měla pevnou konzistenci Ale na mnoha místech čtu téměř dvounásobné množství vody a 50min vaření, což mi připadá dost. Dnes jsem zkusil 2 díly vody a 40min vaření a připadalo mi to dosti „rozblemcané“. Takže si ani neumím představit výsledek po postupu co doporučuje například pí.Průchová. Jak to máte Vy? Možná by bylo dobré ještě říci, že konzumuji rýži Probio Basmati - dlouhozrnná.

Děkuji Vám za rady.

Petr
Zaznamenáno
subsist
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 02. Září, 2007, 00:53:51 »

Jo a ještě jeden dotaz bych měl. Kdesi jsem četl, že sezamový olej by se vůbec neměl používat do teplé kuchyně, jelikož při ohřevu uvolňuje škodliviny. Ovšem v MB se používám snad jedině sezamový olej. Myslíte, že jde o klamnou informaci? Olivový olej pro MB není vhodný?

Děkuji Petr
Zaznamenáno
coroner
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 02. Září, 2007, 19:46:22 »

Dřevěné příbory jsou např na:
http://www.fantasyobchod.cz/index.php?main_page=in dex&cPath=7_33
Jinak třeba v Praze lze dřevěné lžíce zakoupit v prodejnách lidových řemesel. Mají je i občas některé obchody se zdravou výživou.
Občas se na tržištích objevují i Slováci s nabídkou dřevěných výrobků.
Pozor na lžíce, které nejsou vyřezávány ze dřeva "po létech" - snadno se lámou. Také se mně takovou už podařilo koupit...
Zaznamenáno
subsist
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 02. Září, 2007, 21:03:32 »

Coroner: Díky moc za super tip
Kdyby bylo možné dostat odpověď i na tu přípravu obilovin a sezamový olej, bylo by to prima.
Zaznamenáno
155
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 02. Září, 2007, 22:36:59 »

to subsist
tu rýži vaříš dobře,rýže musí mít pevnou konzistenci.Z kašovité stravy pevné tělo nepostavís...anebo podle p.Průchové možná jo..no zkus a uvidíš
Zaznamenáno
subsist
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 03. Září, 2007, 10:22:41 »

155: Díky za názor.
No....abych pravdu řekl, mám z toho trochu zvláštní dojem. Čtu teď její knihu „Jak jsme klamáni“, čte se mi velmi dobře. Ovšem na druhou stranu teď nevím, jestli všechny poměry a časy nenásobit koeficientem 0,4. Mnohé recepty jsou velmi lákavé, nicméně časy a poměry vody mi připadají dosti vysoké. Je mi jasné, že logicky by strava měla být pevná, aby člověk byl odolný. Na druhou stranu zas nemám vůbec žádné zkušenosti, jak to kvalifikovaně posoudit, abych se nedostal do jang kondice. Jsem v mnohém na začátku, takže je mi jasné, že musím být trpělivý a zkoušet. Nechci však dělat zbytečné chyby. Nejhorší je, že každý doporučuje něco jiného. Babo raď Na druhou stranu z fotek v její knize jídlo vypadá pevně a dobře, ovšem můj výsledek byl již na pohled dosti rozblemclý a to jsem ani nepoužil tlakový hrnce, nýbrž pouze normální a ani se nedostal na doporuční 2-2,5 dílu vody na 1 díl rýže a 50min v tlakáči. Pochopil jsem, že tato problematika je asi častý názorový střet, ale i tak si rád vyslechnu další z Vás
Asi by to chtělo nějaký kurz. No jo, ale jaký? Když se tu vzájemně učitelé a návštěvníci kurzů očerňují, že jeden tomu nerozumí, druhý je neochotný, třetí arogantní, čtvrtý možná schopný, ale prozatím nedůveryhodný….atd.
Každopádně jsem rád, že tu toto fórum je
Zaznamenáno
Semtu
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 03. Září, 2007, 11:58:39 »

Ahoj Petre,
ja varim celozrnnou bio ryzi 50 min v tlakaci, 2x tolik vody a je dobra, mekka tak akorat. kdyz jsem ji varila v normalnim hrnci, tak to bylo asi hodinu a trochu vody se odparilo pres pootevrenou poklicku, ale ryze taky ok. jestli to neni tim typem ryze - zkus treba jinou, nebo ten tlakac a nech se prekvapit
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member
Pohlaví: Mužské

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 03. Září, 2007, 12:37:02 »

K tem olejum.. nejlepsi je asi slunecnicovy, ten hodne pouzivame. Sezamovy obcas a olivovy vyjimecne.

Kolik vody na kolik ryze, to je taky trochu individuelni, podle toho jaka ryze to zrovna je. Nektera potrebuje vic a nektera min. Ja to hazim do hrnce intuitivne cca 1,5 - 2,5 dilu vody. Klasicka celozrna se vari dele nez basmati...

SemTu, kurzy jsou fajn treba od Pruchove, Kubikove a treba i u Dvoraka. Nebo pokud jsi z okoli brna, nebo prahy zajit na nejaky ten nas srazik fanatiku
Zaznamenáno
subsist
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 03. Září, 2007, 13:19:47 »

Bohužel jsem z ústeckoorlicka, konkrétně Letohrad, takže i do Brna i do Prahy to mám kus Každopádně nějaký kurz navštívím, to je jisté. Musím však promyslet, který, páč jsem člověk, který se rád ptá. Takže je nutné, aby i učitel byl ochotný a trpělivý.

Řešíte rozdíly mezi typy rýže? Kdesi jsem četl, že právě Basmati Natural je vysoce hodnotná a kvalitní rýže. Na druhou stranu tady se dočítám spíše o rýži kulatozrné klasice Natural.

Semtu: Tuším, že budu muset více experimentovat O jakém typu rýže jsi hovořila? Děkuji.

Nakupujete potraviny, kde se dá nebo máte vyloženě nějaký perfektisimo zdroj? Danfood nabízí sice delikátní věcičky, ale taky tomu odpovídají ceny....bohužel. Prozatím používám Bisoferu, ale určitě si (opět:up nechám dát nějaký Váš osvědčený tip
Máte dobré zkušenosti se Sunfoodem?

Opět děkuji za Váš čas
Ostatně pevně věřím, že proto tu fórum je….
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 03. Září, 2007, 14:13:11 »

subsist
je fajn že se tu ptáš, ale zatím v tom máš hodně zmatek. Začal bych opravdu základním kurzem ono i "blbou" rýži je potřeba umět dobře udělat. A pokračoval bych studiem literatury. /Té, základní..../
Ať se dílo daří
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 34
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení