Stran: 1 [2] 3 4 ... 34
  Tisk  
Autor Téma: prosím o radu  (Přečteno 91077 krát)
0 uživatelů a 4 Hostů prohlíží toto téma.
kabocha
Host
0 0
« Odpověď #15 kdy: 03. Září, 2007, 15:08:43 »

Chtěla bych se zeptat jestli náhodou nemáte někdo zkušenost s uchovaním listů SHISO,mám zelené i červené,raději než sušení bych udělala pickles,nebo něco podobného.

Díky
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member
Pohlaví: Mužské

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #16 kdy: 03. Září, 2007, 15:18:54 »

subsist, rozdili mezi ryzi si myslim nikdo neresi, ale kazda se choda trosku jinak. Stejne tak kazda chutna trosku jinak, jinak myslim,ze je celkem jedno kterou pouzivas...Jak rika Pruchova nejlepsi je stridat a stridat... Ja vetsinou kupuju normalni naturalku co je v obchodacich a jen kdyz si chci pochutnat, tak mrknu po necem drazsim a kvalitnejsim. Kazdopadne pouzivej i jine obilniny. Rozhodne to chce pravidelne zarazovat jahly a kroupy. Zalezi na tom v jake jsi kondici, ale jahly i kroupy by se meli alespon jednou tydne na taliri objevit

Sunfood je ohledne zdrave vyzivy v CR asi nejlepsi. Dvorak se opravdu snazi aby bylo vse co nejcistci, ale pulka vyrobku je rekneme s makrobiotikou "na hrane" ovsem pro zacatecnika rozhodne vyhovujici. Oni maji totiz nektere vyrobky o neco slanejsi, ci sladsi nez by meli byt v ciste MB. Na druhou stranu pokud se chteji uzivit musi to chutnat lidem i s mene vytribenymi chutemi nez jsou makrobiotici a proto Dvorak voli zlatou stredni cestu.
Zaznamenáno
subsist
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #17 kdy: 03. Září, 2007, 21:09:07 »

Jasná věc, kurz je nezbytný. Nicméně literaturu již studuji pilně několikátou. A to je nejspíš i důvod mých otázek, protože se leckteré informace dost liší. Na druhou stranu vím, že bych měl možná vnímat některé věci uvolněněji a nebýt tak okleštěný a nebát se více zkoušet. Jde o to, že se snažím do toho "vtáhnout" i přítelkyni, takže nechci nic kazit, abych ji neodradil. To už je ale z jiného soudku
Jinak s tím Sunfoodem mám zkušenost, že některé produkty jsou fajn, ale nedávno skutečně i můj zatím nevycvičený jazyk poznal těžce přesolenou brokolicovou svačinku...což mě celkem zarazilo. Nicméně svačinky stejně už tak nějak vypouštím...
Díky všem za názory a vstřícnost
Zaznamenáno
martin
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 05. Září, 2007, 11:36:06 »

Zaznamenáno
Kevin
Host
0 0
« Odpověď #19 kdy: 06. Září, 2007, 11:52:08 »

No to je snad sen. Hledal jsem zdravou výživu a našel spolek bláznů. Projel jsem celou Asii, ale něco takovýho je i na mě moc. To jsou rady jak se dostat do hrobu, což je koneckonců Vaš věc, ale ty děti by měl někdo před Vámi ochránit.
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member

97044257
0 0
« Odpověď #20 kdy: 06. Září, 2007, 12:58:24 »

Kevin .. no i to je nazor
Zaznamenáno
Nanug
Host
0 0
« Odpověď #21 kdy: 06. Září, 2007, 23:53:41 »

Kevin:

"Mám takový pocit, že kdyby jsi seděl doma na prdeli, tak se nic nestalo. Ostatně, ve světě jsi se toho moc nenaučil... "
Zaznamenáno
joane
Host
0 0
« Odpověď #22 kdy: 13. Září, 2007, 11:33:05 »

ahoj,,nemeli byste kontakt na cloveka,ktery by byl schopen urcit diagnozu a lecit skryze energie jin a jang? od minuleho roku mam ruzne nemoci /abscesy v krku,zazivani/ ktere jsou doktory potlaceny /odebrani mandli../ ale nikdo nezna pricinu..cetla jsem orientalni diagnostiku od michio kushi i jine makrobioticke knihy,,ale rada bych se setkala s nekym zkusenym v makrobiotice,,kdo v tom nema takovy neporadek jako ja...cim dal tim vic citim, ze to je prirozena cesta ke zdravi a verim tomu,,jen mam trochu strach..mozna i z toho, jak moc pravdive se to zda byt a jak si my vsichni ostatni delame s radostí spatne..citite se opravdu fyzicky lip od doby,co takhle zijete? jo a jeste neco..takovy paradox..nerozumim tomu, proc se maji jist morske rasy, kdyz je tolik zduraznovano, aby potraviny rostly co nejblize nám?  tak jo,,diky moc za jakoukoli radu...
Zaznamenáno
quitko
Host
0 0
« Odpověď #23 kdy: 13. Září, 2007, 11:49:13 »

joane:
 Milan Dvorak v Dobrusce, Nada Kubikova  v Hostivicich u Prahy, Jarmila Pruchova, Vera Chasakova v Kozlovicich v Beskydech...nejlepsi je jet na kurz, kde muzes jak s lektorem hovorit, ci si jeste dojednat osobni konzultaci, a pak i potkat lidicky, kteri se tomu venuji,sami se trebas dostali z podobnych situaci nebo dostavaji.
  Milan Dvorak dava jak osobni konzultace, tak porada kurzy-najdes ho na sunfood.cz, pani Kubikova ma kurz tak pro 8 lidi,tak je na kazdeho vic casu, nez napr. na kurzech pani Pruchove, kde je okolo30 ucastniku, ale i ona dava os.konzultace v praze. Verka Chasakova dela kurzy tak pro 5-6 lidi, a take je velmi sbehla v diagnostice.
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member

97044257
0 0
« Odpověď #24 kdy: 13. Září, 2007, 16:28:29 »

Joane: Coz o to, normalnim neznecistenem svete, by se clovek obesel bez morskych ras. V dnesni dobe, kde jsou chemikalie skoro ve vsem uz je treba mineraly doplnovat i jinou cestou (rasy).

Ono je ta blizkost rustu potravin zduraznovanaz nekolika duvodu. Prvnim z nich je, ze bychom se meli vyhybat potravinam z jinych klimatickych pasu. Protoze maji pro nas extremni energii. To se zduraznuje hlavne v souvislosti se subtopickym a tropickym ovocem. Dalsi vec u dovazenych potravin je, ze v nekterych zemich (napr. holandsko, polsko) se pouzivaji chemicka hnojiva v mnohem vetsi mire nez u nas (na druhou stranu italska nebo francouzska mrkev neni zas takova tragedie). Dalsi vec je doba tranzitu a poskozeni pri nem a tak dale... V podstate se da rict, ze tvrzeni o tom, ze mame jist jen to co je blizko je pro lepsi orientaci bez komplikovani situace hlubsima rozborama.

Nu a pokud se ptas jestli se citim s MB lepe nez predtim, tak to jednoznacne Zaznamenal jsem zlepseni funkce ledvin, pameti. Vyhnul jsem se cukrovce. Temer se mi prestalo delat spatne v autobuse (casem prestane uplne, ale nic nejde hned) Mam vice energie a unava se dostavuje az po opravdu narocnych dnech. Proste parada
Zaznamenáno
svistucha
Host
0 0
« Odpověď #25 kdy: 14. Září, 2007, 22:10:15 »

Ahoj, asi tři čtvrtě roku se snažím praktikovat mb a mám pocit, že se mi zvýšila kazivost mých už tak dost kazivých zubů. Páč mám o ně opravdu dost strach, tak si i pořád čistím zuby Elmexem místo mořské soli. Máte s tím někdo zkušenost a nejlépe radu, jak z toho ven? Řasy používám Kombu, Hiziky, Wakame.
dík moc
Zaznamenáno
subsist
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #26 kdy: 18. Září, 2007, 14:20:36 »

Můžete mi, prosím, dát tip na nějaký dobrý tlakáč?? Danfood nabízí jakýsi, ovšem obsah 2litry mi přijde dosti omezený i vzhledem k ceně.
Děkuji Vám za rady
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #27 kdy: 18. Září, 2007, 14:37:58 »

subsiste
a kolik máš korunek? Tlakáče jsou od tisíce klidně do pěti......
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 18. Září, 2007, 15:35:48 »

Subsist, ja si koupila tlakac v obchudku v Tchibu, kdyz meli takovou kampan na zdravejsi kuchynske nadobi atd. Jsem velice spokojena, ma  vevnitr i takovy stojanek, ve kterem se daji delat ryby v pare i jine veci. Dale ma 2 stupne, jeden normalni a druhy setrnejsi, asi mene tlaku. Pokud si pamatuji, stal cca 1200 Kc, je z nerezu a obsah tusim 6 l. Spis ale shanim ten 2 l a to je bida, skoro nikde ho nemaji... podivam se na ten Danfood. Tak staci sledovat ty kampane v Tchibu, jestli na neho nespechas, urcite ho zase budou mit.
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #29 kdy: 18. Září, 2007, 15:40:40 »

Ted jsem jukla na ten tlakac od Danfoodu, cena je teda pekne ujeta... no chapu, asi znackove zbozi... ale ten muj tlakac ma take sendvicove dno... vubec nevidim rozdil, jen v te velikosti a samozrejme v cene ! Poradi mi nekdo, jaky wok mate a jak jste spokojeni ? Take se chystam koupit konecne nejaky poradny litinovy.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 34
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení