Stran: 1 ... 32 33 [34]
  Tisk  
Autor Téma: prosím o radu  (Přečteno 91781 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
Maji
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #495 kdy: 09. Květen, 2010, 16:15:50 »

Vendulko, El ... děkuji. Důvod, proč tam zánět je, jsou nejspíš sladkosti, které dceři i přes všechno moje vysvětlování bohužel babička i tatínek rádi dávají. Dnes se k tomu přidal i silný kašel a horečka. Dávám jí tedy nastrouhaný daikon smíchaný s rýž. sirupem přelité horkou bančou a hořčičný obklad na průdušky (tolik jsem vyčetla u p. Kushiho).
Zaznamenáno
maja11
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #496 kdy: 26. Září, 2010, 21:47:43 »

Zajímalo by mě,jak se na tom koloidní stříbro z hlediska energií a jestli je jeho občasné užit v souladu s makrobiotickými zásadami.Předem děkuji.
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #497 kdy: 27. Září, 2010, 07:55:35 »

Nedávno jsem testoval kineziologicky i elektroakupunkturou koloidní stříbro u klienta.Dávkování je velmi malé cca...max 10 kapek denně.V žádném případě nenarušuje mb zásady vzhledem k množství užívané denně. Energeticky i léčebně je nutné testovat individuelně...Ahoj
Zaznamenáno
Astronaut
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #498 kdy: 21. Listopad, 2010, 15:40:02 »

Má někdo zkušenosti s používáním VINNÉHO KAMENE jako náhrady za prášek do pečiva ?  Je pro MB jeho používání vhodné ?
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #499 kdy: 21. Listopad, 2010, 22:52:19 »

Má někdo zkušenosti s používáním VINNÉHO KAMENE jako náhrady za prášek do pečiva ?  Je pro MB jeho používání vhodné ?

Já ho, přiznám se, občas použiji... a myslím, že s ním nemám problém, aspoň ne okamžitý... Ale nějak podvědomě tuším, že se na něj MB nedívá úplně příznivě... nevím... třeba se mýlím... Smiley
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #500 kdy: 22. Listopad, 2010, 08:42:52 »

Zuzka Terešová nám s ním pekla perník a byl vynikající.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #501 kdy: 22. Listopad, 2010, 18:18:16 »

já myslím, že jednou za čas je OK.  Wink
Zaznamenáno
Dobra duse
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #502 kdy: 01. Prosinec, 2010, 10:00:21 »

Poradte prosim jak lecit afty,mam celou pravou tvar opuchlou a jist muzu jen miso polevku a takovou tu smes ume sho kuzu,coz ani tak nevadi,protoze nejlepsi je v tomto stavu nejist,muze to byt nejaka eliminace?dekuji
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #503 kdy: 01. Prosinec, 2010, 18:13:34 »

Nevim co konkrétně pomáhá na afty, z léčivek asi třeba ta ume-sho-kuzu.
Ale jenom miso polívka se jíst nedá.
Standartní mb talíř.

A eliminace je snad všechno Smiley svědění, kýchnutí, afty, deprese.....
Zaznamenáno
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #504 kdy: 01. Prosinec, 2010, 18:34:57 »

Já jsem teď měla jablko a kýchla jsem hned po tom, co jsem ho snědla a už se mi to tuším stalo víckrát po tom jablíčku.. Tak doufám, že to není eliminace z toho jablíčka.. Já je mám moc ráda.. Smiley
Jinak teď po tom, co jsem delší dobu na MB, a pak jsem třeba na nějaké oslavě a bylo by neslušné si nezobnout něčeho, i když je to neMB, tak mám pak ukrutné bolení bříška Embarrassed Připadá mi to, jakoby to tělo to pak chtěla nějak vypudit.. Bříško kručí, různě žbluňká, bolí a celkově je mi pak divně.. A stačí si opravdu jen zobnout - jeden kousek nečeho a auau.. Ostatní doslova "žerou" všechno možné - slané, pak sladké, zapijí to alkoholem a jsou naprosto v pohodě  Grin

Taky bych měla ještě dotaz, když už jsme u těch eliminací.. Třeba by mi někdo dokázal odpovědět.. Normálně mám jednu ruku úplně krásně jemnou a tu druhou (pravou) mám suchou, rozpraskanou a drsnou jak struhadlo a na vnitřní straně mám bradavičku.. Čím by to mohlo být, že mám každou ruku jinou a na té rozpraskané i tu bradavičku? A často mívám ledové ruce, což jsem před MB vůbec nemívala.. A je mi to celkem nepříjemné, hlavně když mám někomu podávat ruku  Grin Roll Eyes
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #505 kdy: 02. Prosinec, 2010, 17:54:31 »

Ajka: Ty reakce, co popisuješ nejsou “neobvyklé”, ale možná že si potřebuješ i ujasnit, co a jak chceš vlastně dělat (nefunguje totiž, "být nějakou dobu na mb" a pak zase ne). Pokud chceš na ty “problémy” jít přes makrobiotiku,/dobrá volba, ale je to taky velká změna - celý životní styl/, tak by sis měla o tom co to obnáší promluvit s někým, kdo makrobiotiku dělá - roky. Např. s paní Kubíkovou, Milanem Dvořákem st., Zuzkou Terešovou nebo samozřejmě přímo s paní Průchovou,apod. Dobrá volba by byla i si zajet třeba na týden do Beskyd k Věrce Chasákové. Pochopila bys hodně. Brát informace jenom z internetu (nevíš, kdo ti radí) nebo z knížek (jen teorie) ti nebude stačit. Nebo si alespoň zajdi někam na sraz makrobiotiků. Zítra je třeba v čajovně v Praze (a tentokrát máš šanci, že dostaneš i dort: ) ) nebo jsou fajn srazy (i když bez dortů: ) ) v Brně, ale i jinde. Tam by ses každopádně o jablkách i těch jiných věcech dozvěděla docela dost. Mimochodem, kde vlastně žiješ?
« Poslední změna: 02. Prosinec, 2010, 18:19:57 od Wl » Zaznamenáno
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #506 kdy: 03. Prosinec, 2010, 06:50:02 »

Děkuji. Do Prahy se bohužel nedostanu, to je moc daleko.. Spíše ten Zlínský kraj, ale asi až po Vánocích Smiley
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #507 kdy: 05. Prosinec, 2010, 15:05:17 »

Jestli se tam vypravíš, zkus si promluvit třeba s Hanískem. Nebo můžeš taky zkusit nějakou víkendovou mb akci. Tam potkáš víc lidí než ve Zlíně. I když samozřejmě kvantita a kvalita jsou dvě různé věci... : ).
Zaznamenáno
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #508 kdy: 05. Prosinec, 2010, 15:12:58 »

Hanísek je ze Zlína nebo z Prahy? Smiley Jo a můžu poprosit o nějakou stránku s infem ohleně těch Beskyd? To by se mi zamlouvalo..  Tongue Pokud by tam bylo možné i lyžování.
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #509 kdy: 05. Prosinec, 2010, 15:33:10 »

: )))

Hanisek: Hanisku, odkud jsi?

Ajka: Tak tady máš ty Beskydy. Bývá tam dost plno (je to na týden pro cca 6 lidí), zavolej si tam teda radši dřív než později.
C E L O R O Č N Ě MINIKURZY LÉČEBNÉ MAKROBIOTIKY A MOŽNOST MAKROBIOTICKÉ DOVOLENÉ
Místo: Makrobiotický penzionek v Kozlovicích (Beskydy)  Vede: diplomovaná zdravotní sestra Věra Chasáková       Kontakt: Kozlovice 532, PSČ 739 47, tel. 558 697 008

Jinak akce na horách dělá třeba Makrobioklub, Duhový koník... Porozhlédni se tu trochu.

No a jestli si to tady Hanisek nepřečte, budeš mu muset asi poslat soukromou zprávu: ). Já jen tuším, že je někde od Zlína.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 32 33 [34]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení