Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Zkušnosti z půstu  (Přečteno 7142 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Semtu
Host
0 0
« Odpověď #15 kdy: 03. Duben, 2007, 19:02:21 »

tak jsem zkusila 3denni ryzovy pust. ne tedy 100% jen ryze, protoze mne prvni 2 dny bolela trochu hlava - asi jak ta ryze stahuje, tak jsem pridala trosku listove zeleniny a v poho. nebylo to nijak hrozne, ale zaroven jsem nepocitovala nic zvlast vyjimecneho, ani zadne eliminace. clovek se te ryze snad nikdy nemuze prejist a zaroven ho prilis neobtezuje hlad (mne prepadal jen vzdy navecer, i kdyz jsem chvili predtim jedla). teda pokud si dopredu navari dost ryze - to je docela sikovne, protoze se vari tak dlouho. Ani jsem nemela chute na jina jidla. osvedcilo se mi pri pustu aktivne pohybovat, jogova a dechova cviceni a meditace, a to ze jsem nemusela resit spol. tlak okoli nebo bejt v blizkosti jinejch jidel. jinak co bych mohla priste vylepsit, pripravit se postupne na ten pust (vyloucit extremnejsi veci dyl dopredu) a dat si pozvolnejsi prechod na normalni rezim. taky mi pripada ze idealni doba na tenhle typ pustu je na podzim, kterej asi vic odpovida energii te ryze.
Zaznamenáno
Semtu
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 03. Duben, 2007, 19:05:22 »

jo a jeste jsem zapomnela, zvejkala jsem jak kravicka, a diky tomu mi ta ryze vic chutnala, skoro az sladce
Zaznamenáno
Jirka
Host
0 0
« Odpověď #17 kdy: 04. Srpen, 2007, 20:03:56 »

kdysi jsem uvedl odkaz v tématu "Proč začít s makrobiotikou" na buletin firmy Joalis, kde na stránce 10-12 vysvětlují problematiku infekčních ložisek..je tam vysvětleno, jak ložiska v základních orgánech jsou důkladně kódovány apod..
http://www.joalis.cz/UserFiles/File/cs-files/bulle tin/bulletin-9_06.pdf
z vlastních zkušeností vím, že ani mb strava toho moc neřeší (chronické problémy, konstituce), je to asi opravdu důkladně zakódované, to by se fakt člověk musel úplně vyčistit..
mb strava organismus nevyčistí, vždyť se podívejte na nějakého makrobiotika po dvaceti letech, stejně má např. extrémně jangovou konstituci, člověk může eliminovat jin nebo jang klidně celej život a neúspěšně, když ta strava na to zakódované místo vůbec nepůsobí..
makrobiotiku nekritizuji, sám ji praktikuji a považuji za skvělou, ale napadlo mě že by chtělo ten organismus opravdu vyčistit, změnit konstituci atak..jen když jsem četl o těch ložiscích a jak kódují další ložiska, tak mě napadlo že ty kódy by mohly fungovat jen do určitého pásma v alkalickém prostředí..
když je ta rýže natural nejvyrovnanější a silně pročišťující, tak jsem ji po několika pokusech upravil tak, aby čistila přímo příčinu, a ty kódy na to nereagovali..zkoušel jsem to jen dva dny a opravdu to funguje, hned se začali dít věci v celém organismu..
uvádím úpravu:
kulatozrnná rýže natural 1:2,5, řasa kombu, minerální voda (Aquila, neperlivá, modrý obal), gomasio 1:18, trochu něčeho zeleného (pórek, nať..) je to hodně jang na léto, to gomasio nesmí být 1:20 a více, jinak to nefunguje, je třeba aby bylo opravdu 1:18, stejně tak jako voda musí být s vyšším pH, fungovalo mi to jen na jednu ze čtyř, na zmiňovanou Aquilu..pokrm musí být naprosto alkalický a více jang, pak se dějou věci..
podle mě stačí si udělat takový půst jednou za čas 1-4 dny, stejně do organismu nedodáváme, tak proč to držet hodně dní..
mějte se
giorgino
Zaznamenáno
Renáta
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 04. Srpen, 2007, 20:40:59 »

Jirko, ale to nie je post Pri poste sa nepapáááá
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 04. Srpen, 2007, 22:14:53 »

Já jsem došel pouze k jednodennímu nepapání. A nijak pravidelně. Prostě když mám potřebu, nebo spíš tělíčko, tak si řeknu DNESKA SE NEVAŘÍ (takže ani nepapá) Je to možná taky psychická očista, že nemusím nic vymýšlet a mlátit hrncema v kuchyni:
Jirko /Giorgino/
Jak jsi přišel na ty pokusy? Napiš víc....
Zaznamenáno
Jirka
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 04. Srpen, 2007, 22:55:22 »

oukej, ale někdo tady mluvil také o rýžovém půstě, tak jsem na to reagoval rýží jen malinko jinak upravenou..ale takovej půst je lepší asi na podzim či v zimě..
na ty pokusy jsem přišel jen tak náhodou, nějak mě to napadlo
giorgino
Zaznamenáno
Jake
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 28. Srpen, 2007, 13:31:27 »

K té bolesti hlavy: "Jakmile dojdou po 1-2 dnech půstu (čili pouze pití vody) zásoby glykogenu ze svalů a jater, začnou se v krvi hromadit produkty nedokonalého spalování tuků (kyselina mléčná, aceton), což může způsobit bolest hlavy, únavu a slabost. V tomto případě pomůže procházka na čerstvém vzduchu, hluboké dýchání a sprcha."

Viz výborný článek - fyziologicky prospěšné hladovění
Zaznamenáno
genna
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #22 kdy: 02. Říjen, 2007, 11:02:11 »

me prijde nejdulezitejsi myslenkou ze stranek pust.cz to,ze pokud jime,telo travi porad pouze jidlo.Pokud nejime,telo cisti necistoty.A to neni pouze nejaka necistota z jidla,ale hlavne mentalni a emocni necistoty.To muze makrobiotika kladne ovlivnit,ale ne procistit uplne ke korenum.Kdezto delsi pust cisti mysl dokonale a zacina s tim nejvetsim balastem ktere telo ma.
To mi prijde dokonaly,a osobne me to posteni moc pomaha na ocistu.
Ale nekde jsem kdysi slysel ze pust neni z pohledu makrobiotiky vhodny,kvuli metabolismu,nevite o tom nekdo neco vic?Dik.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení