Stran: [1] 2 3 ... 5
  Tisk  
Autor Téma: Termoska na jídlo  (Přečteno 32396 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Peta
Host
0 0
« kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:26:59 »

Moc prosim, muzete mi nekdo doporucit zdravotne nezavadnou termosku na jidlo ? Jaky vyrobce ? Nerada bych si koupila nejaky sunt, ze ktereho unikaji jedovate latky. Diky moc za doporuceni.
Zaznamenáno
Jarda
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:27:10 »

Peta:
S tema termoskama je to u nas spatne. Moji znamy se uz pred casem hodne zajimali o to, co je k dostani na ceskem trhu, ale nakonec si je stejne nechali privezt z USA. Nektere u nas na zkousku koupili, ale byli vice nez nespokojeni. Nakonec to vzdy skoncilo reklamaci a vracenim penez. Kdyby jsi mela zajem, tak ti zjistim podrobnosti ohledne te koupi v USA. Pres net to neni problem, ale chce to jeste nejakou tu osubku, co to priveze. Oni si ty termosky moc chvali. Ver, ze postovne se jisto jiste nevyplati :-)
Jsi Petra, co se zna s Hankou? Ona mi o tobe povidala. Chystam se na pristi vareni Rosti Beranka. Porada kurzy kazdy tyden nebo bude az toho druheho jak je napsano dole pod diskuzi?
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:29:47 »

Jardo,diky za cenne rady ohledne termosek. Take me to vrta hlavou, kdyz semtam probleskne tiskem clanek o zavadnosti... a po zkusenosti s Tescomou, co se vyrabi v Cine, bych se nerada napalila. Nemam moznost koupe z USA, ale mam moznost jet do UK. Tam jsem uz videla spickove zasobene bio/organic/macrobio obchudky, ale zatim jsem tam po termoskach nepatrala. Prijd na kurzik k Rostovi, kdyztak se mrkni na to www.makrobio.cz, tam je rozpis, ano je to jen 2x do mesice, ten dalsi je az 2.11.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:31:06 »

Jardo a ty termosky se nedají koupit přes eshop na dobírku? Nevíš jaká firma je děla?
Zaznamenáno
Jarda
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:33:03 »

Co se tyce termosek, tak napisu kamaradce email, aby mi nejake info sdelila a nabo ji dam primo odkaz na toto forum a ona sem neco malo napise.
Zaznamenáno
liška
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 20. Leden, 2007, 23:18:03 »

a tahle je špatná? http://www.sbaleno.cz/index.php?main_page=product_ info&products_id=504
Zaznamenáno
coroner
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 21. Leden, 2007, 13:13:57 »

Z makrobiotického hlediska tam nebude asi nejlepší plastová část uzávěru, ale doba korkových maxi špuntů už bohužel pominula.
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 22. Leden, 2007, 13:18:59 »

No to je vyzva pro vyrobce ! Zacit s vyrobou zdravotne nezavadnych termosek. A proc ne zrovna s korkovym spuntem ? Vzdyt by se dal ten uzaver alespon korkem potahnout. Nebo nejakym jinym prirodnim materialem. Mozna jsou kvalitnejsi plasty, ktere jsou mene zdravotne zavadne. Idealni by samozrejme bylo bez plastu. Ale slyseli jste o afere s Tescomou, ne ? Jeste ze jsem si to nekoupila, ani na prechodnou dobu. Zatim si nosim jidlo v normalnich krabickach, nemam to teple, ale nijak zvlast me to nevadi. Nenosim si jidlo do prace denne. Krabicky jsou samozrejme take z plastu, ale snazim se kupovat drazsi. Snad alespon cena odpovida kvalite, i kdyz si to overit muzu jen tezko...
Zaznamenáno
coroner
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 25. Leden, 2007, 08:04:02 »

Vždycky asi bude lepší termoska se skleněným vnitřkem, kde je korkový špunt prakticky nutností, aby sklo neruplo.
Samostatnou kapitolou asi budou čínské termosky, které jsou uvnitř sice skleněné, ale navíc mají ještě plastovou vložku se sadou mističek. Celé to docela slušně smrdí.
Nerezovým termoskám jsem moc nepřišel na chuť, ačkoliv zase z hlediska údržby nevyžadují tak velkou opatrnost.
Pánové ovšem "údržbu" většinou vyřeší originálním způsobem, kdy se např. po rýži dá do termosky polévka, kterou se vlastně termoska umyje. Tak lze pokračovat libovolně dlouho.
Něco podobného se dá praktikovat i s hrnci, což např, též popisuje Jícha ve své knížce Dva roky bez prázdnin.
Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 31. Leden, 2009, 12:05:56 »

www.ferrino.cz ............. vyrábajú aj termosky. Tú 1,5 litrovú na jedlo si u nás na Slovensku kúpim po víkende, lebo to fakt ocením. Je aj vákuová, a má ešte tri misky, ktoré sa tam dajú vložiť ( boh vie, ale z akého materiálu sú ). Termoska je celá nerezová, a má dve steny z veľmi kvalitnej nerezovej ocele ( alebo ako to povedať..., viete čo myslím ), takže jedlo v tom musí vydržať teplé naozaj dlho.
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
lps
Newbie
*

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #10 kdy: 02. Únor, 2009, 00:58:52 »

mohl by tedy nekdo shrnout (a odstupnovat), dle ceho termosku vybirat?

dekuju! ;]
Zaznamenáno
Pedro
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 05. Únor, 2009, 16:42:17 »

BON JOVI,

to není špatný tip,ty termosky od Ferrina-ty budou dobré i na cesty.....já mám takovou komunistickou z bazaru za 60,-  ale je vevnitř vakuovaná skleněná,někam na skály bych jí asi nebral,ale při cestách autem jsme si s ní  s kamarádem dodělávali jídlo ( povařili,nandali při snídani a k pozdnímu obědu bylo hotovo ! ) ...ale rýže v tom jde jen parboiled,natur by se neudělala...
Nicméně jsem chtěl varovat před Tescomou - to je lépe dát ty prachy charitě,nežli za jejich termosku  ( vůbec mi přijde že jejich produkty stojej za hovno )

Teď řeším podobný problém....
.....mám v práci mikrovlnku a nevím,do jaké míry ničí nutriční hodnoty pokrmu,když teplé mi to zas víc šmakuje.....že bych si pořídil ferino ?
Zaznamenáno
Cpt_Morgan
Full Member

419315231
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 05. Únor, 2009, 21:53:00 »

BON JOVI,jasně,já furt koho mi pripomina,no ale kazdopadne ty ferino termosky vypadají báječně.,ale v praci uz mam parni hrnec,takze v praci parim a moje termoska je na odpocinku .  Wink
Zaznamenáno
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 06. Únor, 2009, 09:27:11 »

Já si jídlo nosím v klasických skleněných zavařovacích sklenickích - různé velikosti. V práci to rovnou položím na topení a v době jídla to mám krásně teplé.
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
Cpt_Morgan
Full Member

419315231
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 06. Únor, 2009, 11:36:58 »

No jasně,spoustu možností jak papat teplé jídlo a vyhnout se ozařování mikrovlnama  Wink 
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení