Stran: 1 2 [3] 4 5
  Tisk  
Autor Téma: Termoska na jídlo  (Přečteno 31703 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Irena
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #30 kdy: 18. Únor, 2009, 13:41:24 »

Ahoj, kamarádka mě upozornila, že v Kauflandu mají sadu pěti misek ze smaltu s plastovými víky na uchování jídla. Koupila jsem si je. Jsou jednoduché, smalt je slabý, i plast, ale jsou hezké a různých velikostí. Kulaté. Celá sada stojí 65 kč nebo tak nějak. Takže za tu cenu... Wink
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #31 kdy: 25. Únor, 2009, 12:30:36 »

Ahoj, dam do placu moji novou zkusenost. Vcera jsme ve Sparu narazila na ten nerez. jidlonosic - tento typ : http://www.astoncentral.cz/jidlonosic-nerez-3xprum16cm-619.html , meli v akci za 199 Kc, 3 nadobky. Tak jsem si ho koupila. Rano uvarila s sebou jidlo. Neni to termo, tudiz uplne horke to nevydrzi, obalila jsem to do rucniku a dala do termo tasky a pobihala jsem s tim jeste dopoledne po meste. Tedka jsem si jidlo vybalila, je vlahe, ale moc a moc dobre, ovsem to neni tim jidlonosicem, ze jo... Kazdopadne jsem trochu zklamana, neb stale propadava ta vrchni poklicka dovnitr a to me trochu pri te manipulaci s ni zlobi. Kdyz je to zafikovane tim dratem okolo, nepropadava to, ale stejne me to trochu zlobi. Tak vaham, zda to nevratit. Kazdopadne tuhle http://www.astoncentral.cz/kuchyn-a-stolovani/jidlonosice/kat-1203/ jsem narazila na pekne veci, maji i ty nerezove a dokonce i termo. tak piste, kdo z vas neco z toho ma a jake mate zkusenosti. Radsi bych investovala vic penez a mela neco kvalitnejsiho, co me nebude zlobit.
Zaznamenáno
lin
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #32 kdy: 28. Únor, 2009, 14:38:46 »

Stále by mne zajímalo, co si myslíte o té termozce z http://www.colosus.cz/zbrane/nadoba-na-jidlo-1-6/  , nenašel se zatím nikdo, kdo by si je prohlédnul a vyjádřil se k tomu? Pa, lin.

Takže jsem otestovala svou novou termo-krasavici, a dávám zpětnou referenci. Jídlo (tedy zatím jedna polévka v práci a potom rýže) zůstalo sice i po  pěti hodinách dostatečně teplé, ale abych vše konkrétně upřesnila, nepoužila jsem ty plastové nádobky. Dala jsem tu rýži do vnitřku, který je nerez a celou termosku jsem po uzavření vložila ješte do igelitového sáčku pro jistotu. Po uplynulé době jsem ale zjistila, že se v sáčku nahromadila voda, kterou si doposud neumím vysvětlit. Nevím tedy, jestli se tam při mých cestách v tomto počasí objevila z důvodu orosení, nebo nějak unikla z  některých spodních či vrchních spárů té termosky. Budu se ji tedy pokoušet ověřovat dál a snad se mi podaří vychytat v čem je problém. Zatím tedy můžu spíše doporučit, po mém částečném zklamání, naplňovat veškeré jídelko do skleněných nádob, nejlépe těch s patentem a  gumovým těsněním a obalit to ještě do nějaké textilie nebo útěrky. Pak uchovávat poblíž topení. Jedna věc mě ovšem potěšila. Ta rýže měla úžasnou chuť, neboť se v té termosce jakoby ještě dodělala a byla taková příjemně až kašovitě (to ale neberte doslovně) chutná. Prostě taková více rozvařená.
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #33 kdy: 02. Březen, 2009, 12:10:13 »

lin, ten odkaz nefunguje.
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #34 kdy: 02. Březen, 2009, 18:53:19 »

...Ferrino Pietanziera 750 ml Food Flask, za 650. Jednonadobka na jidlo...nerez a plast...

Jsem maximalne spokojena, po osmi hodinach byla ryze v termosce horka temer jako pri vlozeni, o deset hodin pozdeji (tzn. 18 hodin po naplneni termosky) ryze stale jeste vlazna.
Pred nandanim jidla dovnitr jsem mela v zavrene termosce varici vodu po dobu 5 minut, to mozna taky udelalo sve.
Kazdopadne se lehce umyva, je prakticka a hezky modra  Very Happy

PS: Ne, opravdu nejsem reklama na Ferrino  Grin
Zaznamenáno
lin
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #35 kdy: 02. Březen, 2009, 20:24:43 »

neno: zkus to tady, ja to ta stejná, ale jiná webová stránka  http://www.highlife.cz/isoosteel-1-6-l-nadoba-na-jidlo-v2625
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #36 kdy: 03. Březen, 2009, 11:39:08 »

Lin, nevypada spatne, je to docela pekna termoska. Stejne je nejlepsi, kdyz nekdo napise svoji zkusenost. Jak jsem psala, nerez jidlonosice se nejspise zbavim, tedka si nosim jidlo v tech plastovych KLIP KLAP nadobach. Ten plast vubec nesmrdi, zdaji se mi byt tak jedny z nejlepsich, co jsem dy pouzivala, mam nove tedka z Tesca. Jidlo v termotasce zustane vlazne. Ale premyslim o teto docela vazne http://www.astoncentral.cz/jidlonosic-termonadoba-3-patra-11422.html  protoze tam jsou nerezove nadobky, ktere se pak daji do termosky. Ma ji nekdo v vas Huh?? A vubec, jaky je vas nazor - je lepsi mit jidlo v plastu nebo nerezu - na prenaseni do prace ? Mozna i ta sklenice je super, ale to je dost tezky a neprakticky, nechci s sebou tahat batoh, a uz vubec ne tedka na jare, kdyz clovek rad vytahne pekne jarni elegantni obleceni. K tomu si vzit batoh na zada je pro me nepredstavitelne !
Zaznamenáno
lps
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #37 kdy: 04. Březen, 2009, 16:14:02 »

Zcela souhlas s Paulinou... Jen tedy se snazim jidlo zkonzumovat spis tak do ctyrech hodin, ale kdyz tm neco zbude, tak i o hodne pozdejc je to porad teply a chutny. Penez kopec, tak aspon, ze to opravdu vydrzi, je skladna, lehko se s ni manipuluje atp...

...Ferrino Pietanziera 750 ml Food Flask, za 650. Jednonadobka na jidlo...nerez a plast...
Jsem maximalne spokojena, po osmi hodinach byla ryze v termosce horka temer jako pri vlozeni
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #38 kdy: 04. Březen, 2009, 19:22:52 »

Holky ve kterém obchodě jste koupili to Ferrino 750 ml?? Díky

Zaznamenáno
sokolenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #39 kdy: 04. Březen, 2009, 19:45:04 »

já mám taky Ferrino, jsem spokojená, vyzkouším to s tou vodou, koupila na internetu i s poštovným jsem se vešla do tisícovky, kupováno ale před rokem...
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #40 kdy: 04. Březen, 2009, 19:54:17 »

Ja si pro ni byla v Praze na nam. Dukelskych hrdinu, to je snad nejvetsi prodejce Ferrino tady, co vim.. Jukni: http://www.ferrino.cz/shop-praha.php
E-shop taky moznost, ale preferuju si to predem osahat, ozkouset, porovnat  Very Happy (a navic me i tlacil cas Smiley)
« Poslední změna: 04. Březen, 2009, 19:56:17 od paulina » Zaznamenáno
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #41 kdy: 22. Červenec, 2010, 09:18:42 »

Už nějakou dobu jsem zvažovala nákup termosky, pročetla jsem  celou diskuzi, projela internetové stránky a nakonec si pořídila za základě kladných ohlasů Ferrino Pietanziera 750 ml Food Flask. Mé první zkušenosti s termoskou jsou pozitivní, zatím ji sice nemám vyzkoušenou na delší dobu uchování teplého jídla, což odzkouším teď o víkendu, ale termoska je lehká, skladná, má moc šikovný termoobal a je nenáročná na údržbu. Chtěla bych se poradit s využitím termosky ...dáváte do ní kompletní jídlo, tedy obilovinu, bílkovinu i zeleninu, když vyrážíte někam na cesty bez možnosti udělat si zeleninu čerstvou ?
« Poslední změna: 22. Červenec, 2010, 09:35:14 od Vendulka » Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #42 kdy: 22. Červenec, 2010, 09:36:01 »

Ahoj Vendulko,
ja davam varenou zeleninu zvlast - do sklenicky /male zavarovacky. Nepokracuje tam uz tepelny proces. Vic nez termoska se mi tedka v lete osvedcily sklenene uzaviratelne dozy: http://www.spoza.cz/doza-frigoverre-pr-180mm-ean28302016-skup421Zn1ak07.php. Jsou sice o neco tezsi nez plastove krabicky, ale jidlo v nich nepracuje a ani po delsi dobe nesmrdi. Grin
Zaznamenáno

Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #43 kdy: 22. Červenec, 2010, 10:00:14 »

Leni díky za tip na skleněné dózy i radu ohledně zeleniny, určitě to bude lepší dávat ji zvlášť do skleničky. Já jsem doteď používala plastové krabičky z Tupperware, ale prostě nemám z toho horkého jídla v plastu dobrý pocit.
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #44 kdy: 22. Červenec, 2010, 10:37:27 »

No prave, Tupperware jsou super, tim ze jsou vakuove. A ja osobne vzhledem k te cene, i tomu plastu docela verim... ale taky si do nich davam jidlo jen na kratkou cestu, treba autem, kdyz vim, ze to hned snim a nebude mi to v nich lezet pul dne. Jinak si myslim, ze to sklo je asi proste porad nejlepsi a nejprirozenejsi material. Tak cestovani zdar Cool
Zaznamenáno

Stran: 1 2 [3] 4 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení