Stran: 1 2 3 [4] 5
  Tisk  
Autor Téma: Termoska na jídlo  (Přečteno 31237 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
agarek
Host
0 0
« Odpověď #45 kdy: 22. Červenec, 2010, 11:10:20 »

Žena používá toto:
http://www.insport.cz/termoska-ferrino-food-flask-with-containers-1-5-l-stribrna-19085.html
Termoska Ferrino FOOD FLASK WITH CONTAINERS 1,5

a je spokojená. Jedná se o termosku s třemi vnitřními, samostatnými nádobami, samostatně uzavíratelnými. Jedna větší na obilí, dvě menší, na zeleninu, polévku, luštěniny a podobně, jak kdo chce.
     Mám pocit, že jedna z těch menších nádob plně netěsní a tak pozor na přenášení polévky a podobně. Sám nepoužívám, takže nemohu sdělit osobní zkušenosti. 
     Ráno tam dá právě uvařené jídlo a odpoledne je to ještě teplé, což splňuje, podle mě, účel.
« Poslední změna: 22. Červenec, 2010, 11:16:17 od agarek » Zaznamenáno
agarek
Host
1 0
« Odpověď #46 kdy: 05. Březen, 2011, 23:51:53 »

Dostal jsem dotaz na termosku, proto aktualizuji zkušenosti.

Žena začala používat termosku Esbit, prodává se asi ve třech velikostech (litr, půl a 0,75 ml) Má tu největší a chválí si jí více, pokud jde o dobu, po kterou jídlo vydrží horké, je tam prý poměrně znatelný rozdíl oproti termosce Ferrino FOOD FLASK WITH CONTAINERS 1,5l, kterou používala předtím.

V této vydrží jídlo horké déle, např. po pěti hodinách se z něj ještě stále kouří, ale žena si vaří jídlo ráno a vkládá ho do termosky brzy po uvaření.
     Další výhodou je, že je termoska lehčí, oproti té předchozí.
Mírnou nevýhodou je, že nelze jednotlivé složky potravin oddělovat, ale lze toho docílit vrstvením, případně použít termosky dvě.
     S touto je žena spokojená velmi zejména pro svou nižší váhu a delší výdržnost horkého jídla a snad i lepší skladnost pokud jde o robustnost termosky a zdá se, že i lépe těsní než ta předchozí.

Například zde:
http://www.hanibal.cz/turisticke-vybaveni/lahve-a-termosky/5417-esbit-termoska-na-jidlo-10-nerez/

Test zde:
http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?108216-termosky-na-jidlo-esbit-food-jug

Někde jsem viděl termosku Primus a přišlo mi, že by mohla být také dobrá a dělá se též v několika velikostech.
http://www.srovname.cz/primus-vakuova-termoska-na-jidlo-1,2-l/srovnani-cen/k.1364962
« Poslední změna: 06. Březen, 2011, 00:05:57 od agarek » Zaznamenáno
Jarin
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #47 kdy: 09. Březen, 2013, 21:14:36 »

Také přemýšlím o koupi termosky od Esbit, ale nějak nedokážu odhadnout velikost porce.. V jakém objemu jste si termosku pořídili? Jste s ní spokojeni nebo by jste raději koupili nyní větší/menší? Chodím často pracovat do lesa, na pole a potřeboval bych to nějak vyřešit, abych nemusel jíst jídlo studené. Napište zkušenosti, jak jste s termoskou spokojeni nebo zda by jste si jí už nekoupili? Přece jen zadarmo také není Smiley Pokud by jste měli tip na jiný výrobek, tak sem s ním. Nebo nějaké tipy, rady, jak stravování mimo domov řešit, když nemáte možnost si jídlo ohřát. Každá zkušenost dobrá Wink
Zaznamenáno
Petronila
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #48 kdy: 10. Březen, 2013, 09:51:41 »

My máme doma termosku Esbit malou, tuším, že půl litru. Těsní skvěle, jsme s ní moc spokojeni. Přítel si v ní vozí ranní polévku do vlaku (dojíždí do práce) a dělá si ji už večer, protože pak je ráno akorát. Když ji dělal ráno před odchodem, byla pak stejně moc horká. Jinak kaše nebo jiného jídla (nejlépe à la risotto, všechno smíchané dohromady, právě kvůli nedělenému prostoru vevnitř) se tam vejde porce pro jednoho, která mně stačí, přítel říká, že jemu taky.
A Ferrino mám taky, malou na čaj, a je na nic. Nevydrží vůbec teplý, přestože má termoska ještě termo obal.
« Poslední změna: 10. Březen, 2013, 10:41:21 od Petronila » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #49 kdy: 10. Březen, 2013, 10:44:10 »

Ahoj Petromilo,
jakou polévku na ráno si dělá přítel? Pokud zeleninovou, tak to tedy nevím, zelenina v ní už asi není dobrá. Pokud např polévku, do které dá tofu či luštěninu tak myslím, že dobé.
Tak napiš, zajímá mě to také. Tipů na cesty není nikdy dost.
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #50 kdy: 10. Březen, 2013, 10:50:09 »

Taky řeším to co Jarka, obecně se mi nějak nelíbí skladování jídla dlouhodobě v teple.... ale taky mám problém, že v práci nemůžu jídlo ohřát, takže ho jím v tom lepším případě v pokojové teplotě, někdy je spíš studené, pokud je v místnosti chladno..
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #51 kdy: 10. Březen, 2013, 10:59:07 »

Ahoj Calarien,
já se jen ptala, zda v té polévce není zelenine. Proti syrové zelenině v práci či jinde bych nic nenamítala, klidně s sebou do skleničky.
Pokud by šly udělat polévky bez zeleniny, jak jsem já psala tu otázku, tak by mi to nevadilo.
Jarka
Zaznamenáno
Petronila
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #52 kdy: 10. Březen, 2013, 15:05:54 »

Ahoj,
no, občas dělá jen "cestovní" miso ze sáčku, tj. s řasou a kousky tofu. Někdy zeleninovou, ale měla jsem pocit, že zelenině nejvíc vadí, kdyby měla vystydnout a pak se znovu ohřát - což se tady neděje. Taky by se to dalo dělat tak (až na turistické nouzové vaření ale nemáme moc vyzkoušeno), že se zelenina dá do horké vody na noc syrová a tam změkne bez vaření. Jak byste se dívali/-y na tento postup Wink ?
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #53 kdy: 10. Březen, 2013, 15:14:10 »

Ahoj,
Citace:
Někdy zeleninovou, ale měla jsem pocit, že zelenině nejvíc vadí, kdyby měla vystydnout a pak se znovu ohřát - což se tady neděje.
Konec citace.
Aha, takže večer uvařit tu polévku a do rána vydrží v termosce teplá a pak se rovnou na oběd sní….
Tak teda, to by snad šlo, oči bych přimhouřila. 
S tím druhým postupem zkušenosti nemám.
Jarka

Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #54 kdy: 10. Březen, 2013, 15:22:44 »

S tou syrovou zeleninou uvařenou v termosce to je zajímavý nápad, i když nevím jak moc by byla ještě syrová a jak moc uvařená...
Ale s tím přechováváním zeleniny v teple mi přijde, že to vyjde nastejno jako ji uvařit, nechat vystydnout a pak zas ohřát - to asi opravdu záleží na úhlu pohledu. Fakt nevím jak je to nejméně šetrné a nejméně kyselinotvorné...
Zaznamenáno
Petronila
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #55 kdy: 10. Březen, 2013, 19:32:02 »

S kyselinotvorností je to asi pravda. Jenže jak to dělat, když jdete na celý den z domova? Jak to děláte, pracující makrobiotici? Určitě je to lepší, než knedlík s uhem v kantýně. Nebo jíte zeleninu až večer, když si ji můžete připravit čerstvě?
Myslím, že ten tip nechat zeleninu jen v horké vodě, když není jiná možnost, byl nějaký dávný tip H. Jíchy na turistické vaření. Ale je to samozřejmě nouzovka.
Zaznamenáno
Jarin
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #56 kdy: 13. Březen, 2013, 11:25:38 »

Díky za reakce! Těch otázek je pořád a pořád dost. Já jsem se v poslední době zamýšlel nad tím, proč když se dělá polévka se základ na polévku zalévá horkým zeleninovým vývarem nebo horkou vodou? Proč se nedoporučuje zalévat studeným vývarem, je to jen otázka energií nebo to má i jiný význam? Skladujete čistý zeleninový vývar do druhého dne? Nám dříve na kurzech říkali, že do ruhého dne je to možné. Také nám říkali, že by se zelenina neměla zpracovávat déle než 20min, jinak se mění její zásaditý charakter na kyselinotvorný a přitom v novějších kuchařkách a knížkách píší, zeleninu zpracovávat třeba i 35 min apod. Většinou se vejdu do těch 20 min, zelenina je rychle hotová, ale asi tím delším zpracováním už není tak zásaditá, ale je zase výživnější, tak se na to dívám. Také nám říkali, že takové ty výživnější polévky jako je kyselo nebo nějaké luštěninové apod. klidně nechat do druhého dne a ohřát, ale přidat vždy alespoň něco čerstvějšího nějakou cibulku, nať apod. Ale lehké polévky na základě miso a lehké zeleninové vývary sníst. Pokud by to bylo v rozporu s tím co znáte vy, tak mě opravte.
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #57 kdy: 13. Březen, 2013, 15:12:14 »

Já taky někdy vařím zeleninu dýl jak 20 minut (nishime, kinpira, tam to je vyloženě i třeba), ale je dobrý to pak doplnit něčím "čerstvějším", "lehčím", stačí i posypat zelenou natí, přidat pickles, řasu, miso.... Ono kyselinotvorné není v zásadě špatné, to jsou zpravidla i obilniny/luštěniny, spíš jde o to vyvážení...
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #58 kdy: 14. Březen, 2013, 17:26:58 »

ohledně toho jídla do práce
Já jsem si celé roky  vařila do krabičky jída ve stylu rizota. Prostě obilí, zelenina nějak udělaná (většinou na oleji), luštěnina. Občas jsem si brala polévky. Celkově jsem polévku přechovávala v termosce teplou, to a la rizoto postupně vychladalo v krabičce, takže bylo v konečném výsledku jen o málo teplejší než pokojová teplota. Všechno jsem vařila ráno.
Musím říct, že takhle to jde jako nouzovka na jeden den. Ale když jsem to tak dělala pravidelně, tak nemůžu říct, že bych se po takovémto jídle cítila nějak "nabitá energií". Spíš naopak. A to nemluvím o tom stresu a pro mě zoufalém vstávání hodně brzo ráno, abych to stihla připravit.

Teď asi 3 týdny zkouším se na to ranní vaření vykašlat, resp. ho minimalizovat (když nic jiného, tak už vidím zlepšení v tom, že mi odpadla ta ranní honička, která mě neskutečně stresovala). Večer si uvařím obilí. Ráno doma se nasnídám pouze zeleniny (blanšírované nebo napařené)  To obilí z večera rozvařím na hustou kaši (to je procedura tak na 10 minut varu). Kaši "zkaloričtím" vmícháním již uvařených fazolí (třeba od večeře z minulého dne) a často i třeba lžící tahini nebo nějakých semínek. Vedle do krabičky si dám kyselé zelí (mám ve své současné práci kancelář sama pro sebe). A s sebou si vezmu trochu hlávkového salátu, ředkvičky, prostě nějakou syrovou zeleninu. Když přijdu do práce, sním tak polovinu té kaše jako snídani. Druhou půlku použiju na oběd, vmíchám do ní to zelí. A k tomu si vezmu tu trochu syrové zeleniny. Na to obilí používám klasickou krabičku, kde to pomalu chladne, žádnou termosku. Cítím se po takovémto jídle mnohem líp, než po té zelenině z termosky. Ale je mi jasné, že to asi brzo bude dost jednotvárné, i když to někdy proložím třeba kváskovým chlebem s pomazánkou. Tak snad pak vymyslím něco dalšího.

Klasické pořádné jídlo se vším všudy si dám večer.
Zaznamenáno
Petronila
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #59 kdy: 14. Březen, 2013, 18:01:32 »

lehu, prima, je pravda, že tohle je asi řešení. Sice není přes den všechno v jednom talíři, ale zeleninou jinak upravenou, než vařenou v poledne se to celkem vyřeší. Mudr. Strnadelová říká, že stačí jeden pořádný kompletní talíř denně, ostatní může být jinak. A tu večeři stihneš před 18h? S tím mám občas problém já, tím spíš, jestli to má být to nejpoctivější jídlo...
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení