Stran: 1 ... 3 4 [5]
  Tisk  
Autor Téma: Termoska na jídlo  (Přečteno 32799 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
lehu
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #60 kdy: 15. Březen, 2013, 19:58:41 »

Teď tu večeři stíhám do 19 hod., v předchozí práci jsem to měla tak do 20 hod. Nelámu si hlavu tím, že by to snad mělo být pozdě. Dělám, co můžu, jsem jenom člověk.
Teorie jsou krásné, ale žijeme ve skutečném světě ....
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #61 kdy: 17. Březen, 2013, 09:16:26 »

hoj Lehu,
máš dobrý nápad s tím jídlem ala rizoto. Napadly mě různé obměny. Jednou do rýže - klidně asi jakékoli obilí - rybu, pak tofu, tempeh atd, aby to nebylo pokaždé stejné. No a třeba pak to obilí posypat gomasiem. Jasně vařenou zeleninu večer, to myslím bohatě stačí a když je ráno, no tak je to myslím OK. To už je dvakrát denně nějak  zelenina upravená.
Jarka
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #62 kdy: 30. Březen, 2013, 22:24:42 »

kjhasdklhfsd
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #63 kdy: 06. Srpen, 2013, 22:20:12 »

DOPLŇUJI ZTRÁTU DAT. ODPOVĚDI JSOU ODDĚLENY LOM´ÍTKY.
Odpověď od kozlík.

Dotaz k té termosce Esbit, myslíte si, že se to potažení tím stříbrem uvnitř může poškrábat nerezem? Podle mě jo, protože si myslím, že jednak je stříbro měkčí než nerez a za druhé je to jenom potažené stříbrem, není to ze stříbra a celkově si myslím, že termosky jsou náchylné z toho důvodu, že izolační vlastnost způsobuje vakum mezi dvěma stěnama, které jsou blízko u sebe a nejsou moc silné a jedna stěna se může prorazit a pak to ztratí izolační vlastnost, ale zajímá mě, co si myslí někdo jiný?

/////////

Odpověď od Petronila.

Kozlíku,
u Esbitu opravdu docela svědomitě dodržuju to, že z ní jím jen dřevěnou lžící, nebo si obsah sypu nebo liju do víčka, které slouží jako miska (bohužel ale s plastovým vnitřkem Sad ). Myslím, že tvrdší materiál vliv má a vnitřek, a tudíž nejen izolační, ale i chemické vlastnosti, se tím může poškodit. Jinak nevím, jak je na tom zrovna stříbro (nevěděla jsem, že je jím vnitřek potažen), ale jídlo by v kovu nemělo být vůbec. Takže nejlépe asi "Máchova mb dřevěná miska"?

http://www.pust.cz/frame.php?load=makrobiotika

//////////

Odpověď od agarek.

Mě je to jasné, ale vysvětluj jakési slečně  při výdeji jídla na Jaselské v Brně v mb restauraci, že opravdu nechci tu termosku zničit, načeš obsluha odvětí, já jí nezničím, křáp křáp a mě jen běhá mráz po zádech, prostě není každému dáno, aby chápal, co už no. Ale mě nedostanou, příště obsluhu přechytračím, nechám si to nandat na talíř a pak si to sám opatrně přendám do termosky.  Wink Když už tam teda půjdu a nedám si raději půst.

Já jsem si tam stejnak dal za tu cenu šest kopečků obilí, pro mě spíše lžic, abych se trochu najedl a zeleninu si dám doma.

//////////

Odpověď od kozlík.

Mě je to jasné, ale vysvětluj jakési slečně  při výdeji jídla na Jaselské v Brně v mb restauraci, že opravdu nechci tu termosku zničit, načeš obsluha odvětí, já jí nezničím, křáp křáp a mě jen běhá mráz po zádech, prostě není každému dáno, aby chápal, co už no. Ale mě nedostanou, příště obsluhu přechytračím, nechám si to nandat na talíř a pak si to sám opatrně přendám do termosky.  Wink  Když už tam teda půjdu a nedám si raději půst.

Já jsem si tam stejnak dal za tu cenu šest kopečků obilí, pro mě spíše lžic než kopečků, abych se trochu najedl a zeleninu si dám doma.

//////////

Odpověď od agarek.

Citace
Půst a makrobiotika z jednoho hnízda pocházejí

To ale Pavel cituje mě, tohle jsem mu totiž kdysi napsal já v diskuzi a on se toho chytl a začal to od té doby používat, teda mě to nevadí, protože si to sám jako autor tohohle slovního spojení myslím a jsem rád, že se to prostřednictvím Pavla ujímá i když on už určitě nepřizná, že to má ode mě, možná si to už ani nebude pamatovat, ale tohle je taková zvláštní citace s tím hnízdem a dobře si to pamatuju, jak jsem to jednou Pavlovi napsal a on to začal od té doby používat, bohužel se obávám, že sám by si mb a půst asi dohromady nespojil, ale je dobře, když tohle slovní spojení propaguje, cítím to jako autor tohohle spojení stejně.  Wink Osobně si myslím, že Pavel toho o mb mnoho neví, jen si poskládal pár vyjádření ode mě a od dalších, jakoby v podstatě vykradl myšlenky, zkušenosti druhých, aby se pak prezentoval jako znalec makrobiotiky, ale nakonec proč ne. Ukazuje to jak Pavel postupuje.

//////////

Odpověď od Petronila.

Zajímavě se nám ta diskuse vyvinula:). Vezmu to od konce.

dvorjar: já myslím, že ta krabička teda má vliv velký. Tím spíš, pokud se do ní jídlo ukládá ještě teplé. Právě plasty jsou v podstatě karcinogenní, čím teplejší, tím víc.

agarek: zajímavý, vlastně mě to nepřekvapuje... Já se s PM osobně neznám, obrázek mám jen z jeho stránek, ale taky mi přijde, že mu MB moc neříká. Dost hanlivě se ostatně o ní taky vyjadřuje, už se tady o tom někde psalo.

kozlík: Jaselská v Brně má ovšem, aspoň pro mě, jiné velké přednosti Smiley. Já tam chodím ráda, i když ne moc často (nejsem z Brna), tak příště budu koukat, kdo má Esbit Wink.

//////////

Odpověď od W.

Jídlo v práci řeším úspěšně nerez termoskama (mám 0,8 litrové). Tam snídaně vydrží úplně o.k.  Ten oběd vlastně taky. Zelenina není sice už čerstvá, to je pravda, výhoda ale je, že když je něco dělané s olejem (ta zelenina třeba), tak je to ještě stále teplé, což u mnohých  plastových krabiček bohužel není. Nebo není nadlouho. Je docela důležité, aby ty věci dělané na tuku prostě nebyly studené.
Pak je dobré (i kvůli zásaditosti třeba) přidat „čerstvou“ pažitku nebo nějaké natě, pickles. Dávám si i něco čerstvé zeleniny. Pak to vcelku jde.

Miso polévka se dá udělat v podstatě jako čaj. Stačí varná konvice a dodat nějaké natě. Dá se tak i spařit nějaká ta syrová zelenina, když je třeba.

Petronila: Ty máš trochu přehled o Máchovi? Docela by mě zajímala velikost porcí,  t.j. těch jeho misek.

Jarko, jestli jsi schopná dát horkou miso polévku do termosky a ráno ji i sníst, máš můj „obdiv“.Smiley))))

//////////

Odpověď od Calarien.

Nojo, ale do té termosky si dáš jaké jídlo, jedině nějakou kaši/polévku/eintopf? Všechno se tam smísí...v tom je pro mě problém podobných termosek, pokud nejsou dostatečně prostorné a spíš nízké než vysoké...

//////////

Odpověď od torquiose.

Ja ted taky pouzivam termosky (nerez) a to smiseni mi moc nevadi. Dneska jsem nemela rano hned hlad tak jsem si brala termosky s sebou dve - jednu s kasi a zeleninou k snidani, jednu s testovinami k obedu. Ono se to zas tak moc nesmisi, spis to co das navrh zustane navrchu, a tak to i jim, a spis si to jeste nabiram tak abych vylovila i to co je ve spod Smiley Polivky si v praci delam jen instatni miso, takze s sebou beru jen maly sacek a zaleju to pak varici vodou.

//////////

Odpověď od Calarien.

Nojo, to se nabízí hned další technická - jak se z těch úzkých vysokých termosek vyškrabáváte to jídlo? Very Happy extra dlouhá lžíce?

Jarko, já používám plastové krabičky, ale jídlo tam dávám až když má pokojovou teplotu, právě kvůli tomu, že se bojím kontaktu plastu s horkým..

//////////

Odpověď od torquiose.

Uplne obycejna lzice staci. Zadny extra problem s tim nemam Smiley Docela se mi i libi z toho jist.

//////////

Odpověď od Calarien.

Tak to ale musí být maximálně půllitrovka potom? Z té vysoké na čaj by to opravdu nešlo...

//////////

Odpověď od Petronila.

Citace
Petronila: Ty máš trochu přehled o Máchovi? Docela by mě zajímala velikost porcí,  t.j. těch jeho misek.

W, o panu Máchovi mám právě "přehled" jen z těch stránek

www.pust.cz

, které mě jednu dobu dost zajímaly. Otázku, jak jsou krabičky velké, jsem si přesně kladla. A taky, jak vlastně vidí MB (kterou hodně kritizuje a/nebo bere jen jako jednoduchou základní variantu pro ty, kteří k pořádnému půstu o destilce ještě duchovně nedorostli), když je má všechny STEJNĚ velké, nebo proč má na fotce jednu z nich plnou rajčatového salátu (nebo je to něco jiného?).

//////////

Odpověď od Petronila.

Citace
Tak to ale musí být maximálně půllitrovka potom? Z té vysoké na čaj by to opravdu nešlo...Citace

Původní dotaz byl na tuhle termosku, právě že je široká.

http://www.hanibal.cz/turisticke-vybaveni/lahve-a-termosky/termosky-termohrnky/5151-esbit-termoska-na-jidlo-05-nerez/

//////////
Odpověď od torquiose.

Ano, pullitrovka - na jednu porci az az:

https://www.google.co.uk/shopping/product/13594331448645162376?q=thermos&hl=en&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.44011176,d.ZGU&biw=1917&bih=973&sa=X&ei=1ZJJUZCGNOel0QWtsYDwCQ&ved=0CHkQ8wIwBA

No, z te na caj by to bylo zajimave Smiley

//////////

Odpověď od Jarin.

Přemýšlím, že si pořídím

http://www.e-outdoor.cz/produkty/termoska-primus-ch-lunch-jug-500-ml-11008/

na obilí a luštěninu, a malou

http://www.e-outdoor.cz/produkty/termoska-primus-ch-lunch-jug-350-ml-10776/

na zeleninu, popř. polévku, když udělám jídlo typu rizoto nebo těstoviny s něčím. Nemáte s touto firmou nějakou zkušenost? Oproti Esbit poměrně cenově přijatelnější a počítám, že jídlo sním do 6h od přípravy, tak snad mi to tu chvilku teplé vydrží Smiley Už mám litrovku, ale to je čajovka a stejně ani tolik nevypiju, mám jí z dřívějška. A jak jsem psal v nějakém předchozím o těch hutnějších polévkách do druhého dne, tak raději také prý ne. Čistý zeleninový vývar ano. Zkrátka zeleninu nejlépe nenechat vystydnout a neohřívat. A také jsem zjistil, že obilný slad lze kombinovat s obilovinou, což se většinou ví, ale obilný sirup už ne. Sirup se prý chová jako jednoduchý cukr, je to dáno výrobou (hydrolýza).

//////////

Odpověď od W.

Ty nerez termosky se širokým hrdlem, u kterých jsem nakonec skončil, jsou od firmy MONIX. Mají objem 0,75 a 1 litr a nemůžu si na ně v nejmenším stěžovat.

http://www.nipponcec.cz/termoska-monix-98-6755~zsolid075.html

Kvalita, cena... super.

Zeleninový vývar. Když vaříš dlouho, máš v něm víc minerálů ale ztrácíš zásaditost.

Petronila: Myslím, že P.M. se k mb dostal třeba takhle.
Lidi, kteří se věnují pustům a pročistí svá těla, potřebují jíst kvalitněji a narážejí pak na otázku: Jak vlastně jíst mezi půsty? No a kromě vegetariánství, veganství, vitariánství, breathariánství,.. se nabízí i makrobiotika.
Ne každý ale vydrží např. jenom o syrové stravě. Třeba nějaký čas (i delší dobu) to funguje, pak se třeba začne objevovat nějaký problém a je čas něco změnit.
Potom se dostává i na úvahy o makrobiotice. Proč ne koneckonců...

//////////

Odpověď od Petronila.

S půstem, P. M. a MB bych to tak taky viděla logicky. On ale někde (promiň, nemám čas to dohledat, ale najdeš na jednom z jeho webů) mluví o MB jako o cestě pro nejširší vrstvy, jako o prvním, nejnižším stupni duchovního vývoje, schůdného "pro všechny". Na dalších stupních pak vidí vitariánství až brethariánství. A jinde zas popisuje, co si dal hned po ukončení dlouhého půstu a své tajné "návratovce" na oslavě. Nepamatuju si přesně, ale bylo to něco hodně neMB, dokonce i docela nezdravého (a la guláš s knedléíkem nebo tak něco).

//////////

Odpověď od torquiose.

Zajimalo by me, jestli kdyz si clovek da po pustu gulas, jestli ma cenu takovy pust vubec delat.

//////////

Odpověď od myspule.

Má. Ušetří  Grin

//////////

Odpověď od makroušek.

Tak lepší než si jich dát deset během půstu, ale je to z mého pohledu něco mezi, takže jsme zpátky u Pavla, makrobiotika a půst jsou z jednoho hnízda.  Wink Tedy vzájemně se velmi dobře doplňují a dobře spolu souzní.

//////////

Odpověď od Jarin.

Pro W: Díky za tip na termosku, na tuhle jsem nenarazil a vypadá docela pěkně, tak asi ještě koupi předchozích zvážím Smiley A také díky za informace ohledně vaření. Vracím se k mb po delší době a nějaké věci se mi z hlavy jako by někam vypařili nebo si spíš nejsem úplně tak jistý. Ne nadarmo se říká, že opakování je matka moudrosti Wink

Pro Jarku: Už několikrát jsem do té čajovky jídlo nacpal, při obědě jsem jej pak vyklepával do kalíšku a z něho jedl. Na těch termoskách s úzkým hrdlem je dobré to, že jídlo vydrží dlouho teplé. Dokonce i když je poměrně chladno. A aby se do té termosky dobře plnilo, je vhodné použít takový ten široký trychtýř, který se používá například při zavařování.

Myslím si, že dát si po delším půstu knedlík s gulášem je poměrně i hazard se zdravím. Pro tělo je to určitě pecka Eek

//////////

Odpověď od torquiose.

Ja jsem ani nedelala vylozeny pust, ale jen stavovy/syrovy, pak se navracela na parene zelenine apod. Pak jsem udelala pro deti neco osmahnuteho na oleji, a dala si to s nima, jeste uplne nenavracena, a bylo mi z toho hodne tezko a jakoby jsem citila, ze jsem si dala pekny kopanec.

//////////

Zaznamenáno
Berenika
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #64 kdy: 11. Duben, 2014, 13:04:04 »

Ahoj,

nemáte někdo zkušenost s termoskou Stanley (USA)? Díky  Smiley
http://www.ferrino.cz/zbozi/4876-termoska-jidelni-se-lzici-0-5l/
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #65 kdy: 11. Duben, 2014, 13:37:32 »

Zeptal jsem se ti na Facebooku v diskuzi:

https://www.facebook.com/groups/makrobiotika/permalink/10152253337779487/?stream_ref=2

Padlo tam doporučení na:

http://www.decathlon.cz/quechua-food-box-2l-id_8246377.html
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #66 kdy: 11. Duben, 2014, 15:08:46 »

Dle mých dlouholetých zkušeností, mnoha pokusů s různými typy termosek jednoznačně doporučuji termosky na jídlo značky Esbit:
http://www.svetoutdooru.cz/clanky/termosky-na-jidlo-esbit-food-jug/

Termosky na tekutiny jednoznačně termosky Tescoma.

Ve svých pokusech jsem bral zřetel i na nežádoucí látky, které se uvolňovaly například do tekutin z mnoha uzávěrů termosek, vyjímku tvořily termosky tescoma, ostatně to ukazuje i test níže, například Esbit na tekutiny se ukázaly jako nevyhovující, právě díky uvolňování nežádoucích látek z uzávěru, ovšem Esbit na jídlo jsou vynikající, pochopitelně jsem nemohl testovat všechny značky dostupné na trhu, nevylučuji tedy ani jiné, kvalitativně srovnatelné s těmi, které uvádím, situace na trhu se neustále mění, takže vlastně i výrobky které doporučuji se mohly v posledních měsících kvalitativně změnit.

http://data.idnes.cz/g/eko/infografika_termosky.html

http://ekonomika.idnes.cz/test-mf-dnes-odhalil-toxicke-latky-v-termoskach-frh-/test.aspx?c=A090205_131846_test_ven
Zaznamenáno
Rozárka
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #67 kdy: 26. Září, 2017, 14:22:52 »

Ahoj,
chci se zeptat, jestli máte, prosím, nějaké aktuální zkušenosti s termoskami. Termoska Ferrino na jídlo už se asi nevyrábí, protože ji na stránkách ani v obchodě nemají.
Víte o nějaké podobně kvalitní termosce, prosím? Esbit se mi líbí, ale nedělám moc jídlo z jednoho hrnce a ona není dost široká na poskládání více kopiček jídla.
Zaujala mě termoska Quechua,viz. odkaz Neona, máte prosím někdo zkušenost?
Studené jídlo v práci mě neuspokojuje,
díky moc,
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #68 kdy: 02. Říjen, 2017, 02:25:44 »

Ja uz jsem termoskovani zrusila, a misto toho si varim v praci na mini parnim varici. Funguje to skvele
Zaznamenáno

Rozárka
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #69 kdy: 06. Říjen, 2017, 11:43:44 »

Na to já bohužel v práci nemám podmínky.
No, asi půjdu do té esbit termosky. Nic jiného pořádného na našem trhu není. Škoda, že už se nedělají ty Ferrino termosky...
Zaznamenáno
kolotoc
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #70 kdy: 19. Říjen, 2018, 22:04:21 »

Na to já bohužel v práci nemám podmínky.
No, asi půjdu do té esbit termosky. Nic jiného pořádného na našem trhu není. Škoda, že už se nedělají ty Ferrino termosky...

Esbit vypadá dobře. Můžu se zeptat na zkušenosti po roce používání? A doporučení zda ho mám koupit?
Zaznamenáno
Rozárka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #71 kdy: 21. Říjen, 2018, 20:44:39 »

Ahoj, můžu velmi doporučit, jídlo v ní zůstané teplé i 5-6 hodin. Dá se to tam poskládat, že se tam vejde obilí, luštěnina a na to nahoru nějaká zelenina.
Jsem s touhle termoskou spokojená. Např. i polévka v ní vydrží horká několik hodin.
Akorát zvenku se mi docela rychle odřela, to je jediný nedostatek..
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení