Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  
Autor Téma: Jak vařit Jáhly?  (Přečteno 53495 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #30 kdy: 10. Srpen, 2009, 07:27:06 »

Jahly danfood - V knizke radost zo zdravych deti je i napisane, ze pokial su horke ziadne sparovanie nepomoze ale davala som minimalnu sancu, nechcela som ich vyhodit  Cry naozaj neznasam vyhadzovanie jedla, v najhorsom sa podelime so psikom Wink

Pokial by niekto jazdil na Ukrajinu pravidelne - najlepsie s dodavkou a objednavkami obilia do zasoby pre cz/sk mb zaujemcov  Very Happy
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #31 kdy: 10. Srpen, 2009, 14:38:00 »

jahly obsahuji větší množství tuku oproti ostatnim obilovinam, takže pokud se proso oloupe (vznikají jáhly) začne proces zluknutí a hořknutí. Pokud jsou jáhly staré nebo potlučené, pak jsou na tom hure... nemluve o tom, ze nektere druhy jahel jsou mene vhodne pro konzumaci.

Horke jahly jsou drahe jahly...
Zaznamenáno
Ondrej
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #32 kdy: 22. Září, 2009, 22:04:58 »

Tak si zde čtu, že se jáhly mohou nasypat přímo do vařící vody.. to mne tedy nenapadlo, vždy je sypu hned do studené vody a dávám na sporák stejně jako rýži (s výjimkou, že rýži v papiňáku a natlakuji až při varu, kdy také posbírám pěnu).
Zaznamenáno
Ondrej
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #33 kdy: 22. Září, 2009, 22:10:04 »

Pokud máte někdo tip na kvalitní jáhly na Ukrajině, budu mít v říjnu cestu do Košic, tak bych tam nějakou cestu mohl podniknout.  Wink
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #34 kdy: 22. Září, 2009, 23:22:38 »

jáhly rychle berou vodu. paní průchová uvádí v jednom z postupů sypat jáhly do vroucí osolené vody, pže sůl zpomalí právě to rychlé kradnutí vody a pak je skutečně v klidu bez připálení můžeš vařit 30min.
takhle já ale dělám jáhly přílohové "suché". když chci jáhelnou kaši, tak osobně jáhly normálně večer namočím do vody (1:5-6) a ráno dám vařit. nemusím se tomu věnovat a díky namočení za 20min je hotovo.
« Poslední změna: 22. Září, 2009, 23:25:02 od Petr Toman » Zaznamenáno
Vladan
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #35 kdy: 13. Prosinec, 2009, 13:20:03 »

Narazil jsem na jahly.cz a zaujalo me tohle:

Citace
POZOR!  ---  Nekupujte Čínské "jahly-bio", jsou "gumové" ...
raději kupte obyčejné jáhly z Ukrajiny, ty jsou vždy spolehlivě chutné a mají takéové vlastnosti, na které
jsme v ČR zvyklý.  BEWARE Of Sticky-Gummy variety of "Hulled-Millet" - Bio" distributed by CountryLife.cz
as of July 2009, je to už minimálně potřetí, co se tento neblaze chutnajíci druh objevil na trhu v ČR.
Na světě jsou stovky druhů jáhlí, které se od sebe trochu liší, tak nevařte zrovna ten, který je nechutný.

Citace
POZOR!  ---  Nekupujte Čínské "jahly-bio", jsou "gumové" ...
WARNING! - Don't buy Chinese "Jahly-Bio" (Organic Hulled Millet ...)
because the current variety that is sold in the CountryLife.cz stores and through their wholesale warehouse ¨
to other health-food retailers in the Czech Republic as of middle of July 2009 is a thick gooey rubber
unappetizing mess when it is cooked (while uncooked in the bag it looks so nice and yellow.  This is the third time
that we are aware of that this has happened just in the last two years at the Country Life organization!
Watch out, if you live in the Czech Republic and you are shopping for the best quality hulled millet, you might want to buy the
"Country Life Jahly-Bio" brand of hulled millet, but the current batch of "Jahly-Bio" from China that is being sold as of middle of July 2009
 is unfortunately a type of hulled milllet that looks wonderful in the bag but when you cook it (according to any recipe!) becomes a thick
rubbery unappetizing goo, and because this is at least the third instance of this particular company selling this unpalatable variety of
hulled millet I strongly recommend that you do not buy it.  A much better and safer choice would be hulled-millet grown in the Ukraine,
for example, even if you cannot find the "bio" variety, the ordinary type of hulled-millet tastes great and is very dependable.  Enjoy!

Uz me to napadlo pred par dny, proc jsem se ja blbec vic nezajimal na Ukrajine o ruzne druhy obili, kvalitu a ceny.
Dalo by se z tama velice (a to opravdu velice) levne nakupovat jahly, pohanka a dalsi.. a v tomhle clanku pisou, jak je to tam navic kvalitni, i kdyz to nemusi mit oznaceni bio.. coz je celkem logicke.. tam jeste tolik chemie nepouzivaji.
Pokud nekdo jezdite tim smerem castej, tak nad tim muzete popremyslet Wink

Ukajinske jahly jsou v poho v Kaufu, ty levne, nejaka ta znacka ARAX.
Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #36 kdy: 06. Duben, 2011, 07:02:08 »

kolik salku jahel (obiloviny) davate na 1porci k snidani? abych vedel jak moc velkej jedlik jsem:)
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
komár
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #37 kdy: 06. Duben, 2011, 07:30:29 »

Já tak půl. rice eat
jáhly z Ukrajiny? nebudou pro změnu místo chemie zářit?možná je pryč ta doba,co se k nám dováželo "za levno" cokoliv (?)
ale je fakt,že slovo Čína ve mě vzbuzuje plastový až gumový nádech Smiley
já osobně jáhly od Arax nemusím.
Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #38 kdy: 06. Duben, 2011, 07:43:20 »

tak to jsem na tom stejne pulka hrnecku... me to pripadalo prave vic nez normalne, tak to se dneska aspon v klidu nadlabnu:))

A druha otazka jake jahly kupujete? resp. jake mate nejradsi? ja:

1. ( http://www.biokvalita.cz/data/images/0558_0000.jpg) ale prijdou me dost sladke...
2. Country life
3. biolinie jahly
4. bio jahly (oranzovo zlute baleni)

ty z ukrajiny za 16, nebo od lagrisu v zadnem pripade...
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #39 kdy: 06. Duben, 2011, 10:06:21 »

Já mám nejradši jáhly s těmi většími zrnky, ne ty, co bývají bio. Ty ekologické mají vždycky malinká zrníčka a někdy taky od některých firem byly žluklé. Dovozem jsou asi vždycky z Číny.

Kupuju teda nebio, nejčastěji balení Countrylife a někdy i Lagris. Vybírám si vždycky pokud možno ty nejvíc žluťoučké. Když jsou už bělavé, jsou podle mě dlouho skladované nebo moc opracované a chuť žádná sláva. myslím, že takové podřadné vždycky byly Arax.

Někdo někde zmínil, že právě co je vypěstováno na Ukrajině, je pravděpodobně čistší, protože tam nemají tolik na hnojiva a chemii... Nevím, každopádně mně ty žluté velkozrnné jáhly chutnají nejvíc. Na Černobyl mě nenapadá myslet...

Ty malinké jáhly myslím trochu víc vysušují. Bio nebio...
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #40 kdy: 06. Duben, 2011, 11:22:30 »

A já teďka měla od Araxu a byly fajn  Wink , jinak taky je kupuju spíš od Lagris...
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #41 kdy: 06. Duben, 2011, 14:03:34 »

Hm, určitě záleží na tom, jaká je zrovna zásilka a jak dlouho leží  v obchodě. Nejlepší je kupovat podle vzhledu - líbí nelíbí...
Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #42 kdy: 07. Duben, 2011, 07:32:46 »

Tak vcera jsem v globusu vzal ty od araxu- to jsou ty vetsi jahly ze? dela se z ni kase snadneji, snadneji se rozvari, ale taky snadnejsi se pripaluji:D ale spatny nebyly to ne... Tongue
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
Tom.
Sr. Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #43 kdy: 08. Duben, 2011, 08:35:19 »

Technickej dotaz- namacite pres noc jahly. nebot jsem se to docetl v celkem uznavane mb kucharce od pourove, tak me to docela zarazilo...
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
El
Host
0 0
« Odpověď #44 kdy: 08. Duben, 2011, 08:38:35 »

Já nee , jen je před vařením několikrát spařím horkou vodou. Ale kamarád je namočil a taky to šlo..
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení