Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Plněné koláčky - makové, zelné, jak je libo  (Přečteno 8257 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 09. Říjen, 2007, 12:36:55 »

Gramy nevim ani netusim, delam vsecko od oka, aby se s tim hezky pracovalo.

Testo- klasicky jak listove testo: psenicna celozrnna jemna mouka, voda, spetka soli, lzice oleje nebo kdo chce tak pevny tuk ( kokosovy, Flora,..), trochu oves milk ale neni nutne, kdo chce at si da 1 vajicko  a hotovo. Mnozstvi staci malo. Na 1 plech  hrudka testa o velikosti  pesti. pak se berou kousky a rozvali se na hooodne jemno az je pruhledne  jako papir.

Napln: mlety mak, povidla bez cukru z rozvarenych jablicek, popr.  hrusky, svestky co kdo ma, podusena strouhana mrkvicka a hotovo. Lze dat hrozinky, spetku skorice jak kdo chce. No a naplnit rozvalene placicky a nahore slepit jako tasticky a hura s tim do vyhrate trouby, pecu od 220C do 150C az to zezlatne, lze povrchu potrit trochu olejem at to neni tak suche. Testo je tenoucke, je to za chvilku hotove.
Delali jsme 1 plech tj. 12 kolacku, doba cca pul hodky.

Tedky jsem si jeste vzpomnela ze jak jsme jezdili driv na makro akce. delala jsem tythle kolace klukum naslano plnene kyselym zelim, je to jeste jednodussi a taky mnaaam!

PS: Za tenhle recept a nádherný obrázek děkuji Radce Wink
« Poslední změna: 11. Říjen, 2007, 08:13:27 od neon » Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 09. Leden, 2008, 15:13:55 »

Moc bych chtela takove kolacky zkusit, ale potrebovala bych alespon nejake vahove nebo mnozstevni udaje na to testo. Fakt jsem ho nikdy nedelala a nerada bych ho pak vyhodila, kdyby se mi nedarilo. Prosim, umi to testo nekdo ? Kolik ceho davate ?
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 21. Srpen, 2008, 10:39:39 »

Moc bych chtela takove kolacky zkusit, ale potrebovala bych alespon nejake vahove nebo mnozstevni udaje na to testo. Fakt jsem ho nikdy nedelala a nerada bych ho pak vyhodila, kdyby se mi nedarilo. Prosim, umi to testo nekdo ? Kolik ceho davate ?

Mám stejný problém... Sad A tak ráda bych je upekla příteli, který zanedlouho odjíždí na soustředění, kde ho budou samozřejmě krmit rádoby "stravou pro sportovce" typu párek s kaší, vepřové, hovězí, antibiotikové kuřecí apod., neboť sportovci přece potřebují "hodně těch bílkovin a železa", že jo....  Very Happy Roll Eyes Tak aby měl ten můj aspoň něco zdravého na cestu.
Zaznamenáno
tomy
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 21. Srpen, 2008, 10:54:42 »

Jitrenko,
tenhle recept sice neznam, ale klasicke listove testo delam asi takto: Rekneme 2 hrnky CZ mouky (nebo ve smesi s moukou bilou), spetka soli, 1 lzice oleje a cca 1 hrnek vody (nebo [nealkoholickeho] piva, to je i na strudl lepsi). S vodou je to totiz pokazde jinak, zalezi na druhu i na kvalite mouky. To je potreba vyzkouset, testo by melo byt spis tuzsi, aby slo pak pekne rozvalet. A taky je lepe nechat testo nejakou tu hodinku odlezet v lednici..
Zkus to a uvidis a neboj se experimentovat Very Happy
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 21. Srpen, 2008, 11:24:18 »

Tak jo, děkuju. To já zas ráda...  Grin Velmi často ode mě partner u stolu slyší: "Dobrou chuť... je to na vlastní nebezpečí, experimentovala jsem...." A skromně řečeno, vždycky to ve zdraví přežijeme a pochvaly a ovace mě neminou...  Very Happy Very Happy Very Happy
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení