Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Bio zelenina  (Přečteno 9372 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:34:46 »

Kde si obstaráváte ty dýně Hokkaido? V bio kvalitě jsou hodně drahé, co? Já je naštěstí mám od dědy ze zahrady.
Zaznamenáno
Monika
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:35:47 »

Já je mám z Moravy přes lektorku kurzu, který jsem absolvovala.
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:36:18 »

Neone, dyne hokkaido maji v Albiu a Country lifu, cca 37 Kc za kg. Prave jdu jednu udelat k obedu.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:36:40 »

Peta, jo, čekal jsem nějakou takovou cenu. Ta bio zelenina je vůbec hrozně drahá a ještě ktomu v Albiu. Já mám naštěstí dýně od nás ze zahrady.
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:37:02 »

Neone, ale ve srovnai s cenou masa to jde, ne ? Nekdo treba namita, ze to zdrave vareni je drahe, ale kdyz si spocitas, kolik stoji maso, mlecne vyrobky a jine bezne kupovane potraviny, tak to vyjde asi nastejno. Ja mela necele 2 kg dyni, ale udelam z toho obrovskou porci z pulky, to se ani ve dvou neda snist k obedu, takze bud nekoho jineho pohostim, nebo si to dame jeste vecer, a z druhe pulky chci delat takovy recept s rasou kombu a fazolemi adzuki. Ale jinak souhlas, ze bio zelenina je drazsi, nez v normalnim obchode,urcite je super mit moznost z vlastni zahrady.
Zaznamenáno
Jarda
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:37:26 »

Myslim si, ze je skoro zbytecne kupovat zeleninu v bio kvalite. Cena je podstatne vyssi, ale o to jde az v druhe rade. Ja zeleninu nenakupuji v kvalite bio, ale snazim se alespon nakupovat tu co byla vypestovana u nas. Rekl bych, ze je lepsi mit denne cerstvou zeleninu, nez zeleninu v kvalite bio, ktera tak cerstva neni. Kdyz clovek vaha co koupit a co ne, tak je dobre k zelenine privonet :-)
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:37:46 »

Ohledne biozeleniny, no jasne... ja take uplne vsechno nekupuji v biokvalite, protoze nabidka je mizerna i v obchodech bio. Pokud by to vice lidi kupovalo, nabidka se rozsiri, je to jednoduche. V Britanii se zacinalo s organic produkty drive nez u nas, asi v 80. letech a kde jsou dnes ? V normalnim obchode je dost kvalitni nabidka,dam priklad, treba rajcata, klidne maji 6 druhu rajskych, z ruznych farem, bio i nebio a u bio mas i jmeno farmare, co to vypestoval, a kde to vyrostlo. A o Rakousku ani nemluvim, tam je snad vsechno bio. Ale asi je to podporovane vladou. Jsem jednoznacne pro takovy model, co je v Rakousku. Ano, take prednostne koupim vypestek z CR a cucham a zkoumam... no ale obcas, obzvlast v Tescu na Narodni je to hruza, cibule plesniva apod. To by clovek pak brecel...Tak snad se uvidime na kurziku.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #7 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:38:13 »

Já mám vždycky takový divný pocit třeba ze sáčkované mrkve v normálních obchodech a nebo pórku, cibule. Jsou velké a na chuť jsou dost jiné než biozelenina. Bio mrkev je malinká, scvrklá, vůbec ne jak ty giganty v sáčku Smiley
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:38:47 »

Neone, tak to ja si koupila v patek bio mrkev, ten sacek je z jedne strany igelitovy a ze druhe takovy jakoby sisalovy, je tam nazev ceske firmy, ale pak je malym pismem napsano, ze jsou z Rakouska. A jsou teda giganticke ty mrkve. A jsou dobre. Jak jsem cetla rozhovor s jednim biopestitelem, jde vypestovat i velkou opravdu vzhlednou zeleninu i bez pesticidu. Ale chce to zkusenosti. Tak nevim. Ty malinke mrnave nevzhledne vetsinou nekupuji. Ted kupuji nejvice ty dyne, ty jsou krasne.
Zaznamenáno
Jarda
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:39:07 »

Odborna makrobioticka literatura pise, ze je lepsi konzumovat mensi zeleninu, protoze je vice jang. Ta vetsi je vice vodnata a tudiz vice jin. Nejlepsi je ridit se vlastnim instinktem, telo nam samo rekne co potrebuje. Tedy pokud nemame nejake vazne zdravotni problemy, kdy uz i tyto fce jsou omezeny.
Zaznamenáno
coroner
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 19. Prosinec, 2006, 19:40:15 »

Bio mrkev mívá občas i Delvita. Lze tam zaznamenat určité pokusy s dovozem i jiné zeleniny v bio kvalitě. Když nic, tak aspoň potěší, že mají pravidelně zázvor a německé (?)kyselé zelí kvašené s mořskou solí - pro toho, kdo nemá čas dělat si je doma.
Snad ještě poznámka ke kvašeným zeleninám, o kterých se zde psalo. Pokud jsou moc slané, mají se proplachovat pod vodou.
Pro Pražáky je na zeleninu asi nejlepší tržnice v Holešovicích, protože výběr čerstvé zeleniny je tam velký. Ty oschlotiny a olezlotiny si tam z konkurenčních důvodů nikdo nedovolí prodávat.
Dá se rovněž předpokládat, že se tam najde pár soukromých pěstitelů, kteří ji neberou z velkoskladu.
Důležité je se vyvarovat zeleniny z Holandska. Té se bojí celá EU.
V "Holtru" je už řadu let i malá prodejnička zdravé výživy, takže nějaké základní věci si můžeme nakoupit i zde. Bývají většinou čerstvé, protože majitelka obchůdku nenakupuje velká kvanta, tak se to, co lidé znají, rychle prodá.
Termosce z Ameriky to bude asi těžko konkurovat, ale pokud seženeme vhodný kvádr z polystyrenu, lze v něm vydlabat díru na sklenici či keramickou nádobu, nebo na nerezový hrnec slepit něco z desek z téhož materiálu. Občas lze ve starožitnostech koupit i staré hliníkové termosky se skleněnou vložkou a korkovým špuntem.
Já používám ty, co mají uzávěr zároveň jako ucho na přenášení. Podmínkou je, aby byla vložka skleněná. Vadou na kráse je jen ten plastový materiál uzávěru.
Zaznamenáno
MartinaW
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 24. Prosinec, 2006, 08:08:22 »

O to smutnější, že Delvita bude končit. Když už se konečně rozjeli s různými bioprodukty a podobně, zavřou krám a místo něj bude Hypernova, či co.
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 03. Leden, 2007, 12:02:51 »

Ne ne, misto Delvity bude Billa. Tak doufam, ze se to aspon priblizi rakouskym Billam, jelikoz tam maji hodne velky vyber bio produktu, daleko vetsi nez byval v Delvite, proste super luxus. Takze neklesejte na mysli ! A hlavne ovlivnujte svoje supermarkety poptavkou !!!!
Zaznamenáno
Hanka
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 19. Leden, 2007, 16:46:32 »

Hypernova má už taky nabídku bio zeleniny a ovoce, alespoň v té na Chodově byla na solidní úrovni
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 20. Březen, 2007, 17:38:45 »

ahoj, chtela jsem se s vami poradit. jakou zeleninu jite ted na jare? ve zdrave vyzive se da sehnat bio cinske zeli, ale i ledovy salat, kedlubny, redkvicky, kvetak, broklovce a pod... ale  jsem zamtena, protoze vetsina je dovoz z italie a nevim, co je z energetickeho hlediska nejprirozenejsi a nejlepsi. diky za radu!
Zaznamenáno

Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení