Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: Bio zelenina  (Přečteno 9371 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Renáta
Host
0 0
« Odpověď #15 kdy: 20. Březen, 2007, 17:49:57 »

Leni, podla mojho skromného nemakrobiotického názoru sa nazdávam, že z energetického hladiska je najdoležitejšie nebyť zmatená. K tomuto poznaniu som dospela, až keď som opustila mb stravu, pri ktorej som tiež bývala často zmatená... a furt som riešila, či je toto a tamto správne. Ten chaos mi nerobil dobre Inak si myslím, že bio z Talianska má prednosť pred nebio z domácej produkcie. Ale mb ti poradia určite lepšie.
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 20. Březen, 2007, 21:02:10 »

Lenko, na kurziku Jaro na taliri jsem se dozvedela nasledujici : Na jare zarazujeme  predevsim zelenou zeleninu, nahoru rostouci, takze porek, jarni cibulka, cinske zeli, kapusta, ruzickova kapusta, ale i redkvicky, daikon, dale pazitku, koprivy, listy pampelisek, proste co nam priroda v tuto dobu nabizi. Treba u mrkve pouzijeme i nat.Ja osobne si v obchodu vybiram zeleninu z CR, ale obcas samozrejme nemaji, napriklad brokolici jsem tedka nevidela ceskou, je vzdy z Italie ci Spanelska. Takze hlavne se nestresovat, nakupovat treba na trhu, jestli muzes a vybirat si alespon ceske dodavatele, ale kdyz to nelze, tak co se da delat, ze. Var u zeleniny kratky, duseni take kratkou dobu. Dochucovali jsme bilym misem a kapkou citronu, z toho vyplyva, ze sojove miso si asi nechame na zimu a par kapek citronu k jaru take patri. Chces jeste neco vedet ? Myslim ze v knizce Radost z jidla od Strnadelove a Zerzana je jedna kapitola o ruznych obdobich, tak bych se ti na to jeste koukla do knizky.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #17 kdy: 20. Březen, 2007, 21:53:13 »

Ja bych chtel vedet jestli uz je jaro nebo jeste zima?
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 20. Březen, 2007, 21:59:28 »

Ha ha, to ja taky. Ja uz to jaro ale na talir zarazuji, mozna ho tim privolam. Akorat nevim, kde sehnat pekne koprivy a pampelisky.
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 21. Březen, 2007, 10:06:58 »

ahoj Peti, moc dekuji za vycerpavajici odpoved. moc si mi pomohla! je jsem zas tak nestresovala, jen me zmatla p.Luzna, kdyz jsem u ni nakupovala bio zelku a a vahala jsem nad normalnima aledovym salatem. no a ona se tvarila hodne nemakro tak jsem vzala jarni cibulku a sla tu knizku mam taky, kdyz tak se tam jeste mrknu. navic mi poradila, ze uz muzu klicit rerichu, mungo a cizrnu, tak posilam dal.
ja myslim, ze mb jaro uz zacalo, necitite tu novou a cistou energii a  zivot v prirode? (ja jo, dokonce i v sobe
Zaznamenáno

Semtu
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 21. Březen, 2007, 12:37:40 »

tady je odkaz na vybornej clanek jak se naladit na zmeny rocnich obdobi:

http://www.strengthenhealth.org/index.php?page=art icleFull&id=2

kdybych to mela strucne shrnout, tak energie v prirode se zacina menit drive nez podle klasickeho kalendare, rovnodennosti apod. clovek by se tak mel pripravit na jaro s predstihem, chapu to jako napr. zjednodusenim a jarnim stylem vareni, a pak postupne zahrnovat jarni zeleninu, jak zacne rust. Protoze to znate asi vsichni co mate zahradku, jaro je davno tady a salatky pidi midi.
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 21. Březen, 2007, 14:14:05 »

Leni, ano, to jsi spravne napsala, klicky take patri k jaru ! Takze at vsechno pekne klici a puci v prirode ! Semtu, zahradku jeste nemam, ale uz uvazuji, ze si udelam jeden zahon na zahradce, alespon pro tu pazitku a nejake cerstve bylinky na dochucovani, neb je to lepsi, nez z kvetinace.
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 21. Březen, 2007, 15:55:23 »

Semtu, moc diky za skvely odkaz! ten clanek je vazne moc krasny!!! uz aspon vim, proc jsem uz od unora(kdykoliv trosku vysvitlo slunicko citila v povetri jaro a tesila se, jak jej uvitam sbiranim sedmikrasek (do polivky
Zaznamenáno

Anonymní
Host
0 0
« Odpověď #23 kdy: 21. Březen, 2007, 18:23:08 »

Klíčky sice patří k jaru, ale makrobiotika před jejich zařazováním do béžné denní  konzumace potravin varuje. Respektive varuje před použitím všeho, co nemá ukončen vývoj. Tyto produkty totiž většinou disponují extremní jinovou energií, která speciálně na jaře není zrovna tím pravým, co by tělo mělo dostávat.
Je mně ale jasné, že kdo na přelomu týdne nenastydl, nebude asi souhlasit.
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 21. Březen, 2007, 18:29:27 »

ale jo, ja jsem to taky nekde cetla(tusim u Prucove). poradila mi to Luzna, a tez jsem nad tim premyslela. tak nevim, co myslite ostatni?
Zaznamenáno

Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 21. Březen, 2007, 20:19:44 »

Urcite ty klicky nikdo nebude zarazovat do denni konzumace !  Ale kdyz si asi date jednou dvakrat do tydne malinko jako okrasu na talir, tak je to v pohode, ne ?
Zaznamenáno
Dagmar Lužná
Host
0 0
« Odpověď #26 kdy: 22. Březen, 2007, 21:39:56 »

Dobrý den,dovoluji se zapojit do diskuze.Klíčení,pučení zrod nového patří k Jaru.To je neoddiskutovatelný fakt.To co se  kolem nás v přírodě děje v každém ročním období by se mělo odrážet v komplexní formě i na našem talíři.S tím doufám taky souhlasíte.Samozřejmě podle možností. Nedělat si zbytečné stresy.Takže nejen barvy-k Jaru patří zelená,ale i chutě, k Jaru zvyšujeme na talíři kyselou chuť, nejen pickles,ale i lisované saláty s malým množstvím rýžového octa,nebo několika kapkami,jablečného, vinného octa, nebo i citronu.Střídat a mít na talíři maximální pestrost.Pokud na Jaře nastydnu,zamyslím se nejen nad svým jídelníčkem ,ale hlavně životním stylem v období  Vánoc. Otázka zní jak často a vůbec li zařazovat na jaře na talíř naklíčené věci?Moje doporučení je ano,zařazovat a to tak často jak to můj zdravotní stav a moje momentální kondice dovolí. Pokud řeším závažný zdravotní problém,je potřeba prokonzultovat individuální talíř.Pokud používám tento způsob stravování jako preventivní,nebo už je to můj životní styl,tak se přece zbytečně nepřipravím o zajímavou chuť a hlavně energetickou změnu na talíři,která také patří k Jaru. Přeji Vám všem, vařte s láskou ,ne proto že musíte,ale proto že chcete,nejen pro sebe,ale hlavně pro ty které máte rádi a na kterých Vám záleží nejvíc.Moc všechny zdravím a přeji pohodu nejen při vaření. Dagmar Lužná.
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #27 kdy: 23. Březen, 2007, 08:52:27 »

dobry den, pani Luzna. moc dekujem za dovysvetleni kliceni a dalsich moc peknych rad! je super, ze zde prispiva svymi clanky nekdo tak zkuseny v praktikovani mb jako jste vy! budem radi za dalsi prispevky!!
Zaznamenáno

Petr W.
Host
0 0
« Odpověď #28 kdy: 07. Duben, 2007, 10:14:08 »

Jestli mohu, vrátím se k biozelenině: biozelenina není drahá, ostatní zelenina (i ovoce) je "přelevněná" Z toho srovnání to pak tak vypadá... Něco o nákladech na pěstování vím, už 14 sezon se tím v potu tváře živíme. To, jak biozelenina vypadá na krámě je i práce obvhodníka, když se o ni týden nestará, je jistě na vyhození, i kdyby byla 100x bio.
Neberte to prosím jen jako reklamu, ale i jako zdroj informací a mrkněte se na náš web URL
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #29 kdy: 21. Říjen, 2007, 22:45:57 »

Ahoj, nevíte, jestli je možné někde objednávat biozeleninu na dobírku? Díky  Wink
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení