Stran: [1] 2 3 4
  Tisk  
Autor Téma: MB a zrak  (Přečteno 18455 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Petr Toman
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 16. Říjen, 2007, 14:16:15 »

Ahoj. Máte někdo, prosím, nějaké zkušenosti, zda-li je možné pomocí makrobiotiky zlepšit zrak? Osobně mám dioptrie půl a třičtvrtě (bohužel však i jakési cylindry), což není ale moc, a právě proto mě brýle otravují a čočky občas na očích tlačí, takže bych rád tuto věc vyřešil. Vím, že oči souvisí s játry. Mít čistá játra ale určitě není ale určitě komplexní pohled na věc.
Budu rád za jakýkoli Váš postřeh z oblasti přírodní nápravy. Laserová operace mě nezajímá. 
Děkuji!  Wink
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 16. Říjen, 2007, 17:15:30 »

Da se, ale je to beh na dlouhou trat. Moje zena ma nejakou ocni vadu. Mb dela uz pres deset let. Kdyz byla loni po cca osmi letech u ocni, tak ocarka nechtela verit. Povidala neco o zazraku a neskutecnym stesti :-) Fakt je, ze se ji zrak dokonce pomalu zlepsuje, ale neni to v ramci mesicu, ale spis let.
Zaznamenáno
majkl
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 16. Říjen, 2007, 23:27:44 »

Makrobio vařím asi 3 měsíce a trošku se to zlepšilo - skoro půl dioptrie( Teď mám 3). Uvidím jak to pude dál...
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 17. Říjen, 2007, 06:48:39 »

Lord Kikin: Díky.  Wink
Majkl: Vážně? A vaříš MB léčebné či standardní bez většího zaměření na zrak?
Zaznamenáno
Jirka N
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 11. Červenec, 2009, 19:21:38 »

Nemáte někdo prosím nové zkušenosti, zprávy k tématu? Mě to hodně trapí a takových lidí je spoustu, jenže s tím nic nedělají. Já mám však pochybnosti o tom, že s tím nelze nic dělat. Zřejmě to nebude úplně snadné, ale za pokus to určitě stojí. Mám už knížku s cviky a ve spojitosti s makro jsem narazil na : http://www.esoterika.cz/clanek/2741-dobry_zrak_bez_bryli_xii_priciny_ocnich_neduhu_5.htm. Akorát by mě zajímalo jak mám jako zjistit tu příčinu. Myslíte, že by mi to na očním řekli?

edit: ta příčina je myšlena ke krátkozrakosti
« Poslední změna: 11. Červenec, 2009, 19:54:48 od Jirka N » Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 12. Červenec, 2009, 06:14:03 »

Je zvlastne, ze pri tak nizkych dioptriach nosis okuliare, standardne je skor tendencia okuliare do istych dioptrii pokial to nie je nevyhnutne kvoli specifickym ukonom nenasadzovat pretoze oko ma potom tendenciu zleniviet, prisposobit sa a nasledne oslabovat - sama mam dlhorocne skusenosti.

Ja osobne mam za sebou laser uz 4 roky, skor ako ku mne prislo povedomie o akejkolvek zdravej alternativej vyzive. U mna to vsak uz bolo nevyhnutne pretoze ja som mala na oboch ociach dioptrie 9, co prakticky znamenalo ze bez okuliarov si uz pri nijakej cinnosti neporadis. Stiahli mi to na pol dioptrie (okuliare nenosim) a teraz uvidime ci som sama schopna doladit ten zvysok prirodzenym sposobom. Iba pre informaciu - s laserom je to tak, ze pod urcitu dioptricku hranicu sa operacia nevykonava.
Zaznamenáno
Jirka N
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 12. Červenec, 2009, 11:17:13 »

Ja osobne mam vice dioptrii, pokud to nebylo na me tak to ignoruj.
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 12. Červenec, 2009, 14:47:53 »

Jirka - Nie, to bolo Petrovi a obecne. Nepochybujem o tom, ze to ide i prirodzene, ale nemozem sa stazovat a keby som sa mala teraz rozhodnut ist na laser i s vedomostami, ktore v sucasnosti mam, isla by som. Nemam ziadne problemy a som spokojna, ucel splneny.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 13. Červenec, 2009, 08:55:50 »

Ja jen v rychlosti pridam neco z pohledu Kriya Yogy na zlepseni zraku.. na pouzivani berlicek (bryle) v zivote obecne.
Tohle neni urcite pro kazdeho.. kazdy nemusi vychodni yogove myslenky (love and God), ale mozna se to nekomu zalibi tak jako me.
Omlouvam se, ze je to pouze v anglictine.

Abusing your eyes and losing your sight - reasons why some healthy looking young people lose their sight
Eye Sight and Happiness
Eyes are the door to the soul - eyes need practice and exercise to maintain flexibility and health as much as other body parts
Living without crutches
Zaznamenáno
mirka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 15. Červenec, 2009, 20:56:39 »

a nechceš aspon ve stručnosti napsat co píšou Wink
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #10 kdy: 16. Červenec, 2009, 11:21:16 »

Ze nemas nosit bryle, protoze to jsou berle a rikas tak svym ocim, ze ti to vyhovuje tak jak to je.
Mas dopravat ocim co nejvic slunecniho svitu (bez bryli/cocek).
Nedelat veci, kdy clovek cumi dlouho na jednu vzdalenost.. neustale pouzivat tento 3D svet v co nejvetsi mire.. jinak oci zakrni.
Delat ocni cviky (ocni joga + preostrovaci cviceni).
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 16. Červenec, 2009, 14:48:40 »

Koukala jsem se na ten první odkaz a líbilo se mi tam, že říkají, že příčinou (na psychické úrovni) je to, že člověk CHCE vidět jen něco. Že chce vidět jen výhody, co může získat, a ne to, že má i nějaké povinnosti. A že člověk chce jen přijímat, ale není ochotný dávat. A že třeba nechceme vidět svět takový, jaký je, respektovat ho (s tím, že všechno má nějaký smysl). Tak jsem to pochopila.

Tak si coby taktéž obrýlená osoba říkám, jestli by se k tomu nemělo dodat i "ochota vidět a respektovat sebe". Třeba něco v tom smyslu, jako Neon doporučoval Giorginovi k přečtění v  knihách od Osha, že člověk má mít radost ze sebe i ze světa a nesnažit se pořád cpát do nějaké šablony podle představ druhých. Osho toho asi napsal víc, nečetla jsem od něj (zatím) nic, takže vycházím z toho, co tu o jeho knihách bylo napsáno v rámci Giorginova deníčku.

Ale to cvičení bude taky dobré, kromě zmiňovaných cviků pro oči na zaostřování zřejmě  i cviky na protažení a správné držení těla, krční páteř  zatuhává, když se třeba celý den sedí u počítače. Jsem přesvědčena, že vidění není jen záležitost dioprií, ale i prokrvení sítnic, a prokrvování hlavy asi při zatuhlé krční páteři nebude úplně v pohodě.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #12 kdy: 16. Červenec, 2009, 15:00:14 »

Lehu, s tim prokrvenim celeho tela mas urcite pravdu.
Pokousel jsem se najit stary zpravodaj z Dobrusky, kde byla komplet sestava cviku od Kushiho, specialne pro zlepseni zraku. Bylo to zatim nejlepsi co jsem nasel. Ale bohuzel ten zpravodaj se nekde zatoulal.
Psychicka vazba na to, ze nechci neco videt, respektive chci videt jen neco mi prijde uz jako jasna vec.. ono se taky casto zminovane ziti v pritomnosti (tady a ted) doporucuje jako krok pro napravu zraku (viz kniha Dobry zrak bez bryli). Sami si to zkuste pozorovat. Kdykoli se utapite v myslenka, tak cumite nekam do blba, rozostrene.. zatimco, kdyz se presunete k tady&ted, tak se oci zaktivizuji a dostanou jakoby pokyn, ze je pouzivate. Tak nejak to citim ja. Jsem casto utopeny v myslenkach a nevnimam realitu.. a oci ani nepotrebuju casto.

Jinak tohle jsem nasel na strankach Kosickeho makrobiotickeho centra:
http://www.regeneracnecentrum.sk/index.php?menu=1241

Moc na takove serepeticky ale nedam.. i kdyz je to natural.. vic natural jak chodit bosky po lese, louce a delat ocni cviky to nikdy byt nemuze Smiley

Celkove verim v to, ze se zrak da hodne zlepsit temi vsemi cviky/metodami.
Problem byl vzdy v pevne vuli a cvicit to dele nez jeden mesic. Vzdy to prerusim a pak zase rozjedu po nejake pauze.
Zajimalo by me, pokud nekdo poctive cvici nejakou delsi dobu a jaky ma vysledek?
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 16. Červenec, 2009, 15:24:06 »

Tak to tak neřeš  Wink a zacvič si aspoň když si na to vzpomeneš, něco lepší než nic. Nám na semináři cvičení podle Mojžíšové říkali, že máme se (tak 1x za hodinu) podívat - otočit hlavu - doleva, pak dopředu, pak doprava. Pak narovnat hlavu a udělat pomalu úklon hlavy k levému ramenu (chvilku vydržet), narovnat a k pravému ramenu a chvíli vydržet. Pak zase narovnat hlavu a předklonit ji a vrátit. Celkově to nezabere moc času.

Do blba asi KOUKÁME všichni, když se nad něčím zamýšlíme. Ale myslet si kvůli tomu, že nepotřebuješ moc oči, to mě překvapilo. Já mám pocit, že ty asi pořád něco čteš (a pak to promyslíš) a pak nám pošleš odkazy, a to by přece šlo bez očí špatně. (A to běhání bos po lese mimochodem taky).
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #14 kdy: 16. Červenec, 2009, 16:55:13 »

Jasne, potrebuju oci, nemyslel jsem to doslova.. spis sem se snazil vysvetlit jak chapu tu teorii s lecenim zraku v souvislosti s bytim v pritomnosti, tak jak je o tom cela kapitola v knize Dobry zrak bez bryli.

To cviceni moc neresim (jakoze se tim netrapim), ale prave proto by me zajimalo jestli nekdo poctive cvici delsi dobu a zlepsil si zrak? Coz by pak byla motivace pro nas vsechny, abysme zacali Smiley
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení