Stran: 1 [2] 3 4
  Tisk  
Autor Téma: MB a zrak  (Přečteno 17770 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 16. Červenec, 2009, 18:10:35 »

S tym pozeranim do slnka bez okuliarov by som isla na to opatrne - urcite su ludia, ktorym to neuskodi a sama to hodnotim ako pozitivne. Na druhej strane, ludia si vzdy chranili zrak, nie okuliarmi ale napr. klobukom, ktory mimo ineho zatienoval zrak a poskytoval ochranu. Obecne by som si dala pozor na vsetky obecne rady tohto typu nakolko kazdy je inak nastaveny vnimat, cerpa a vyuziva inak svoje zdroje energie, a co niekomu prospeje, to druhemu uskodi. A vzhladom na intenzitu slnecneho ziarenia a stav ozonovej vrsty je to naozaj na povazenie Smiley))

Dalsia vec - zalezi na vyske dioptrii ci sa clovek zaobide bez okuliarov, sosoviek alebo nie. Pretoze ako som uz sama pisala, pri nizsich dioptriach sa skutocne neodporuca nosit okuliare POKIAL clovek nezacne zmurit a silit oko aby zaostrovalo - vycerpava sa a rovnako oslabuje, kazi sa. Tak opatrne, uvazit, rozmysliet, kazdy sa pozna najlepsie sam.
Zaznamenáno
Sunny
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 16. Červenec, 2009, 19:02:54 »

S tym pozeranim do slnka bez okuliarov by som isla na to opatrne - urcite su ludia, ktorym to neuskodi a sama to hodnotim ako pozitivne. Na druhej strane, ludia si vzdy chranili zrak, nie okuliarmi ale napr. klobukom, ktory mimo ineho zatienoval zrak a poskytoval ochranu. Obecne by som si dala pozor na vsetky obecne rady tohto typu nakolko kazdy je inak nastaveny vnimat, cerpa a vyuziva inak svoje zdroje energie, a co niekomu prospeje, to druhemu uskodi. A vzhladom na intenzitu slnecneho ziarenia a stav ozonovej vrsty je to naozaj na povazenie Smiley))

Oni v tom článku nepíšou o koukání přímo do slunka, ale o koukání do ranní oblohy, a to co nejdéle bez mrknutí. Což je údajně hodně energeticky a emocionálně nabíjející pro oči i pro celého člověka.

Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 16. Červenec, 2009, 19:29:05 »

Sunny - moze byt, velmi energeticky nabijajucich je x veci, co chce kto praktikovat nech praktikuje, pokial to nie je vyslovena hovadina, pomoze cokolvek, ale nakolko som zdravo skepticka - taketo postupy nie su prakticke ani vyuzitelne, malokto bude kazde rano zirat na horizont a cakat kedy sa stane zazrak Smiley

lepsia rada> setrit zrak a nezirat zbytocne tolko do compu, filmy, net atd Wink
Zaznamenáno
El
Host
1 0
« Odpověď #18 kdy: 16. Červenec, 2009, 20:26:46 »

Já si myslím, že každý kdo naplno zažil kouzlo rozednívání a to zvláštní světlo a atmosféru... nebude říkat, že je to zírání.
V dnešní době už málokdo pravidelně vstává ve 4h ráno , možná i proto máme tolik zdravotních problémů.
Mě osobně se brzké ráno moc líbí, působí to velice zvláštním nabíjejícím způsobem a to i na oči. Je v nich pak přes den úplně jiný pocit.. takový čistý, lehký..

A s tím šetřením zraku- často se mi stává že čtu skoro za "šera" nebo lépe řečeno ne na plném světle a už vůbec ne umělém. A už mi hodně lidí řeklo, že když budu číst za takového světla, tak si zkazím oči, že si je prý musím šetřit. Ale mě se takhle čte dibře, ještě se mi nestalo abych po tomhle čtení měla unavené oči, za to při umělém světle, nebo plném světle mě bolely oči vždycky...

myslim si , že dobrý zrak znamená být otevřený všem novým informacím, pocitům...
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #19 kdy: 16. Červenec, 2009, 20:36:54 »

Jj, v literature o ocnich cvicich je psano jako jedna z metod "cteni bez bryli", je to dobry trenink a mira osvetleni se moc neresi.
Zaznamenáno
MiskaSiskaPampeliska
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 17. Červenec, 2009, 02:44:24 »

já sem cvičila cviky od Norbekova. Rady hlupáka nebo tak se to jmenuje. Zlepšila sem se o celou dipotrii a něco, už mám jen dvě a něco, ale pak sem začala cvičit mín, tak se to nezlepšovalo, ale ani nezhoršovalo, předtím se mi to aj hodně zhoršovalo. No a ted už necvičím, já vím, sem hrozná, ale ono to není těžké, jen časově náročné a hlavně ta psychika. No jen si to přečtěte a uvidíte Very Happy
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #21 kdy: 17. Červenec, 2009, 03:43:56 »

Citace
A s tím šetřením zraku- často se mi stává že čtu skoro za "šera" nebo lépe řečeno ne na plném světle a už vůbec ne umělém. A už mi hodně lidí řeklo, že když budu číst za takového světla, tak si zkazím oči, že si je prý musím šetřit. Ale mě se takhle čte dibře, ještě se mi nestalo abych po tomhle čtení měla unavené oči, za to při umělém světle, nebo plném světle mě bolely oči vždycky...
Já to mám úplně stejně. Taky jsem si odjakživa četla raději "potmě", jak to spousta lidí nazvala, než abych míchala denní světlo s umělým. A vývoj byl přesně opačný, než předpovídali. Kolem dvaceti jsem měla na jednom oku půl a na druhém 3/4 a dneska nemám nic (je mi jednatřicet). Na škole jsme měli rok předmět, který se zabýval pouze umělým osvětlením a podle toho, co jsem se v něm naučila, bych řekla, že devadesát pět procent světelných zdrojů v prostředí, ve kterém se pohybuje běžný člověk, je krajně nevhodných spektrem, intenzitou, nedobrým použitím/umístěním... Kdybych byla doktor, řekla bych, že je to hodně nezdravý.
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 17. Červenec, 2009, 08:23:11 »

to nie je o zaziti atmosfery za usvitu mila El Smiley To je jednoducho o tom, ze clovek nie vzdy ma energiu, naladu, nastavenie, cas, chut pozerat rano na usvit, o to viac, ze spankovy rytmus sa riadi inymi pravidlami a niektore rutinne navyky su obcas viac kontraproduktivne - pokial sa zobudim za usvitu, ano urcite si nenecham ujst tie carovne momenty, ale nemusi to byt sledovanim horizontu - rozne formy duchovnej prace sa ponukaju ako moznost Wink A aby sme neboli prilis preduchovneli, prilis senzitivni, niektore dni su proste bad days a clovek ma chut tak akurat na cokoladu nie na duchovne cvicenie ani romantiku za usvitu Smiley

Mimo to "ziranie" ako take ma este inu vyznamovu rovinu ako tu lehce zvulgarizovanu, samo o sebe to moze byt dobra forma ponarania sa do seba a naladzovania na urcitu rovinu vnimania. 

Za sera citam i ja rada v niektore dni, umele osvetlenie mi nevadi - zalezi od rozptylu intenzity a zdroja, samozrejme nie je nad prirodzene ale pri studiu si clovek nevyberie a v uplnej tme sa citat neda. Na margo setrenia zraku - stokrat horsie subjektivne pre mna je pozeranie do compu ako umele osvetlenie.
Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 17. Červenec, 2009, 08:57:12 »

Very Happy
Pri pozeraní do slnka ráno alebo večer mi prejde po chrbte príjemná uvoľňujúca vlna, mám to rada.
So zrakom nemám problémy, oči si uvoľňujem pozeraním do diaľky, pretože dosť čítam. Umelé svetlo mi vadí.
Zaznamenáno
Jirka N
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #24 kdy: 17. Červenec, 2009, 21:04:18 »

me v jednom tom odkazu prislo divny, ze pry kdyz se zrak bez bryli lepsi a sli by jsme k doktorovi ze nam naopak predepise "silnejsi" dioptrie teda ted vlastne nevim jestli to nebylo v jednom dlouhem komentari.V kazdem pripade jsem myslel, ze to by mohla by cesta pro me, tedy pomale ubirani. Mam bohuzel 2,5D tak si to nejak neumim predstavit (odlozit je treba na mesic).
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #25 kdy: 18. Červenec, 2009, 00:23:18 »

Nedavno byla v Medunce cela sekce venovana zraku, a to z pohledu nekolika alternativnich odborniku. Osobne s tim nemam zkusenosti, ale pokud nekdo chce, vyhledam to a ve strucnosti prepisu. Tykalo se to spis dusevnich zalezitosti nez stravy.
Bylo to tak trochu v duchu toho na co tady odkazuje Neon a kommentuje lehu.
Mluvilo se tam ale i o zivotnim stylu a o tom za nase oci nejsou proste delane na to jak je v dnesni dobe pouzivame (hodne cteni, pocitac, cili kratke vzdalenosti zaostreni). S tim si nejsem osobne jista, ja na kratko zaostruju hodne a jsem porad na pocitaci a oci jsou v pohode. Existuji take ruzne cvicebni pomucky a pristroje pro oci. Take joga ma ocni cviceni a moje dcera ma hru s ocnim cvicenim na Nintendu DS. Moje dcera ale u techto cviceni nevydrzela, podobne jako pise Neon.

Dalsi duchovni reseni zrakoveho problemu (opet jen z literatury, sama jsem vzdy mela oci v poradku), je popsano mimo jine v knize Cesta od Brandon Bay, ktera si metodou cesty vylecila nejen ocni problem ale i obrovsky nador v deloze. V pripade toho ocniho problemu se take jednalo o neco pred cim "zavrela oci".

Zaznamenáno

Jirka N
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #26 kdy: 18. Červenec, 2009, 13:32:30 »

moje teorie je zaostrovani na kratkou vzdalenost v mladi, kdy se telo vyviji a prizpusobuje na budouci zivot. Mozna i nejake predispozice. Psychika, no je to mozny, mozny je vlastne vsechno, kdyz cek nevi.... Škoda, ze tu Bay nemaj v Lbc knihovne, mozna si ji koupim.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #27 kdy: 24. Červenec, 2009, 20:15:22 »

Uteklo mi tam pismenko, je to Brandon Bays.
Zaznamenáno

Jirka N
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #28 kdy: 25. Červenec, 2009, 08:57:23 »

ááá tu už maji  Grin Dík
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #29 kdy: 09. Srpen, 2009, 16:43:59 »

Zdravim vsechny kratkozrake, dnes jsem byla na prednasce k tematu MB a zrak a zaznelo tam, ze kdyz ma nekdo problemy s ocima, tak se ma nejdriv zamerit na sve traveni a zazivani. Az kdyz si srovna traveni a zazivani, pry hlavne slinivku a jatra,  tak se mu mohou zlepsit oci, takze je to dost dlouhodoby proces. Obecne rady jsou vyvarovat se extremu, hlavne extremniho jinu, pry je 95proc. kratkozrakosti zpusobeno extremnim jinem / ovoce, sladke a tak/. A aby to cloveka netahlo k tomuto jinu, tak krome vynechani extr. jangu si ma varit dostatek mirneho jinu, jako jsou kratkodobe zeleniny /nekdy se mi zda, ze vsechny moje prispevky tady jsou jak kampan za pickes a blansirovanou brokolici, ale ono je to dobre na tolik veci  ... /.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení