Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  
Autor Téma: MB a zrak  (Přečteno 18636 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #30 kdy: 09. Srpen, 2009, 21:24:01 »

lehu diky za info.. ale to jsou uz takove hodne zname a hlavne hodne obecne info (vyvarovat se jin).. ale nemyslim to nijak spatne
ja jen, ze plno z nas urcite zkusilo nejist extremnejsi jiny, nekdo treba roky ji velice dobre... ja si nemuzu pomoct, ale podle me to bez tech ocnich cviku a dalsich praktik asi nepujde.. viz treba Kushi, Ohsawa, Aihara, pan Dvořak... kteri maji bryle (tim jim nic nevycitam, ani nerypu, aby to nekdo zas spatne nepochopil)

mimochodem.. kdo v Holandsku prednasel o zraku? Smiley
« Poslední změna: 09. Srpen, 2009, 21:38:22 od neon » Zaznamenáno
tomy
Host
0 0
« Odpověď #31 kdy: 10. Srpen, 2009, 01:15:13 »

To jenom dokumentuje tvzení, že oči se stravou dají korigovat jen velmi pomalu. Osobně si myslím, že jsou-li některé oční vady způsobené únavou či ztuhlostí okohybných svalů, je nejdůležitější s nimi cvičit. Protože svaly, které se nepoužívají, degenerují.

myslim si , že dobrý zrak znamená být otevřený všem novým informacím, pocitům...
Nicméně bych více sázel na příčiny psychické/duchovní. Protože jinak by každý, kdo tráví nějaký čas před obrazovkou (a ještě navíc stravující se nevyváženě) musel mít problém se zrakem, což určitě není pravda. Jak psala El, vysvětlení očních vad podle různých autorů alt. medicíny se většinou shoduje:

krátkozrakost - nepřijmutí budoucnosti, strach či nejistota z ní, příliš velká sebestřednost;
dalekozrakost - snaha nevidět věci týkající se vlastní osoby a nejbližšího okolí, zaměření spíše na ostatní.

A hlavu vzhůru, nervový systém má schopnost rychlé regenerace, všechno je možné, máme-li správný záměr a snahu (a v tomhle případě nejspíš i vytrvalost  Smiley
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #32 kdy: 10. Srpen, 2009, 09:12:55 »

Z hlediska te psychiky me vzdy napada otazka... verim, ze psychika mohla hrat velkou roli k tomu, ze se mi oci celkove zhorsily (i kdyz sezeni 1 metr pred klasickou televizi (Merkur) a hrani stovky hodin her na drivejsim ZX Spektrum bych rekl, ze byl padnejsi duvod).. ale jestli se dokazi pak samy spravit jen tou zmenou psychiky, to uz tak pozitivne nevidim. Nechci si nijak fandit, snazim se to brat objektivne.. ale zazil jsem behem poslednich let na sobe velke zmeny a mam pocit ze vnimam svet podstatne jinak nez drive.. od toho uzavreneho vnimani na ten vice a vice otevreny (aspon ja to tak na sobe citim, jiste, ze nekdo by me mozna hodil do te skatulky zaslepencu, ale to je pak zas o tom, jestli se muze sam nekdo objektivne zhodnotit).. ale dejme tomu, ze jsem se kompletne zmenil, s cimz by teda mohla nasledovat zmena zraku.. ale nic se nedeje Smiley
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #33 kdy: 10. Srpen, 2009, 21:03:50 »

mimochodem.. kdo v Holandsku prednasel o zraku?

- Adelbert

Mozna je to obecne, ale spis mi na te prednasce prislo zajimave to, ze teprve az se srovna to zazivani, tak se mohou zlepsovat oci, takze to je beh na dlouhou trat. Urcite nestaci jen to jidlo / o tech  cvicebnich a psychickych vecech toho tady uz bylo napsano hodne, vic uz se do toho tady motat nechci, kazdy urcite mame neco hodne osobniho, co by za tim spatnym zrakem mohlo stat /.
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #34 kdy: 10. Srpen, 2009, 22:37:35 »

Osobně si myslím, že primární roli v tom opravdu hraje psychika - já i můj brácha jsme byli před deseti lety oba obrýlení a dneska nic. A to jsem se něco nazírala do monitorů a načetla knih potmě nebo s baterkou... Určitě se všechny tyhle vlivy sčítají, ale fakt věřím tomu, že by si měl člověk nejdřív pořádně provětrat dušičku. No a pak taky nečekat zázraky hned, že...
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #35 kdy: 12. Srpen, 2009, 16:36:18 »

Na netu se nechaji najit navody na cviceni zraku, treba tady: http://www.celostnimedicina.cz/oci-=-cviceni-zraku-pro-zdravou-dlouhovekost.htm. Nemate nekdo s necim podobnym vlastni pozitivni zkusenost ? Hur vidim na dalku, tak do 1 dioptrie, rad bych to zlepsil tak  bych chtel doporucit neco fungujiciho. Cela knizka mi prijde jak kanon na vrabce, abych to provadel denne tak by cviceni melo byt na 10-15 minut - ale mozna to vidim nerealne, tak se necham poucit.

Diky!
Zaznamenáno
tomy
Host
0 0
« Odpověď #36 kdy: 13. Srpen, 2009, 10:17:44 »

Dany, ten odkaz vede na doporučeníhodný návod, jak s očima cvičit. Mimochodem, ve všech těch knihách a internetových stránkách jsou vlastní cviky dost podobné (myslím, že nejlepší je si jich pár zkusit a vybrat pak ty, které budou konkrétně tobě pomáhat). Jestli je problém malý, tak bys (při cca 1 D) měl skutečně hned vidět výsledek, čož pomůže s výběrem. Já mám i spontánní chvilky, kdy prostě oči ostří lépe, jinak taky 1 D na dálku, prostě tomu nevěnuju patřičnou pozornost. Někde slibují nápravu za 3 týdny, někde za 2 měsíce, je to individuální. Záleží na motivaci, na zvládnutí nových očních návyků (já oči protahuju hlavně, když jsou unavené a bolí). Ale, jak už jsem psal, není to jenom o fyzické činnosti.
Jednotlivé knihy se liší akorát přístupem, mě zrovna sedl ten vědecký. A naopak Norbekov mě dost odradil, zejména svým stylem (cviky jsou podobné ostatním).
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #37 kdy: 13. Srpen, 2009, 10:55:23 »

K teme zraku, nesuvisi to priamo zo zlepsovanim videnia ale zaujimalo by ma ci mate podobne skusenosti (triky:)

Ked si neviem dat rady, nemozem sa rozhodnut, alebo jednoducho sa citim zvlastne, nieco sa deje, nieco sa meni - pozeram na juzny horizont, a riesenie pride, alebo sa to vnutri vyrovna a ja som schopna pokracovat dalej. Alebo pokial som doma zvyknem si u nas na zahrade lahnut na travu a sledujem kruziace vtaky nado mnou, ich let, linie, kreslim si z nich imaginarne obrazce a zaroven tak trochu vrastam do zeme..zakorenujem Wink -skusali ste niekedy ked ste boli v lese lahnut si medzi vystuple korene stromu  a polozit si prsty a ruky v jednej linii s korenmi? je to uzasny pocit, nemysliet iba vnimat strom pulzovat, zit, pretekajuci zivot rozochvievajuci prsty, sumiaci, sepkajuci..je ine ked sa dotknete kmena a ked sa dotknete korenov. U mna tato vasen, prichylnost k zemi, suvisi zrejme i s mojim oslabenym elementom zeme alebo jednoducho milujem stromy a zivot, vysvetlit si to mozem akokolvek Wink  alebo je to otazke toho kde sa citite dobre, kde mate svoje miesta sily, kde svoje korene, je zvlastny pocit lezat medzi korenmi a sledovat korunu stromu..je to urcity vzdusny protipol korenov ozivovany slnkom a dazdom, jeden sa otvara k nebu druhy v pevnom spojeni so zemou.

Ked som byvala este na koleji pomerne vysoko, v tej oblasti mali v okoli hniezda drave vtaky, casto bolo mozne ich vidiet lovit, hrat sa dorazat na seba..vsetko toto co som robila mi neuveritelne pomahala na unavene oci, cerpala som z toho urcitu silu, toho okamihu, bolo to skor intuitivne ziadne cviky ale moje oci sa pritom citili uzasne..nielen oni  Wink

Ak vas nieco napada, podelte sa prosim i o taketo osobnejsie skusenosti  Kyticka
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #38 kdy: 24. Srpen, 2009, 12:26:58 »

Už dlouho uvažuji o této knize - Dobrý zrak bez brýlí........máte někdo?

------------
Nosíte brýle, a i když vám lékaři tvrdí, že změna vašeho zraku k lepšímu není možná, vy přesto doufáte v opak? Podle optometristy Jacoba Libermana, jednoho z nejvýznamnějších následovníků W. Batese a propagátora metody Open Fokus (tj. volného zaostření) je správné nikoliv tvrzení lékařů, ale právě váš pocit, že změna možná je. A důkazem je více než třicet tisíc lidí, kterým tento Američan pomohl natrvalo odložit brýle. Zajímá vás, jak toho dosáhl a co můžete pro zdraví svých očí udělat vy sami?

Jednoznačnou odpověď najdete v Libermanově stěžejním díle Dobrý zrak bez brýlí, kde shrnuje své nejdůležitější poznatky z oblasti očí a vidění. Na rozdíl od jiných návodů na zlepšení zraku není hlavní náplní této knihy popis očních cviků. Podle Libermana totiž vidění není pouhou fyziologickou funkcí oka. Jde o složitý komplexní děj, v němž kromě oka hrají důležitou roli i náš mozek, vědomí a emoce. Navzdory této komplexnosti jde však o děj samovolný, který nevyžaduje žádnou námahu - pokud mu ovšem důvěřujete.

Základem Libermanovy metody je proto změna přístupu k vidění. Je třeba získat důvěru v sebe sama a svoji schopnost vidět správně a najít odvahu odložit brýle. Jeho kniha Dobrý zrak bez brýlí vás krok za krokem provede tímto procesem. V první části nazvané "Vidět je víc, než se nám na první pohled zdá" vás Liberman seznámí s tím, co kvalitu našeho vidění ovlivňuje. V druhé části s názvem "Nová skutečnost" vás přiměje, abyste odložili své brýle a naučí vás dívat se na svět jiným způsobem, než jste byli doposud zvyklí - najdete zde například kapitoly o emocích, vztazích, zrakových meditacích a spoustu užitečných rad pro vaši cestu za lepším zrakem. A část třetí nazvaná "Od vidění k vhledu" vás seznámí se širšími souvislosti toho, jak může duch uzdravit tělo a osvojíte si i nové, efektivnější způsoby učení.

Kniha je psána velmi čtivě a srozumitelně a obsahuje i velké množství příkladů z autorovy praxe - ty tu však neslouží jen jako obvyklá výplň, ale jsou důležité pro ilustraci a pochopení toho, jak se souvislosti mezi myšlením a viděním projevují ve skutečnosti.

Autor: L. Eliáš

http://www.o-zdravi.cz/clanky/dobry-zrak-bez-bryli.html

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #39 kdy: 13. Leden, 2010, 09:11:51 »

Pro anglictinare moc dobry clanek - vsichni s ocni vadou maji neco psychicky spolecneho, vada zraku nemusi byt fyzicka, ale na urovni vedomi - pekne napsany clanek - http://www.clearvisionnaturally.com/vam.html
Uz jsme to tu ale samozrejme zminovali, jen je v tom clanku vicero zajimavych postrehu.
Zaznamenáno
Jirka N
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #40 kdy: 05. Březen, 2010, 10:57:28 »

byl jsem ted par tydnu doma kvuli bolesti v krku a kasli. U pc min. 9hod denne ,ale teplo a malo jidla hodne teplych tekutin zpocatku caje, ale nekde jsem cetl, ze caj vysusuje coz jsem na ten krk zrovna nepotreboval tak jsem presel na prevarenou vodu z vodovodu. Davky umeleho vitaminu C (vetsi davky nez jsou doporucene). Kdyz uz, tak delena strava ale taky zadna slava, ke konci sladkosti temer denne s bilym cukrem takze toho nejhorsiho kalibru. Kdyz byla prilezitost tak jsem si prohrival oci slunickem (treba 20 min denne). ZAVRENE OCI! Dneska vyjdu ven a vydim znatelne zlepseni meho zraku. To oc jsem se snazil mesice pred tim ruznym cvicenim se ted "zpravilo" "samo" za podminek u kterych bych to necekal. Myslim, ze dulezite taky bylo, ze jsem mel slabsi bryle s kterymi jsem nevidel ostre. Oci meli prostor na zlepseni. Pracuju na psychice takze  i tou to mohlo byt. Nejsem si jisty cim to tedy bylo, jestli se secetlo vic pozitivnich ucinku... nevim. V pristich mesicich, ale kazdopadne budu ve zkoumani pokracovat.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #41 kdy: 05. Březen, 2010, 11:17:33 »

Super poznatek, můžu se k tomu jedině přidat.
Při vitariánském experimentu jsem zaznamenával okamžiky lepšího vidění.
Uvažoval jsem přesně jako ty.. jak je možné, že na extrémních jinech se tohle děje, když za roky makrobiotiky se nic nedělo?

Samozřejmě odpověď je pro mě zatím naprosto zahalena závojem mnoha vlivů.

1. Jak ty sám říkáš - psychika.

2. A taky mě napadá, že i když mám krátkozrakost, která je prej způsobena jinovým spektrem potravin, tak žádný jin neexistuje bez jangu a třeba se to celé rozběhlo na té jangové straně a tento extrémní jin mi to teda teď nějak srovnává.

3. Doteď nechápu jak aplikovat pravidlo - extrémní jin se mění v jang a opačně - tohle je pro mě velká neznámá a často mě napadá, jestli extrémní dávky subtropického jinového ovoce nepřecházely v kruhu monády do svého protipólu Smiley

4. Moje již klasická teorie o záludnosti dočasně prospěšných řešení, ale dlouhodobých problémů - jinými slovy - co když je to jen krátkodobá pozitivní emanace toho extrémního potravinového šoku - něco jako krátký výkyv na pomyslném grafu sinusoidy, předtím než nastane ještě větší propad.

Z toho všeho mám vždy pocit, že absolutně nic nevím a nechápu.. a můj život je právě o to víc záhadnější a dobrodružnější Grin
« Poslední změna: 05. Březen, 2010, 11:20:27 od neon » Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #42 kdy: 05. Březen, 2010, 12:17:13 »

Ahoj, céčko ti mohlo trochu uvolnit játra. Játra se otevírají do očí .. Jestli jsi byl doma v menším stresu, tak to bylo taky dobré právě na játra. A ty slabší brýle, to je jasný - kdybych před lety podlehla pokušení, tak mám dnes už pár dioptrií jistejch.  Eek Vlivů je vždycky víc, chce to dobře namixovat.  Cool
Zaznamenáno
xylda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #43 kdy: 05. Březen, 2010, 13:00:35 »

Můžu potvrdit zlepšení krátkého zraku na MB, přičemž jsem zároveň úplně odložila brýle - 1,5D asi Smiley, cvičím každý den oční cviky z knížky Taoismus pro zdraví od Stephena T.Changa, nestresuju se....hýčkám si játra, bránu k očím. A hlavně si to vše velmi užívám, a vím naprosto přesně, že vidím VÝBORNĚ.  Very Happy
Jo a na MB jsem 2 roky a cviky cvičím asi měsíc, bez brýlí chodím zhruba 1,5 roku.
Tolik moje zkušenost Smiley
Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #44 kdy: 03. Březen, 2011, 07:15:43 »

Abych nebyl za spammera, nebudu tedy zakladat nove tema, kdyz tu obdobne je. Trapi me nove vznikly problem se zrakem, mohou za to treba eliminace, ale nejsem jeste tak znalej, abych to s jistotou poznal. Nevim jestli tu nekdo sledoval (sledujeú muj pribeh viz sekce makrobiotika. Zkracene- mam problem s prekyslenym orgniasmem a premnozenim kvasinek + oslabena jatra a imunita streva nasledkem spatneho stravovani stresu a dalsich veci, takto jsem zil vpodstate prohluboval problem skoro 2roky, nez jsem se dal na spravnou stravu a nejaky smer, projevy byly vpdostate jen na obliceji- ekzem ale nyni za posledni mesic se objevuje novy problem a to paleni oci, ktere je velmi neprijemne a casot vidim rozmazane. Paleni ale nastava jen vecer, nikdy jindy a to vzdy obvykle od 7-21 tedy po veceri (vecer: 18). Byl jsem u vocare a asi se nebudete nai divit ze lecba znela jasne- kortikoidy, jen jsem se pousmal a recept vyhodil cestou z ordinace do kose.

Mohou za to eliminace? Nebo kde hledat pricinu? Dekuji za nazor...
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení