Stran: [1] 2 3 4
  Tisk  
Autor Téma: Plynový ohřev, domácí spotřebiče, nádobí atd.  (Přečteno 13894 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Petr Toman
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 17. Říjen, 2007, 09:42:54 »

Ahoj. Už jsem pochopil, že elektrický (sklokeramický) ohřev je prostě pro MB nevhodný pro svou energetickou nefyziologičnost. Ač máme doma relativně novou sklokermaickou desku a nevede nám do domu plyn, řešení by se našlo v přenosné velké bombě, ikdyž bližší info jsem nezjišťoval. Ale zajímá mě ještě jedna věc – je stejně tak nevhodné používat parní troubu? Zvykl jsem si na ni, vaření zeleniny v páře je zde velmi snadné, párou tam peču i kváskový chleba a díky nastavitelnosti teplot je skvělá i pro kompotování atd.
Rád si vyslechnu Vaše názory, rady, doporučení.
Stejně tak by bylo fajn se zde podělit o doporučení, co se kde dá koupit, na co si dát pozor, atd.
Díky.  Wink
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 01. Červenec, 2008, 20:59:08 »

plyn je lepsi, uz jsme to na foru probirali. zemni plyn je na spotrebu levnejsi, velka bomba na vareni vydrzi cca 3 tydny. Nevim jak ted zemni plyn v prepostu na kJ vysel cca 4-6x levneji nez propan-butan.
Co se tyce naparovani, tak energie pary je super, bez ohledu na energii, kterou je generovana para.  Vzdy je z energ. hlediska lepsi plyn, ale pro regulaci vzdy elektrika. To same plati i u trouby... s plynovou troubou se pracuje spatne... Pokud budes mit plotynky na plyn, tak bych to neresil...
Zaznamenáno
Elvis
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 13. Červenec, 2008, 11:56:46 »

A co mikrovlnka? Můžu si ohřát něco v mikrovlnce, nebo to zase není košer???
Zaznamenáno
Cpt_Morgan
Full Member

419315231
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 13. Červenec, 2008, 16:40:32 »

Mikrovlnka je ze vsech brutalit uplne nejbrutálnejsi. Mikrovlnku jsem nepoužíval ani jako masoterián.Mikrovlnka Ti vyrobi z jakehokoliv pokrmu jenom hmotu.To je vynalez zkázy.Urcite se tady nekdo najde,kdo Ti vysvetli co to dela.Ja jsem o tom hodne cetl,ale nedokazi Ti to vysvetlit.
Zaznamenáno
vlkos
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 13. Červenec, 2008, 19:21:47 »

Ahoj ELis,
mikrovlnku nebrat- bud rada ze mas doma plyn.ja mam elektriku-podle MB je nejdulezitejsi varit na to m co je nejblize ohni, tzn, ze plyn je lepsi nez el. a mikrovlnka je opravdu fuj.nici vse zive...
prijed zejtra na stenu.
cau Wink
Zaznamenáno
Elvis
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 13. Červenec, 2008, 19:41:02 »

Dobre Vlku,
nebuudu mikrovlnkovat, a dojedu na stěnu. Zítra mě tam máš .. hehe.
A nacpi si kapsy.. :-)  Embarrassed

A až budeš mít čas, zvu tě na mungo.
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 14. Červenec, 2008, 01:04:25 »

Mikrovlnka je energetický lividátor. Pokud si to dobře pamatuji, tak v jedné z knih pí.Průchové byl popsán příměr, že oheň má energetický kmitočet 1:60, což je tělu nejblíže, tudíž nejpřirozenější. Elektrika už pak 1:600, takže to už není moc ok. A mikrovlnka 1:6 000 000...hustý, co Eek
Osobně vřele doporučuji pořízení parní trouby - sice ohřev jídla netrvá minutu, ale třeba deset, ovšem výsledek je nesrovnatelný. Už jenom fakt, že jídlo si zachová vlhkost a není vysušené. Parní trouby fungují obvykle v rozpětí 60 až 100 stupňů, takže je použitelná jak pro napařovní zeleniny či ryb, tak i pro zavařování při 80 nebo ohřevu, kde stačí 70 stupňů. 
Zaznamenáno
Elvis
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 20. Červenec, 2008, 14:40:38 »

Vlk ví jak zvednout náladu. Má kouzelný kapsy a nosí v nich kouzelný věci a nikdy jich neubyde. Psali to na internetu :-)
Mám novej čaj, suprovej. V pondělí ti dosypu zase něco já a ještě ti donesu knížku. Pa
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 12. Září, 2008, 09:29:00 »

plyn je lepsi, uz jsme to na foru probirali. zemni plyn je na spotrebu levnejsi, velka bomba na vareni vydrzi cca 3 tydny. Nevim jak ted zemni plyn v prepostu na kJ vysel cca 4-6x levneji nez propan-butan.
Co se tyce naparovani, tak energie pary je super, bez ohledu na energii, kterou je generovana para.  Vzdy je z energ. hlediska lepsi plyn, ale pro regulaci vzdy elektrika. To same plati i u trouby... s plynovou troubou se pracuje spatne... Pokud budes mit plotynky na plyn, tak bych to neresil...

Ahoj Milane, takže v případě páry je jedno, co páru vyvíjí. Mohu to tedy chápat tak, že parní trouba, přestože je elektrospotřebič, je pro mb vaření akceptovatelná?? Jídlo tam leží na talíři, který je na roštu, pod roštem je malá plotýnka, na kterou kape voda a tím se vytváří pára do prostoru trouby. Zeleninka je tam za 5min hotová, ryba 25min. A pro přihřev je to velký pomocník...dá se tam nastavit rozpětí 60-100°C, takže skutečně jenom přihřev. A i seschlejší kváskový chlebík se v páře změní v pochoutku:-)))
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 16. Září, 2008, 19:04:14 »

parni troubu sice doma nemam, ale myslim si, ze nebude az tak spatna. urcite vareni v pare bude vzdycky lepsi nez peceni. regulace pary je vhodnejsi elektrikou nez plynem. Zeleninu, kterou si delam na pare delam na plynove plotynce, tak se dobre reguluje. Predpokladam, ze vse je v nerezu (v soucasne dobe standard).
Co se tyce plynove trouby, tak ji osobne na peceni az tolik nedoporucuji, alespon tem kdo s ni nemaji zkusenosti. spatne se reguluje v ni teplota, muze dochazet k nerovnomernemu peceni atd. pripalene nebo nedodelane veci nejsou pro nas organismus nejlepsi... na druhou stranu, pokud ohen funguje dobre, je lepsi nez elektrika. Pokud se elektrika pouziva jako doplnek pri kulinarskych upravach pro normalniho cloveka, tak take neni zadny problem.

Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #10 kdy: 17. Září, 2008, 13:07:02 »

Hurá, konečně se u zabydlela plynová varná deska, dnes budeme poprvé vařit na plynu Wink To zas bude učení...všechno, co jsem si vychytal, budu vychytávat znovu Grin Sice bohužel s plynovou bombou, plyn k nám dotažený není a do ostrůvku by prý ani nešel, nedovoluje to norma (trubky nesmá být v zemi), ale snad si zvykneme, mít to doma....člověk je z toho zpočátku trochu nesvůj Roll Eyes
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 17. Září, 2008, 13:26:07 »

tak to gratuluji. jsem zvedava, co budes rikat. dej pak vedet.
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 17. Září, 2008, 13:28:44 »

Petre, neboj se toho, byl bys prekvapeny, kolik lidi ma plynove bomby i v Praze. Pripojka je dost draha, dlouhou dobu ani plyn nebyl vsude v okrajovych castech Prahy zaveden a lide uz si zvylkli na ty plynove bomby, tak proc to menit. Vydrzi fakt dlouho. V novostavbach take jine reseni neni, maji vsude elekriku, takze makrousi v noovstavbach to asi take resi plynovymi bombami.
Zaznamenáno
tomatik
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 17. Září, 2008, 22:46:00 »

ahoj, mozna je to blba otazka, ale kdyz uz jsme u te elektriky... potrebovala bych si poridit neco na mixovani polevek, kremu, ale taky mleti psenice, zeleniny atd. a rozmyslim se mezi mlynkem a mixerem (na oboje dohromady nemam penize ani misto..) tak jsem se chtela zeptat, jestli vadi elektrika i u takovycho pristroju, i kdyz podle selskyho rozumu si rikam, ze by nemela..?diky moc za radu Shocked)
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #14 kdy: 18. Září, 2008, 09:07:26 »

Elektrika není moc vhodná v každém případě, ale například polévku lžící asi nerozmixuješ Very Happy Takže na krémy či polévky si pořiď ruční mixér je to levný a ideální pomocník. Paní Průchová radí, když se použije mixér, dát pak pokrm na 5min zahřívat na plyn, aby se srovnali energie. Na všechno jsou fígle Wink
Na obilí je samozřejmě nutný kamenný mlýnek - na trhu jich je spoustu - hlavně, aby byl kamenný...Wink
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení