Stran: 1 [2] 3 4
  Tisk  
Autor Téma: Plynový ohřev, domácí spotřebiče, nádobí atd.  (Přečteno 13737 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Nena
Host
0 0
« Odpověď #15 kdy: 18. Září, 2008, 10:08:17 »

tak co Petre, jak jsi spokojen s varenim na plynu?
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #16 kdy: 18. Září, 2008, 15:05:56 »

Pohodička Wink Sice zatím máme za sebou jenom večeři a snídani, takže těžko dělat nějaké závěry, ale líbí se mi ten oheň pod hrncem a navíc, je to pěkný kus nábytku.... Grin Rovnou jsem včera zkusil zátěžový test v podobě jáhel, protože ty se mi bez míchání vždy připalují...nechápu, jak to ostatní dělají.  Mírně se přichytávali i včera, ale pochopil jsem, že se musím naučit používat rozptylové mřížky Cool Jinak zatím fajne, jenom si musíme zvyknout, že občas je cítit plyn....nebo spíš svítiplyn. Ale to je vždy jen okamžik. Jo a taky to teplo a horké hrnce, to na elektrice vůbec nezažiješ...tady je při vaření Palermo....však plynař říkal, že výkon té desky by vytopil půl našeho baráku... Shocked Grin
Zaznamenáno
tomatik
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #17 kdy: 21. Září, 2008, 22:49:35 »

Ahoj Petre, dekuju moc za radu, hned v tom mam trochu jasneji Shocked) tak ja budu shanet, ale hlavne ze uz vim, co mam shanet, diky moc!a vubec vam vsem diky za skvele rady a napady a podporu a tak
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 16. Říjen, 2008, 16:46:00 »

Ahoj,
Chtela bych se s vami podelit o muj dnesni zazitek. Vypli nam v dome na nekolik dni plyn (vymena stoupacek) a tak nemohu varit, topit ani se myt v teple vode. Jako spravny makrobiotik nemam doma ani varnou konvici. Dnes rano jsem tedy vstala a rikala si, co ja vlastne rano budu krome cviceni delat… Musim rict, ze mi stejne vyprava trvala asi hodinu (jeste jsem si zehlila neco na sebe, pripravovala veci na cviceni) – Pravda, nijak jsem nepospichala, kdyz jsem vedela, ze mam najednou spoustu volnyho casu. Ale i tak jsem si rikala, ze to vareni vlastne nezabira tolik casu, protoze to cviceni, obcas zehleni, myti apod. delam stejne a jidlo se vari samo. Jediny cas zabira ta priprava zeleniny – krajeni, cisteni apod. Takze jsem si rikala, ze pokud by si clovek zeleninu ocistil jiz vecer, tak rano to vareni opravdu nezabere tolik casu.

Po ceste do prace jsem si jeste koupila na svacinu chleb Ason, lustinenovou pomazanku od Sunfoodu a dokonce nejakou pochoutku na svacinu v kelimku jak jogurt – jmenuje se to jablecny krem – jablka a jahly. Celkem dobry na spestreni. Mela jsem to jako malou svacinku po obede. Pani v obchode nastesti otevirala jiz v 7hod, ocividne jsem tam byla asi prvni. Kdyz jsem se ji zminila, ze mi nejde plyn a ze nevim, co budu dnes jist, tak mi zacala vybirat nejake veci ke svacine a zduraznovala, ze jsou makrobioticke. Tak nevim, zda tou zminkou o vareni do prace hned pochopila ktera bije… Nejak jsem tu jeji poznamku presla, ale ted mi vrta hlavou, zda je pani taky makrobioticka.

Snidani jsem nakonec vyresila nakupem jemnych vlocek, ktere jsem si v praci dala do misky a zalila varici vodou a nechala zakryte talirkem asi pul hodinu odstat– udelalo se z toho takove blato. No nejak jsem se zhyckala rannimi kasemi z celych zrn… Ale to bylo urcite tim, ze ty vlocky byly tak namlete. 

A obed jsem vyresila v italske restauraci – houbove rizoto (musela jsem zduraznit, ze nechci smetanu). Po ceste jsem se stavovala v potravinach pro jogurty me kolegyni - jeji zdrava verze obeda. Pripadala jsem si jak exot - nemohla jsem najit, co chtela, vubec se neorientuji v tom, co se ted prodava... A to to bude asi casem jeste horsi... Zaujalo me u pokladny, ze pan prede mnou kupoval Sunarek - zeleny caj s citronem, pro deti od 6mesicu. Trochu me to sokovalo... Takova chemie pro tak male deti. Navic zeleny caj pro pulrocni dite? No to je zase jine tema.

Sice jsem se tedy najedla a netrpim hlady, ale mam abstak po zelenine… Vecer jdu ke kamaradce (nemakrobioticce)  a uz jsem ji nahlasila, ze se u ni umyju a ze bychom si mohly k veceri uvarit ryzi se zeleninou. Zatim souhlasila  Smiley

Tak uz jen par dni bez plynu… Dnes si pujcim maly jednoplotynkovy elektricky varic, tak zitra si uz udelam neco v jednom hrnci doma  Very Happy koupila jsem si na to bulgur, aby to dlouho netrvalo  Smiley
Zaznamenáno
ježour
Full Member

405663052
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 17. Říjen, 2008, 16:38:36 »

Shocked Kokám, kam se na tebe hrabu s třídenním výpadkem proudu, kdy nešla lednička a já za oknem zapoměl pár přes noc uskladněných ryb, které pak na sluníčku zcepeněly Angry, nešel elektrický sporák a musel jsem odplísnit koš Huh?

Tohle je pro makrouše docela morbidní záležitost, nemít si na čem uvařit... Je ale super že se občas dějou nějaké nečekané věci, aspoň nás naučej umět si poradit. Není to sice úplně ideální, ale někdy to řeším podobným způsobem. Zrovna včera jsem jel domů ze cvičení a od snídaně nestihl nic. Než bych dojel domů, tak by už bylo pozdě a tam čekaly ještě úkoly, tak jsem zašel pro tofu pomazánku a žitný chléb a půlku snědl na posezení s tím, že mi to bude stačit. Nestačilo, tak jsem se vydal k číňanovi a usoudil, že rýže se zeleninou nebude tak zlé. Bylo to docela chutné a nic jedovatého v tom nebylo, ikdyž nikdy není jistota, akorát ty vajíčka jsem z toho musel vybrat na kupičku, takže na mě hleděli trochu nechápavě, trochu s pochopením, a k tomu výborný Oolong. Někdo si možná říká, kam jsme se to dostali, ale myslím, že svět opravdu není jen o jídle a pak, je to věc názoru.

Nerad do sebe házím studené věci, ale když není čas a zbytí. Dobrý je pak aspoň hodně žvýkat, a teplo může člověk dodat třeba pohybem nebo čajem z konvice, dá se to vydržet i pár dnů. Ale co je moc, to je moc, jak to tak čtu Shocked
Taková miso polívka se vaří více méně sama, to je pravda, když bylo jen 5´na přípravu oběda, polenta a pár listů čín.zelí to spravilo, a šlo se. Na tohle se snažím najít si čas, nebo si přivstanu...

Jinak k tomu vařiči a pro too, kdo se nebojí: Majkl sehnal nějaký jednoplotýnkový supervařič korejské výroby, který jede na butan, lehounký a vejde se do malého kufříku o rozměrech asi jen 30x30. A je prý velmi levný, asi jen 150+bomba za pár káblí, zatím ještě českých Smiley
Zaznamenáno
Riva
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #20 kdy: 11. Listopad, 2008, 11:37:18 »

Poslední dva týdny řeším tento problém. Mám asi 3 měsíce novou kuchyň a do ní jsem si pořídila myčku. Problém je v tom, že mně nádobí z myčky nesedí. Jako kdyby bylo pokryto superjemným mikrofilmem, prostě je to jiné nádobí, než když jsem ho minulých 30 let umývala ručně. Takže před každým použitím hrnku nebo talířku je ještě jednou opláchnu pod tekoucí vodou. Nevím, možná je to nějaká moje fobie z chemických přípravků, i když používám ekologické prostředky od Ecoveru a Sonetu. V jednom čísle Zrnění se psalo o ekologických pracích prášcích, nevíte náhodou někdo, jak to je s menším či větším vlivem na zdraví u přípravků na nadobí od firem Ecover, Sonert, Sodasan? Díky
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 11. Listopad, 2008, 12:33:53 »

Já mám taktéž novou myčku. Používám 1/4 doporučeného množství mycího prostředku. Leštidlo a sůl do myčky nepoužívám vůbec. Až nebudu mít mycí prostředek, tak budu používat čisou mořskou sůl. Ono přece nejvíce myje horká voda a tlak. Tak k čemu chemii? I když je nakrásně eko...
Když ti nádobí "nevoní", tak bude někde chyba... Zkus vysadit všechny mycí prostředky a vložit do myčky 2 půlky citrónu. Uvidíš jak bude nadobí vonět :-)
Zaznamenáno
Riva
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 11. Listopad, 2008, 17:39:47 »

Díky,Pavli,  určitě to s tím citronem a obyčejnou solí vyzkouším. Grin Už jsem se viděla, jak obcházím a obvolávám všechny svoje známé a nutím jim svou novou myčku. Teď mne napadá další dotaz, jak odstraním sůl a leštidlo. Hm.....leštidlo asi vysaju injekční stříkačkou, ale ta sůl.....nic mne nenapadá Cry
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #23 kdy: 12. Listopad, 2008, 00:40:49 »

pro zajimavost - klasicke prasky/tablety do mycky obsahuji zpravidla 99,5% soli a pouze 0,5% ucinne latky...  Wink
mycku nepouzivam, takze neporadim.
Zaznamenáno
ježour
Full Member

405663052
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 12. Listopad, 2008, 16:21:58 »

Ahoj, nevíte náhodou někdo, jestli existuje nějaká sběrna, kde by se dal odložit "použitý" sklokeramický hrnec? Dneska jsem to totiž provařil - a to doslova Roll Eyes Není to sice něco, s čím bych se mohl vytahovat, ale říkal jsem si, že je někdy dobré sdílet i nezdary. Tedy to bylo tak:

na plotýnce(elektrické) vesele bublal čaj, zatímco jsem se věnoval ostatním záležitostem. Naneštěstí jsem se jim věnoval velice svědomitě, a zcela jsem přitom zapoměl na žízeň, kvůli které tam již hodinu(nebo dvě?) bublal můj oblíbený čajíček. Jenže brzy dobublal, a nejen on - zařval také můj oblíbený rendlik. Takže když jsem to spatřil, zařval jsem též. Neúspěšně jsem se pokoušel nebohý rendlik odlepit z místa činu, avšak to nebylo na dlouhý čas možné, poněvadž  mezi ním a deskou, tou dobou již vlažnou, vzniklo pevné pouto. Můj věrný kamarád se tam uvelebil jak buddha v nirváně, a tím se uzavřela jeho životní pouť. Vista astala, soudná chvíle nastala, jdu si koupit bombu, neb mám velký splýn.
A z toho plyne poučení: POUŽÍVEJ PLYN!*

*platí zejména pro ty, co mají děravou hlavu a děravou kapsu
« Poslední změna: 12. Listopad, 2008, 16:45:15 od Jazzour » Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 12. Listopad, 2008, 17:28:13 »

Ježoure
upřímnou soustrast.
 Cry Roll Eyes Wink
Jestli ta tvoje "ostatní záležitosti", které jsi se tak svědomitě věnoval, má dvě ruce, dvě nohy a dva culíky, tak se ti nedivim, že hrnec žárlil, pak se naštval, až se z toho  zavařil! 71 72 67
Ponaučení čislo dvě zní: Nedělej dvě věci naráz, když to neumíš!
 Wink
« Poslední změna: 12. Listopad, 2008, 17:31:30 od romanS » Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #26 kdy: 12. Listopad, 2008, 19:52:42 »

Rivo, sůl do myčky nemusíš odstraňovat. Ta je ze všech chemikálií v myčce nejméně škodlivá, je i ekologicky neškodná. Možná že se opravdu jedná jen o sůl v pravém slova smyslu. A pokud ti bude myčka nadále smrdět, tak jsem si uvědomila, že je na ten pach dobré použít sodu nebo vinný kámen.
Zaznamenáno
ježour
Full Member

405663052
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #27 kdy: 12. Listopad, 2008, 20:54:57 »

Roman: Příteli, asi tě zklamu, ale náhodou jsem své úsilí výjimečně věnoval škole Wink Doufám že tvé přesvědčení o tom, že to nedovedu, nemá původ v oblíbeném klišé, že totiž dvě a více věcí naráz dovedou zastat jen a pouze ženy Roll Eyes To by se mě móóóc dotklo, protože jáá to nááhodou zvládááámmm! abys věděl. 63 (pravda, až na občasná dobrodružství Grin)

Milan: Myslíš, že ten bílý flek, který vzniknul na dně hrnce je možné odstranit? Je vůbec z chemického pohledu nebezpečný, nebo to mám rovnou vzdát? Dík.

Zdraví Joannes Very Happy
« Poslední změna: 10. Prosinec, 2008, 18:05:40 od Jezour » Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #28 kdy: 13. Listopad, 2008, 15:19:24 »

V případě koupě hrnců, dali byste přednost nerezu nebo smaltu? Díky Wink
« Poslední změna: 13. Listopad, 2008, 15:22:21 od Petr Toman » Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #29 kdy: 14. Listopad, 2008, 22:57:39 »

Ahojky, tak jsem nad tím přemýšlela a mě se víc líbí ten smalt... už jen když si vzpomenu na naše hrnce na chalupě, jak se v nich krásně vaří Smiley teda do té doby, než se smalt poruší...  Wink
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení