Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  
Autor Téma: Plynový ohřev, domácí spotřebiče, nádobí atd.  (Přečteno 13896 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
milan
Host
0 0
« Odpověď #30 kdy: 07. Prosinec, 2008, 21:35:31 »

Jezoure, nevim o jaky bily flek se jedna.

Milannes: Myslíš, že ten bílý flek, který vzniknul na dně hrnce je možné odstranit? Je vůbec z chemického pohledu nebezpečný, nebo to mám rovnou vzdát? Dík. Zdraví Joannes Very Happy
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #31 kdy: 08. Prosinec, 2008, 09:21:18 »

milane, uměl bys prosím kriticky odborně zhodnotit přípravu jídel za použití infračerveného vaření?
nejde o mě, já si to kupovat nehodlám, ale rád bych to odborně vymluvil rodičům Smiley vyvolává to ve mně pocit, že je to zase další jiný způsob, jak ozařovat potraviny. ale nemám nijak zvlášť hluboké znalosti v oblasti chemie a fyziky. tak sázím na tebe...Very Happy děkuji Wink

http://www.wsinternational.cz/vyrobek.php?kod=NEW1001&typ=popis
Zaznamenáno
ježour
Full Member

405663052
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #32 kdy: 10. Prosinec, 2008, 18:07:22 »

Milan: vypařila se mi voda, a ještě se "to" chvíli vařilo. Smiley už na něm raději nevařím
Zaznamenáno
Packa
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #33 kdy: 14. Prosinec, 2008, 18:42:39 »

Ahoj všichni,
zařizuju novou kuchyň a ráda bych se zeptala na Váš názor ohledně výběru vhodné trouby. Je vhodnější elektrická horkovzdušná nebo plynová? Je mi jasné, že připravovat potraviny na plynu je lepší a varnou desku budu mít plynovou, ale nejsem si jistá, jak je to s troubou, protože zplodiny vzniklé spalováním plynu se nemají kam rozptýlit a dostávají se do přímého kontaktu s potravinami v troubě připravovanými. Někde se tu psalo, že elektrický napařovací hrnec se taky dá použít, aspoň občas, tak si říkám, že ta horkovzdušná trouba by nemusela být až tak hrozná, zvlášť když se peče jednou za čas. Co myslíte Vy? Díky za všechny názory.
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #34 kdy: 14. Prosinec, 2008, 18:59:54 »

bez zavahani bych vybral osobne horkovzdusnou troubu
Zaznamenáno
Packa
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #35 kdy: 17. Prosinec, 2008, 01:36:48 »

to Milan: Díky moc za odpověď, objednám horkovzdušnou.
Zaznamenáno
Marky
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #36 kdy: 11. Únor, 2009, 12:01:15 »

Ahoj všichni  Smiley

Mám doma elektrickou varnou desku a pomalu ale jistě začínám uvažovat o výměně za plynovou. Bohužel u nás v domě není zavedený plyn, takže se to dá řešit jen tou bombou. Zatím chci zjistit, co vše by ta změna obnášela a jestli je vůbec proveditelná (okolí tomu moc nakloněno není Sad). Líbilo by se mi, kdyby bomby mohly být umístěny v přístřešku na terase, která přiléhá ke kuchyni, do kuchyně by se už nevešly. Pak už by stačilo je provrtat zeď.

Realizoval už někdo z vás takovou výměnu? A pokud ano, odnesla to i kuchyňská deska nebo lze varnou desku vyměnit bez jejího poškození? A jak dlouho asi vydrží jedna bomba (33 kg) na vaření pro dva? Za jakékoli praktické zkušenosti v této oblasti budu moc vděčná Smiley
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #37 kdy: 16. Únor, 2009, 00:14:17 »

My nedávno také měnili z elektriky na plyn formou propan-butan bomby. Máme ji umístěnou v ostrůvku namísto jedné strany šuplíků. Kupujeme 10kg bombu a pro dva nám vydrží asi 5-7 týdnů. Kuchyňská deska to nijak neodnesla. Sehnali jsme prostě skoro tentýž rozměr - http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/30123486
Zaznamenáno
Marky
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #38 kdy: 19. Únor, 2009, 13:11:41 »

Ahoj Petře,

díky za odpověď Smiley Můžu se ještě zeptat, kdo vám tu desku vyměňoval? Musí u toho být asi plynař, že jo. A kam chodíte pro bombu?

Předem dík Smiley
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #39 kdy: 19. Únor, 2009, 23:35:35 »

Ano, plynař a asistoval truhlář:-) Bomby jsou na všech benzínách a často i u různých prodejnách potravin. Jediný problém je, že mění bombu za bombu, tedy neprodají Ti novou bombu. Sehnat však prázdnou je magie. My získali jednu starou od známých a pak jsem ukecal známého z benzíny, aby mi poskytl i druhou bez výměny. Lepší je doma mít dvě, aby Tě nepřekvapil konec plynu, jako tomu bylo u nás na Vánoce - ale naštěstí to bylo za 20min vyřešené i s cestou na benzínu:-)
Zaznamenáno
Marky
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #40 kdy: 20. Únor, 2009, 11:42:25 »

Díky moc, Petře, za odpověď. Ty bomby bych taky chtěla mít dvě, kdysi jsme to tak dělali na chalupě. Takže ze všeho nejdříve se asi poohlédnu, kde by se daly sehnat.

Hodně zdaru při vaření na plynu Smiley
Zaznamenáno
quitko
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #41 kdy: 22. Únor, 2009, 10:55:29 »

Ahoj, nemohli byste mi dát prosím nějaké typy na články o mikrovlnkách, potřebovala bych to dát přečíst příbuzným, protože do fyziky ani chemie moc nevidím, a přes energie to nepochopí...některé víkendy jsou pak velmi náročné, jak v kuchyni tak při diskuzích...děkuju*
Zaznamenáno
ježour
Full Member

405663052
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #42 kdy: 22. Únor, 2009, 21:01:38 »

http://www.mwm.cz/CD/c03.htm
http://www.tipyainspirace.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=99
Ono stejně kdo nechce, tak to nepochopí, i kdyby jsme se stavěli na hlavu Huh?
« Poslední změna: 22. Únor, 2009, 22:00:28 od Jezour » Zaznamenáno
ondřejka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #43 kdy: 02. Září, 2009, 15:36:36 »

manžel-nemakrobiotik, přišel s nápadem do nového domečku koupit indukční desku - kamarádi mu ji děsně chválí. Poraďte jak ho rozumně odradit, aby pochopil... Sad Děkuji O.
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #44 kdy: 02. Září, 2009, 15:45:15 »

dát mu o tom něco přečíst a vysvětlit mu léčivou sílu ohně. mimojiné všichni profesionální kuchyři ve světě vaří na ohni. je daleko lépe regulovatelný, přesný.
on vaří? pokud ne, měl by tolerovat přání toho, kdo vaří.
a má to jednu velku výhodu.....když vypnou proud, jidlo se vaří dále Very Happy
hodně štěstí...vím, že je to občas boj.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení