Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Tlakový hrnec Silargan  (Přečteno 7745 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Jani
Host
0 0
« kdy: 20. Říjen, 2007, 14:05:33 »

Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo má zkušenosti s tlakovým hrncem Silargan Sicomatic-T. Rozhodla jsem se pořídit si nový tlakový hrnec. Vzhledem k tomu, že si Japonci potrpí na značky, tak je zcela nemožné sehnat tlakový hrnec za normální cenu. Mají buďto WMF nebo výše zmíněný Silit.
Tak jako tak budou muset rozbít čuníka, tak ať už to stojí  za to.

Děkuji.
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 20. Říjen, 2007, 23:27:10 »

Osobně jsem byl překvapen, že Kushi na svých webovkách nabízí tlakáče Fagor - http://www.kushistore.com/acatalog/Fagor.html
Krom značky nevím, jaký je zásadní rozdíl mezi tlakáčem za 2tis a za 5tis.
Zaznamenáno
Jani
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 21. Říjen, 2007, 02:30:22 »

Já bych taky ráda něco v normální cenové relaci, ale mám pocit, že Fagor bych tu hledala marně. Mám na výběr z těch dvou, což je v podstatě levnější varianta. Pak už jsou k dostání jenom dražší italské a německé hrnce.  Cry
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 21. Říjen, 2007, 14:23:59 »

Nevím, jestli jsem to s tím hledáním správně pochopil, ale Fagor tlakáče v pohodě koupíš například na Mallu.
http://www.bilezbozi.cz/tlakove-hrnce/fagor/
Zaznamenáno
Jani
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 21. Říjen, 2007, 16:18:54 »

To sice koupím, ale nevím, jestli by mi ho doručili do Tokia, žiju totiž v Japonsku. Navíc neakceptují platby kreditní kartou a vzhledem k tomu, že účet v Čechách už léta nemám, tak je pro mě poněkud těžké nakupovat v Čechách. A Fagor na japonském trhu není. Proto jsem se ptala, zda má někdo zkušenosti s hrnci, které jsou tu k dostání.  Roll Eyes
Zaznamenáno
Jani
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 22. Říjen, 2007, 14:10:12 »

Ahoj Petře! Děkuji moc za odkaz a za snahu pomoct. Tak jsem se pokusila najít Fagor přes internet v Japonsku, ale marně. Budu muset holt rozbít prasátko. Děkuji  Poklona
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 22. Říjen, 2007, 14:25:10 »

Ahaaa, tak teď už jsem v obraze. Very Happy
Tak hodně štěstí s hrncem Made in Japan  Wink
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #7 kdy: 22. Říjen, 2007, 14:27:37 »

Jani a tam jako není plno Noname tlakáčů za pár jenů jako u nás?
Tam mají jen WMF a podobné šílenosti?
I když, mě z toho WMF chutná nějak mnohem víc než z ostatních, ale to je možná tím malým obsahem (2.5) a tím pádem i jiným energiema v něm.
Zaznamenáno
Jani
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 22. Říjen, 2007, 14:32:28 »

Ahoj Neone, mají, mám dva takové. Chtěla jsem si koupit trochu lepší tlakáč s nastavitelnou teplotou a pařákem.
Japonci jsou v tomhle šílení snobi. Příště aby člověk čekal tlakáče Channel nebo Dior se zlatým monogramem.  Undecided
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #9 kdy: 06. Listopad, 2007, 14:37:15 »

Možná to bude úsměvný dotaz, ale furt se nemohu rozhodnout, jestli koupit tlakáče Fagor 4/6L + pařák http://www.bilezbozi.cz/tlakove-hrnce/fagor-sada-rapid-express-918010957  nebo Tescoma 3/6L  http://www.prag-info.cz/_shop/index_.php?shop=MTQ3NQ==&akce=detail&id=21754
U Tescomy je mi sympatický ten malý 3L, ale na Tescomu je obecně dost kritiky. Fagor má navíc pařák a navíc jej nabízí i Kushi na svém webu. Nejsem si však jist, jestli ale naopak 3L není pro MB efektivnější. Jelikož nemám žádnou praxi s tlakáči, rád bych uvítal spíše Vaše zasvěcené pohledy, dle čeho byste dnes vybírali. Děkuji! Wink
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 06. Listopad, 2007, 14:54:21 »

Ahoj Petre, vubec to neni usmevne, je uplne normalni, ze si chces dobre vybrat, jelikoz by ti to nadobi pak melo dlouho slouzit. Ja jsem z pocatku vubec nemela tlakac. Pak meli v kampani Tchibo nerezove nadobi a koupila jsem si tam u nich tlakac 6l s parakem a jsem velice spokojena, jak s kvalitou, tak i s cenou (1290 Kc stal tusim). U tescomy bych se bala kvality, jelikoz mam neco od tescomy (nerezove nadobi a ruzne doplnky). Obcas se mi stalo, ze se neco ne moji vinou uplne rozbilo. Vyroba je to asijska, to vsichni vime, tak pak je dulezite, jak si tu kvalitu ohlidaji a obcas maji tu a tam problem (viz termosky, silikonove formy atd.). Plati, ze za kvalitu se plati vice, ale jak u ceho. Ja dam i na osobni zkusenost. Ten muj hrnec je tusim vyroba z Polska a fakt jsem na nem nenasla chybu. Urcite neudelas chybu ani s nemeckou vyrobou, ktera je tradicne na vysoke urovni. Neon tady uz daval odkazy na ty super nemecke tlakace. Kazdopadne ty sety, kde mas 6l i 3l maji oba tlakace stejny prumer, coz me vadi a stale shanim ten maly 2,5l s mensim prumerem, ale chci si ho koupit nekdy az budu v zahranici, nebot se mi zde v CR zdaji dost predrazene. Snad jsem ti aspon trochu pomohla v rozhododvani.
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 06. Listopad, 2007, 15:06:43 »

jeste jsem mrkla na ty odkazy, ja bych osobne dala prednost tomu Fagoru, jednak ma ten paracek (ja na nem delala rybu a dost dobry) a pak jak rikam, s Tescomy nejsem na vetvi,ale v podstate slouzi jak ma, dokud se neco neulomi.... Jinak pokud mas dost mista v kuchyni a nevadi ti, ze budes mit 2 tlakace (pokud maji stejny prumer, tak me pripada zbytecne mit 2), tak si ho porid. Musis zvazit take, pro kolik lidi varis. Ja varim vetsinou jen pro 2 lidi  a bez problemu delam obilniny v tom 6l, takze me staci mit jeden tlakac.
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #12 kdy: 06. Listopad, 2007, 21:06:10 »

Díky Peťo za rozsáhlé odpovědi. No já se právě na ten malý zaměřil kvůli přípravě malého množství...třeba 100g luštěnin. Také vařím pro dva. A tak usuzuji, že v 6l tlakáči to třeba není úplně ok...nebo nevím. Někde jsem narazil na názor, že s ohledem na energie raději pracovat s menšími velikostmi než přehnaně velkými. Jinak s tím průměrem je to dobrý postřeh. Ono fakt je ten, že mít dva tlakáče, ale jen jednu poklici je také trochu nepratické. To už tu také někdo zmiňoval..
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 06. Listopad, 2007, 21:31:17 »

Vsak muzes tak male mnozstvi lustenin varit v normalnim hrnci. Nemusis hned pouzivat tlakac, akorat to varis delsi dobu v normalnim hrnci. Tlakac je vice jangovy, v zime je to OK, ale stejnak pres leto se to moc nedoporucuje. Ja uz se take dost rozmyslim, co koupim a co ne. Mam malou kuchyn a mista je malo....Na druhou stranu je dobre ten tlakac pro nektere veci mit.
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #14 kdy: 06. Listopad, 2007, 21:50:40 »

Jojo....v tomhle ohledu mě dost zaujalo toto nádobí: http://www.sklokeramika.kvalitne.cz/info.html
Škoda, že nemají ještě trochu větší rozpětí sortimentu. Jinak ten dvoulitr asi objednám.  Smiley
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení